Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 16 lis 2018, o 16:56

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 188 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 kwi 2015, o 15:52 
Dyrektor

wincent napisał(a):
"Antyreklama" też nie wiem na czym miałaby polegać bo pewnie nikt
Negatywna opinia o rowerzystach nie bierze się chyba z powietrza? Znam wielu normalnych rowerzystów, którzy nie znoszą ludzi z wiązanych z tego typu cyrkiem, bo przez takich krzykaczy są postrzegani źle, mimo tego, że jeżdżą zgodnie z przepisami i nikomu nie zawadzają. A swoją postawą i obrażaniem innych o np. tu
wincent napisał(a):
I co ci dziecko Masa Krytyczna zrobiła, hmm? Ale tak wiesz- KONKRETNIE co zrobiła? Czy może pier... dla samego pier...nia?
sam robisz antyreklamę środowisku rowerowemu.

PostNapisane: 25 kwi 2015, o 15:59 
Kierownik

wincent napisał(a):
lucapacioli napisał(a):
No jeśli to było to, co widziałem koło 19 na Straszewskiego (grupa 30-40 rowerzystów + chyba dwa albo trzy radiowozy), to w tym konkretnym przypadku uciążliwość tego była faktycznie znikoma.

Pewnie tak. No ale wiadomo- jest na co zwalić piątkowe korki ;) Nvm- "nowa_prawdziwa_społeczna" Masa Krytyczna to nie moja bajka, zresztą jak pisałem: nie wróżę sukcesów biorąc pod uwagę motywacje.

Wincent, korki w piątki były i będą, a masa krytyczna, jeszcze bardziej potęgowała je. Widziałem wasz przejazd Czarnowiejską i przejazd z prędkością 20 km/h spowodował jeszcze większe korki w tym rejonie. I nie mów, że tam są zawsze korki, bo tylko dolaliście oliwy do ognia. Mieliście do wyboru Reymonta albo Lea, wolną od KM, to dlaczego nie wybraliście tej trasy?
Wybieraliście trasy celowo, żeby ludzie o was gadali, a że były to w większości przekleństwa, to inna sprawa. Jedyne co osiągnęliście, to wysoki poziom znienawidzenia przez użytkowników dróg i to na długo.

PostNapisane: 25 kwi 2015, o 16:58 
Dyrektor

CzynDobro4Fun napisał(a):
Negatywna opinia o rowerzystach nie bierze się chyba z powietrza? Znam wielu normalnych rowerzystów, którzy nie znoszą ludzi z wiązanych z tego typu cyrkiem, bo przez takich krzykaczy są postrzegani źle, mimo tego, że jeżdżą zgodnie z przepisami i nikomu nie zawadzają

Nie wiem ile razy trzeba by ci napisać że KMR nie ma w tym momencie nic wspólnego z tym że ktoś sobie postanowił pojechać w piątek rowerem żeby dotarło, ale przypuszczam że za dużo żeby mi się chciało w to bawić.
W tłumaczenie że nawet jak się ta grupka 50 osób zebrała i pojechała to miała mniej więcej zerowy wpływ na straszne_piątkowe_korki też mi się nie chce zbytnio bawić, bo widać wiesz_lepiej_że_piątkowe_korki_są_przez_wstrętnych_cyklistów_i_już.

sam robisz antyreklamę środowisku rowerowemu.

Osobiście mało mnie obchodzi zdanie osób nie kryjących się ze ślepą nienawiścią do rowerzystów i tłumaczących wszelkie korki tym że "cyklisty" (i elfy z wozakami) jeżdżą.

krawiec napisał(a):
Widziałem wasz przejazd Czarnowiejską i przejazd z prędkością 20 km/h spowodował jeszcze większe korki w tym rejonie.

20 km/h na Czarnowiejskiej to akurat dość szybko.
No ale już wiemy skąd się biorą korki na Czarnowiejskiej- nie chodzi o kierowców skracających sobie przez Czarnowiejską dojazd z ROK na ATW (mimo istnienia Opolskiej(!) do tego przeznaczonej) ale chodzi o rowerzystów. No i tradycyjnie: o wstętnych pieszych co też "Czarnowiejską blokują" i którym trzeba >>koniecznie wybudować kładkę/przejście podziemne bo #przepustowość"

Nie wiem natomiast o którą Masę Krytyczną chodzi, bo sam nigdy na takiej jadącej przez Czarnowiejską nie byłem.

krawiec napisał(a):
Wybieraliście trasy celowo, żeby ludzie o was gadali, a że były to w większości przekleństwa, to inna sprawa. Jedyne co osiągnęliście, to wysoki poziom znienawidzenia przez użytkowników dróg i to na długo.

