Rozdział taboru - autobusy

Parametry techniczne, rozdysponowanie, przetargi i informacje dotyczące taboru

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
yosujiro
Dyrektor

#136 Post autor: yosujiro » 7 sty 2019, o 17:30

Półroczne testy? Chyba raczej auto "pseudogratis" na ten okres w ramach spłaty kar umownych

Awatar użytkownika
Coffee
Wisielec pomostowy
Kontakt:

#137 Post autor: Coffee » 7 sty 2019, o 19:52

Locutus pisze:Wieść gminna niesie, że MANy koniec końców zostaną zwrócone za to solarisy zostaną... Wskazuje na to fakt, że solarisy przemalowano i zmieniono im tapicerkę a z MANami nic takiego nie miało miejsca...

Jak będzie, to się dopiero zobaczy...

Pozdrawiam!
LOKI
Solarisy wcale nie są przemalowane, tylko oklejone. A tapicerkę mają wymienioną tylko dwie sztuki, bo przyjechały z tak zdewastowanym wnętrzem (norma w Austrii), że trzeba było je jakos odświeżyć.
Obrazek
Obrazek
Ich will dass ihr mir vertraut
Ich will dass ihr mir glaubt
Ich will eure Blicke spüren
Jeden Herzschlag kontrollieren

PiVoSH92
Specjalista

#138 Post autor: PiVoSH92 » 7 sty 2019, o 20:12

Do tego nie są chyba dobrze dopasowane do naszej normy - na pewno nie mają przycisków do otwierania drzwi, przyciemniane szyby też jakoś mi się nie kojarzą z naszym standardem :D

Jamnik
Dyrektor

#139 Post autor: Jamnik » 7 sty 2019, o 20:50

Coffee pisze:A tapicerkę mają wymienioną tylko dwie sztuki bo przyjechały z tak zdewastowanym wnętrzem (norma w Austrii), że trzeba było je jakos odświeżyć.
Wszystkie mają krakowską tapicerkę.

Wężyk
Specjalista

#140 Post autor: Wężyk » 7 sty 2019, o 21:50

Coffee pisze:
Locutus pisze:Wieść gminna niesie, że MANy koniec końców zostaną zwrócone za to solarisy zostaną... Wskazuje na to fakt, że solarisy przemalowano i zmieniono im tapicerkę a z MANami nic takiego nie miało miejsca...

Jak będzie, to się dopiero zobaczy...

Pozdrawiam!
LOKI
Solarisy w cale nie są przemalowane, tylko oklejone. A tapicerkę mają wymienioną tylko dwie sztuki bo przyjechały z tak zdewastowanym wnętrzem (norma w Austrii), że trzeba było je jakos odświeżyć.
Solarisy są pomalowane.

mario
Specjalista

#141 Post autor: mario » 7 sty 2019, o 23:44

Dachy też? Wydaje mi się, że zostały żółte. No nie mają otwieranych okien.

Awatar użytkownika
Coffee
Wisielec pomostowy
Kontakt:

#142 Post autor: Coffee » 8 sty 2019, o 09:32

Jamnik pisze:Wszystkie mają krakowską tapicerkę.
Wężyk pisze:Solarisy są pomalowane.
Tylko Wam się tak wydaje.

#DU343 odchodzi cały płat okleiny z tyłu, widać żółty lakier spod spodu. #DU343 i #DU344 mają tapicerkę i owszem niebieską ale gładką, bez lajkonika, bez logo MPK, a #DU341 ma czerwoną tapicerkę.
mario pisze:Dachy też? Wydaje mi się, że zostały żółte. No nie mają otwieranych okien.
Nie, dachy wszystkie mają żółte. Stąd też wiadomo, że nie są przemalowane tylko oklejone.
Obrazek
Obrazek
Ich will dass ihr mir vertraut
Ich will dass ihr mir glaubt
Ich will eure Blicke spüren
Jeden Herzschlag kontrollieren

Wężyk
Specjalista

#143 Post autor: Wężyk » 8 sty 2019, o 20:07

Coffee pisze:

#DU343 odchodzi cały płat okleiny z tyłu, widać żółty lakier spod spodu. #DU343 i #DU344 mają tapicerkę i owszem niebieską ale gładką, bez lajkonika, bez logo MPK, a #DU341 ma czerwoną tapicerkę.
mario pisze:Dachy też? Wydaje mi się, że zostały żółte. No nie mają otwieranych okien.
Nie, dachy wszystkie mają żółte. Stąd też wiadomo, że nie są przemalowane tylko oklejone.
No to kłóć się dalej. Dach nie był malowany. A odchodzi nie okleina, tylko lakier, jeśli już. To co, przywidziało mi się, jak je malują na lakierni? Nawet niektóre mają opryskane lakierem uszczelki przy drzwiach.

