Kontrola przewoźników

Komunikacja międzymiastowa, autokary oraz busy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
flosan
Dyrektor
Posty: 1318
Rejestracja: 13 lis 2012, o 19:03

#1 Post autor: flosan » 21 kwie 2014, o 18:08

Jeśli już mowa o takich zgłoszeniach, to mam pytanie z nieco innej beczki - gdzie zgłosić pełną kontrolę przewoźnika - konkretnie okresloną firmę busiarską realizującą połączenia z Krakowa w Małopolsce i na śląsk? Chodzi mi o pełną kontrolę, od stanu technicznego pojazdów, po nadużycia godzin pracy kierowców, na oszukiwaniu w cennikach (jak i rozkłądzie jazdy) skończywszy - na stronie inne ceny, w busie inne, na dworcu jeszcze inne, rozkład jazdy to też fikcja. Rozumiem, że stan techniczny pewnie do komendy, ale konkretniej gdzie - najlepiej mailowo, ewentualnie telefonicznie. W sprawie rozkładów/cenników - gdzie można zgłosić? Prosiłbym o rzeczową odpowiedź, tu chodzi o bezpieczeństwo pasażerów..
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2014, o 18:10 przez flosan, łącznie zmieniany 1 raz.

Słoneczny
Kierownik
Posty: 757
Rejestracja: 14 lis 2009, o 12:31

#2 Post autor: Słoneczny » 21 kwie 2014, o 18:26

Myślę, że najlepiej do Tych Smutnych Panów:
http://www.krakow.witd.gov.pl/index.html
"Nur von Stalingrad erzählt er nie. Wo liegt denn Stalingrad? In welchem Land ist das? Stalingrad packt er nie, irgendwie." BAP

Awatar użytkownika
tarantulaw2
Dyrektor
Posty: 1078
Rejestracja: 4 lis 2013, o 10:37

#3 Post autor: tarantulaw2 » 21 kwie 2014, o 18:35

A co to za firma? Może być na PW.. ;)

Awatar użytkownika
flosan
Dyrektor
Posty: 1318
Rejestracja: 13 lis 2012, o 19:03

#4 Post autor: flosan » 21 kwie 2014, o 18:43

Dzięki Panowie, na Was zawsze można liczyć :). Dostałem też na PW dokładne adresy. Po kontroli napisze zainteresowanym o jaką firmę chodziło - po weekendzie majowym, teraz wolałbym zachować to w tajemnicy, żeby nikt nie zdążył firmy ostrzec - to dla dobra nas samych.

Edit.. właśnie się dowiedziałem, że kierman tej firmy jedzie bez dokumentów.. nawet kierowcy nie kryją się z rozmowami przez telefon (przy uchu) podczas jazdy i nie ukrywają przy pasażerach swoich przekrętów, podobnie podczas rozmowy o pracę, tragedia! Rozwalę tę firmę. Żałuję, że nie zleciłem nagrywania kierowcy, chociaż byłoby to nieetyczne..
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2014, o 18:54 przez flosan, łącznie zmieniany 4 razy.

Słoneczny
Kierownik
Posty: 757
Rejestracja: 14 lis 2009, o 12:31

#5 Post autor: Słoneczny » 21 kwie 2014, o 18:49

flosan pisze:Dzięki Panowie, na Was zawsze można liczyć :). Dostałem też na PW dokładne adresy. Po kontroli napisze zainteresowanym o jaką firmę chodziło - po weekendzie majowym, teraz wolałbym zachować to w tajemnicy, żeby nikt nie zdążył firmy ostrzec - to dla dobra nas samych.
Kiedyś działał mail interwencje@gitd.gov.pl i był skierowany głównie do chcących zgłaszać problem z transportem osób, jednak nie wiem czy jeszcze działa. Jak będziesz pisał maila, możesz go dorzucić do adresatów.
"Nur von Stalingrad erzählt er nie. Wo liegt denn Stalingrad? In welchem Land ist das? Stalingrad packt er nie, irgendwie." BAP

Awatar użytkownika
yosujiro
Dyrektor
Posty: 1803
Rejestracja: 4 wrz 2013, o 13:58
Lokalizacja: Krowodrza, Tenczynek

#6 Post autor: yosujiro » 22 kwie 2014, o 12:18

Po cenniku i oszustwach rozkładowych oraz tym, że mowa też o Śląsku, to podejrzewam Inter :D Ostro i nieładnie próbują wyciąć Link- busa :D Tyle, że stan techniczny mi nie pasuje, bo oni dbają o wozy :D

Awatar użytkownika
tarantulaw2
Dyrektor
Posty: 1078
Rejestracja: 4 lis 2013, o 10:37

#7 Post autor: tarantulaw2 » 22 kwie 2014, o 14:04

To może Uni? Też lepsi nie są. Ale nie ma co gdybać, dowiemy się w swoim czasie ;)

Awatar użytkownika
yosujiro
Dyrektor
Posty: 1803
Rejestracja: 4 wrz 2013, o 13:58
Lokalizacja: Krowodrza, Tenczynek

#8 Post autor: yosujiro » 22 kwie 2014, o 14:07

W sumie to całe to konsorcjum pewnie :D Ale jakby nie było to Uni ma gorsze autobusy i może tam coś technicznie niedomaga :D Pozostaje nam tydzień oczekiwania :D

Maciek2207
Inspektor
Posty: 369
Rejestracja: 12 paź 2013, o 20:14
Lokalizacja: Kraków

#9 Post autor: Maciek2207 » 22 kwie 2014, o 17:03

Wszyscy przewoźnicy zasługują na takie kontrole. W pojazdach firmy link-bus nie ma wywieszonego cennika co jest niezgodne z Ustawą o transporcie drogowym.