Trasy proponowane przez KMR były zawsze wybierane w ten sposób żeby jak najmniej utrudniać życie pasażerom komunikacji miejskiej (choć zdarzały sie sytuacje kiedy prowadząca_przejazd_POLICJA wesoło coś zmieniała). Za pomysły M. Krakowiaka i innych buntowników (którzy zgromadzili 20x mniej osób niż KMR dzisiaj) nie odpowiadamy.

PostNapisane: 25 kwi 2015, o 17:12 
Dyrektor

wincent napisał(a):
Nie wiem ile razy trzeba by ci napisać że KMR nie ma w tym momencie nic wspólnego z tym że ktoś sobie postanowił pojechać w piątek rowerem żeby dotarło, ale przypuszczam że za dużo żeby mi się chciało w to bawić.
A co ma do tego kto to zorganizował?
wincent napisał(a):
W tłumaczenie że nawet jak się ta grupka 50 osób zebrała i pojechała to miała mniej więcej zerowy wpływ na straszne_piątkowe_korki też mi się nie chce zbytnio bawić, bo widać wiesz_lepiej_że_piątkowe_korki_są_przez_wstrętnych_cyklistów_i_już.
Zwróciłem uwagę, że takie akcje budzą tylko niechęć słuszną, czy nie słuszną do całego środowiska rowerowego i nie ma znaczenia kto to organizuje. O korkach nich nie wspominałem, więc nie wmawiaj mi tego.
wincent napisał(a):
Osobiście mało mnie obchodzi zdanie osób nie kryjących się ze ślepą nienawiścią do rowerzystów i tłumaczących wszelkie korki tym że "cyklisty" (i elfy z wozakami) jeżdżą.
Niechęcią darzę tylko "rowerzystów", którzy jeżdżą po drogach mimo obecności dróg dla rowerów, przejeżdżają na czerwonym świetle i ogólnie mają gdzieś jakiekolwiek przepisy. Drugi raz napiszę, nic nie mówiłem o korkach.

Ostatnio edytowano 25 kwi 2015, o 19:20 przez CzynDobro4Fun, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 25 kwi 2015, o 17:36 
Dyrektor

Niechęcią darzę tylko "rowerzystów", którzy jeżdżą po drogach mimo obecności dróg dla rowerów, przerzedzają na czerwonym świetle i ogólnie mają gdzieś jakiekolwiek przepisy.

Znaczy takich -> :lmao: https://www.youtube.com/watch?v=KXcIy7GPUMs

Linia 14 z taborem mieszanym NGT6 i NGT8, Linia 52 w Krakowiakach i NGT8, stanowcze NIE dla bezzasadnej faworyzacji Krowodrzy Górki pod względem taborowym, NIE dla tuneli tramwajowych zamiast metra !!!

PostNapisane: 25 kwi 2015, o 19:22 
Dyrektor

Mistrzejowiczanin napisał(a):
Poczekaj, bo zaraz się dowiesz, że tak naprawdę to oni dobrze jadą i mieli do wszystkiego prawo, a winni całego złu są kierowcy, piesi i komunikacja miejska. :lmao:

PostNapisane: 25 kwi 2015, o 19:49 
Kierownik

wincent napisał(a):
krawiec napisał(a):
Widziałem wasz przejazd Czarnowiejską i przejazd z prędkością 20 km/h spowodował jeszcze większe korki w tym rejonie.

Nie wiem natomiast o którą Masę Krytyczną chodzi, bo sam nigdy na takiej jadącej przez Czarnowiejską nie byłem.

http://kmr.org.pl/algorytmiczna-masa-kr ... nie-trase/
Proszę.

PostNapisane: 25 kwi 2015, o 22:35 
Dyrektor

Jak ktoś uważa, że przejazd 50 rowerzystów powoduje piątkowe korki, to chyba się powinien mocno pi... głową w mur i zastanowić nad tym, co robi na co dzień, skoro osiągnął aż taki poziom frustracji :wall:

A odnośnie samej masy:
- KMR mas piątkowych już nie organizuje, te przenieśliśmy na soboty (co 3 miesiące);
- kiedy piątkowe masy były organizowane jako KMR, to były organizowane w konkretnym celu. Po wynikach referendum, pojawieniu się ZITów i generalnie mocnej poprawie postrzegania ruchu rowerowego, zapadła decyzja, że formuła piątkowych mas się aktualnie wyczerpała;
- to, że ktoś sobie nadal organizuje masę w piątek to już sprawa tych osób. Była zresztą dyskusja z tymi osobami i ich podejście jest mniej więcej takie: "protestujmy, żeby protestować, chociaż nie wiemy po co". Osobiście mam nadzieję, że to umrze śmiercią naturalną, niemniej w każdej grupie znajdzie się jakiś odsetek tego typu osób... :/

PostNapisane: 25 kwi 2015, o 23:30 
Kierownik

kot_feliks napisał(a):
Jak ktoś uważa, że przejazd 50 rowerzystów powoduje piątkowe korki, to chyba się powinien mocno pi... głową w mur i zastanowić nad tym, co robi na co dzień, skoro osiągnął aż taki poziom frustracji :wall:

Nie powoduje, ale potęguje.

