Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 14 gru 2018, o 11:40

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 960 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 60, 61, 62, 63, 64
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 lis 2018, o 14:25 
Miłośnik

gagacek napisał(a):
Chyba obiektywniej będzie pozostawić bez komentarza.
Cytuj:
Koleje Małopolskie gotowe na święta. W pociągach będzie można się wyspowiadać
(...)Na tym jednak nie koniec. Przed Bożym Narodzeniem w pociągach Kolei Małopolskich będzie można bowiem się... wyspowiadać. Spowiedź zaplanowana jest na 21 i 24 grudnia.
"W najbliższym czasie będziemy przekazywać dokładne informację, w których dokładnie pociągach pojawią się duchowni, którzy prowadzić będą spowiedź" - przekazały Koleje Małopolskie.
Co w tym złego? Księża kupią sobie bilety, będą siedzieć ktoś będzie zainteresowany to się dosiądzie i wyspowiada, żaden konfesjonał nie jest potrzebny. Problemów tym że tłok jaki będzie w tych dniach może nie zapewnić prywatności.

PostNapisane: 29 lis 2018, o 19:29 
Dyrektor

W samolotach linii lotniczych "Saudia" są osobne specjalne miejsca, gdzie podczas podróży muzułmanin może się pomodlić. Dlaczego zatem u nas w każdym pociągu nie mogłoby być konfesjonału i księdza? Jak np: ktoś ma potrzebę spowiedzi akurat w podróży, to powinno się mu to umożliwić :thumbup: W samolotach LOTu podobnie.

PostNapisane: 29 lis 2018, o 19:43 
Inspektor

Przemekns napisał(a):
Problemów tym że tłok jaki będzie w tych dniach może nie zapewnić prywatności.
Właśnie to mi od razu przeszło przez głowę.
A zresztą na chwilę obecną cała akcja wygląda tak:
Cytuj:
Jak się okazuje, jeden z pracowników Kolei Małopolskich, informując dziennikarzy o wydarzeniach w spółce, powiedział o jedno zdanie za dużo. – Nie wytrzymał presji i „poszedł” za daleko – mówi Stawowy.
Problemem jest nie tylko społeczny odbiór spowiedzi w przestrzeni publicznej, ale i kwestie techniczne.

PostNapisane: 29 lis 2018, o 19:45 
Dyrektor

Jeśli ktoś wyspowiada się w pociągu, przy okazji, zamiast specjalnie jechać samochodem do kościoła, to tylko się cieszyć.

PostNapisane: 30 lis 2018, o 09:12 
Dyspozytor

Obecnie mamy w Polsce do czynienia z odgórnie inspirowaną histeryczną nagonką antykościelną i w ogóle antyreligijną. W związku z tym, ten pomysł nie mógł mieć dobrego PR-u w mediach, które nakręcają ludzi i ich przekonania.
Sam pomysł mi się podoba, to tak potrzebne teraz wyjście naprzeciw człowiekowi. Rzeczywiście, problemem mogłyby być kwestie techniczne. Co jak co, ale w pociągu (nawet takim nowym Impulsie) cicho nie jest. Spowiadając się miałbym dyskomfort musząc mówić do księdza stosunkowo głośno. Po drugie - 21 grudnia będzie absolutny szczyt przewozowy. Każdy cm2 w pociągach i autobusach będzie na wagę złota - a jeśli mielibyśmy wtedy organizować spowiedź, to przypuszczam, że trzeba byłoby trochę tego miejsca zagospodarować. Nie wiem czy nawet wierzącym pasażerom spodobałaby się wizja, że 10 osób nie zmieściło się do składu, bo rozstawiono w nim mobilny konfesjonał...

PostNapisane: 30 lis 2018, o 10:47 
Dyrektor

Castaway napisał(a):
Obecnie mamy w Polsce do czynienia z odgórnie inspirowaną histeryczną nagonką antykościelną i w ogóle antyreligijną.

Odgórnie, czyli kto jest tą "górą"? Któreś ugrupowanie z "Wiejskiej"? Nawet jakby ten pomysł doszedł do skutku, to ciekawe ile osób faktycznie z takiej spowiedzi skorzysta nie wstydząc się. Jakby nie było, kościoły i inne miejsca kultu są do tego bardziej naturalnym miejscem.

PostNapisane: 30 lis 2018, o 11:01 
Inspektor

Castaway napisał(a):
Obecnie mamy w Polsce do czynienia z odgórnie inspirowaną histeryczną nagonką antykościelną i w ogóle antyreligijną.

Co ty bredzisz?!
Ta chora sekta jest najbardziej uprzywilejowaną grupą w Polsce, i to pod każdym względem. Od społecznych, przez ekonomiczne, po głupie rytuały.
Nie dość, że w każdej symbolicznej sytuacji musi się pchać od statuetek i innych rzeźbek, przez duchownych, po boga w przemowach.
Piorą mózgi wszędzie - po ważniejszych wydarzeniach w polityce, w szkołach czy na uczelniach są msze. Święcenie prawie wszystkiego. Nawet religia jest w szkole.
Kasa - pazerni na wszystko. Znikome podatki, grunty kościelne na własność Watykanu, nawet ta głupia religia na koszt podatników. Rydzyk i jego fundacja oraz uczelnia jako słup na jego ogromne majątki to już większa sprawa niż jakakolwiek włoska mafia istniejąca kiedykolwiek. A i już zapomniałeś o ŚDM, że KK sobie życzył kasę za wizerunki na biletach? Tak pazerna jest ta mafia.