Awatar użytkownika
yosujiro
Dyrektor
Posty: 1803
Rejestracja: 4 wrz 2013, o 13:58
Lokalizacja: Krowodrza, Tenczynek

#10 Post autor: yosujiro » 22 kwie 2014, o 17:14

Większość przewoźników autobusowych nie ma ich wywieszonych :D Nie tylko Link-bus

Awatar użytkownika
flosan
Dyrektor
Posty: 1318
Rejestracja: 13 lis 2012, o 19:03

#11 Post autor: flosan » 22 kwie 2014, o 18:49

Ta firma ma wywieszone, ale różne i nawet nieaktualne z 2011 i 2012 roku na niektórych przystankach :P. A z firmami dobrze kombinujecie, ciepło ;). Bardzo dużo jest takich firm do kontroli, przy okazji warto się przyjrzeć busiarzom na trasie Kraków-Krzeszowice, tam się płaci przy wysiadaniu i nie dostaje biletów :P, też kandydat do zgłoszenia, rozkład jazdy to też fikcja, bo nie mają jako takich rozkładów, tylko jeżdżą co 15 - 20 min, a stan techniczny busów też wiele do życzenia pozostawia :P.
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2014, o 10:20 przez flosan, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
yosujiro
Dyrektor
Posty: 1803
Rejestracja: 4 wrz 2013, o 13:58
Lokalizacja: Krowodrza, Tenczynek

#12 Post autor: yosujiro » 22 kwie 2014, o 19:22

Chrzanów- Kraków biorą przy wysiadaniu, na Krzeszowice- Kraków większość bierze przy wsiadaniu, ale biletów nie dają, chociaż swoją drogą ludzie sami uciekają i nie chcą ich brać. Stan techniczny to rzeczywiście w ok 50% przypadków dramat, ale coraz więcej jest pozytywnych wyjątków. Nie mogę się nadziwić, że niektórym busiarzom na tej trasie opłaca się wymieniać busa co 3-4 lata lub nawet częściej (jest taki przewoźnik, który ma busy w super stanie i dość często je zmienia, a i drugi podobny się znajdzie, który busy trochę rzadziej zmienia i są w niezłym stanie), a niektórzy jeżdżą sprinterami z początku produkcji aż zdechnie... ITD na dworcu w Krzeszowicach coraz częściej jest, ale dziwnym trafem sporo kursów wtedy nie jest realizowane... Co do rozkładów to przecież są na przystankach początkowych. a po co więcej? ;P Krzeszowice- Kraków przez większość dnia (pn- pt) jeżdżą co 10min, a Chrzanów- Kraków co 10-20 min gwoli ścisłości ;)
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2014, o 19:27 przez yosujiro, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
tarantulaw2
Dyrektor
Posty: 1078
Rejestracja: 4 lis 2013, o 10:37

#13 Post autor: tarantulaw2 » 22 kwie 2014, o 20:56

Przejedzcie się firmą Mat-Bus, tam to dopiero złodziejstwo jest. Często jest tak że oni nawet tych biletów nie drukują, i jak odcinek Niepołomice - Podłęże kosztuje 3 zł, tak jeden raz mnie wychujać chciał i policzył 4.50. Dopiero jak kazałem wydrukować mu bilet, magicznie cena przejazdu spadła.
A najlepsze jest to że jak jedzie się np. trasę Kraków-Podłęże, dostaje się bilet do Niepołomic. Niby cena ta sama, ale mimo wszystko powinien być prawidłowy bilet.

Awatar użytkownika
Sgriffin
Dyrektor
Posty: 2039
Rejestracja: 4 paź 2013, o 14:21
Lokalizacja: Kreuzberg

#14 Post autor: Sgriffin » 22 kwie 2014, o 23:01

Maciek2207 pisze:Wszyscy przewoźnicy zasługują na takie kontrole. W pojazdach firmy link-bus nie ma wywieszonego cennika co jest niezgodne z Ustawą o transporcie drogowym.
Wystarczy, że kierowca ma w teczce i na żądanie pasażera okaże.

Maciek2207
Inspektor
Posty: 369
Rejestracja: 12 paź 2013, o 20:14
Lokalizacja: Kraków

#15 Post autor: Maciek2207 » 23 kwie 2014, o 00:25

Sgriffin pisze:
Maciek2207 pisze:Wszyscy przewoźnicy zasługują na takie kontrole. W pojazdach firmy link-bus nie ma wywieszonego cennika co jest niezgodne z Ustawą o transporcie drogowym.
Wystarczy, że kierowca ma w teczce i na żądanie pasażera okaże.
Tydzień temu kierowca nie okazał mi takiego cennika. Sprawa poszła do ITD w związku z zawyżaniem ceny przejazdu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „IV. Prywatni przewoźnicy”