Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 26 maja 2017, o 07:31

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 400 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 kwi 2017, o 21:21 
Znawca

Zaszalałem i od poniedziałku jestem abonentem Wavelo. Bardziej w celach poznawczo-rekreacyjnych niż transportowych, choć nie powiem - przy pilnej potrzebie transportu z Bronowic na Azory w ścisłym szczycie rower był bardzo przydatny. Ale to zaleta każdego roweru, nie samego Wavelo.

Pogoda ostatnio nie sprzyjała testom, minuty więc przepadły. Trudno, taki "urok" tego systemu, nie w tym rzecz. Dziś przestało padać, a akurat potrzebowałem wrócić z rejonu Ronda Ofiar Katynia na Bronowicką. Stacji nie ma, ale mapka wskazywała, że akurat przy biurowcu Jasnogórska 1 stał rower pozostawiony przez innego użytkownika. No po prostu wyśmienicie: nie będę się denerwował w zwężeniu na AK, do tego wpadnie mi 1 zł za odprowadzenie roweru na stację.

Rower nie był jednak pozostawiony, a porzucony. Stał sobie we wnęce biurowca z zamkniętym zapięciem, jednak nie obejmującym żadnego trwałego elementu. Nic tylko brać i jechać w siną dal. Uczciwie jednak wypożyczyłem rowerek, cierpliwie wklepując kody na klawiaturce. Komputery Wavelo są troche przymulone.

Czasochłonność operacji wypożyczenia spowodowała, że zostałem zaraz dostrzeżony przez ochronę budynku. Dzielny i nieustraszony pan ochroniarz szybko podjął interwencję, chcąc się dowiedzieć dlaczego biorę ten rower, czy jest mój, a jeśli tak, to dlaczego go tu porzuciłem 3 dni temu. W międzyczasie wypożyczenie się zaczęło i minutki zaczęły lecieć.

Idea Wavelo średnio została zrozumiana przez pracowników ochrony; brak zabezpieczenia roweru przez poprzedniego użytkownika nie sprzyjał jej zrozumieniu. Zrobiło się dość nieprzyjemnie; ochrona kategorycznie domagała się, bym się wylegitymował. Pyszczyła się przy tym, że ich biurowiec to nie wypożyczalnia, a teren prywatny i jakim prawem porzucam tam rower.

Abonamentowe minuty (kwadrans) zamiast na pedałowaniu mijały na przyjemnej i pożytecznej rozmowie w trójkącie ochroniarz - ja - zszokowana pani z infolinii Wavelo. Dla świętego spokoju machnąłem dowodem osobistym przed panią recepcjonistką pilnie strzeżonego biurowca i łaskawie odjechałem nieniepokojony. Niby mogłem dać dyla wcześniej, nikt mnie nie obezwładnił, ale nie chciało mi się bawić w berka z ochroną.

Konkluzja z wesołej przygody jest taka, że należy zachować szczególną ostrożność przy wypożyczaniu rowerków poza wypożyczalniami.

PostNapisane: 29 kwi 2017, o 23:48 
Dyrektor

Ja im zgłaszałem jakieś dwa tygodnie temu rower zostawiony na zamkniętym osiedlu przy Sołtysowskiej, zero reakcji... Stoi sobie tam radośnie już któryś tydzień (0840)... Ciekawe, ile osób chciało go pożyczyć w międzyczasie.

Kiedyś za to chciałem pożyczyć w Podgórzu rower widoczny w systemie poza stacją, nawet były dwa. Jeden zamknięty w kamienicy na podwórku, drugi stał chyba w.... knajpie. Tzn. był na mapie, ale w rzeczywistości go nie było na ulicy, wskaźnik wskazywał za to na znajdujący sie tam lokal ;) Ktoś najwyraźniej przyjechał, oddał w systemie aby nie płacić, ale zabrał ze sobą, aby nikt inny w międzyczasie nie pożyczył. Wavelo niestety nic z takimi przypadkami nie robi :/

Swoją drogą regulamin jest napisany tak, że w sumie możesz ten rower zostawić gdziekolwiek.

Co ciekawe w systemie nadal jest oficjalnie tylko 1100 rowerów z 1500, z czego realnie dostępnych ok 900. Zero informacji, kiedy będzie docelowa ilość (miała byc od połowy kwietnia).

Druga kwestia to brakujące stacje, tu też nic nie wiadomo, choć gdzieś pojawiła sie informacja, iż wszystkich nie ma, bo ZIKIT wytypował lokalizacje, ale... przez rok nie sprawdził, kto jest właścicielem terenu :nerd:

PostNapisane: 30 kwi 2017, o 22:50 
Dyrektor

inżinier napisał(a):

Rower nie był jednak pozostawiony, a porzucony. Stał sobie we wnęce biurowca z zamkniętym zapięciem, jednak nie obejmującym żadnego trwałego elementu. Nic tylko brać i jechać w siną dal.

Raczej byś daleko nie zajechał, bo zamknięcie blokuje tylne koło ;)
Ale ogólnie ROTLF.

PostNapisane: 4 maja 2017, o 12:40 
Dyrektor

Póki co nadal czekamy, aż system ruszy w pełnym wydaniu, tj. z 1500 rowerami, tak, jak miał ruszyć 15.04 ;)

PostNapisane: 14 maja 2017, o 22:41 
Dyrektor

Chciałbym zintegrować z systemem rowerów miejskich, z którego korzystam już od 3 tygodni swoją Krakowską Kartę Miejską. Niestety od tegoż czasu szukam w internecie informacji, na stronie konta tzn. rowery.krakow.pl takiej opcji, jednak wciąż nie mogę znaleźć. Czy ktoś nie miałby może informacji jak dokonać takiej integracji?

PostNapisane: 16 maja 2017, o 15:24 
Dyrektor

Test studentów. Rower Wavelo wyprzedził samochód i tramwaj
http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,4442 ... amwaj.html

PostNapisane: 16 maja 2017, o 19:20 
Miłośnik

Mistrzejowiczanin napisał(a):
Chciałbym zintegrować z systemem rowerów miejskich, z którego korzystam już od 3 tygodni swoją Krakowską Kartę Miejską. Niestety od tegoż czasu szukam w internecie informacji, na stronie konta tzn. rowery.krakow.pl takiej opcji, jednak wciąż nie mogę znaleźć. Czy ktoś nie miałby może informacji jak dokonać takiej integracji?

W komputerku roweru po wypożyczeniu jest opcja "Dodaj kartę".

PostNapisane: 17 maja 2017, o 09:11 
Dyrektor

busfan1234 napisał(a):
W komputerku roweru po wypożyczeniu jest opcja "Dodaj kartę".

Wielkie dzięki! :)

PostNapisane: 23 maja 2017, o 14:15 
Specjalista

Z czystej ciekawości - co daje zintegrowanie karty KKM z kontem Wavelo?

PostNapisane: 23 maja 2017, o 16:06 
Dyrektor

Rbrt napisał(a):
Z czystej ciekawości - co daje zintegrowanie karty KKM z kontem Wavelo?

Opcję odblokowania roweru za pomocą karty KKM + PIN.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 400 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]