Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 17 lis 2018, o 20:21

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 24 wrz 2013, o 08:37 
Dyrektor

Po eksperymencie w Gdańsku czas na podobne również w Krakowie:

http://www.dziennikpolski24.pl/pl/regio ... welem.html

Cytuj:
Pomysł spotkał się z ogromnym zainteresowaniem władz wielu miast w kraju. Chwalą go również krakowskie środowiska rowerowe.

Cytuj:
- Temat został nam zgłoszony i jest analizowany przez dział inżynierii ruchu - poinformował Michał Pyclik z ZIKiT.

Cytuj:
Chodzi o wyznaczenie pierwszej w Krakowie tzw. śluzy rowerowej - to wydzielony pas jezdni, który znajduje się na skrzyżowaniu tuż przed zatrzymującymi się samochodami. Dzięki takiemu rozwiązaniu cykliści opuszczają skrzyżowanie jako pierwsi.

Tytuł:
PostNapisane: 24 wrz 2013, o 10:24 
Administrator

Śluzy w Krakowie! Ech, może się nareszcie doczekamy ;)

Tytuł:
PostNapisane: 24 wrz 2013, o 10:35 
Dyrektor

Dotąd się tłumaczyli brakiem rozporządzenia wykonawczego....dalej go nie ma i nagle zmiękli? Może być jak na Łobzowskiej :eek:
Najprawdopodobniejsza lokalizacja to skrzyżowanie pod Pocztą, ale uwierzę jak zobaczę.

Tytuł:
PostNapisane: 24 wrz 2013, o 17:00 
Dyrektor

wincent napisał(a):
Tam już teraz jest ograniczenie do 20 km/h i ruch pieszy na jezdni. Więc jak ktoś tego nie ogarnia to może powinien się pozbyć prawa jazdy.

Umiesz czytać ? Czy chodzi mi o pieszych ? Czy nie widzisz różnicy między pieszymi i rowerzystami ? To tak jakbym ja nie widział różnicy między prędkością pojawiania się roweru a samochodu. :O

Zgrywasz się czy jak ? :fack-off:

A o tym ograniczeniu doskonale wiem bo jeżdżę tamtędy w każdym tygodniu. :hihi:

wincent napisał(a):
rafaello napisał(a):
Jak zwykle: Kurdwanów. A gdzie Bieżanów i Prokocim ?

Wielicka kończy się przy Nowosądeckiej?

Kolejny raz się pytam - umiesz czytać ? Czy w artykule jest coś (chociażby jedno słowo) o Bieżanowie i Prokocimiu ?

Więc nie przeinaczaj faktów jak NIE UMIESZ CZYTAĆ. Dobrze ? :devil:

wincent napisał(a):
rafaello napisał(a):
Mam nadzieję, że taki absurd nie przejdzie.

Pytanie- jak często bywasz na Miodowej? Bo ja często jeżdżę Halicką żeby ominąć niewygodny lewoskręt na Wawrzyńca i jakoś nie widziałem tam nigdy zbyt wielu samochodów przy przepuście kolejowym.

A ja rowerzystów. ;P

A czy bywam ? Odpowiedź troszkę wyżej. :P

Generalnie to nie mam zamiaru dyskutować z Tobą bo mam wrażenie że pozjadałeś wszystkie rozumy. Z jednej strony zgrywasz ważniaka, speca od 7-miu boleści a z drugiej strony wydaje mi się że zgrywasz du.nia, idi.tę itp. :eek:

Tytuł:
PostNapisane: 24 wrz 2013, o 17:23 
Dyrektor

wincent napisał(a):
Tyle że to że Wielicka ma służyć czemuś dla Kurdwanowa to wymysł dziennikarza

Ciekawa teoria. Rozmawiałeś z Nim ? Przyznał Ci się do błędu ? Raczej wątpię w te Twoje rewelacje ale szanuję Twoją wypowiedź - masz do tego prawo. =P

wincent napisał(a):
..droga rowerowa na Wielickiej jest niezbędna na przedwczoraj- mniej dla Kurdwanowa, ale na pewno dla Kozłówka, Bieżanowa i Prokocimia.

Tu się z Tobą zgodzę. Zaznaczam że nie ogólniajmy że to ma być droga tylko dla mieszkańców Kozłówka, Bieżanowa i Prokocimia. C ostoi na przeszkodzie aby korzystali z niej mieszkańcy Kurdwanowa, Piasków czy Woli Duchackiej ? Zapewne nic.

Wkurza mnie tylko to że prawie zawsze jak jest coś źle to dzieje się tak tylko mieszkańcom Kurdwanowa. Również w tym artykule. O Bieżanowie i Prokocimiu nie ma żadnego słówka. :eek:

wincent napisał(a):
Afterbirds napisał(a):
W czasach kiedy jeździłem do pracy na rowerze jeździłem właśnie przez Fredry i Suchą

Zakładam że góralem? :devil:

A czy to ma jakieś znaczenie ? Rower to rower. Czy właścicieli 2-óch kółek też tak dzielisz ? :xP

Tytuł:
PostNapisane: 24 wrz 2013, o 22:41 
Dyrektor

rafaello napisał(a):
wincent napisał/a:
Tyle że to że Wielicka ma służyć czemuś dla Kurdwanowa to wymysł dziennikarza

Ciekawa teoria. Rozmawiałeś z Nim ? Przyznał Ci się do błędu ? Raczej wątpię w te Twoje rewelacje ale szanuję Twoją wypowiedź - masz do tego prawo.

Nie- zwyczajnie brałem udział przy tworzeniu kontraktu 100 rozwiązań na który się powołuje. I Wielicka służy "skomunikowaniu południowych osiedzli krakowa z centrum" a nie "skomunikowaniu kurdwanowa z centrum". Może zwyczajnie gość jest z kurdwanowa :hihi:

rafaello napisał(a):
A czy to ma jakieś znaczenie ? Rower to rower. Czy właścicieli 2-óch kółek też tak dzielisz ?

Jest różnica i to duża. Różne rowery różnie się sprawdzają w odmiennym terenie. To tak jakby napisać "jaka to różnica czy jadę przez leśne błota samochodem z napędem na 2 czy 4 koła?"
Holendrem się jeździ wygodnie ale jest ciężki i na niewiele(albo wcale) przełożeń więc się nadaje na tereny równe. JAzda góralem jest niewygodna, ma mniejsze koła, szerszy bieżnik, inną pozycje ciała ale lepiej się sprawdza na podjazach ( i jest przynajmniej 2x lżejszy) a poza tym to nie jest rower do miasta tylko do lasu. Rower szosowy jest dobry do szybkiej jazdy i sprawdza się na asfalcie, natomiast ciężko coś nim przewieźć.
O ile więc jechanie z Grzegórzek na Bronowice rowerem miejskim nie jest problemem, to np. jadąc z Borku do Swoszowic ja bym sobie odpuścił.

Ostatnio edytowano 24 wrz 2013, o 22:43 przez wincent, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 9 gru 2013, o 09:24 
Dyrektor

Co zachęca, a co zniechęca krakowskich rowerzystów ?:

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425, ... erami.html

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1