Cykloakademia - czyli jak prawidłowo jeździć na rowerze

Moderator: Moderatorzy

wincent
Dyrektor
Posty: 1294
Rejestracja: 2 lis 2012, o 23:48
Lokalizacja: Kraków

#16 Post autor: wincent » 9 gru 2013, o 12:50

Chodziło mi bardziej o takie coś co było bodaj na Alei Pokoju czy na Wybickiego.
Z tym na ATW wogóle jest masakra bo... stoi tam znak zakazu z hipkiem w środku. Tylkokretyn co go stawiał pewnie pojęcia nie ma że to nie znaczy "zakaz przechodzenia przez pieszych" tylko "zakaz poruszania się pieszo po DANEJ STRONIE JEZDNI" :lmao:
Co do Reymonta to jest jeszcze przejazd przy bramie głównej agh ale imho to też inny przypadek bo reymonta jest dwujezdniowa a to o czym mówie robi się przy skrzyżowaniach z bocznymi drogami czy np. stacjami paliw

Awatar użytkownika
flosan
Dyrektor
Posty: 1318
Rejestracja: 13 lis 2012, o 19:03

#17 Post autor: flosan » 9 gru 2013, o 14:34

pablo pisze:
kbieniu7 pisze:Gdzie są takie rozwiązania, tj przejazd bez przejścia? Ja znam tylko takie, gdzie wtedy nie ma przejazdu. Ja znam tylko dwa: na Dietla/Starowiślna - znak zakazu ruchu pieszych, sygnalizator kierunkowy dla rowerzystów (ostatnio nawet widziałem tam dwóch gości przechodzących równolegle do przejazdu, których po chwili policjanci zatrzymali). Drugi koło politechniki. Zakazu ruchu nie ma, ale sygnalizatory już jak dla normalnego przejazdu. W obu przypadkach przyczyną braku przejścia raczej nie jest brak miejsca.
Aleje/Reymonta - z jednej strony jest tylko przejazd rowerowy przez Aleje.
Własnie to miałem napisać, a tamtędy ludzie czasem przechodzą, więc robią to zgodnie z prawem tak czy inaczej? ;)

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Posty: 22832
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 21:25
Kontakt:

#18 Post autor: Kaszmir » 9 gru 2013, o 14:36

flosan pisze:Własnie to miałem napisać, a tamtędy ludzie czasem przechodzą, więc robią to zgodnie z prawem tak czy inaczej? ;)
Tam również jest zakaz:
https://maps.google.com/maps?q=mapa+Kra ... .11,,0,1.7

wincent
Dyrektor
Posty: 1294
Rejestracja: 2 lis 2012, o 23:48
Lokalizacja: Kraków

#19 Post autor: wincent » 9 gru 2013, o 20:03

flosan pisze:Własnie to miałem napisać, a tamtędy ludzie czasem przechodzą, więc robią to zgodnie z prawem tak czy inaczej?
Kaszmir pisze:Tam również jest zakaz:
No litości 2 posty wyżej przecież napisałem o tym...
art 30 rozporządzenia pisze:B-41
zakaz ruchu pieszych
oznacza zakaz ruchu pieszych po tej stronie drogi, po której znak jest umieszczony
i IMO ten znak jest tam nieprawidłowo postawiony


Przechodzić nie wolno ale wynika to z
pord 13.5 pisze: Na obszarze zabudowanym, na drodze dwujezdniowej lub po której kursują tramwaje po torowisku wyodrębnionym z jezdni, pieszy przechodząc przez jezdnię lub torowisko jest obowiązany korzystać tylko z przejścia dla pieszych.
Ostatnio zmieniony 9 gru 2013, o 20:04 przez wincent, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
flosan
Dyrektor
Posty: 1318
Rejestracja: 13 lis 2012, o 19:03

#20 Post autor: flosan » 10 gru 2013, o 16:35

Odc.11 - Z dzieckiem na rowerze
Wożenie na bagażniku jest u nas zabronione. Legalne sposoby transportu to: foteliki, przyczepki i rowery do przewozu dzieci. Ten pierwszy sposób wybieramy wówczas, gdy dziecko potrafi już dobrze siedzieć. Stabilne ustawienie roweru, zapięcie pasów, cieplejszy ubiór (lub peleryna, gdy zanosi się na deszcz) - o tym powinniśmy pamiętać, umieszczając dziecko w foteliku. Myśląc o dalszych wyprawach, warto zainstalować fotelik odchylany (dziecko może w nim spać).
Mniejsze dzieci można wozić w foteliku montowanym z przodu. Jeśli wybieramy przyczepkę, należy pamiętać o wyposażeniu jej w chorągiewkę i własne oświetlenie. Inny sposób to rower transportowy; starsze dzieci natomiast można wozić za pomocą pałąka, który dwa rowery łączy w jeden. - Dziecko do 10. roku życia, jadące na własnym rowerku, jest traktowane jako pieszy. Może legalnie jechać po chodniku, przejeżdżać po przejściu dla pieszych - przypominają też autorzy wideoporadnika.

Awatar użytkownika
flosan
Dyrektor
Posty: 1318
Rejestracja: 13 lis 2012, o 19:03

#21 Post autor: flosan » 19 gru 2013, o 16:14

Odc.12 - Rowerem z Bulwarów na Błonia
Odcinek ten powstał na moją sugestię/prośbę, którą wysłałem autorom, gdyż kiedyś sam jadąc od strony Bonarki pierwszy raz z Bulwarów Wiślanych chciałem się przedostać do Parku Jordana i dalej w stronę Krowodrzy z powodu pewnej dezorientacji i dla bezpieczeństwa wolałem przeprowadzić rower chodnikiem na odcinku al. Krasińskiego (od Jubilatu do Kina Kijów - obecnie Kina Centrum).
Jak dojechać z okolic mostu Dębnickiego na Błonia i z Błoń na Bulwary? Praktyczne wskazówki dla rowerzystów zawarli w kolejnym odcinku wideoporadnika autorzy ze Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów.
Autorzy przedstawiają dwie możliwe trasy. Opisują też szczegółowo, których ulic unikać, a które warto wybrać. Trasę można prześledzić na prezentowanej tu mapie, a także prześledzić na filmie

wincent
Dyrektor
Posty: 1294
Rejestracja: 2 lis 2012, o 23:48
Lokalizacja: Kraków

#22 Post autor: wincent » 19 gru 2013, o 23:48

^^

http://ibikekrakow.com/2012/05/18/trasa ... na-ruczaj/

Różnica jest teraz o tyle że zrobili porządek w tym roku na Ujejskiego

rafaello
Dyrektor
Posty: 7949
Rejestracja: 21 wrz 2009, o 23:20
Lokalizacja: Bieżanów

#23 Post autor: rafaello » 28 gru 2013, o 21:33


ODPOWIEDZ

Wróć do „V. Rowery”