Strona 1 z 1

Koleje Śląskie

: 7 gru 2015, o 22:17
autor: Adams
InfoRail pisze:Tak jak sygnalizowaliśmy na łamach InfoRail pociągi Kolei Śląskich będą dojeżdżać do Bohumina. Właśnie do tego czeskiego miasta wydłużone zostaną połączenia pociągów, które dziś kończą bieg w Wodzisławiu Śląskim bądź Chałupkach. Ale to nie wszystko. Do Cieszyna będą docierać także czeskie składy, które dotychczas kończyły bieg w Czeskim Cieszynie. Takie są efekty porozumienia, jakie Koleje Śląskie podpisały kilka dni temu z Ceskimi Drahami. Jak poinformował Miroslav Klich, regionalny przedstawiciel CD połączenia trans graniczne będą obsługiwane jednostkami EN57 po stronie Kolei Śląskich i czeskimi Regionova. Do Czech pojadą cztery pary pociągów: dwie na trasie Katowice – Rybnik – Wodzisław Śl. – Bohumin oraz dwie kolejne na trasie Racibórz – Chałupki – Bohumin.
Szczegóły: InfoRail

Wszystko by było super, gdyby KŚ z racji prowadzenia komunikacji transgranicznej z Czechami zaczęły w końcu honorować bilet turystyczny + Czechy, który jest chyba najatrakcyjniejszą cenowo ofertą przy weekendowych wyprawach do naszych południowych sąsiadów. Kilkakrotnie wysyłałem maile do KŚ z zapytaniem dlaczego ten bilet nie jest honorowany, ale zazwyczaj otrzymywałem mało przekonujące odpowiedzi. Najpierw że nie prowadzą komunikacji transgranicznej, a teraz że w zamian oferują inne oferty promocyjne takie jak Silesia Weekend ważny w kraju śląsko-morawskim, czy bilet weekendowy do stacji granicznej. Ale przecież to nie to samo.

Co byście powiedzieli na zbiorowe zasypywanie KŚ mailami w tej sprawie? Myślę że wielu z Was podróżuje do Czech i dzięki ofercie połączeń tras granicznych przez przejścia w Chałupkach i Cieszynie honorowanie przez KŚ tegoż biletu byłoby tanią alternatywą do podróży nie tylko z Górnego Śląska, ale także z Małopolski, Opolszczyzny, czy ziemi Świętokrzyskiej do Czech. Skoro w Kolejach Dolnośląskich i Arrivie się da honorować ten bilet, to i w KŚ się da, tylko trzeba chcieć.

Z Kolejami Śląskimi bezpośrednio do Czech

: 25 sty 2016, o 13:49
autor: omega
Tutaj jeszcze kilka informacji odnośnie podróżowania Kolejami Śląskimi do Czech. ;)
http://www.kolejeslaskie.com/pl/pages/1 ... w-czechach

Tabor Kolei Śląskich

: 20 lut 2016, o 13:32
autor: Adams
Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego na posiedzeniu nr 91 z dnia 9 lutego 2016 roku, przyjął uchwałę w sprawie „przystąpienia do zawarcia z Kolejami Śląskimi Sp. z o.o. umowy współpracy w sprawie przeprowadzenia przez Koleje Śląskie Sp. z o.o. oraz Województwo Śląskie wspólnego zakupu elektrycznych zespołów trakcyjnych.”
Szczegóły: Silesia Info Transport

Tabor Kolei Śląskich

: 3 maja 2016, o 14:15
autor: Lw25
Koleje Śląskie ogłosiły w połowie kwietnia przetarg na 13 pociągów, jeden dwuczłon, dwa trójczłony i dziesięć czteroczłonowych, z opcją na 7 kolejnych. Teraz zaczęły się odwołania... odwołali się... wszyscy, Pesa, Newag i Stadler.

Tabor Kolei Śląskich

: 3 maja 2016, o 14:23
autor: scyzor663
Lw25 pisze:odwołali się... wszyscy
Czyli przetarg nie był rozstrzygnięty?

Koleje Śląskie

: 26 paź 2016, o 22:21
autor: Adams
W sprzedaży pojawił się nowy bilet, łączący w sobie ofertę Kolei Śląskich, MZK Tychy i KZK GOP. To kolejny krok na drodze integracji biletowej w województwie.
http://kolejeslaskie.com/eko-bilet-jede ... -wszystko/