Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 15 gru 2018, o 02:43

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1470 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 94, 95, 96, 97, 98
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 paź 2018, o 16:18 
Dyrektor

Te Wrocławskie Citaro jednak nie mają drugich, trzecich i czwartych drzwi do sufitu jak nasze solówki. Chyba że źle widzę :O

PostNapisane: 9 paź 2018, o 16:33 
Wisielec pomostowy

tomek_m napisał(a):
Te Wrocławskie Citaro jednak nie mają drugich, trzecich i czwartych drzwi do sufitu jak nasze solówki. Chyba że źle widzę :O

Co to za różnica, skoro i tak nie wpływa to na wzór malowania?

Ich will dass ihr mir glaubt
Ich will eure Blicke spüren
Jeden Herzschlag kontrollieren

PostNapisane: 9 paź 2018, o 20:32 
Inspektor

Tylko zwróćcie uwagę na to, że nic tam w tych malowaniach w stosunku do Krakowa nie jest ani super, ani rewolucyjne.
Również w Krakowie standardem są przyciemniane szyby, również w autobusach linia okien jest wyrównywana, i również pod sufiit.
Pokazałem to, aby właśnie pokazać uniwersalność i estetykę podejścia, że jednak inne malowanie może wyglądać naprawdę dobrze.
Malowanie autobusów: nikt nie powie, że jest "dzikie i nieestetyczne" tylko dlatego, że inne niż malowanie tramwajów. Tak jak wszystkie inne miasta z żółto-czerwonym malowaniem autobusów, jest to dużo lepsze niż warszawskie.
Natomiast chodziło mi o to, jak właśnie ta czerń i wyrównanie linii okien jest uniwersalna i może być estetyczna. Aż, szukając porównań, trafiłem na jakieś agregatory z FB, Insta itd. I chyba na tych dwóch najlepiej widać porównanie, jak to jest uniwersalne:
Obrazek
Obrazek

1. https://www.websta.one/media/Bm-WGGuliZo
  2. https://www.webstagram.one/media/BnD_3t7lU9t
No i ten napis "MPK Wrocław". W niskim Twiście na górze, w wysokim Moderusie na dole. I czy to się jakoś gryzie?
Taka aluzja do Lajkonika ;)
Tylko tyle i aż tyle.

Śledząc dyskusje o Moderusie Gamma też przeważają głosy, że malowanie poznańskie zdecydowanie tramwajowi nie pasuje i to granatowe jest jednak chwalone. Oczywiście nikt nie chciałby raczej zmiany nagle całego zestawu kolorów, ale jednak jednolite malowanie wygląda lepiej.
To tylko powrót do źródeł: 105-tki, 102-jki również były malowane zasadniczo na JEDEN kolor i białe/kremowe były tylko listwy i linia okien. Czy na krakowskich 105-tkach i 102-jkach były jakieś malowane pasy i ciapki? No nie. I wyglądało to dobrze.

PostNapisane: 10 paź 2018, o 07:04 
Moderator

Po pierwsze - przyciemniane szyby nic nie dają, ba, mogą tylko ograniczać widoczność nocą. To, co pomaga w unikaniu efektu szklarni w pojeździe to filtr podczerwieni.

Po drugie - we Wrocławiu różnica w malowaniu tramwajów i autobusów ma uzasadnienie historyczne (dosyć śmieszne zresztą - jest to historia o tym jak czerwonej farby zabrakło, za to niebieska była dostępna). Mnie taka różnica w oczy kole... Zdecydowanie bardziej podoba mi się model szczeciński, poznański, etc... Ale fakt faktem, że Kraków z ostatnimi nowinkami właśnie do Wrocławia dąży - czyli nie tylko odmienne malowanie autobusów i tramwajów, ale również mnogość wzorów malowania tych ostatnich (bo przecież choć Moderusy i Pesy są pomalowane w jeden wzór, to juz Škody i Protramy w zupełnie inny)...

Pozdrawiam!
LOKI

PostNapisane: 10 paź 2018, o 08:21 
Inspektor

Aha. A w Krakowie uzasadnieniem historycznym jest galopująca głupota pomieszana z walką o stołki i niekompetencją, które to czynniki doprowadziły malaturę taboru do dzisiejszego stanu.

