Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 9 gru 2018, o 20:31

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 320 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 maja 2012, o 19:31 
Miłośnik

Witam wiecie może jak pracują motorniczy i kierowcy u nas w Krakowie. To znaczy czy są przydzieleni do jednej zajezdni, czy się zmieniają. I mam jeszcze jedno pytanie czy dane zajezdnie mają określone linie autobusowe i tramwajowe ?

Tytuł:
PostNapisane: 2 maja 2012, o 20:04 
Dyrektor

geri napisał(a):
czy dane zajezdnie mają określone linie autobusowe i tramwajowe ?

Zajezdnie tramwajowe i autobusowe mają przydzielone konkretne brygady (kursy) na liniach. Rozpiski można znaleźć tutaj (PH - zaj. NH). Do tego dochodzą tzw. łączenia, np. od II etapu remontów przy Bagateli w sobotę rano na "22" spotkamy 3x105Na, które tego samego dnia później kursuje na drugiej brygadzie "4".

Ostatnio edytowano 2 maja 2012, o 20:06 przez rodan, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 2 maja 2012, o 21:04 
Dyspozytor

Motorniczowie i kierowcy są przypisani do konkretnej zajezdni. A zmiany następują chyba, w przypadku dyscyplinarnego przeniesienia do innej zajezdni o ile coś takiego w ramach MPK funkcjonuje.

Tytuł:
PostNapisane: 22 wrz 2012, o 10:00 
Administrator

Trenowali bezpieczną jazdę komunikacją miejską
http://www.mpk.krakow.pl/pl/aktualnosci ... ejska.html

Tytuł:
PostNapisane: 5 paź 2012, o 09:04 
Administrator

Dyplomacja w hamowaniu - Dziennik Polski z 5.10.2012
http://www.facebook.com/notes/miejskie- ... 0526705164
Cytuj:
ROZMOWA z MARIĄ WIERZBANOWSKĄ, motorniczą z MPK , która zajęła 7. miejsce na pierwszych mistrzostwach Europy motorniczych.

PostNapisane: 8 wrz 2014, o 13:16 
Administrator

Motorniczowie z Krakowa z pierwszym i trzecim miejscem w ogólnopolskim konkursie
http://mpk.krakow.pl/pl/aktualnosci/new ... ursie.html
Cytuj:
Motorniczowie krakowskiego MPK osiągnęli duży sukces w konkursie na najlepszego motorniczego w Polsce. W konkursie indywidualnym trzecie miejsce zdobył Ireneusz Chmurzyński, na co dzień pracownik zajezdni tramwajowej Nowa Huta. Z kolei w konkursie drużynowym zespół, w którym był Bogdan Wietki, motorniczy MPK Kraków z zajezdni tramwajowej Podgórze, zdobył najwięcej punktów i zajął pierwsze miejsce.
:thumbup:

PostNapisane: 16 wrz 2014, o 16:30 
Dyrektor

GPS-y poganiają kierowców autobusów. Nawet za bardzo

Wielu krakowianom oczekiwanie na autobusy miejskiej kojarzy się z nerwowym spoglądaniem na zegarek albo rozkład jazdy. Okazuje się, że od kiedy w 67 autobusach zamontowane zostały GPS-y pasażerowie skarżą się na przedwczesne przyjazdy na przystanki. ZIKiT liczył na to, że śledzenie przejazdów autobusów przez miasto pomoże odpowiedzieć na pytanie, na jakich odcinkach autobusy tracą najwięcej czasu oraz jaka jest tego przyczyna. Dzięki nawigacji można wyrywkowo sprawdzać punktualność danego kursu oraz również dokładnie weryfikować zgłoszenia od pasażerów o opóźnieniach. Jak się okazało, świadomi takiej kontroli kierowcy starają się przyjeżdżać na czas, a zamiast skarg na spóźnienia ZIKiT dostaje więcej informacji o zbyt wczesnych odjazdach z przystanków.
Rzecznik ZIKiT-u podkreśla, że kiedy minie wrzesień oraz październik,miesiące wyjątkowo narażone na wzmożony ruch na drogach ze względu na rozpoczęcie roku szkolnego oraz akademickiego urząd zacznie tworzyć analizy rozkładów jazdy.

