Francja

Moderator: Moderatorzy

Łukasz
Moderator fb pkk

Francja

#16 Post autor: Łukasz » 5 gru 2015, o 15:14

Solaris testowany na ulicach Paryża. Francuzi kupią polskie autobusy?
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... 71520.html
Nowy Solarisi Urbino 12 electric został wybrany przez Paryskie przedsiębiorstwo transportu miejskiego (RATP) i z miejsca rozpoczął testy w ruchu liniowym. Francuzi chcą, aby od 2025 roku komunikacja miejska dysponowała flotą złożoną z pojazdów wyłącznie bezemisyjnych

smerf
Dyrektor

Francja

#17 Post autor: smerf » 23 lut 2016, o 17:35

Wstrzymano kursowanie pociągów, bo... zabrakło maszynistów
http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-ws ... Id,2149986
Chaos we francuskich kolejach publicznych. Paraliż spowodowało nagłe wstrzymanie kursowania aż kilkudziesięciu pociągów osobowych, bo... zabrakło maszynistów. Dyrekcja tłumaczy, że zbyt wielu kandydatów oblało niezbędne egzaminy.
"Jest super, jest super
Więc o co ci chodzi?"

marta92
Pasażer
Kontakt:

Francja

#18 Post autor: marta92 » 8 kwie 2016, o 16:07

tam teraz sytuacja jest straszna...
"Otom ja sam jak drzewo zważone od kiści,
sto we mnie rządz, sto uczuć,
sto uwiędłych liści"- Kordian
penisverlängerung penis vergroten penisförstoring

Festence
Dyspozytor
Kontakt:

Francja

#19 Post autor: Festence » 8 kwie 2016, o 16:09

marta92 pisze:tam teraz sytuacja jest straszna...
Co masz na myśli?

Awatar użytkownika
Locutus
Moderator
Kontakt:

Francja

#20 Post autor: Locutus » 9 kwie 2016, o 10:39

Pewnie ciągłe strajki, opóźnienia... Naprawdę PKP nie ma czego się wstydzić w porównaniu do SNCF. :-P

Pozdrawiam!
LOKI
Komunikacja miejska ma być dla ludzi. Nigdy na odwrót.

Awatar użytkownika
Sgriffin
Dyrektor

Francja

#21 Post autor: Sgriffin » 8 wrz 2016, o 09:19

http://kontakt24.tvn24.pl/najnowsze/obr ... 11017.html

We Francji kobiety i dzieci pokojowo próbują uzyskać azyl :)
"W przypadku, jeśli przetarg wygrywa przewoźnik prywatny (co wymaga ustalenia kryteriów rzeczywiście umożliwiających konkurencję) – średnia oszczędność względem przyznania zadania przewoźnikowi komunalnemu z wolnej ręki wynosi 1,12 - 1,13 zł"

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Kontakt:

Francja

#22 Post autor: Kaszmir » 17 paź 2016, o 13:42

Paryż. Powstanie kolej gondolowa
http://www.transport-publiczny.pl/wiado ... 53208.html
Za 5 lat aglomeracja paryska doczeka się kolei gondolowej. Linia miałaby zostać poprowadzona z jednej ze stacji metra na przedmieściach Paryża i połączyłaby cztery dzielnice z południowym zachodem miasta. W rejonie linii miałoby zostać zlokalizowanych 5 przystanków, a z tego rodzaju transportu korzystałoby do 14 tys. osób dziennie.

Awatar użytkownika
Cukier
Dyrektor

Francja

#23 Post autor: Cukier » 10 mar 2017, o 00:05

Alstom i NTL zaprezentowały autobus elektryczny o dwóch skrętnych osiach
http://www.alstom.com/press-centre/2017 ... -mobility/

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Kontakt:

Francja

#24 Post autor: Kaszmir » 6 maja 2017, o 14:39

Dwa lata temu byłem w Strasburgu, gdzie miałem przyjemność przejechać się międzynarodową autobusową linią km do pobliskiego Kehl. Teraz władze obu miast poszły dalej i uruchomiły... międzynarodowy tramwaj :-) http://www.transport-publiczny.pl/mobil ... 55124.html

Awatar użytkownika
scyzor663
Dyrektor

Francja

#25 Post autor: scyzor663 » 6 maja 2017, o 14:49

Ale zacofanie, most po którym nie można śmigać autkiem, bez sensu xD

Awatar użytkownika
Cukier
Dyrektor

Francja

#26 Post autor: Cukier » 28 sty 2018, o 21:45

Paryż: Pilotażowo na wybranych liniach nocnych zostanie zalegalizowane wysiadanie z autobusu pomiędzy przystankami
http://www.transport-publiczny.pl/wiado ... 57518.html

A wszystko z powodu wymykającej się spod wszelkiej kontroli skali molestowania kobiet w środkach komunikacji zbiorowej - 90% badanych kobiet przyznało, że przynajmniej raz padło ofiarą napastowania o podłożu seksualnym.

Ktoś tu chyba sobie nie radzi z dziczą którą zaprosił...

Awatar użytkownika
Locutus
Moderator
Kontakt:

Francja

#27 Post autor: Locutus » 29 sty 2018, o 10:43

Kochany, ja jeszcze kiedyś w 607 (gdy to ta właśnie linia obsługiwała Bieżanów Nowy) widziałem pana z nożem w ręku, który przystawiał się do kobiet...

