Mapa istniejących ścieżek rowerowych

Moderator: Moderatorzy

michal.bakunin
Znawca
Posty: 33
Rejestracja: 28 gru 2009, o 19:13
Lokalizacja: Prądnik Czerwony

Mapa istniejących ścieżek rowerowych

#1 Post autor: michal.bakunin » 15 sty 2010, o 14:09

Próbowałem znaleźć w Internecie mapę istniejących aktualnie ścieżek rowerowych. Albo są to rzeczy przeterminowane, albo zawierają też plany na przyszłość (przede wszystkim, no przecież) i przeto są nieczytelne, albo są to projekty do zaznaczania wspólnego na Google Maps - nie wiem kto złośliwy je psuje. Jeśli więc moje poszukiwania były w miarę kompletne i faktycznie nie ma takiej mapki, to proponuję ją wspólnymi siłami tu stworzyć.

Umiem conieco obsługiwać Inkscape, cóż, jestem lepszym grafikiem niż rowerzystą. Pewno gdyby nie to, nie bałbym się tak jeździć ulicami ;).
W najbliższym czasie ponanoszę informacje z planów miejskich, a tymczasem o założeniach - wiadomo, różne kolory dla dróg rowerowych i ciągów rowerowo-pieszych (a dla ciągów pieszych z dopuszczeniem rowerów też?), pytanie - czy zaznaczamy ulice o uspokojonym ruchu (to rzecz subiektywna przecie)?

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Posty: 22832
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 21:25
Kontakt:

Mapa istniejących ścieżek rowerowych

#2 Post autor: Kaszmir » 15 sty 2010, o 14:49

michal.bakunin pisze:Jeśli więc moje poszukiwania były w miarę kompletne i faktycznie nie ma takiej mapki, to proponuję ją wspólnymi siłami tu stworzyć.
Świetny pomysł!
michal.bakunin pisze:a dla ciągów pieszych z dopuszczeniem rowerów też?
Pomysł dobry, tylko jak z wykonaniem? Przydałoby się każdy chodnik mierzyć i sprawdzać, czy szerokość jest większa od granicznej...
michal.bakunin pisze:pytanie - czy zaznaczamy ulice o uspokojonym ruchu (to rzecz subiektywna przecie)?
Proponuję, by dodawać rzeczy po kolei: najpierw ścieżki rowerowe oraz ciągi pieszo-rowerowe. Jak już to będzie zrobione, można zastanowić się co dalej. Taka kolejność przynajmniej sprawdziła się gdy tworzyłem mapę aglo km ;)
Ostatnio zmieniony 15 sty 2010, o 14:49 przez Kaszmir, łącznie zmieniany 1 raz.

michal.bakunin
Znawca
Posty: 33
Rejestracja: 28 gru 2009, o 19:13
Lokalizacja: Prądnik Czerwony

#3 Post autor: michal.bakunin » 15 sty 2010, o 16:52

Pomysł dobry, tylko jak z wykonaniem? Przydałoby się każdy chodnik mierzyć i sprawdzać, czy szerokość jest większa od granicznej...
Tego rodzaju chodniki docelowo też warto byłoby zaznaczyć, ale to daleka przyszłość. Miałem na myśli to rozwiązanie:
http://ww6.tvp.pl/8979,20091004934330.strona ("Rowerem legalnie po chodniku")
Proponuję, by dodawać rzeczy po kolei: najpierw ścieżki rowerowe oraz ciągi pieszo-rowerowe. Jak już to będzie zrobione, można zastanowić się co dalej. Taka kolejność przynajmniej sprawdziła się gdy tworzyłem mapę aglo km
OK, dzięki za rady :).

