Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 16 cze 2019, o 21:46

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 587 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 lis 2018, o 17:08 
Moderator fb pkk

Zadziwiające wyniki badania ruchu rowerowego w Krakowie
http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,4442 ... j4aeSxIrxA

PostNapisane: 10 lis 2018, o 17:18 
Dyspozytor

Co jest w tym zadziwiającego?
Przynajmniej z Mogilskiej i Zawiłej?

Nie mam abonamentu, więc nie wiem, jak z resztą ulic, ale czy na pewno na reszcie jest coś zadziwiającego?

PostNapisane: 10 lis 2018, o 17:44 
Dyrektor

Wyniki pomiarów:

Obrazek

"W przypadku, jeśli przetarg wygrywa przewoźnik prywatny (co wymaga ustalenia kryteriów rzeczywiście umożliwiających konkurencję) – średnia oszczędność względem przyznania zadania przewoźnikowi komunalnemu z wolnej ręki wynosi 1,12 - 1,13 zł"

PostNapisane: 10 lis 2018, o 18:01 
Dyspozytor

Dla mnie trend jest niemal jednoznaczny: wcześniej rowerzyści dali sobie wmówić te kocopoły, że jazda jezdnią jest niebezpieczna, niewygodna i w ogóle to zło, więc jeździli parkami oraz dużymi ulicami totalnie nieprzyjaznymi dla rowerzystów, ale po prostu tam były w miarę dogodne trasy rowerowe jako wydzielone drogi.
Jak już się okazało, że wjazd na jezdnię nie równa się śmierci, to rowerzyści wreszcie zaczynają szukać dróg alternatywnych i prędzej czy później ruch się skanalizuje na zbiorczych trasach. Tak jak to działa w innych miastach.

No i też zdecydowanie trzeba popatrzeć, że wpływ na Mogilską ma właśnie Kopernika.

PostNapisane: 4 gru 2018, o 21:32 
Dyspozytor

W ramach budowy ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Armii Krajowej postanowiono zainwestować również w przejazd dla rowerów przez jezdnię. W miejscu newralgicznego przejścia dla pieszych, na którym było już kilka wypadków śmiertelnych (koło wiaduktu). Widocznie za mało ludzi tam zginęło...

PostNapisane: 5 gru 2018, o 07:52 
Kierownik

Sorig napisał(a):
W ramach budowy ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Armii Krajowej postanowiono zainwestować również w przejazd dla rowerów przez jezdnię. W miejscu newralgicznego przejścia dla pieszych, na którym było już kilka wypadków śmiertelnych (koło wiaduktu). Widocznie za mało ludzi tam zginęło...

Gdzie tam jest przejscie dla pieszych koło wiaduktu?

PostNapisane: 5 gru 2018, o 09:16 
Specjalista

Przed przystankiem Bronowice Wiadukt w kierunku ROK

PostNapisane: 10 sty 2019, o 11:14 
Administrator

WIELKIE INWESTYCJE ROWEROWE W KRAKOWIE... TYLKO NA PAPIERZE? TAK BYŁO W 2018 ROKU
http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/kr ... xWz013Hz0/
Cytuj:
Skala zaplanowanych inwestycji, których nie udało się wykonać, jest faktycznie porażająca. Z 68 milionów złotych udało się wydać zaledwie 17. (...) Wśród najważniejszych inwestycji, których nie udało się zrealizować, jest między innymi kładka pieszo-rowerowa w rejonie Kamieńskiego, która miała przebiegać nad torami kolejowymi. Podobnie jest z trasą rowerową w okolicy alei 29 Listopada.

PostNapisane: 12 sty 2019, o 16:02 
Znawca

Mnie jako regularnego (również zimą) rowerzystę nie tylko oburza ale też smuci. Potrafimy wydać 1mld na trasę łagiewnicką (bez dofinansowania! (no bo kto będzie dofinansowywał chorobę samochodową)) a nie jesteśmy w stanie wybudować więcej niż kilkaset metrów DDR-u rocznie. Przecież to jest kpina!

Wątpliwości wzbudza też zarządzanie i budowanie infrastrukturą rowerową przez ZDMK. Czy to się sprawdzi? Boję się że się skupią na samochodach i będziemy mieli kolejne lata stagnacji.

Wrocław ma po stokroć lepszą i gęstszą siatkę tras rowerowych, zazdroszczę im tego, ale co chyba najważniejsze - widać że *da się*.

Google mi ostatnio wysłał maila z podsumowaniem roku 2018 (niestety tylko 284 dni - tyle miałem włączoną tę funkcję) i dowiedziałem się że przejechałem w tym czasie 1399km rowerem (jest szybciej niż KM) ale kurcze może 20% z tego przejechane jest po ścieżkach rowerowych, chciałoby się, by było to 75%.

Załączam fascynujący obrazek: czas dojazdu do Kopenhagi - pociąg + dojście pieszo vs pociąg + rower. Tak dużo daje formuła B+R!

