Przyciski przy drzwiach

Parametry techniczne, rozdysponowanie, przetargi i informacje dotyczące taboru

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Coffee
Wisielec pomostowy
Kontakt:

#16 Post autor: Coffee » 2 lut 2013, o 00:36

To tylko pokazuje, że najlepsze były w Jelczu.
Nie do końca. Owszem świeciły, ale za to były o bardzo małej powierzchni, co przy dużym tłoku i niezgrabnych palcach utrudnia sytuację.
BTW: We Francji widziałem duże (takie jak Solarisowe) przyciski, które były podświetlane na zielono gdy się drzwi otwierały, a niebiesko gdy przycisk był wciśnięty i na czerwono, gdy się drzwi zamykały.
Ostatnio zmieniony 2 lut 2013, o 00:39 przez Coffee, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek
Ich will dass ihr mir vertraut
Ich will dass ihr mir glaubt
Ich will eure Blicke spüren
Jeden Herzschlag kontrollieren

Awatar użytkownika
Cukier
Dyrektor

#17 Post autor: Cukier » 2 lut 2013, o 00:44

dwaeuro pisze:To tylko pokazuje, że najlepsze były w Jelczu. Czuło się, że coś się naciska a do tego świeciły.
Moim zdaniem najlepsze przyciski są w EU8N - czuć że się naciska, świecą się a nawet coś jest na nich Braillem napisane :) Na drugim miejscu są stozłomy z wielkimi szybkami na szafach drzwiowych i wiedeńce / N8S / GT8S (te drzwi z tymi skrzyneczkami na środkowym słupku).
Ostatnio zmieniony 2 lut 2013, o 00:46 przez Cukier, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Locutus
Moderator
Kontakt:

#18 Post autor: Locutus » 2 lut 2013, o 10:33

suchy pisze:(...) A odnośnie niemyślenia pasażerów - weź pod uwagę jedną rzecz, że spora część pasażerów KMK to np studenci, którzy przyjechali tutaj spoza Krakowa, z jakichś małopolskich wiosek, albo innych miast, gdzie w pojazdach to nie pasażer, a prowadzący otwiera drzwi z kabiny. (...)
Mnie się przypomina, jak – po otwarciu roku akademickiego, gdy rozpoczynałem studia na UJ – cała chmara pierwszorocznych studentów z Hoczwi, Ciotczy i innych wiosek o podobnie romantycznych nazwach runęła do kierowców autobusów, prosząc o „bilet do dworca”, „bilet do Cracovii”, etc. :rotfl:
czatowiec pisze:Suchy, głupoty gadasz jeśli chodzi o te dwa przyciski :) . STOP istnieje we WSZYSTKICH autobusach posiadających IOD i nie służy do informowania o przystanku n/ż, tylko jest bardziej czymś w rodzaju alarmu lub ogólnej informacji żeby zatrzymać pojazd. W Mercedesach czy Jelczach też jest, i jakoś idioci go nie wciskają
A to mi ciężko opadła szczęka – bo przecież w scaniach przyciski służące do zasygnalizowania chęci wysiadania na przystanku na żądanie oznaczone są właśnie napisem „STOP”. Pełna dezinformacja...

Pozdrawiam!
LOKI
Komunikacja miejska ma być dla ludzi. Nigdy na odwrót.

Awatar użytkownika
czatowiec
Dyrektor
Kontakt:

#19 Post autor: czatowiec » 2 lut 2013, o 12:29

Locutus pisze:A to mi ciężko opadła szczęka – bo przecież w scaniach przyciski służące do zasygnalizowania chęci wysiadania na przystanku na żądanie oznaczone są właśnie napisem „STOP”. Pełna dezinformacja...
W Scaniach nie ma IOD :) Zażalenia do producentów autobusów, bo 99% ma przyciski STOP niezależnie od istnienia lub nie IOD. W Warszawie przez przypadek w 116Na/1 wcisnąłem sobie "STOP" zamiast IOD to zaraz tylko patrzyłem na motorniczego czy coś powie lub wyleci z kabiny.
Ostatnio zmieniony 2 lut 2013, o 12:30 przez czatowiec, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Locutus
Moderator
Kontakt:

#20 Post autor: Locutus » 3 lut 2013, o 11:57

Zażalenia można mieć do MPK, bo producent Ci zamontuje takie guziczki w takich miejscach i tak oznaczone, jak sobie tylko zażyczysz.

Pozdrawiam!
LOKI
Komunikacja miejska ma być dla ludzi. Nigdy na odwrót.

Albert
Inspektor

#21 Post autor: Albert » 3 lut 2013, o 20:39

Tak to już jest, że tak naprawdę ludzie nie wiedzą co naciskają. Np. przycisk ,,Przystanek n/ż'' używany jest w celu otwarcie drzwi i na odwrót. Przycisk STOP może być po prostu źle interpretowany, a zauważmy, że w Scaniach naciskając podświetla się napis ,,BUS STOP''. Ludzie widząc taki napis podświadomie zapamiętują: STOP - Na żądanie, a potem przez przypadek zatrzymają tramwaj i płacą karę...

Kopsztyk
Miłośnik

#22 Post autor: Kopsztyk » 6 lut 2013, o 18:12

To, że ludzie nie patrzą to fakt.
Dziś widziałem jak 4 osoby zawzięcie maltretowały guzik od drzwi z kartką "drzwi nieczynne".
Ostatnio zmieniony 6 lut 2013, o 20:53 przez Kopsztyk, łącznie zmieniany 1 raz.

Arsents
Dyrektor

#23 Post autor: Arsents » 8 lut 2013, o 21:22

Kopsztyk pisze:To, że ludzie nie patrzą to fakt.
Dziś widziałem jak 4 osoby zawzięcie maltretowały guzik od drzwi z kartką "drzwi nieczynne".
A za granicą drzwi otwierają tak xD
http://www.interia.tv/wideo-czy-zdazy-n ... vId,939887

suchy
Dyrektor

#24 Post autor: suchy » 8 lut 2013, o 21:27

Arsents pisze:
Kopsztyk pisze:To, że ludzie nie patrzą to fakt.
A za granicą drzwi otwierają tak xD
http://www.interia.tv/wideo-czy-zdazy-n ... vId,939887
Kto wie, może w Rosji tak nisko mają zamontowane przyciski? :lmao:

ODPOWIEDZ

Wróć do „III. Pojazdy KMK”