Awatar użytkownika
mpk-kuba1
Inspektor

#144 Post autor: mpk-kuba1 » 8 sty 2019, o 20:47

Wężyk pisze:
Coffee pisze:

No to kłóć się dalej. Dach nie był malowany. A odchodzi nie okleina, tylko lakier, jeśli już. To co, przywidziało mi się, jak je malują na lakierni? Nawet niektóre mają opryskane lakierem uszczelki przy drzwiach.
Każdy z używanych Solarisów posiada krakowską tapicerkę oraz lakierowane krakowskie malowanie - jedyną okleiną są naklejki księgowe ;) Tak jak Wężyk pisze jedynie został dach limonkowy..

obserwator
Dyspozytor

#145 Post autor: obserwator » 9 mar 2019, o 11:07

Jak wygląda teraz sprawa z MANami które przybyły do nas przed wyborami? Zostają u nas na stałe czy są do jakiegoś określonego terminu?

Kuciak
Inspektor

#146 Post autor: Kuciak » 9 mar 2019, o 23:44

obserwator pisze:Jak wygląda teraz sprawa z MANami które przybyły do nas przed wyborami? Zostają u nas na stałe czy są do jakiegoś określonego terminu?
Też mnie to ciekawi bo myślałem że są na czas zastępstwa dopóki nie przyjdą Autosany, a one do tej pory jeżdżą w najlepsze...

Jamnik
Dyrektor

#147 Post autor: Jamnik » 10 mar 2019, o 08:02

Ponoć są (tak jak DA139) wypożyczone do końca czerwca.

Krakowiak2013
Dyrektor

#148 Post autor: Krakowiak2013 » 21 mar 2019, o 20:08

Nowa Huta walczy o przegubowce. "Nie mamy taboru"
Linie jeszcze przed końcem remontu

Być może przegubowce pojawią się na liniach 182 i 482 jeszcze przed końcem remontu Królewskiej. – Wiemy o petycji i absolutnie się z nią zgadzamy. Problem w tym, że nie mamy taboru, a na nowy nie mamy pieniędzy. Z tego co pamiętam na przełomie kwietnia i maja powinniśmy mieć do dyspozycji kilka autobusów przegubowych, które skierujemy na tamte linie. Oczywiście nie na każdy kurs, ale to choć trochę zmniejszy tłok – wyjaśnia Bartosz Piłat, reprezentujący Zarząd Transportu Publicznego.
http://70nh.pl/aktualnosci/nowa-huta-wa ... 29733.html

Awatar użytkownika
tomek_m
Dyrektor

#149 Post autor: tomek_m » 21 mar 2019, o 21:15

Aha nie mają taboru. Ale sporą ilość przegubowców się pozbyli w imię propagandy. Tak wiem to nie ZiKiT/ZTP się pozbyło tylko MPK, no ale prikaz przyszedł z "góry" I teraz braki się odbijają czkawką.

Awatar użytkownika
Sgriffin
Dyrektor

#150 Post autor: Sgriffin » 21 mar 2019, o 22:17

A na nowy tabor nie mamy pieniędzy. To ZIKiT już teraz kupuje autobusy mimo horrendalnie wysokiej stawki MPK.
Czy może Piłat dorwał kolejna fuchę w spółce miejskiej.
Ja już wolałem poprzednich rzeczników od złotoustego Bartosza.
"W przypadku, jeśli przetarg wygrywa przewoźnik prywatny (co wymaga ustalenia kryteriów rzeczywiście umożliwiających konkurencję) – średnia oszczędność względem przyznania zadania przewoźnikowi komunalnemu z wolnej ręki wynosi 1,12 - 1,13 zł"

ODPOWIEDZ

Wróć do „III. Pojazdy KMK”