Platforma Komunikacyjna Krakowa
https://pkk.info.pl/

Koleje Śląskie
https://pkk.info.pl/viewtopic.php?f=18&t=4222
Strona 1 z 1

Autor:  Adams [ 7 gru 2015, o 22:17 ]
Tytuł:  Koleje Śląskie

InfoRail napisał(a):
Tak jak sygnalizowaliśmy na łamach InfoRail pociągi Kolei Śląskich będą dojeżdżać do Bohumina. Właśnie do tego czeskiego miasta wydłużone zostaną połączenia pociągów, które dziś kończą bieg w Wodzisławiu Śląskim bądź Chałupkach. Ale to nie wszystko. Do Cieszyna będą docierać także czeskie składy, które dotychczas kończyły bieg w Czeskim Cieszynie. Takie są efekty porozumienia, jakie Koleje Śląskie podpisały kilka dni temu z Ceskimi Drahami. Jak poinformował Miroslav Klich, regionalny przedstawiciel CD połączenia trans graniczne będą obsługiwane jednostkami EN57 po stronie Kolei Śląskich i czeskimi Regionova. Do Czech pojadą cztery pary pociągów: dwie na trasie Katowice – Rybnik – Wodzisław Śl. – Bohumin oraz dwie kolejne na trasie Racibórz – Chałupki – Bohumin.

Szczegóły: InfoRail

Wszystko by było super, gdyby KŚ z racji prowadzenia komunikacji transgranicznej z Czechami zaczęły w końcu honorować bilet turystyczny + Czechy, który jest chyba najatrakcyjniejszą cenowo ofertą przy weekendowych wyprawach do naszych południowych sąsiadów. Kilkakrotnie wysyłałem maile do KŚ z zapytaniem dlaczego ten bilet nie jest honorowany, ale zazwyczaj otrzymywałem mało przekonujące odpowiedzi. Najpierw że nie prowadzą komunikacji transgranicznej, a teraz że w zamian oferują inne oferty promocyjne takie jak Silesia Weekend ważny w kraju śląsko-morawskim, czy bilet weekendowy do stacji granicznej. Ale przecież to nie to samo.

Co byście powiedzieli na zbiorowe zasypywanie KŚ mailami w tej sprawie? Myślę że wielu z Was podróżuje do Czech i dzięki ofercie połączeń tras granicznych przez przejścia w Chałupkach i Cieszynie honorowanie przez KŚ tegoż biletu byłoby tanią alternatywą do podróży nie tylko z Górnego Śląska, ale także z Małopolski, Opolszczyzny, czy ziemi Świętokrzyskiej do Czech. Skoro w Kolejach Dolnośląskich i Arrivie się da honorować ten bilet, to i w KŚ się da, tylko trzeba chcieć.

Autor:  omega [ 25 sty 2016, o 13:49 ]
Tytuł:  Re: Z Kolejami Śląskimi bezpośrednio do Czech

Tutaj jeszcze kilka informacji odnośnie podróżowania Kolejami Śląskimi do Czech. ;)
http://www.kolejeslaskie.com/pl/pages/1 ... w-czechach

Autor:  Adams [ 20 lut 2016, o 13:32 ]
Tytuł:  Tabor Kolei Śląskich

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego na posiedzeniu nr 91 z dnia 9 lutego 2016 roku, przyjął uchwałę w sprawie „przystąpienia do zawarcia z Kolejami Śląskimi Sp. z o.o. umowy współpracy w sprawie przeprowadzenia przez Koleje Śląskie Sp. z o.o. oraz Województwo Śląskie wspólnego zakupu elektrycznych zespołów trakcyjnych.”
Szczegóły: Silesia Info Transport

Autor:  Lw25 [ 3 maja 2016, o 14:15 ]
Tytuł:  Re: Tabor Kolei Śląskich

Koleje Śląskie ogłosiły w połowie kwietnia przetarg na 13 pociągów, jeden dwuczłon, dwa trójczłony i dziesięć czteroczłonowych, z opcją na 7 kolejnych. Teraz zaczęły się odwołania... odwołali się... wszyscy, Pesa, Newag i Stadler.

Autor:  scyzor663 [ 3 maja 2016, o 14:23 ]
Tytuł:  Re: Tabor Kolei Śląskich

Lw25 napisał(a):
odwołali się... wszyscy

Czyli przetarg nie był rozstrzygnięty?

Autor:  Adams [ 26 paź 2016, o 22:21 ]
Tytuł:  Re: Koleje Śląskie

W sprzedaży pojawił się nowy bilet, łączący w sobie ofertę Kolei Śląskich, MZK Tychy i KZK GOP. To kolejny krok na drodze integracji biletowej w województwie.
http://kolejeslaskie.com/eko-bilet-jede ... -wszystko/

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/