PKS

Komunikacja międzymiastowa, autokary oraz busy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Sgriffin
Dyrektor

PKS

#46 Post autor: Sgriffin » 4 sie 2014, o 10:50

No nie wiem jedne jeżdżą za 2.5, a jedne za 2 po tej samej trasie. Chyba coś przed Euro uregulowano.
Za dużo czasu nigdy nie miałem, żeby analizować tamten bo po co, pępek się skupić na czymś co wygląda normalnie jak Słowacja, Czechy czy Niemcy.
"W przypadku, jeśli przetarg wygrywa przewoźnik prywatny (co wymaga ustalenia kryteriów rzeczywiście umożliwiających konkurencję) – średnia oszczędność względem przyznania zadania przewoźnikowi komunalnemu z wolnej ręki wynosi 1,12 - 1,13 zł"

chlorofil
Dyrektor

PKS

#47 Post autor: chlorofil » 4 sie 2014, o 21:21

Tak też myślałem, bo wydaje mi się że działa to tam jak trochę jak u nas usługa notarialna - czyli obowiązkowo przynależność do korporacji i regulowane ceny.

Awatar użytkownika
yosujiro
Dyrektor

PKS

#48 Post autor: yosujiro » 19 sie 2014, o 10:02

Kończy się historia PKS-ów w naszym regionie. PKS Oświęcim w zastraszającym tempie ginie, a jego szczątki zjada firma widmo Trans- Vobis. Przykre patrzeć jak dwie do niedawna prężnie działające firmy- PKS Kraków i Oświęcim kończą w takim stylu :cry:
- Firma PKSiS już w Oświęcimiu nie istnieje - oznajmiła wczoraj naszym dziennikarzom sekretarka Leszka Rykały, dotychczasowego prezesa PKSiS Oświęcim. - Teraz nazywa się Trans-Vobis z siedzibą w Krakowie i tam proszę pytać o szczegóły. Ja nic nie wiem. Kierowcy nie mają pojęcia, dla kogo pracują. - Umowę mam z PKSiS, ale teraz jeżdżę dla innej firmy, bo zmienili nazwę czy połączyli się z jakąś spółką. Nie wiem, o co w tym wszystkim chodzi - mówi kierowca spotkany w zajezdni. - Nikt nam niczego nie wyjaśnia, nie wiemy, czy jeszcze pracujemy, czy nie. W firmie mówią, że prezes zamierza ogłosić upadłość, bo takie długi ma.

Czytaj więcej: http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/3 ... ,id,t.html

Adams
Dyrektor

PKS

#49 Post autor: Adams » 19 sie 2014, o 10:11

Niestety smutne ale prawdziwe. Jednak wydawałoby się że jeszcze bardziej prężniejsze były PKS-y w Zakopanem i Nowym Sączu, a znikły z powierzchni ziemi niemal z dnia na dzień :(

Awatar użytkownika
yosujiro
Dyrektor

PKS

#50 Post autor: yosujiro » 19 sie 2014, o 10:18

Jak by to powiedział mój teść- "To wszystko wina Ruskich, którzy wprowadzili przed laty do rządów komunistyczny beton, a ten zakorzenił się jak najefektywniejszy chwast" :/

Awatar użytkownika
tomek_m
Dyrektor

PKS

#51 Post autor: tomek_m » 19 sie 2014, o 20:37

PKSy to już zaczęły padać jak tylko w Polsce zmienił się ustrój polityczny. Na pierwszy ogień poszły PKSy z małych miast: Miechów, Olkusz itd... teraz widać przychodzi pora na PKSy w dużych miastach. Za kilka lat nazwa PKS jako przewoznik będzie tylko wspomnieniem. Sam Mobilis w Polsce ile wykupił PKSów.

A jak z PKS Warszawa, istnieje jeszcze?, bo teraz na ich autobusach widnieje nazwa Polonus.

a taka ciekawostka
http://www.infoveriti.pl/firma-krs/Tran ... 22621.html

adres Na Załęczu 1, tuż obok Mobilisa, nie mają przypadkiem z nim coś wspólnego? :hmm:

Awatar użytkownika
scyzor663
Dyrektor

PKS

#52 Post autor: scyzor663 » 19 sie 2014, o 20:53

PKS Bielsko-Biała nie powiem, że ma się dobrze ale likwidacja mu nie grozi jak na razie. Ale to dlatego, że gminy i powiat skutecznie dofinansowują przewozy.

