Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 20 lis 2019, o 13:42

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 766 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 52  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lip 2010, o 11:14 
Dyrektor

Locutus napisał(a):
Widzę, że mają nadmiar kasy na przemalowywanie po dziesięć razy tych samych wozów, które już mają barwy miejskie – a tymczasem shreki jak jeździły zielone, tak jeżdżą i na ich przemalowanie kasy nie ma…

Czarny przód #3005 był już zupełnie wyblakły, dlatego przemalowali ten wóz.

Tytuł:
PostNapisane: 27 lip 2010, o 09:45 
Moderator

A niech by se był wyblakły – za to shreki są zielone, co nijak się nie ma do barw miejskich. W dodatku są one zielone już od czasów, gdy jeszcze o N8S-NF się nikomu nie śniło...

Pozdrawiam!
LOKI

Tytuł:
PostNapisane: 27 lip 2010, o 15:07 
Wisielec pomostowy

Locutus napisał(a):
A niech by se był wyblakły – za to shreki są zielone, co nijak się nie ma do barw miejskich. W dodatku są one zielone już od czasów, gdy jeszcze o N8S-NF się nikomu nie śniło...

Pozdrawiam!
LOKI

Loki. Ale zauważ, że już były 3 okazje wcześniej, by je przemalować (A #PE175 miał ich aż 4) i nic... Prędko barw zakładowych one nie dostaną. Poza tym wydaje mi się, iż MPK ma problem w który schemat je pomalować.

Ich will dass ihr mir glaubt
Ich will eure Blicke spüren
Jeden Herzschlag kontrollieren

Ostatnio edytowano 27 lip 2010, o 15:08 przez Coffee, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 27 lip 2010, o 15:42 
Dyrektor

Coffee napisał(a):
Prędko barw zakładowych one nie dostaną. Poza tym wydaje mi się, iż MPK ma problem w który schemat je pomalować.

Według mnie rozsądnie mogli by się pobawić Photoshopem, i sprawdzić który schemat gdzie pasuje, zamiast robić eksperymenty genetyczne "na żywo". Zaoszczędzą czas i pieniądze.

Tytuł:
PostNapisane: 28 lip 2010, o 07:44 
Moderator

Coffee napisał(a):
Loki. Ale zauważ, że już były 3 okazje wcześniej, by je przemalować (A #PE175 miał ich aż 4) i nic... Prędko barw zakładowych one nie dostaną.

Wiem. I nie potrafię tego pojąć.
Coffee napisał(a):
Poza tym wydaje mi się, iż MPK ma problem w który schemat je pomalować.

O, dla MPK to nie jest żaden problem, jakby się już zdecydowali, to pewnie wymyśliliby nowy, lepszy schemat. Ostatnio im to świetnie idzie. :twisted:

Pozdrawiam!
LOKI

Tytuł:
PostNapisane: 28 lip 2010, o 10:03 
Dyrektor

Widziałem wczoraj to cudo chyba na #14, wg mnie jest bardzo ładny. Świetna kompozycja kolorów, bardzo nowoczesna, a jednocześnie nawiązuje do Krakowa. Mogli tylko dodać jakieś bardziej finezyjne elementy z tego szarego, niż prosty pas przez środek.

Czekam na przemalowanie autobusów :)

Tytuł:
PostNapisane: 28 lip 2010, o 10:15 
Administrator

tramwajem napisał(a):
Widziałem wczoraj to cudo chyba na #14, wg mnie jest bardzo ładny. Świetna kompozycja kolorów, bardzo nowoczesna, a jednocześnie nawiązuje do Krakowa.

Mam wrażenie, że nie widziałeś przodu, chyba że Tobie się podoba. Nie wiem dlaczego MPK marnotrawi pieniądze m.in. na wymianę okien w tramwajach, które nie będą miały skrawka niskiej podłogi, na bajery typu podświetlenie przy wejściu w GT6 i GT8S, wewnętrzny remont stozłomek, które i tak pójdą niedługo na złom, wstawianie drugiej plastikowej mordy w N8 i inne, zamiast zadowolić pasażera klimatyzacją w chociaż kilku Bombkach, jeżeli wystarczyłyby zaoszczędzone w/w pieniądze.

Tytuł:
PostNapisane: 28 lip 2010, o 11:01 
Dyrektor

jopek36 napisał(a):
na wymianę okien w tramwajach, które nie będą miały skrawka niskiej podłogi,

Żeby była lepsza wentylacja. Do tego skąd wiesz, czy podczas NG E1 MPK nie postanowi ich zmodernizować? Inna sprawa, że w przypadku E1 stare okna więcej się otwierały.

jopek36 napisał(a):
Mam wrażenie, że nie widziałeś przodu, chyba że Tobie się podoba.

Mi się np. też podoba.

jopek36 napisał(a):
wewnętrzny remont stozłomek, które i tak pójdą niedługo na złom

Program NG dla stozłomek zakończono w zeszłym roku, teraz coś jest naprawiane tylko w wyjątkowych sytuacjach, bo normalnie wszelkie uszkodzenie teraz będzie oznaczać kasację - zaledwie 1/3 wozów jest na mieście, więc MPK może sobie na to pozwolić.

jopek36 napisał(a):
wstawianie drugiej plastikowej mordy w N8

Wiesz, że gdyby nie ta morda, to #3004 byłby dawcą części, bo z Norymbergi przyszedł bez reflektorów.

jopek36 napisał(a):
zamiast zadowolić pasażera klimatyzacją w chociaż kilku Bombkach, jeżeli wystarczyłyby zaoszczędzone w/w pieniądze.

