Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 17 lis 2018, o 21:13

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 365 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25
Autor Wiadomość
PostNapisane: wczoraj, o 22:17 
Dyrektor

Ale to sobie napisał ktoś z MPK, zapewne patrząc na listę adresów podmiotów.
Co do MiniBus to ja nie wiem czy oni w ogóle jeszcze te Mercedesy mają. A jak mają to na pewno nie wjeżdżają do Warszawy.
Nie ma co strzelać ślepakami, można wystąpić o uip, czekać aż wypłyną itd.

Ale pisanie, że zakupione autobusy będą wozić pasażerów w Warszawie to ze strony MPK słaba propaganda i nadużycie.

"W przypadku, jeśli przetarg wygrywa przewoźnik prywatny (co wymaga ustalenia kryteriów rzeczywiście umożliwiających konkurencję) – średnia oszczędność względem przyznania zadania przewoźnikowi komunalnemu z wolnej ręki wynosi 1,12 - 1,13 zł"

PostNapisane: wczoraj, o 22:21 
Dyrektor

Te Vera to jeszcze się do czegoś nadają oprócz trasy na złom? Ile razy miałem tym okazję podróżować to trafiałem na straszne padło :no:

PostNapisane: dzisiaj, o 06:54 
Inspektor

Kaszmir napisał(a):
Ja wiem, że staruszki, że mają przebieg, że odstają od naszych nówek. Jednak mimo wszystko strasznie wg mnie to niefajne, że sprzedano wciąż chodliwe autobusy, w tym przegubowce, podczas gdy brakuje ich na regularne linie. I to nie tylko te na których wciąż są 12-metrowce ("182", "304", dwie brygad "130"), jednak nawet na zwykłe, na codzieńprzegubowe linie (12-metrowce na "503"? serio?)

Dobrze że poruszyłeś ten temat, niestety widocznie propaganda ekologiczna jest ważniejsza niż to czy ludzie zmieszczą się do autobusu ewentualnie czy jadą upchani jak sardynki czy w ludzkich warunkach. Przy takiej polityce taborowej przegubów zawsze będzie brakować niezależenie od tego ile nowych zostanie zakupionych, pozostaje odpowiedzieć sobie na pytanie dla kogo bardziej opłacalne jest posyłanie krótkiego Citaro C2 niż SU18 III.

tomek_m napisał(a):
Te Vera to jeszcze się do czegoś nadają oprócz trasy na złom? Ile razy miałem tym okazję podróżować to trafiałem na straszne padło :no:

A to nie jest tak, że od nowości to było "straszne padło"? Nie wiem co dokładnie masz na myśli, ale z moich codziennych podróży Vero sprzed kilku lat pamiętam wyjący niemal przy każdej prędkości silnik oraz wibracje na poziomie Mercedesa Vario - którym przecież Vero było tylko z inną zabudową.

PostNapisane: dzisiaj, o 10:18 
Moderator

Kaszmir napisał(a):
Ja wiem, że staruszki, że mają przebieg, że odstają od naszych nówek. Jednak mimo wszystko strasznie wg mnie to niefajne, że sprzedano wciąż chodliwe autobusy, w tym przegubowce, podczas gdy brakuje ich na regularne linie. I to nie tylko te na których wciąż są 12-metrowce ("182", "304", dwie brygad "130"), jednak nawet na zwykłe, na codzieńprzegubowe linie (12-metrowce na "503"? serio?)

Mam dokładnie tak samo. W imię propagandy Euro 5 zrobiono moim zdaniem straszną głupotę i straszne kuku pasażerom… Jedyny plus tej propagandy jest taki, że pasażerowie dotychczas wożeni Vero dostali piękną promocję (zwłaszcza w obliczu niedotarcia autosanów)…

Bonusowo – zaskoczyło mnie, że autobusy używane są aż tak niesamowicie tanie… Za sumę uzyskaną ze sprzedaży pięćdziesięciu siedmiu używanych autobusów prawdopodobnie nie dałoby się kupić nawet jednego nowego dwunastometrowego w standardzie wyposażenia krakowskim (ewentualnie ledwo-ledwo)…

Pozdrawiam!
LOKI

PostNapisane: dzisiaj, o 19:30 
Miłośnik

http://czgk.pl/details.php?image_id=108 ... 6892b92338

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 365 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25

Strefa czasowa: UTC + 1