Więc jakie ty tu kocopoły chcesz opowiadać o nagonce na nich?!

PostNapisane: 30 lis 2018, o 11:42 
Dyspozytor

Możemy chociaż to forum pozostawić wolne od przepychanek polityczno-religijnych?
Jeśli kler kupi bilety dla księży i pojazdy nie będą wymagały jakichś specjalnych dostosowań na koszt przewoźnika, to nie rozumiem, czym tu się ekscytować.

PostNapisane: 30 lis 2018, o 13:17 
Inspektor

Ja nie jestem fanem takich wojenek, na forum wiele razy padał temat kościoła jako jakiś argument i nie odpowiadałem nic lub po prostu dalej na temat, ale na tak chamskie kłamstwa mam po prostu alergię. Ktoś może sobie wierzyć w co chce, być członkiem jakiego kościoła chce, niech chodzi do świątyni jakie chce, niech ma prywatne poglądy jakie chce, niech się w granicach prawa udziela w czym chce i robi co chce, ale takich kłamstw, że okupant, złodziej i najbardziej oficjalnie uprzywilejowana grupa w kraju jest ofiarą, po prostu nie zdzierżę. Tej mafii nawet politycy do pięt nie dorastają, tylko od lat się nawet im płaszczą.
Chyba nawet w tym samym temacie był niedawno trolling oparty na jawnych kłamstwach i też bardzo negatywnie na ten temat się wypowiedziałem, więc sami widzicie, że ja po prostu nienawidzę kłamstw.

Dobra, do tematu:
lucapacioli napisał(a):
Jeśli kler kupi bilety dla księży i pojazdy nie będą wymagały jakiś specjalnych dostosowań na koszt przewoźnika, to nie rozumiem, czym tu się ekscytować.

Przewóz komunikacją zbiorową jest usługą o charakterze użyteczności publicznej. Tutaj przynajmniej w średnim stopniu neutralność by się przydawała. To nie była partyzantka duchownych, którzy nagle zechcieli napaść pociągi, a propozycja, którą zarząd realnie brał pod uwagę.

PostNapisane: 30 lis 2018, o 13:42 
Miłośnik

PanA napisał(a):
Ta chora sekta
Piorą mózgi
Sorry ale w tej sytuacji sam robisz nagonkę, bo co innego jest wyrazić swoją opinię że uważasz że państwo nie ma rozdziału od kościoła, a co innego jawnie obrażać oficjalnie ponad połowę społeczeństwa Polskiego.

PostNapisane: 30 lis 2018, o 21:25 
Moderator

Ja bardzo proszę o spokój i kulturę dyskusji. Następny post, który pojedzie po bandzie, niezależnie od tego, kto go napisze, zapracuje na ostrzeżenie dla autora.

Pozdrawiam!
LOKI

PostNapisane: 1 gru 2018, o 10:57 
Inspektor

gagacek napisał(a):
Chyba obiektywniej będzie pozostawić bez komentarza.
Nie bez przyczyny napisałem te słowa. Czytając wypowiedzi co poniektórych, nafaszerowanych medialną papką bez jakiejkolwiek osobistej refleksji żałuję, że w ogóle dokonałem tego wpisu.

PostNapisane: 1 gru 2018, o 13:16 
Moderator

Nie wiem skąd refleksje o medialnej papce bez refleksji… Po prostu religia jest tak mocno osobistym tematem, tak mocno dotykającym tego, co w życiu uważamy za najważniejsze (i to niezależnie od tego, czy jesteśmy jej wyznawcami czy przeciwnikami), że zawsze dyskusje na jej temat budzą skrajne, a przede wszystkim niesamowicie intensywne emocje… I kończą się zazwyczaj nieprzyjemnie… Stąd też nie zdecydowałem się w powyższej dyskusji wziąć udziału, choć oczywiście przecież swoją bardzo wyrazistą opinię na poruszony tu temat posiadam.

Pozdrawiam!
LOKI

PostNapisane: 1 gru 2018, o 14:34 
Inspektor

Refleksje o medialnej papce bez refleksji pochodzą... z refleksji. A medialna papka to bynajmniej nie wynalazek ostatnich czasów. Niepotrzebnie bezwiednie wywołałem temat, który jest z definicji jak najbardziej dla każdego osobisty. EOT

PostNapisane: 7 gru 2018, o 19:20 
Administrator Techniczny

Zaczynają się zmiany polityczne w spółkach. Rada nadzorcza Kolei Małopolskich odwołana
https://gazetakrakowska.pl/zaczynaja-si ... 9j1eTu4Crg

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 960 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 60, 61, 62, 63, 64

Strefa czasowa: UTC + 1