Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 17 lis 2019, o 11:35

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 667 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 45  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 paź 2012, o 09:04 
Administrator

Najnowszy bombardier - Dziennik Polski z 5.10.2012
http://www.facebook.com/notes/miejskie- ... 0400038510
Cytuj:
Na razie będą cztery takie tramwaje, do końca roku wyjedzie ich dwanaście.

Ostatnio edytowano 6 paź 2012, o 20:16 przez Kaszmir, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 5 paź 2012, o 10:09 
Moderator fb pkk

Coffee napisał(a):
brovar napisał(a):
Którzy ludzie, bo chyba nie Ci z Huty. Piszesz tak jakby oni mieli kontakt z takim Bombardierem na co dzień. Jestem pewny, że na odcinku Huckim wśród starszej społeczności znajdą się osoby co będą chciały wejść przodem.

Na Placu Bohaterów Getta (gdzie NGT6 są normą) widzę nieraz, jak ludzie się dobijają do kabiny motorowego, a co dopiero, jak zobaczą NGT8 z drzwiami, które są dokładnie takie same, jak pozostałe. Mam nadzieję, że związki zawodowe dadzą sobie siana, a MPK zmądrzeje i "przepnie" ten panel i drzwi, by ludzie mogli normalnie wsiadać przodem.

Póki co widziałem sytuację dobijania się do kabiny w związku z niewyraźnym numerem linii i kierunkiem.

brovar napisał(a):
Którzy ludzie, bo chyba nie Ci z Huty. Piszesz tak jakby oni mieli kontakt z takim Bombardierem na co dzień. Jestem pewny, że na odcinku Huckim wśród starszej społeczności znajdą się osoby co będą chciały wejść przodem.

Brovar daj sobie w końcu spokój z kategoryzowaniem mieszkańców na tych z Krakowa i z Huty. To jest jedno miasto i jakoś nie wydaje mi się, by ludzie z "Huty" kręcili się tylko po niej. Pomijam fakt, że długo jeździły bombki na "5" i jakoś takiego problemu nie było.

Ostatnio edytowano 5 paź 2012, o 10:11 przez I.G.I, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 5 paź 2012, o 14:33 
Dyrektor

Wiesz co ja wiem co widziałem ostatnio kiedy na "40" puścili jedno NGT6 #2009 w niedziele. Najpierw na pętli Piastów kobieta o lasce chciała wsiąść przodem, ale później grzecznie poszła do środkowych drzwi. Bardzo przy tym zdziwiona była.
W środku ludzie komentowali, że co to za nowy tramwaj dali (nowy bo ten co dali miał tylko 10lat). Ale dla niektórych jest to nowy tramwaj. I ostatnie gdy dojechałem z powrotem na Piastów to dwie osoby sobie robiły na przystanku wysiadającym zdjęcia na tle tego tramwaju. Jeśli to taki normalny widok, to czemu tak wszyscy gadali mówili i robili zdjęcia?

Jeszcze taki test psychologiczny. Wyobraź sobie, że na liniach do Kurdwanowa "6", "7", 24" i "50" przez całe przyszłe 12 lat masz w samych kasztanach. Natomiast linie Mistrzejowickie i Piastowskie "9", "10", "14", "16" i "21", nawet takie zadu*ie jak Walcownia, mają NGT6 w Bombardierach.
Dalej będziesz uważał, że żyjesz na osiedlu Krakowa kategorii A +?

Żyj sobie dalej w świecie bajek i iluzji na Kurdwanowie. Jednak mieszkając na Piastów wiem, że realia są inne. A to nie ja dzielę Kraków a kochane MPK i z miastem na czele. Wystarczy sobie rozrysować mapkę, gdzie są niskopodłogowce, a gdzie ich brak od zarania dziejów.
Ja tylko wyrażam opinię, że tak jest i jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie, że coś się w tej sprawie zmieni.

Ale wracając do Bombek nowych.
Może jakiś sabotaż na Mistrzejowicach? Oby jak najwięcej było awarii kasztanów na Mistrzejowicach na linii "16" od poniedziałku, będę się o to modlił na klęczkach do Częstochowy. To jedyna nadzieja na zobaczenie tej bestii na Piastów. :D

Ostatnio edytowano 5 paź 2012, o 17:26 przez brovar, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 5 paź 2012, o 20:30 
Dyrektor

I.G.I napisał(a):
Brovar daj sobie w końcu spokój z kategoryzowaniem mieszkańców na tych z Krakowa i z Huty. To jest jedno miasto i jakoś nie wydaje mi się, by ludzie z "Huty" kręcili się tylko po niej. Pomijam fakt, że długo jeździły bombki na "5" i jakoś takiego problemu nie było.

