Parkingi rowerowe (w tym Bike & Ride)

Moderator: Moderatorzy

Czy skorzystałbyś z płatnego parkingu rowerowego?

Czas głosowania minął 11 maja 2014, o 22:57

Tak
10
34%
Nie
19
66%

Liczba głosów: 29

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
I.G.I
Moderator fb pkk
Kontakt:

#1 Post autor: I.G.I » 4 maja 2014, o 22:57

W związku z zadaniem do wykonania na studiach mam do was Forumowicze małe pytanie związane z rowerami. Liczę na odpowiedzi lub ewentualne komentarze i dyskusję na ten temat.

Czy pojawienie się płatnych i strzeżonych parkingów rowerowych w ważniejszych miejscach Krakowa (np. uczelnia) zmotywowałoby Cię do częstszej jazdy rowerem lub pozostawienia go w takim miejscu?
Wiślacka {5} Krowodrza

Awatar użytkownika
kamlt
Miłośnik

Odp: Parkingi rowerowe

#2 Post autor: kamlt » 4 maja 2014, o 23:02

Na pewno tak. Po kradzieży pierwszego roweru, teraz jeżdżę już tylko tam, gdzie mam pewność bezpiecznego zostawienia roweru. Akurat mam to szczęście, że w moim miejscu pracy jest taka możliwość, więc spokojnie mogę codziennie jeździć na trasie Dom- praca. Jak mam coś załatwić np. w weekend, a nie ma bezpiecznego miejsca na zostawienie roweru- wybieram KM.

Awatar użytkownika
scyzor663
Dyrektor

Parkingi rowerowe

#3 Post autor: scyzor663 » 4 maja 2014, o 23:07

Pytanie - ile taki parking miałby kosztować i czy np. nie mogłoby być integracji z rowerem miejskim a co za tym idzie z KKMem ?

Awatar użytkownika
I.G.I
Moderator fb pkk
Kontakt:

Parkingi rowerowe

#4 Post autor: I.G.I » 4 maja 2014, o 23:16

scyzor663 pisze:Pytanie - ile taki parking miałby kosztować i czy np. nie mogłoby być integracji z rowerem miejskim a co za tym idzie z KKMem ?
Nad ceną się nie rozdrabniam póki co. Integracja z rowerem miejskim? W przypadku naszego miasta nie ma na to szans. Jeżeli już by faktycznie coś takiego było, to raczej czysto prywatna = komercyjna inicjatywa.
Wiślacka {5} Krowodrza

Awatar użytkownika
scyzor663
Dyrektor

Parkingi rowerowe

#5 Post autor: scyzor663 » 4 maja 2014, o 23:22

Ok rozumiem, w takim razie nie wiem czy byłoby na to dużo chętnych, w końcu na drogich rowerach nie jeździ się raczej do pracy a i większość ludzi przypina je jak najbliżej miejsca przeznaczenia - nie wiem czy chciałoby mi się iść 100 m na parking rowerowy.

Awatar użytkownika
I.G.I
Moderator fb pkk
Kontakt:

Parkingi rowerowe

#6 Post autor: I.G.I » 4 maja 2014, o 23:24

scyzor663 pisze:Ok rozumiem, w takim razie nie wiem czy byłoby na to dużo chętnych, w końcu na drogich rowerach nie jeździ się raczej do pracy a i większość ludzi przypina je jak najbliżej miejsca przeznaczenia - nie wiem czy chciałoby mi się iść 100 m na parking rowerowy.
Drogie/niedrogie kradną wszystko jak leci. ;)
Wiślacka {5} Krowodrza

Awatar użytkownika
scyzor663
Dyrektor

Parkingi rowerowe

#7 Post autor: scyzor663 » 4 maja 2014, o 23:27

Taniego nie szkoda ;) A i zabezpieczenia są coraz skuteczniejsze, oczywiście nie powstrzymają złodzieja jeśli będzie odpowiednio przygotowany ale mogą skutecznie zniechęcić.

Awatar użytkownika
I.G.I
Moderator fb pkk
Kontakt:

Parkingi rowerowe

#8 Post autor: I.G.I » 4 maja 2014, o 23:47

Ankieta zewnętrzna (upubliczniona na FB)
https://docs.google.com/forms/d/1XoASP7 ... w/viewform
Do tego doszła mała korekta pytania.
Wiślacka {5} Krowodrza

Awatar użytkownika
kamlt
Miłośnik

Odp: Parkingi rowerowe

#9 Post autor: kamlt » 5 maja 2014, o 07:04

scyzor663 pisze:Ok rozumiem, w takim razie nie wiem czy byłoby na to dużo chętnych, w końcu na drogich rowerach nie jeździ się raczej do pracy a i większość ludzi przypina je jak najbliżej miejsca przeznaczenia - nie wiem czy chciałoby mi się iść 100 m na parking rowerowy.
100 metrów to naprawdę za dużo do przejścia? Jeśli chodzi o mnie to, gdyby cena była odpowiednio niska, byłbym w stanie zostawić rower tak do ok 0,5km od miejsca docelowego- tak, żeby na przejście nie tracić więcej niż 5 minut