PostNapisane: 10 paź 2018, o 18:01 
Moderator

Ano masz rację. Gdyby nie wspomniane przez Ciebie czynniki, unifikacja pewnie byłaby już całkowita. A że wspomniane czynniki wciąż działają, to nawet i to, co już się udało zrobić, zostanie rozj****e...

Pozdrawiam!
LOKI

PostNapisane: 12 paź 2018, o 10:20 
Inspektor

A wracając do tematu samego Solarisa, to tylko przypomnę cytat z 6 sie 2018:
Cytuj:
Zapytaliśmy także o wzór nowego tramwaju, który produkuje dla Krakowa konsorcjum firm Stadler i Solaris. – Aktualnie trwają uzgodnienia wzoru malowania z Prezydentem Krakowa i Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Wkrótce będziemy mogli go zaprezentować mieszkańcom – odpowiada Marek Gancarczyk, rzecznik prasowy MPK.
:D

PostNapisane: 4 gru 2018, o 21:27 
Miłośnik

Mają kasę https://www.transport-publiczny.pl/wiad ... 60274.html

PostNapisane: 12 gru 2018, o 14:11 
Inspektor

1) https://www.facebook.com/mpkkrakow/vide ... 181092986/
2) http://m.infotram.pl/mpk-krakow-dokupuj ... 10750.html

Umowa na kolejne 15 tramwajów podpisana.

PostNapisane: 12 gru 2018, o 15:11 
Dyrektor

Jamnik napisał(a):

Słyszałem o tym fakcie przed chwalą w radiu. Trzymam kciuki bo jak podano wszystkie 50 sztuk ma być w mieście najpóźniej za 2 lata. :)
Zatem informacja z ubiegłego tygodnia o zakupie w sumie 90 nowych, niskopodłogowych i dłuższych niż 32 metry tramwajów to raczej pewna informacja. :] Brawo. :clap:

PostNapisane: 12 gru 2018, o 15:43 
Miłośnik

Cena też dobra

PostNapisane: wczoraj, o 07:25 
Inspektor

Że też nie mogę zamieścić youtuba. Poprawcie php, przecież to parę minut pracy.

Umowa na dostawę kolejnych 15 nowoczesnych tramwajów podpisana.
https://www.youtube.com/watch?v=un8u8QSXsLE
Kilka ciekawostek i brak jednego pana.

PostNapisane: wczoraj, o 10:42 
Dyrektor

kucyk napisał(a):
Słyszałem o tym fakcie przed chwalą w radiu. Trzymam kciuki bo jak podano wszystkie 50 sztuk ma być w mieście najpóźniej za 2 lata. :)
Zatem informacja z ubiegłego tygodnia o zakupie w sumie 90 nowych, niskopodłogowych i dłuższych niż 32 metry tramwajów to raczej pewna informacja. :] Brawo. :clap:

Nie tyle 90 szt., co do 110 szt.:
- obecny przetarg: 35 szt. + 15 szt. (opcja zostanie zrealizowana);
- kolejny przetargi: 40 szt. + 20 szt. (opcja).

PostNapisane: wczoraj, o 17:07 
Dyrektor

kot_feliks napisał(a):
Nie tyle 90 szt., co do 110 szt.:
- obecny przetarg: 35 szt. + 15 szt. (opcja zostanie zrealizowana);
- kolejny przetargi: 40 szt. + 20 szt. (opcja).

Ale po co i komu te wyliczanki? :wow:
Ja pisałem o 90 sztukach bo o tylu była mowa w artykule sprzed dobrego tygodnia. Patrząc na to obiektywnie chodziło o 15 sztuk które zamówili dodatkowo w środę + 60 jakie mają zostać zamówione w przyszłym roku i brakuje 15 sztuk a tymi będą zapewne modernizowane dalsze GT8S. :P
A podawanie mi 110 sztuk nie jest mi obce. Doskonale wiem ile ma być zamówionych razem w tych 2 przetargach. ;P

PostNapisane: wczoraj, o 18:10 
Dyrektor

MPK bardzo odważnie postępuje domawiając opcję a nie mając jeszcze ani jednego pojazdu z podstawowego zamówienia, tym samym nie wiedząc jak się będą te tramwaje sprawować. To tak jakby w przetargu na Krakowiaki, była możliwość opcji i ją w ciemno zrealizowali sprowadzając do Krakowa jeszcze większą ilość tego badziewia.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1470 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 94, 95, 96, 97, 98

Strefa czasowa: UTC + 1