rodan
Dyrektor
Kontakt:

PKS

#53 Post autor: rodan » 20 sie 2014, o 10:52

scyzor663 pisze:PKS Bielsko-Biała nie powiem, że ma się dobrze ale likwidacja mu nie grozi jak na razie. Ale to dlatego, że gminy i powiat skutecznie dofinansowują przewozy.
Duży przetarg na Autosany poniekąd mógł uratować spółkę, ale gdy te w końcu zaczną się psuć, a do tego czasu PKS nie zacznie prawdziwie konkurować z prywaciarzami, to czarno widzę przyszłość. :(

Awatar użytkownika
yosujiro
Dyrektor

PKS

#54 Post autor: yosujiro » 22 paź 2014, o 18:16

Sytuacja pracujących w krakowskim PKS od wielu miesięcy jest trudna. –„Nie dostaliśmy żadnych pieniędzy od stycznia, niektórzy nawet od grudnia ubiegłego roku. Wyprzedawane są kolejne autobusy, a do tej pory nie zobaczyliśmy ani złotówki –skarżą się pracownicy krakowskiego PKS, a informuje o tym “Dziennik Polski”. Więc, gdy tylko pojawiła się informacja, że zostanie sprzedany kolejny pojazd, pracownicy PKS Kraków postanowili go... ukryć. Zagrozili, że jeśli nie dostaną zaległych wynagrodzeń, autobusu nie wydadzą. Sytuacja pracujących w krakowskim PKS od wielu miesięcy jest trudna, a teraz komplikuje się jeszcze bardziej. Dotychczasowy właściciel przedsiębiorstwa –PKS Oświęcim –odsprzedał go firmie Trans Vobis, która kupiła tylko licencję, a nie autobusy. To PKS Oświęcim je wyprzedaje. Według pracowników ubyło ich już 12.
http://infobus.pl/text.php?id=67427&from=main

Co prawda, to prawda. U krzeszowickiego busiarza, właściciela firmy Speed-Bus (swoją drogą niegdyś kierowcy owego PKS-u) pojawiły się ostatnio co najmniej- ex-pekaesowe przedłużane Vario oraz H-10. Przewoźnik ten przejął od PKS obsługę szkolnych przewozów w gminie Krzeszowice. Gdzie te czasy, gdy Krzeszowice były opanowane przez pekaesowe hadziewiątki? :cry:

Lw25
Moderator

PKS

#55 Post autor: Lw25 » 22 paź 2014, o 21:38

yosujiro pisze: http://infobus.pl/text.php?id=67427&from=main

Co prawda, to prawda. U krzeszowickiego busiarza, właściciela firmy Speed-Bus (swoją drogą niegdyś kierowcy owego PKS-u) pojawiły się ostatnio co najmniej- ex-pekaesowe przedłużane Vario oraz H-10. Przewoźnik ten przejął od PKS obsługę szkolnych przewozów w gminie Krzeszowice. Gdzie te czasy, gdy Krzeszowice były opanowane przez pekaesowe hadziewiątki? :cry:
H9 ma 40 lat...
Komunikacja Miejska w Krakowie jest na pokaz. Jak masa rzeczy w tym mieście.

Awatar użytkownika
yosujiro
Dyrektor

PKS

#56 Post autor: yosujiro » 22 paź 2014, o 21:46

Ojezu, nie dosłownie... :p O samą działalność mi chodzi...

Awatar użytkownika
tomek_m
Dyrektor

PKS

#57 Post autor: tomek_m » 22 paź 2014, o 23:48

Z biurowca PKSu przy ul. Powstańców 127, już zniknął szyld PKS w Krakowie, więc pewnie niedługo i sprzedadzą samą bazę.
A ten wóz co kierowcy ukryli, to podobno jakaś Setra, najlepszy i najnowszy ze wszystkich co jeszcze zostały. W Kronice na TVP Kraków był reportaż.

Łukasz
Moderator fb pkk

PKS

#58 Post autor: Łukasz » 17 lut 2015, o 17:19

cross77
Zbanowany

PKS

#59 Post autor: cross77 » 25 maja 2015, o 22:22

tomek_m pisze:A jak z PKS Warszawa, istnieje jeszcze?, bo teraz na ich autobusach widnieje nazwa Polonus.
Od 01.02.2011 r. spółka działa pod nazwą PKS „Polonus” w Warszawie S.A.

ODPOWIEDZ

Wróć do „IV. Prywatni przewoźnicy”