Stara trasa "133" :)

Moderator: Moderatorzy

Poirot
Znawca

#1 Post autor: Poirot » 10 cze 2013, o 00:07

Zagadka ode mnie, z moich rejonów, więc łatwo nie będzie :devil:
Trasa "133" między 9.12.1989 a 25.05.1990 - Borek Fałęcki - Zakopiańska - Jugowicka - Podmokła - Cechowa - (nawracanie na tymczasowej pętli obok kościoła) - Cechowa - Stojałowskiego - Myślenicka - Witosa - Łużycka - Cechowa - Rżącka - i dalej do Dworca PKP w Płaszowie.

Moje pytanie brzmi - o jaki kościół chodzi? Bo są dwie możliwości - klasztor Nazaretanek - dla mnie najlogiczniejsza - bo warto wspomnieć, że jest to okres na niedługo przed otwarciem pętli na Kurdwanowie. Druga - kościół w Piaskach Wielkich - chyba mniej logiczna - a) że byłby tam 2 razy w ciągu trasy, b) że jednak pętli, która funkcjonowała już chyba przed wojną raczej nie można nazwać tymczasową. Macie jakieś pomysły? Pamiętacie? Ewentualnie znacie kogoś kto to pamięta? Bo nie ukrywam że bardzo mnie to ciekawi :)

Kojak
Pasażer

#2 Post autor: Kojak » 26 lip 2022, o 11:02

Z tego co pamiętam, a dość często tą linią jeździłem w tamtym okresie, to ona chyba po tej trasie jeździła aż do.1992 lub 1993 roku.
Jeśli chodzi o to nawracanie przy kościele to sytuacja wyglądała tak:
W jednym kierunku (ale już nie pamiętam czy jadąc do.borku czy jadąc do Plaszowa) jechał po takiej drodze z płyt betonowych pod.klasztor Nazaratanek i tam kilka metrów od istniejącej zatoki autobusowej w kierunku piasków się zatrzymywal, ale nie wjeżdżając na tą zatokę tylko stojąc jakbo prostopadle do niej kilka metrów wcześniej.
Jadąc w drugim.kierunku nawracał się na skrzyżowaniu Stajalowskiego i Bojki, tam na słupku postawiony był przystanek.
W tamtym czasie jeździły 3 autobusy do obsługi w tygodniu i jeden w weekendy.
133 01 był.obslugiwany przez niebieksiego już wtedy Ikarusa, 133 03 przez Jelcza M11, trzeci wóz już nie pamiętam czy była to dwurazowla czy brygada całodzienna ale także obsługiwana przez M11. W tym czasie miała to wola duchacka.

Prawie po 9 latach, ale.moze.autor odczyta 😉
Who loves you Baby?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia i hobby KMK”