Sprawy techniczne & forumowe

Codzienne aktualności z Grodu Kraka

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Locutus
Moderator
Posty: 7982
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 08:40
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Sprawy techniczne & forumowe

#481 Post autor: Locutus » 18 mar 2016, o 08:17

Też sobie zadaję to pytanie...

Pozdrawiam!
LOKI
Komunikacja miejska ma być dla ludzi. Nigdy na odwrót.

Awatar użytkownika
tomta1
Dyrektor
Posty: 3747
Rejestracja: 14 lip 2013, o 19:48
Lokalizacja: Kraków

Sprawy techniczne & forumowe

#482 Post autor: tomta1 » 4 maja 2016, o 09:37

Sprawy dwie:

1. Od jakiegoś czasu są problemy z serwerem. Często pojawia się komunikat o tym że "serwer nie jest w stanie ZEN" czy coś takiego. Ta nieco humorystyczna wiadomość nawiązująca do nazwy serwera jest coraz mniej śmieszna, zwłaszcza jak się często pojawia. Ostatni raz – dziś rano (choć na krótko). Jeśli są problemy z przeciążeniem serwera to czy byłaby możliwość przeniesienia PKK na lepszy (z większym transferem)? I czy by to rozwiązało w ogóle problemy (bo nie wiem co powoduje te przestoje). No i ile by kosztowało. Ja tam bym swoje 3 grosze dołożył, jeśli to pomoże, bo te plansze zen są coraz bardziej irytujące...

2. Czy jest możliwość uruchomienia znacznika [spojler][/spojler]? Przydałoby się chociażby do ukrywania w komunikatach informacji o zasadach zachowywania ważności biletów okresowych, które czasem są kilkukrotnie dłuższe od samego "komunikatu właściwego".
Tutaj znajdziesz różne mapy, schematy, obliczenia i wykazy, które dotychczas udostępniłem.

Awatar użytkownika
Cukier
Dyrektor
Posty: 10944
Rejestracja: 15 gru 2011, o 18:08
Lokalizacja: Tereny Zapleszowskie

Sprawy techniczne & forumowe

#483 Post autor: Cukier » 15 maja 2016, o 17:53

Co jest, że mi wyświetliło jako nieprzeczytane kilkanaście tematów (głównie na temat kolei), sięgających nawet rok wstecz? Ktoś miał podobnie?

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Posty: 22832
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 21:25
Kontakt:

Sprawy techniczne & forumowe

#484 Post autor: Kaszmir » 15 maja 2016, o 17:54

Cukier pisze:Co jest, że mi wyświetliło jako nieprzeczytane kilkanaście tematów (głównie na temat kolei), sięgających nawet rok wstecz? Ktoś miał podobnie?
Zmieniamy strukturę działu. To chyba jakiś błąd w skrypcie, w każdym razie ja też tak miałem.

volferssj
Kierownik
Posty: 778
Rejestracja: 9 gru 2014, o 23:02
Lokalizacja: Kraków

Sprawy techniczne & forumowe

#485 Post autor: volferssj » 16 sie 2016, o 21:55

Co powiecie na możliwość dodania tzw. like'ów pod postami innych (przycisk "lubię", "popieram" czy jakoś tak)? To by dało opcję poparcia dla wypowiedzi bez spamowania postami typu "Jasne, masz rację" itp. Na szybko (wręcz z marszu) osoba wie czy tylko on/ona tak myśli czy grupa jest większa.
Na SSC raczej się to sprawdza, a nie jest konieczne przenoszenie "tabeli" najwięcej dostał/dał (to mi wręcz nie odpowiada).

Czekam na opinie.

Awatar użytkownika
Cukier
Dyrektor
Posty: 10944
Rejestracja: 15 gru 2011, o 18:08
Lokalizacja: Tereny Zapleszowskie

Sprawy techniczne & forumowe

#486 Post autor: Cukier » 17 sie 2016, o 19:17

Popieram.

Krzysiek Mietla
Dyspozytor
Posty: 605
Rejestracja: 28 maja 2011, o 16:43
Lokalizacja: Kraków-Krakowiaków

Sprawy techniczne & forumowe

#487 Post autor: Krzysiek Mietla » 17 sie 2016, o 19:47

volferssj pisze:Co powiecie na możliwość dodania tzw. like'ów pod postami innych (przycisk "lubię", "popieram" czy jakoś tak)? To by dało opcję poparcia dla wypowiedzi bez spamowania postami typu "Jasne, masz rację" itp. Na szybko (wręcz z marszu) osoba wie czy tylko on/ona tak myśli czy grupa jest większa.
Na SSC raczej się to sprawdza, a nie jest konieczne przenoszenie "tabeli" najwięcej dostał/dał (to mi wręcz nie odpowiada).

Czekam na opinie.
Też popieram

Wysłano mobilnie

Awatar użytkownika
tomta1
Dyrektor
Posty: 3747
Rejestracja: 14 lip 2013, o 19:48
Lokalizacja: Kraków

Sprawy techniczne & forumowe

#488 Post autor: tomta1 » 17 sie 2016, o 20:49

O ironio, wasze wpisy właśnie są przykładem tego, dlaczego takie narzędzie powinno powstać ;P
Tutaj znajdziesz różne mapy, schematy, obliczenia i wykazy, które dotychczas udostępniłem.