Brovar ma akurat świętą rację w tym co napisał post wyżej.
Nowa Huta jest w stanie funkcjonować jako samodzielne miasto i wiele mieszkańców (w tym ja) nie ma najmniejszej potrzeby jechać "do Krakowa". Na przykład ja jadę dalej niż na Czyżyńskie praktycznie tylko żeby odebrać jakiś zakup z allegro albo coś załatwić :) Więc emeryci tym bardziej nie mają po co jechać "do Krakowa". "TOMEX" i "Bieńczyce" mają na miejscu, przychodnię np. na Kombinacie, park na al. Róż. Cóż im na starość trzeba więcej?

I to jest prawda że jak w dniach dobroci dla Nowej Huty przyjechał dwunastoletni NGT6 na "9" to ludziom kopara odpadła, że nowy tramwaj przyjechał.

Nadal łudzisz się że wszyscy Krakowianie są traktowani równo? Bo mnie na przykład aż razi polityka mieszkańców lepszych i gorszych (vide Kurdwanów a Bieżanów).

Tytuł:
PostNapisane: 5 paź 2012, o 22:30 
Moderator fb pkk

brovar napisał(a):
Żyj sobie dalej w świecie bajek i iluzji na Kurdwanowie. Jednak mieszkając na Piastów wiem, że realia są inne. A to nie ja dzielę Kraków a kochane MPK i z miastem na czele. Wystarczy sobie rozrysować mapkę, gdzie są niskopodłogowce, a gdzie ich brak od zarania dziejów.
Ja tylko wyrażam opinię, że tak jest i jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie, że coś się w tej sprawie zmieni.

Żyłem najpierw parę lat na Płaszowie (w latach 90-tych to było WIELKIE zadu*ie), a potem była przeprowadzka na Kurdwanów, więc nie mów mi tu o świecie bajek i iluzji, bo tramwaj wybudowali dopiero w 2000 roku (czyli około 5 lat po mojej przeprowadzce).

Cukier napisał(a):
Brovar ma akurat świętą rację w tym co napisał post wyżej.
Nowa Huta jest w stanie funkcjonować jako samodzielne miasto i wiele mieszkańców (w tym ja) nie ma najmniejszej potrzeby jechać "do Krakowa". Na przykład ja jadę dalej niż na Czyżyńskie praktycznie tylko żeby odebrać jakiś zakup z allegro albo coś załatwić :) Więc emeryci tym bardziej nie mają po co jechać "do Krakowa". "TOMEX" i "Bieńczyce" mają na miejscu, przychodnię np. na Kombinacie, park na al. Róż. Cóż im na starość trzeba więcej?

To proszę bardzo oddzielajcie się od Krakowa. :> Chętnie postawie rogatki z opłatami na każdej ulicy w stronę Huty skoro tak pragniecie wolności. :D A tak na serio, to Huta jest dzielnicą Krakowa i sztucznym komunistycznym tworem, który miał rangę Krakowa przyćmić. Jak widać ani Austro-Węgry (Podgórze) ani komuniści (Nowa Huta) nie potrafili tego zrobić, a na dodatek zbudowali śmierdzący kombinat na czarnoziemach. Nie wiem czym jest się w tym przypadku szczycić, ale jak kto woli. Nie sądze, by jakimś starszym osobom chciało by się jechać np z Piastów na Strugę, a potem piechotą nad zalew. Z tego co wiem, to raczej preferują osiedlowe parki, ale nie o tym mowa. Po to tak samo są wprowadzane EU8N i N8S oraz planowane są modernizacje GT8S, by takim pasażerom życie ułatwić. Jednak odnoszę wrażenie, że starsze osoby wolą wdrapywać się po schodach w EU8N czy N8S niż korzystać z niskiego członu.

Ostatnio edytowano 6 paź 2012, o 00:55 przez I.G.I, łącznie edytowano 5 razy

Tytuł:
PostNapisane: 6 paź 2012, o 12:44 
Administrator

Znalezione na profilu fb MPK:
lovekrakow.pl - prezentacja nowego Bombardiera
https://www.youtube.com/watch?v=7zOLa1WE7q0

Tytuł:
PostNapisane: 6 paź 2012, o 12:57 
Inspektor

Fajne rozmowy można usłyszeć w środku. Nikt nie dowierza, że takie tramwaje puszczono do Huty.

Tytuł:
PostNapisane: 6 paź 2012, o 13:03 
Dyspozytor

W końcu mieszkańcy Nowej Huty będą zadowoleni, że mają niskopodłogowy i nowoczesny tramwaj.

Tytuł:
PostNapisane: 6 paź 2012, o 14:09 
Inspektor

Mógłby ktoś założyć nowy temat Bombardier NGT8?