Załączyłem wstępny szkic, na razie nie będę dawał pliku SVG. Zebrałem informacje z Wyborczej, studiów miejskich, no i własne. Nie przejechałem - to chyba jasne - wszystkich ścieżek, a nawet jak przejeżdżałem, to nie do końca uważałem, więc mogą być błędy: w oznaczeniu jako ścieżka/ciąg rowerowo-pieszy, a i może być za dużo, bądź za mało ścieżek. Zauważone nieprawidłowości proszę zgłaszać, podobnie z kwestiami estetycznymi.
Ostatnio zmieniony 22 sty 2010, o 12:48 przez michal.bakunin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Posty: 22832
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 21:25
Kontakt:

#4 Post autor: Kaszmir » 15 sty 2010, o 19:18

To wstępne sugestie ;)

1) oznaczenie ciągu pieszego z dopuszczalnym ruchem rowerowym może się mieszać z innymi kolorami, proponowałbym zamiast obecnego koloru użyć np. fiolet
2) trasa którą zaznaczyłeś na przedłużeniu Rakowickiej ztcp wymaga przejścia pod torami kolejowymi (łączy Rakowicką i Brogi) , jeśli tak jest - to chyba bym jej nie zaznaczał na mapie, ew. zaznaczył dwie osobne części

Poza tym czy Brogi jest spokojna? Hm to względne, ale jak dla mnie nie.

Ogólnie kawał dobrej roboty.

michal.bakunin
Znawca
Posty: 33
Rejestracja: 28 gru 2009, o 19:13
Lokalizacja: Prądnik Czerwony

#5 Post autor: michal.bakunin » 15 sty 2010, o 21:46

1) oznaczenie ciągu pieszego z dopuszczalnym ruchem rowerowym może się mieszać z innymi kolorami, proponowałbym zamiast obecnego koloru użyć np. fiolet
OK, poprawię to. Fiolet to dobry pomysł.
2) trasa którą zaznaczyłeś na przedłużeniu Rakowickiej ztcp wymaga przejścia pod torami kolejowymi (łączy Rakowicką i Brogi) , jeśli tak jest - to chyba bym jej nie zaznaczał na mapie, ew. zaznaczył dwie osobne części

Poza tym czy Brogi jest spokojna? Hm to względne, ale jak dla mnie nie.
Przejście podziemne zrobię może linią przerywaną. Co do spokoju na Brogi - zaznaczyłem tą trasę dla przykładu, akurat sam nią jeżdżę. Docelowo - kiedy już pozbędziemy się błędów w pozaznaczaniu istniejących dróg rowerowych i ciągów rowerowo-pieszych - przydałoby się zaznaczyć takie trasy o uspokojonym ruchu do większych osiedli (alternatywy dla nieistniejących jeszcze tras na Bieżanów, Mistrzejowice, Krowodrzę, Kurdwanów, Opatkowice, Ruczaj, itp.)

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Posty: 22832
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 21:25
Kontakt:

#6 Post autor: Kaszmir » 15 sty 2010, o 21:54

michal.bakunin pisze:Przejście podziemne zrobię może linią przerywaną.
Pomysł ok, wtedy warto dodać do legendy, co znaczy linia przerywana - by potem nie było rozczarowań. Rowerzyści raczej nie przepadają za schodami - i nie ma się co dziwić ;)
michal.bakunin pisze:Co do spokoju na Brogi - zaznaczyłem tą trasę dla przykładu, akurat sam nią jeżdżę. Docelowo - kiedy już pozbędziemy się błędów w pozaznaczaniu istniejących dróg rowerowych i ciągów rowerowo-pieszych - przydałoby się zaznaczyć takie trasy o uspokojonym ruchu do większych osiedli (alternatywy dla nieistniejących jeszcze tras na Bieżanów, Mistrzejowice, Krowodrzę, Kurdwanów, Opatkowice, Ruczaj, itp.)
Pomysł dobry, choć dalej polemizowałbym, czy Brogi jest odpowiednia i wygodna do jazdy na rowerze. Ruch tam spory, do tego dwa dość często kursujące autobusy.
Ostatnio zmieniony 15 sty 2010, o 21:55 przez Kaszmir, łącznie zmieniany 1 raz.

michal.bakunin
Znawca
Posty: 33
Rejestracja: 28 gru 2009, o 19:13
Lokalizacja: Prądnik Czerwony

#7 Post autor: michal.bakunin » 22 sty 2010, o 12:51

OK, naniosłem pewne poprawki, zmieniłem też - zgodnie z radą Kaszmira - kolorystykę. Jeśli nikt nie zauważy błędów, z weryfikacją będę musiał poczekać aż stopnieją śniegi ;). Na razie usunąłem trasy uspokojone, trzeba będzie je przedyskutować i objeździć.