W NGT6 chyba nie ma miejsca na dachu na klimatyzator przestrzeni pasażerskiej. NGT8 jest już dłuższy, i tak zaprojektowano ułożenie urządzeń, że klimatyzatory się zmieszczą.

Tytuł:
PostNapisane: 28 lip 2010, o 11:05 
Dyrektor

czatowiec napisał(a):
Program NG dla stozłomek zakończono w zeszłym roku, teraz coś jest naprawiane tylko w wyjątkowych sytuacjach, bo normalnie wszelkie uszkodzenie teraz będzie oznaczać kasację - zaledwie 1/3 wozów jest na mieście, więc MPK może sobie na to pozwolić.

Nie zapominaj, że są wakacje. We wrześniu większość istniejących stozłomek będzie znów potrzebna.

Tytuł:
PostNapisane: 28 lip 2010, o 11:19 
Dyrektor

EU8N napisał(a):
Nie zapominaj, że są wakacje. We wrześniu większość istniejących stozłomek będzie znów potrzebna.

Ale i tak mamy wszelką rezerwę, MPK odkłada kasację na ostatnią chwilę, by mieć chociaż niewielką nadwyżkę taboru na jakąś nagłą sytuację. W Gdańsku zostało zaledwie 100 stozłomek w wyniku szaleńczego kasowania, i będą mieli problem, jak będą potrzebowali wysłać więcej składów na miasto albo złączyć UFO-ka...

Tytuł:
PostNapisane: 28 lip 2010, o 12:23 
Administrator

czatowiec napisał(a):
Żeby była lepsza wentylacja. Do tego skąd wiesz, czy podczas NG E1 MPK nie postanowi ich zmodernizować? Inna sprawa, że w przypadku E1 stare okna więcej się otwierały.
No właśnie chodzi mi tylko o E1, bo w GT8S i N8 dobrze, że wymieniają, w dodatku raczej będą dłużej jeździły niż E1

czatowiec napisał(a):
No to dobrze, ale co mi z wyremontowanego wnętrza w niektórych stozłomkach.

czatowiec napisał(a):
Wiesz, że gdyby nie ta morda, to #3004 byłby dawcą części, bo z Norymbergi przyszedł bez reflektorów.
O to mi chodzi, że zrobili mu jedną wersję mordy, a później zmienili na drugą, wydając niepotrzebnie kasę(chyba, że ta pierwsza została uszkodzona).

czatowiec napisał(a):
W NGT6 chyba nie ma miejsca na dachu na klimatyzator przestrzeni pasażerskiej. NGT8 jest już dłuższy, i tak zaprojektowano ułożenie urządzeń, że klimatyzatory się zmieszczą.
Jak nie da się klimy w NGT6 to mogą zbierać pieniądze na następne tramwaje, albo zamontować monitoring w EU8N, zamontować więcej automatów biletowych i klimatyzację w autobusach, lub wiaty na przystankach.

Ostatnio edytowano 28 lip 2010, o 12:25 przez Jopek36, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 28 lip 2010, o 12:30 
Dyrektor

jopek36 napisał(a):
wiaty na przystankach.

Za to odpowiada ZIKiT a nie MPK.

jopek36 napisał(a):
O to mi chodzi, że zrobili mu jedną wersję mordy, a później zmienili na drugą, wydając niepotrzebnie kasę(chyba, że ta pierwsza została uszkodzona).

Tamta z tego co wiem się nie uszkodziła, tyko MPK chciało tego N8S zbliżyć stylistyką do EU8N, bo stara morda była paskudna.

jopek36 napisał(a):
No to dobrze, ale co mi z wyremontowanego wnętrza w niektórych stozłomkach.

To, żeby pasażerowie nie narzekali, że czują się jak w czeczeńskim tramwaju :P

jopek36 napisał(a):
No właśnie chodzi mi tylko o E1, bo w GT8S i N8 dobrze, że wymieniają, w dodatku raczej będą dłużej jeździły niż E1

Prawdopodobnie tak, chyba, że MPK sobie wymyśli EU8N v.2 :twisted:

Ostatnio edytowano 28 lip 2010, o 12:31 przez czatowiec, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 29 lip 2010, o 07:45 
Moderator

W sprawie mordy – paskudna, nie paskudna, rzecz gustu, a o finalnym wyglądzie trzeba było myśleć zanim się zaczęło dłubać. A tak kasa poszła w błoto, bo najpierw zrobili jeden ryj, a potem przerobili na drugi...

W sprawie klimatyzacji – spokojnie dałoby się ją w NGT6 zamontować...

Pozdrawiam!
LOKI

Tytuł:
PostNapisane: 30 lip 2010, o 17:51 
Dyrektor

jopek36 napisał(a):
Mam wrażenie, że nie widziałeś przodu, chyba że Tobie się podoba.

Masz słuszność, widziałem tylko z boku, być może stąd ta rozbieżność.

Tytuł:
PostNapisane: 1 sie 2010, o 15:41 
Dyrektor

Czy mi sie wydaje na jakims zdjeciu #104+564 ma numery takie jak pozostale. Na innym znalazlem te mikroskopijne jak w GT8S itp. Jakie dostal ten wagon? Chyba musze kupic lornetke :evil: autobusy w Krakowie maja malutkie to jeszcze tramwaje :evil:

Malutkie, a nie maludkie. - mod. EU8N

Ostatnio edytowano 1 sie 2010, o 19:29 przez Arsents, łącznie edytowano 1 raz

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 766 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 52  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1