PostNapisane: 27 kwi 2015, o 07:28 
Dyrektor

Tak, przejazd 50 rowerzystów z prędkością 20 km/h po ulicy, gdzie o tej porze normalnie jedzie się 20 km/h, faktycznie potęguje ten korek :wall: :wall: :wall:

Swoją drogą to ile tych 50 rowerzystów zajęło miejsca? Tyle, co 10 aut, czy mniej? :wall:

PostNapisane: 29 paź 2015, o 17:10 
Dyrektor

Głośna dyskusja o "Masie Kretycznej", która ma się odbyć teraz w piątek i to przez dwa cmentarze: Rakowicki i w Batowicach.

Link do wydarzenia, gdzie toczy się główna dyskusja o złośliwości ze strony organizatorów: https://www.facebook.com/events/1638249953111941/
Link do opisu sytuacji przez Radio Kraków: http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/kr ... ak-pojada/
Link do opisu sytuacji według KRKnews: http://krknews.pl/rowerowi-terrorysci-u ... cmentarzy/

Jak dla mnie czysta złośliwość pseudomasy, robić złośliwie trasę przez dwa duże cmentarze, akurat na ten weekend, gdzie wypada święto zmarłych. Dziwić się, że nikt później nie lubi i nie toleruje rowerzystów. Sam od dziecka jeżdżę na rowerze, popierałem dawne działania masy, ale to co robią organizatorzy po rozwiązaniu masy to przechodzi wszelką krytykę...

PostNapisane: 29 paź 2015, o 19:43 
Kierownik

flosan napisał(a):
Głośna dyskusja o "Masie Kretycznej", która ma się odbyć teraz w piątek i to przez dwa cmentarze: Rakowicki i w Batowicach.

Link do wydarzenia, gdzie toczy się główna dyskusja o złośliwości ze strony organizatorów: https://www.facebook.com/events/1638249953111941/
Link do opisu sytuacji przez Radio Kraków: http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/kr ... ak-pojada/
Link do opisu sytuacji według KRKnews: http://krknews.pl/rowerowi-terrorysci-u ... cmentarzy/

Jak dla mnie czysta złośliwość pseudomasy, robić złośliwie trasę przez dwa duże cmentarze, akurat na ten weekend, gdzie wypada święto zmarłych. Dziwić się, że nikt później nie lubi i nie toleruje rowerzystów. Sam od dziecka jeżdżę na rowerze, popierałem dawne działania masy, ale to co robią organizatorzy po rozwiązaniu masy to przechodzi wszelką krytykę...

Szkoda, że KMR nie ma praw do nazwy, bo tak nie mogliby się posługiwać nazwą... Dobrze, że KMR wydał oświadczenie, ale to powinno pójść w eter. Obecna pseudomasa jest przecież wybrykiem kilku osób, które niewiele mają wspólnego z dobrem rowerzystów i nie wiem w ogóle czy mają pojęcie o co walczą? Psują tylko dobre imię rowerzystów i osób, które robią pożyteczne rzeczy na rzecz ruchu rowerowego!!

PostNapisane: 29 paź 2015, o 22:45 
Dyrektor

sienioo napisał(a):
Szkoda, że KMR nie ma praw do nazwy, bo tak nie mogliby się posługiwać nazwą... Dobrze, że KMR wydał oświadczenie, ale to powinno pójść w eter. Obecna pseudomasa jest przecież wybrykiem kilku osób, które niewiele mają wspólnego z dobrem rowerzystów i nie wiem w ogóle czy mają pojęcie o co walczą? Psują tylko dobre imię rowerzystów i osób, które robią pożyteczne rzeczy na rzecz ruchu rowerowego!!

Dokładnie! A tutaj na koniec APEL => https://www.youtube.com/watch?v=zHRqzKGQFls

PostNapisane: 29 paź 2015, o 23:30 
Kierownik

Ludzie są w stanie wszystko zrobić, żeby zabłysnąć w mediach, nawet organizować Masę Krytyczną, która powinna być przemianowana na Masę Kretynów, bo nie da się tego inaczej nazwać.

PostNapisane: 30 paź 2015, o 00:09 
Kierownik

Ciekawe, czy dojdzie do rękoczynów...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 188 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1