[Uaktualniona mapa w tym poście]
Ostatnio zmieniony 22 sty 2010, o 22:54 przez michal.bakunin, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Posty: 22832
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 21:25
Kontakt:

#8 Post autor: Kaszmir » 22 sty 2010, o 14:47

Mapa rozwija się w dobrym kierunku, dobra robota :D

Detal - na R. Mogilskim jest jeszcze niewielki kawałek ścieżki wzdłuż Mogilskiej, na odcinku do Kieleckiej.
Ostatnio zmieniony 22 sty 2010, o 14:47 przez Kaszmir, łącznie zmieniany 1 raz.

Creative
Dyspozytor
Posty: 746
Rejestracja: 14 wrz 2009, o 20:38
Lokalizacja: Kraków

#9 Post autor: Creative » 25 sty 2010, o 19:43

Jeszcze na Puszkarskiej jest droga rowerowa, ale trochę ciężko będzie zaznaczyć na tej mapce.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Posty: 22832
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 21:25
Kontakt:

#10 Post autor: Kaszmir » 28 lut 2010, o 14:48

Jak idą postępy nad mapą? ;)

michal.bakunin
Znawca
Posty: 33
Rejestracja: 28 gru 2009, o 19:13
Lokalizacja: Prądnik Czerwony

#11 Post autor: michal.bakunin » 28 lut 2010, o 22:25

Mogilskie mam poprawione już, ale to drobniutka rzecz. Czekam, aż się zrobi cieplej to wyruszę sprawdzić przebieg ścieżek przy Bonarce. Poza tym wszelkie zgłoszenia błędów albo odkrycia jakichś nieznanych dróg rowerowych chętnie przyjmuję :).

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Posty: 22832
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 21:25
Kontakt:

#12 Post autor: Kaszmir » 26 cze 2010, o 14:35

Znalazłem jeszcze taką mapkę dostępną w internecie:
http://perfectmedia.com.pl/ekoedubikemap/pliki/mapa.pdf

Awatar użytkownika
EU8N
Dyrektor
Posty: 2263
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 14:44
Lokalizacja: Kraków - Bieńczyce

#13 Post autor: EU8N » 26 cze 2010, o 14:42

Mapa ok, ale szkoda, że nie oznaczyli też tych chodników na których dopuszczony jest ruch rowerów.
Wreszcie na odpowiedniej linii...

Awatar użytkownika
kuba141
Dyspozytor
Posty: 569
Rejestracja: 1 lut 2011, o 09:55
Lokalizacja: Dzielnica VIII
Kontakt:

#14 Post autor: kuba141 » 11 gru 2011, o 20:14

Szukałem wszędzie i nie znalazłem. :puppyeyes:
Mógłby mi ktoś doradzić jakieś dobre trasy rekreacyjne?
Chodzi mi przede wszystkim o w miarę bezpieczne poruszanie się po okolicach Krakowa.
Planuję też zrobić własną mapkę ścieżek rowerowych. ;D
Ostatnio zmieniony 11 gru 2011, o 23:09 przez kuba141, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Posty: 22832
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 21:25
Kontakt:

#15 Post autor: Kaszmir » 11 gru 2011, o 23:11

kuba141 pisze:Szukałem wszędzie i nie znalazłem. :puppyeyes:
Mógłby mi ktoś doradzić jakieś dobre trasy rekreacyjne?
Chodzi mi przede wszystkim o w miarę bezpieczne poruszanie się po okolicach Krakowa.
A bardziej w Krakowie, czy poza nim? Chodź pewnie i tak tramwajem jest w stanie najlepiej poradzić ;)
Ostatnio zmieniony 11 gru 2011, o 23:12 przez Kaszmir, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „V. Rowery”