Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 26 cze 2019, o 21:28

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 587 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 40  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 3 lut 2011, o 08:25 
Moderator

Świetnie te słonie będą się komponować z nową, lepszą fontanną na Rynku Głównym, z pustym łbem Mitoraja, z odnowionym Placem Szczepańskim czy z piękną bryłą Galerii Krakowskiej. :twisted:

Pozdrawiam!
LOKI

Tytuł:
PostNapisane: 3 lut 2011, o 09:21 
Dyrektor

Rety, przecież nikt nie zamierza tego stawiać na Rynku!

Przydałyby się np. w okolicach uczelni, bo obecnie stosowane tam stojaki są straszne :/

Tytuł:
PostNapisane: 3 lut 2011, o 09:24 
Moderator

tramwajem napisał(a):
Rety, przecież nikt nie zamierza tego stawiać na Rynku! (...)
Nie? A dlaczego? Mitoraj już jest, fontanna już jest, takie stojaki naprawdę idealnie by się z nimi komponowały.

Pozdrawiam!
LOKI

Tytuł:
PostNapisane: 3 lut 2011, o 09:27 
Dyrektor

Spadaj!
:P

Tytuł:
PostNapisane: 3 lut 2011, o 19:39 
Dyrektor

tramwajem napisał(a):
Spadaj!
:P

No właśnie Locotus, czepiasz się ;D

Tytuł:
PostNapisane: 4 lut 2011, o 09:42 
Moderator

Ja się czepiam? Nie, wcale, skoro już zdecydowano żeby zaśmiecić Rynek obiektami o bardzo wątpliwej wartości estetycznej, to jeden więcej nie zrobi różnicy. Już i tak nie ma punktu Rynku, z którego można by podziwiać piękno Krakowa, nie będąc jednocześnie epatowanym przez te nowoczesne kloce, które tam pasują jak pięść do nosa... Jeszcze do niedawna stojąc po stronie Kościoła Mariackiego miało się takie fajne widoki, to stwierdzili, że ludziom jest zbyt dobrze i że tę stronę Rynku również zeszpecą. No i zeszpecili.

Pozdrawiam!
LOKI

Tytuł:
PostNapisane: 4 lut 2011, o 16:06 
Administrator

Panie Andrzeju, niech Pan przekona PiS do roweru!
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798, ... weru_.html

Tytuł:
PostNapisane: 5 lut 2011, o 23:46 
Dyrektor

Locutus napisał(a):
Ja się czepiam? Nie, wcale, skoro już zdecydowano żeby zaśmiecić Rynek obiektami o bardzo wątpliwej wartości estetycznej, to jeden więcej nie zrobi różnicy. Już i tak nie ma punktu Rynku, z którego można by podziwiać piękno Krakowa, nie będąc jednocześnie epatowanym przez te nowoczesne kloce, które tam pasują jak pięść do nosa... Jeszcze do niedawna stojąc po stronie Kościoła Mariackiego miało się takie fajne widoki, to stwierdzili, że ludziom jest zbyt dobrze i że tę stronę Rynku również zeszpecą. No i zeszpecili.
Mitoraj zrobił sobie reklamę - dał miastu specjalnie, bo wiedział, że nie będą mieli, gdzie przenieść; fontanna - Piramida Luwru (tragedia); Plac Szczepański - nieudana (bardzo) kopia Di Trevi; Krakowska... gdyby była trochę odsunięta i lepiej zaprojektowana to zlałoby się, a teraz mamy przykład... nieudanego przykładu próby brutalizmu. Do twoich rozważań dodam - Stadion Miejski (ponoć brutalizm - pani Niedziałkowska, niech lepiej pójdzie na wykłady na ASP to pozna trochę architektury (choć porządny podręcznik dla liceów plastycznych)). Dlatego podpisuję się wszystkimi kończynami pod tym co napisałeś Loki.

Miasto zmienia się to fakt - z jednej strony pozytywnie, z drugiej bez jakiegoś wyważenia. Porównując nas z Sosnowcem, czy Katowicami to mamy się czym chełpić, ale z Jaworznem - o tu nie.
W Jaworznie nowe inwestycje są w miarę wyważone i spójne (np. lampy, które tworzą swoiste pochylone drzewa), budowane są nowe budynki, które nie przywalają betonem i szkłem, a są zrównoważone, miasto przekształca się w prężny ośrodek usługowy, komunikacja rozwija się w szybkim tempie (100% autobusów niskopodłogowych, z czego najstarszy w PKM pochodzi z 2004r., mają porządną kartę miejską, linie jeżdżą punktualnie, są w większości autobusów zapowiedzi) - miasto swoisty picuś glancuś na tle dawnego woj. katowickiego, czy krakowskiego (tego z przed 1975r.).