Zresztą gdyby w Krakowie było różowo, to nie organizowano by regularnych akcji Bezpieczny Powrót...

Pozdrawiam!
LOKI

Awatar użytkownika
Cukier
Dyrektor

Francja

#28 Post autor: Cukier » 29 sty 2018, o 12:52

Dla Krakowa czy ogólnie Polski żadnych danych nie mamy, ale to że w Ameryce Łacińskiej problem obejmuje nie 90% a "zaledwie" 60% respondentek trochę daje do myślenia. U nas na pewno incydenty się również zdarzają, ale przynajmniej zazwyczaj jest możliwe zidentyfikowanie delikwenta. W Polsce raczej nie zdarzają się duże grupki ludzi co do których nawet nie da się stwierdzić ich tożsamości, wieku i miejsca pochodzenia bo dokumentów albo nie mają, albo mają fałszywe.

Zaś w Niemczech ostatnio wypłynęła sprawa, że przyjmowano imigrantów na dawnym lotnisku Tempelhoff, który pełnił rolę "huba", dawano im jedzenie, odzienie i kieszonkowe, po czym oddelegowywano ich do docelowych ośrodków. Ot, tak po prostu puszczano wolno, żeby sami się przemieścili i zgłosili w docelowym ośrodku. I nagle się okazało że ponad 30 tysięcy ludzi o których wiadomo tyle co nic znikło / wyparowało / zapadło się pod ziemię.

Nie, to nie jest ta sama skala problemu co paru podchmielonych awanturników z nożem.

Awatar użytkownika
Locutus
Moderator
Kontakt:

Francja

#29 Post autor: Locutus » 29 sty 2018, o 16:04

Cukier pisze:Dla Krakowa czy ogólnie Polski żadnych danych nie mamy, ale to że w Ameryce Łacińskiej problem obejmuje nie 90% a "zaledwie" 60% respondentek trochę daje do myślenia.
Ano. Najprawdopodobniej różnica w statystyce wynika z tego jak kobiety definiują molestowanie. Nie należy zapominać, że w kulturze zachodnioeuropejskiej nieproszony komentarz na temat urody, nawet jeśli wcale nie jest wulgarny, bywa uznawany za molestowanie. Nawet zbyt intensywne wpatrywanie się bez żadnej komunikacji werbalnej czy gestualnej bywa uznawane za molestowanie. Myślę, że kobietom w Ameryce Łacińskiej potrzeba o wiele więcej, by czyjeś zachowanie uznały za przekroczenie dopuszczalnych norm, przekroczenie granicy molestowania.
Cukier pisze: U nas na pewno incydenty się również zdarzają, ale przynajmniej zazwyczaj jest możliwe zidentyfikowanie delikwenta. W Polsce raczej nie zdarzają się duże grupki ludzi co do których nawet nie da się stwierdzić ich tożsamości, wieku i miejsca pochodzenia bo dokumentów albo nie mają, albo mają fałszywe.
Bo ja wiem? Gorliwość organów ścigania bywa w Polsce baaardzo różna...
Cukier pisze: Zaś w Niemczech ostatnio wypłynęła sprawa, że przyjmowano imigrantów na dawnym lotnisku Tempelhoff, który pełnił rolę "huba", dawano im jedzenie, odzienie i kieszonkowe, po czym oddelegowywano ich do docelowych ośrodków. Ot, tak po prostu puszczano wolno, żeby sami się przemieścili i zgłosili w docelowym ośrodku. I nagle się okazało że ponad 30 tysięcy ludzi o których wiadomo tyle co nic znikło / wyparowało / zapadło się pod ziemię.

Nie, to nie jest ta sama skala problemu co paru podchmielonych awanturników z nożem.
Nie przekonałeś mnie... Nie zapominaj, że na przykład w Wielkiej Brytanii najwięcej gwałtów wedle oficjalnych statystyk kryminalnych popełniają... Polacy.

Nie przekonałeś mnie także z drugiego powodu. Mieszkam we Francji od dwunastu lat i naprawdę nie czuję się ani mniej ani bardziej bezpiecznie niż w Polsce...

Pozdrawiam!
LOKI

Awatar użytkownika
Locutus
Moderator
Kontakt:

Francja

#30 Post autor: Locutus » 10 lut 2018, o 10:47

Spadło sobie parę do parunastu centymetrów śniegu... Efekt? Żadne autobusy nie kursowały, wiele jednostek się po prostu zamknęło (np. uniwersytet, gdzie robiłem doktorat)... W środę do pracy nie dojechałem (gdybym się uparł i tkwił na dworcu, pokąd pociąg nie przyjedzie, dojechałbym do Paryża z czteroipółgodzinnym opóźnieniem), w czwartek miałem godzinę piętnaście spóźnienia, wczoraj czterdzieści pięć minut... Część dróg również zamkniętych... W nocy z wtorku na środę gdzieniegdzie kierowcy nocowali w swoich samochodach zablokowanych na drogach... Jakżeż mnie to zawsze śmieszy...

Pozdrawiam!
LOKI

ODPOWIEDZ

Wróć do „III. Na świecie”