Pozdrawiam wszystkich :))Obrazek

Sent from my moto x4 using Tapatalk

PostNapisane: 12 sty 2019, o 16:21 
Dyspozytor

sazonov napisał(a):
Wrocław ma po stokroć lepszą i gęstszą siatkę tras rowerowych, zazdroszczę im tego, ale co chyba najważniejsze - widać że *da się*.

We Wrocławiu dużą część tras rowerowych stanowią po prostu pasy rowerowe czy kontraruch (i to nie tylko na starówce, a również na peryferyjnych osiedlach!) - i to bez żadnych separatorów (a i kontraruch bez pasów rowerowych dość częsty na także peryferyjnych osiedlach).

Jeśli ciągle się uprawia propagandę, że ścieżki rowerowe koniecznie muszą być wydzielone z jezdni, a na drogach wyjątkowo i to jeszcze z separatorami, bo strasznie i totalnie niebezpiecznie - to nic się nie ruszy, a większość rowerzystów nadal będzie popylać chodnikiem.
A we Wrocławiu i w Gdańsku w sezonie po tych pasach popyla liczba rowerzystów porównywalna, a nawet większa niż aut. Ale tam nawet na największych i najbardziej ruchliwych drogach i skrzyżowaniach potrafią wrzucić ruch rowerowy na te jezdnie i tarcze skrzyżowań. Choć chyba we Wrocławiu bardziej. Tam na obszarze starówki, na ichniejszej WZ-ce, która ma parametry podobne do trasy łazienkowskiej w Warszawie, normalnie puszczono ruch rowerowy po jezdni i nawet największych skrzyżowaniach.
Wychodzi tanio, a i również z ruchem wygodnym.
A zaoszczędzone dzięki temu pieniądze, wydają tam na DWIE DWUKIERUNKOWE drogi rowerowe na pozostałych drogach, a nie alternatywę albo jedna dwukierunkowa, albo dwie jednokierunkowe.

PostNapisane: 12 sty 2019, o 17:30 
Dyrektor

Ja powtórzę, co już kiedyś mówiłem. Statystyki są takie, że najwięcej wypadków z udziałem rowerzystów ma miejsca na przejazdach dla rowerów - które są bezpośrednim efektem istnienia wydzielonych dróg rowerowych. Drogi rowerowe są potrzebne, ale zdecydowanie nie zawsze i nie wszędzie. W wielu miejscach są robione bez krzty pomyślunku, na siłę, sprawiając że jeśli ktoś chce się poruszać legalnie i z nich korzystać, to wybiera trasę wolniejszą, bardziej pokrętną i niebezpieczną. Co więcej, często DDRy są tak prowadzone, że nie da się na nie legalnie dostać lub nawet nie ma się zielonego pojęcia, że one gdzieś obok są, a teoretycznie ma się obowiązek z nich korzystać.

PostNapisane: 12 sty 2019, o 17:47 
Dyspozytor

Też tak uważam. To samo jest przecież z pieszymi - najwięcej wypadków jest na przejściach. Już nie mówiąc o samym rozsądku - co jest bardziej prawdopodobne?
Wypadek z kimś, kto jedzie ci tuż przed tobą lub po prostu równolegle? Czy ktoś, kogo nie widzisz, nie widzisz, i nagle przecina jezdnię?
Z tym, że ruchu pieszego po jezdniach nie poprowadzisz, a ruch rowerowy można jak najbardziej.
A i między samochodami to samo - karambole to znikome wypadki, a najczęściej i tak są skutkiem czegoś innego. Zderzenia też są na kolizjach, zwłaszcza przez właśnie nieudzielenie pierwszeństwa.

PostNapisane: 4 kwi 2019, o 10:06 
Administrator

Brakujące 300 metrów ścieżki rowerowej do Tyńca. Kiedy wreszcie problem zniknie?
http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,4442 ... tynca.html
Cytuj:
W liście do redakcji radny Komarewicz tłumaczy: „W odpowiedzi na moją interpelację, prezydent Jacek Majchrowski pisze, że w związku z brakiem możliwości wykonania ścieżki rowerowej na jednej z działek, nastąpiła konieczność ponownego przeanalizowania przebiegu ścieżki. Największym problemem jest opieszałość Wód Polskich. To od uzgodnienia z tą państwową jednostką, odpowiedzialną za wały przeciwpowodziowe, zależy termin realizacji inwestycji. Organ gospodarujący wodami zaakceptował wstępnie zmiany przebiegu ścieżki, jednak nie przekazał jeszcze oficjalnego stanowiska w tej sprawie”.

PostNapisane: 4 kwi 2019, o 14:12 
Dyrektor

Nie za bardzo rozumiem, co do budowy tej DDR mają Wody Polskie, skoro miasto miało projekt budowlany już w ...2012 roku (!), jeszcze x lat przed tym, kiedy Wody Polskie powstały :rotfl:

PostNapisane: 28 kwi 2019, o 15:46 
Specjalista

Dzisiaj zauważyłem, że na ul. Ogrodowej jest dopuszczony kontraruch od Pawiej do Warszawskiej. Czy to efekt ostatnich zmian drogowych w tej okolicy, czy też była tam już wcześniej? Przyznam szczerze, że jakoś nie zauważyłem go do tej pory... :hmm:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 587 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1