Tytuł:
PostNapisane: 6 lut 2011, o 11:11 
Moderator

LK napisał(a):
Mitoraj zrobił sobie reklamę - dał miastu specjalnie, bo wiedział, że nie będą mieli, gdzie przenieść;

Ależ było gdzie przenieść. Nie wiem, czy pamiętasz, że na początku mówiło się, że Rynek to lokalizacja tymczasowa i nawet był sondaż na stronie UMK dotyczący tego, gdzie Mitoraj powinien wylądować docelowo. Zdecydowana większość krakowian uznała, że na placu przed Galerią Krakowską. Za Rynkiem głosowało bardzo niewiele osób. Po czym, jak przyszło co do czego, to Mitoraj zaczął się brąchać i żądać, żeby jego kloc pozostał na Rynku, a Majchrowski zrobił się dziwnie uległy wobec tych żądań – tak jakby tupanie nóżką bezczelnego artysty cierpiącego na chorobliwy przerost ego było ważniejsze niż wola setek tysięcy mieszkańców miasta.

Poza tym nie rozumiem, jakim prawem darczyńca ma mówić obdarowanemu, co ten ma zrobić z przezntem. Trochę na takiej zasadzie, jakbym podarował Tobie zabytkowy, szesnastowieczny nocnik i domagał się, tupiąc głośno nóżką, żeby nocnik ten stał na postumencie na samym środku Twojego salonu, a nie np. na półce z innymi bibelotami czy gdzie tam byś chciał go sobie wyeksponować...
LK napisał(a):
fontanna - Piramida Luwru (tragedia);

No właśnie... Bardzo mi się spodobał happening z krasnalem... „Ogrodowy krasnal – 100 PLN, Fontanna – 3 000 000 PLN, skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać?”. :-P
LK napisał(a):
Plac Szczepański - nieudana (bardzo) kopia Di Trevi;

Ano...
LK napisał(a):
Krakowska... gdyby była trochę odsunięta i lepiej zaprojektowana to zlałoby się, a teraz mamy przykład... nieudanego przykładu próby brutalizmu. Do twoich rozważań dodam - Stadion Miejski (ponoć brutalizm - pani Niedziałkowska, niech lepiej pójdzie na wykłady na ASP to pozna trochę architektury (choć porządny podręcznik dla liceów plastycznych)). Dlatego podpisuję się wszystkimi kończynami pod tym co napisałeś Loki. (...)

Widzę, że się zgadzamy w kwestii szpecenia Krakowa...

To, co mnie boli najbardziej, to fakt, że niszczy się zabytkową tkankę miasta... Że sadzi się klocki nawet w przestrzeni objętej ochroną UNESCO, w przestrzeni będącej elementem światowego dziedzictwa ludzkości. Ja się dziwię, że UNESCO nie zdecydowało jeszcze o skreśleniu Krakowa z tej listy. Jak we francuskim Provins radni postanowili zabudować działki przy murach obronnych, to UNESCO zagroziło wykreśleniem Provins... Czy radni się ugną, to się dopiero okaże, ale instrument nacisku był to niezły.

Pozdrawiam!
LOKI

Tytuł:
PostNapisane: 6 lut 2011, o 22:38 
Dyrektor

Dla mnie jednak nic nie przebije 'galerii' krakowskiej, która stoi w jednym z najpiękniejszych i definitywnie najczęściej odwiedzanym przez krakowian miejscu, szpecąc odnowione za setki tysięcy unikatowe obiekty - Dworzec i Wiadukt.

Tytuł:
PostNapisane: 8 lut 2011, o 22:46 
Dyrektor

Locutus napisał(a):
Ależ było gdzie przenieść. Nie wiem, czy pamiętasz, że na początku mówiło się, że Rynek to lokalizacja tymczasowa i nawet był sondaż na stronie UMK dotyczący tego, gdzie Mitoraj powinien wylądować docelowo. Zdecydowana większość krakowian uznała, że na placu przed Galerią Krakowską. Za Rynkiem głosowało bardzo niewiele osób. Po czym, jak przyszło co do czego, to Mitoraj zaczął się brąchać i żądać, żeby jego kloc pozostał na Rynku, a Majchrowski zrobił się dziwnie uległy wobec tych żądań – tak jakby tupanie nóżką bezczelnego artysty cierpiącego na chorobliwy przerost ego było ważniejsze niż wola setek tysięcy mieszkańców miasta.