Krakowiaczek50
Dyspozytor

Parkingi rowerowe

#10 Post autor: Krakowiaczek50 » 9 maja 2014, o 17:28

Ja bym nie zostawił. Mój rower nie jest strasznie drogi, a dodatkowo mam grubą linkę zabezpieczającą ze skutera. Jak staję w niebezpiecznym miejscu to zapinam jeszcze inną, mniejszą linką i/lub blokadą na tarczę.

Awatar użytkownika
flosan
Dyrektor

Parkingi rowerowe

#11 Post autor: flosan » 27 lut 2016, o 12:42

Uważajcie na parkingach rowerowych, sprawdzajcie do czego przypinacie rowery. Zaufana Trzecia Strona udostępniła poniższe zdjęcia:
Zaufana Trzecia Strona pisze:Przykład pomysłowości złodziei rowerów - przecięty stojak zaklejony dla niepoznaki taśmą. W Polsce jeszcze nie widzieliśmy, ale właścicieli rowerów nie zaszkodzi ostrzec.
Obrazek
Obrazek

Centrifugal
Pasażer
Kontakt:

Parkingi rowerowe

#12 Post autor: Centrifugal » 17 cze 2016, o 16:52

Widziałem tak przecięty stojak gdzieś w Katowicach jak ostatnio byłem na śląsku, także i u nas już takie są. Trzeba uważać.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Kontakt:

#13 Post autor: Kaszmir » 19 sie 2016, o 12:26

Więcej miejsc na parkingach Bike & Ride
Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zainstalował 45 nowych stojaków rowerowych w rejonie przystanków kolejowych. Przesiadka z pociągu na rower to coraz bardziej popularna forma poruszania się po Krakowie.

W rejonie Małopolskiego Dworca Autobusowego i przystanku Dworzec Główny Wschód w ubiegłym tygodniu pojawiło się 20 stojaków rowerowych. Natomiast przy przystanku kolejowym PKP Kraków Łobzów 25 kolejnych (5 zostało dostawionych do już istniejących uchwytów, a 20 pojawiło się po drugiej stronie torów kolejowych). Stojaki w tych dwóch miejscach to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na miejsca postojowe dla rowerów. Zdecydowaliśmy się na znaczne powiększenie parkingów rowerowych, aby promować taką sposób dojazdu do przystanków kolejowych.
http://zikit.krakow.pl/ogolne/202798,17 ... _ride.html

Awatar użytkownika
Mistrzejowiczanin
Dyrektor

#14 Post autor: Mistrzejowiczanin » 23 lis 2016, o 15:44

Kraków prawie jak Amsterdam. Piętrowy parking rowerowy
http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosc ... ,11494373/
Linia 14 z taborem mieszanym NGT6 i NGT8, Linia 52 w Krakowiakach i NGT8, stanowcze NIE dla bezzasadnej faworyzacji Krowodrzy Górki pod względem taborowym, NIE dla tuneli tramwajowych zamiast metra !!!

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Kontakt:

#15 Post autor: Kaszmir » 25 wrz 2017, o 16:11

ZIKiT montuje stojaki rowerowe przy szkołach i przedszkolach
poniedziałek, 25 września 2017 r.

Wystarczy telefon lub mail z prośbą o stojak – ekipa ZIKiT-u sprawdzi, gdzie go najlepiej ustawić, a następnie go zamontuje.

Obrazek
Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu

Stojaki w kształcie odwróconej litery U najlepiej zamontować w pobliżu wejścia do szkoły, w miejscu, które jest widoczne zarówno dla uczniów jak i dla administracji szkoły. Dzięki temu rowery będą pod stałym nadzorem. Ich kształt również zwiększa bezpieczeństwo – do takiego stojaka rower przyczepia się za ramę, a nie za koło, dzięki czemu trudniej go ukraść.

Każda placówka może liczyć maksymalnie na 15 takich stojaków – w każdym przypadku ich liczbę i umiejscowienie ustala się indywidualnie.

Na stojaki w pierwszej kolejności mogą liczyć szkoły biorące udział w programie rowerowym STARS prowadzonym przez Gminę Miejską Kraków, ale pozostałe placówki również bez kłopotu mogą takie stojaki zamówić.

Do 30 listopada czekamy na zgłoszenia od szkół oraz przedszkoli.
http://zikit.krakow.pl/ogolne/213492,17 ... olach.html

ODPOWIEDZ

Wróć do „V. Rowery”