Awatar użytkownika
Mistrzejowiczanin
Dyrektor
Posty: 3920
Rejestracja: 24 lip 2014, o 22:35
Lokalizacja: Kraków - Mistrzejowice

Sprawy techniczne & forumowe

#489 Post autor: Mistrzejowiczanin » 17 sie 2016, o 21:11

volferssj pisze:Co powiecie na możliwość dodania tzw. like'ów pod postami innych (przycisk "lubię", "popieram" czy jakoś tak)? To by dało opcję poparcia dla wypowiedzi bez spamowania postami typu "Jasne, masz rację" itp. Na szybko (wręcz z marszu) osoba wie czy tylko on/ona tak myśli czy grupa jest większa.
Na SSC raczej się to sprawdza, a nie jest konieczne przenoszenie "tabeli" najwięcej dostał/dał (to mi wręcz nie odpowiada).

Czekam na opinie.
Ja również jestem za. Na pewno pomoże to twórcy pewnej myśli w zapoznaniu się z jej oddźwiękiem. :)
Linia 14 z taborem mieszanym NGT6 i NGT8, Linia 52 w Krakowiakach i NGT8, stanowcze NIE dla bezzasadnej faworyzacji Krowodrzy Górki pod względem taborowym, NIE dla tuneli tramwajowych zamiast metra !!!

Lw25
Moderator
Posty: 3010
Rejestracja: 21 sty 2014, o 15:52
Lokalizacja: Krowodrza Górka/日進市

Sprawy techniczne & forumowe

#490 Post autor: Lw25 » 18 sie 2016, o 01:41

Zauważcie, że FPW ma inny silnik (vBiuletin), który, cóż, tani nie jest. Pamiętam, że dyskutowaliśmy w gronie moderatorskim dodanie tej opcji, ale nie pamiętam wniosków. Możliwe, że nie ma takiej opcji lub jest ona ciężka.
Komunikacja Miejska w Krakowie jest na pokaz. Jak masa rzeczy w tym mieście.

Awatar użytkownika
tomek_m
Dyrektor
Posty: 3327
Rejestracja: 7 mar 2014, o 12:22
Lokalizacja: Michałowice

Sprawy techniczne & forumowe

#491 Post autor: tomek_m » 18 sie 2016, o 20:45

Pamiętam że dawniej skrypt phpBB posiadał taki dodatek, gdzie autorowi tematu można było dawać "lubię" w pierwszym poście, na niektórych forach zamieniano to na tzw "piwka". Tylko nie pamiętam czy "lubię" można było dawać w każdym poście danego tematu, czy tylko w pierwszym. To było kilka lat temu. Obecnie nie jestem z tym na bieżąco z dodatkami do php. Ale na pewno coś takiego jest.

Lw25
Moderator
Posty: 3010
Rejestracja: 21 sty 2014, o 15:52
Lokalizacja: Krowodrza Górka/日進市

Sprawy techniczne & forumowe

#492 Post autor: Lw25 » 19 sie 2016, o 02:28

tomek_m pisze:Pamiętam że dawniej skrypt phpBB posiadał taki dodatek, gdzie autorowi tematu można było dawać "lubię" w pierwszym poście, na niektórych forach zamieniano to na tzw "piwka". Tylko nie pamiętam czy "lubię" można było dawać w każdym poście danego tematu, czy tylko w pierwszym. To było kilka lat temu. Obecnie nie jestem z tym na bieżąco z dodatkami do php. Ale na pewno coś takiego jest.
Sporo stron nadal leci na "by przemo". My od kilku lat już nie.
Komunikacja Miejska w Krakowie jest na pokaz. Jak masa rzeczy w tym mieście.

Awatar użytkownika
tomek_m
Dyrektor
Posty: 3327
Rejestracja: 7 mar 2014, o 12:22
Lokalizacja: Michałowice

Sprawy techniczne & forumowe

#493 Post autor: tomek_m » 19 sie 2016, o 17:51

A do oryginalnego phpBB nie ma tych dodatków?

smerf
Dyrektor
Posty: 2653
Rejestracja: 6 lut 2015, o 16:46

Sprawy techniczne & forumowe

#494 Post autor: smerf » 27 wrz 2016, o 13:11

Hej,
Czy dałoby się dołożyć do opcji możliwość zwiększenia/zmniejszenia ilości wyświetlanych postów na stronie ?
"Jest super, jest super
Więc o co ci chodzi?"

Awatar użytkownika
Coffee
Wisielec pomostowy
Posty: 6573
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 15:59
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Sprawy techniczne & forumowe

#495 Post autor: Coffee » 1 paź 2016, o 10:39

Teoretycznie się da. Praktycznie, cały kod pod phpbb 3.0 jest od nowa do przepisania więc czekamy, aż go spece od tego ukończą.
Obrazek
Obrazek
Ich will dass ihr mir vertraut
Ich will dass ihr mir glaubt
Ich will eure Blicke spüren
Jeden Herzschlag kontrollieren

ODPOWIEDZ

Wróć do „I. Dzisiaj na mieście”