Mówisz, masz - mod. K

Ostatnio edytowano 6 paź 2012, o 17:27 przez mpk-kuba1, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 6 paź 2012, o 17:36 
Dyspozytor

Jechałam dzisiaj z mężem na "14" i muszę powiedzieć, że bardzo fajne te wagony są. Plusem jest to, że są bardzo ciche. Praktycznie nie słychać, że się jedzie tramwajem. Współpasażerowie chwalili, że w końcu do Huty jeżdżą nowoczesne tramwaje. Także w pełni niskopodłogowa dotarła do osiedli Tysiąclecia, Złotego Wieku, Kombatantów, Kalinowe, Kazimierzowskie, Rondo Kocmyrzowskie i dolne Piastów (mam nadzieje, że brovarek mnie nie zje:)).

Ostatnio edytowano 6 paź 2012, o 17:37 przez agatap, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 6 paź 2012, o 17:51 
Miłośnik

agatap napisał(a):
. Także w pełni niskopodłogowa dotarła do osiedli Tysiąclecia, Złotego Wieku, Kombatantów, Kalinowe, Kazimierzowskie, Rondo Kocmyrzowskie i dolne Piastów

Tak gwoli ścisłości, nie jest pełno niskopodłogowa. ;D

Tytuł:
PostNapisane: 6 paź 2012, o 17:57 
Dyrektor

agatap napisał(a):
i dolne Piastów (mam nadzieje, że brovarek mnie nie zje:)).

Oj nie wiesz tego. :twisted:
Jak bóg da to się nimi przejadę w poniedziałek z czterema przesiadkami do roboty. :twisted:

Zmodyfikowałem lekko nazwę tematu- adm. Coffee

Ostatnio edytowano 6 paź 2012, o 20:52 przez brovar, łącznie edytowano 3 razy

Tytuł:
PostNapisane: 6 paź 2012, o 21:24 
Specjalista

Dzisiaj jechałem NGT8 i wrażenia z jazdy - zdecydowanie cichszy od NGT6, poza tym jeździ się nim o wiele przyjemniej od jego starszych braci. Miny babć i dziadków wsiadających do tramwaju - bezcenne. I zresztą nie ma się co dziwić - człowiek nie interesujący się KM wie, że ma jechać E1+c3 na "14" a tu taka Bombka przyjeżdża... Ciekawy jest nowy system zapowiadania przystanków, a mianowicie: Gdy ruszamy z przystanku na monitorach i wyświetlaczach wyświetla się "NASTĘPNY PRZYSTANEK" i nazwa przystanku, a w tym czasie zapowiadana jest nazwa tego właśnie przystanku (następnego). Dziwne, już lepszy jest ten obecnie stosowany system...

Ostatnio edytowano 6 paź 2012, o 22:03 przez Wiedeńczyk, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: 6 paź 2012, o 21:40 
Dyrektor

Wiedeńczyk napisał(a):
Dzisiaj jechałem NGT8 i wrażenia z jazdy - zdecydowanie cichszy od NGT6, poza tym jeździ się nim o wiele przyjemniej od jego starszych braci. Miny babć i dziadków wsiadających do tramwaju - bezcenne. I zresztą nie ma się co dziwić - człowiek nie interesujący się KM wie, że ma jechać E1+c3 na "14" a tu taka Bombka przyjeżdża... Ciekawy jest nowy system zapowiadania przystanków, a mianowicie: Gdy ruszamy z przystanku na monitorach i wyświetlaczach wyświetla się "NASTĘPNY PRZYSTANEK" i nazwa przystanku, a w tym czasie zapowiadana jest nazwa tego właśnie przystanku (następnego). Dziwne, już lepszy jest ten obecnie stosowany system...
Obecny też jest do du*y, bo nie ma zapowiedzi "następny przystanek". Dodatkowo w NGT8 zapowiedzi są jeszcze bardziej zmodyfikowane - wypowiadana jest TYLKO nazwa przystanku, bez info o możliwościach przesiadek.

A tak btw - od jednego focisty którego spotkałem na Bronowicach przy #2053 (jeśli czyta to pozdrawiam go i jego kolegę ;) ) dowiedziałem się, że podobnoż głosu do zapowiedzi użyczył... jeden z motorniczych z Podgórza :hihi:

Ostatnio edytowano 6 paź 2012, o 22:04 przez suchy, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 6 paź 2012, o 21:49 
Specjalista

suchy napisał(a):
Dodatkowo w NGT8 zapowiedzi są jeszcze bardziej zmodyfikowane - wypowiadana jest TYLKO nazwa przystanku, bez info o możliwościach przesiadek.

A w dodatku na "Lema" nie powiedział nawet, że jest na żądanie... :devil:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 667 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 45  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1