Poza tym nie rozumiem, jakim prawem darczyńca ma mówić obdarowanemu, co ten ma zrobić z przezntem. Trochę na takiej zasadzie, jakbym podarował Tobie zabytkowy, szesnastowieczny nocnik i domagał się, tupiąc głośno nóżką, żeby nocnik ten stał na postumencie na samym środku Twojego salonu, a nie np. na półce z innymi bibelotami czy gdzie tam byś chciał go sobie wyeksponować...
Wiedział, że nie będzie gdzie postawić, ale nagle go zaskoczyło, że mieszkańcy znaleźli rozwiązanie i mu duma artysty (nieudolnych jest ogromna) przeszkodziła. Wiem coś o tym jaka jest duma malarzy i rzeźbiarzy i wiem, że niektórzy "wielcy" graficy (Pan Pągowski) robi dużo plagiatów, a dumę ma jak paw (który przestał być symbolem pełni przez swoją duszę).

Poza tym chciałbym dodać jedną rzecz - w dzisiejszych czasach sławnymi artystami zostają amatorzy bez talentu, którzy nie skończyli nawet liceów plastycznych, a o Akademiach Sztuk Pięknych nie wspomnę (tu taka moja dygresja i nie mówią tu o żadnych nazwiskach).

Locutus napisał(a):
Widzę, że się zgadzamy w kwestii szpecenia Krakowa...
Oj, mało osób mnie zna... i mnie jak na razie z tym dobrze.

Locutus napisał(a):
To, co mnie boli najbardziej, to fakt, że niszczy się zabytkową tkankę miasta... Że sadzi się klocki nawet w przestrzeni objętej ochroną UNESCO, w przestrzeni będącej elementem światowego dziedzictwa ludzkości. Ja się dziwię, że UNESCO nie zdecydowało jeszcze o skreśleniu Krakowa z tej listy. Jak we francuskim Provins radni postanowili zabudować działki przy murach obronnych, to UNESCO zagroziło wykreśleniem Provins... Czy radni się ugną, to się dopiero okaże, ale instrument nacisku był to niezły.
Swoją drogą władze Drezna się nie ugięły UNESCO i zbudowały most, aby odciążyć ogromną część miasta.

Tytuł:
PostNapisane: 9 lut 2011, o 11:09 
Moderator

Odniosę się tylko do jednego fragmentu, bo z całą resztą oczywiście się zgadzam:

LK napisał(a):
(...) Swoją drogą władze Drezna się nie ugięły UNESCO i zbudowały most, aby odciążyć ogromną część miasta.

Tylko czym innym jest budowa niezbędnego dla funkcjonowania miasta mostu, a czym innym stawianie kloców pozbawionych całkowicie jakiejkolwiek funkcji praktycznej, a cechujących się jedynie brzydotą.

Pozdrawiam!
LOKI

Tytuł:
PostNapisane: 10 lut 2011, o 00:48 
Administrator Techniczny

Stojaki rowerowe w kształcie smoka wawelskiego
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798, ... kiego.html

Pieniądze na ścieżki rowerowe: poprawki do budżetu
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798, ... dzetu.html

Tytuł:
PostNapisane: 10 lut 2011, o 10:29 
Administrator

Mseifer napisał(a):
Stojaki rowerowe w kształcie smoka wawelskiego
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798, ... kiego.html

Do wszystkich, którzy narzekali stojaki - jak na razie w sondzie przeważają osoby, którym pomysł się podoba ;P

Mseifer napisał(a):
Pieniądze na ścieżki rowerowe: poprawki do budżetu
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798, ... dzetu.html
Z artykułu:
Cytuj:
Chciałbym złożyć projekt uchwały kierunkowej, która zobowiązałaby prezydenta do przeznaczenia na rowery 5 proc. ze środków na komunikację i transport. Inaczej za rok znów się okaże, że na ścieżki nie ma ani grosza - mówi radny Gilarski.

Mam nadzieję, że nie chodzi o zabieranie z funduszy na km.

Ostatnio edytowano 10 lut 2011, o 10:30 przez Kaszmir, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: 10 lut 2011, o 14:54 
Dyrektor

Kaszmir napisał(a):
Mam nadzieję, że nie chodzi o zabieranie z funduszy na km.

Znając Majchowskiego jak najbardziej o to.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 587 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 40  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1