Cytuj:
Nerwowe spoglądanie to na zegarek, to na rozkład jazdy. Tak wielu krakowianom kojarzy się oczekiwanie na autobusy miejskie, których punktualność nie była do tej pory najmocniejszą stroną. Okazuje się, że odkąd założono w nich GPS-y, pasażerowie skarżą się na... przedwczesne przyjazdy na przystanki.

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425, ... ardzo.html

https://www.facebook.com/kmkwobiektywie/

PostNapisane: 16 wrz 2014, o 21:16 
Dyrektor

Nawierzchnie na trasie np. "152" nie pozwalają na jazdę punktualnie i im bardziej monitorowani kierowcy będą przestrzegać rozkładu tym szybciej Defecto się posypią...

Szkoda że Mobilisowi lata konkurencja z MPK, może by się pokwapił o jakąś apkę na telefony, by szarzy pasażerowie mogli sprawdzić w którym korku ich autobus utknął. :)
Ewentualnie sprawdzić czy zdążą podjechać jeden przystanek MPK by kupić bilet. :hihi:

PostNapisane: 16 wrz 2014, o 21:27 
Dyrektor

rodan napisał(a):
może by się pokwapił o jakąś apkę na telefony, by szarzy pasażerowie mogli sprawdzić w którym korku ich autobus utknął. :)
Ewentualnie sprawdzić czy zdążą podjechać jeden przystanek MPK by kupić bilet. :hihi:

O takiej apce to raczej ZiKiT powinien pomyśleć.
Swoją drogą po co Mobilis ma coś więcej ekstra robić dla pasażerów, jak oni nie są jego klientami, jego klientem są urzędnicy z ZiKiTu. Zrobił wszystko aby spełnić wymagania kontraktu i to najtańszym kosztem i to wszystko.

PostNapisane: 2 gru 2014, o 10:42 
Dyrektor

Ostatnio w różnych działach dyskutowaliście o podjęciu pracy w MPK/Mobilisie, czasie pracy i wynagrodzeniach, ale nie znalazłem tych informacji w tym dziale, być może moderatorzy kiedyś te informacje tutaj dołaczą z innych działów, a ja tymczasem napatoczyłem się robiąc sobie poranną prasówkę na artykuł związany z Dublinem i postanowiłem załączyć tu jako "demotywator" ;). Wiem, że inne realia, ciężko przeliczać itd., ale warto przeczytać, dla zainteresowanych:

http://www.panoramairl.com/wydarzenia/4 ... owcow.html

Cytuj:
Za cztery dni pracy w ciągu tygodnia, firma zapłaci €565,95 a za pięć dni €769,74.

PostNapisane: 2 gru 2014, o 18:22 
Inspektor

flosan napisał(a):

Cytuj:
Za cztery dni pracy w ciągu tygodnia, firma zapłaci €565,95 a za pięć dni €769,74.

Takie kwoty firma płaci chyba za miesiąc. Czyli kierowca zarabia 769,74 Euro co miesiąc jak pracuje pięć dni w tygodniu. Przynajmniej ja to tak rozumiem.
Nigdy nie byłem w Irlandii, ale słyszałem, że ceny są tam wysokie, więc 769,74 Euro to chyba nie dużo. Dla porównania: Słyszałem, że kierowca w Wiedniu zarabia miesięcznie około 1000 Euro netto. To na wiedeńskie warunki też nie dużo.

PostNapisane: 2 gru 2014, o 18:39 
Dyrektor

kasztan napisał(a):
Takie kwoty firma płaci chyba za miesiąc. Czyli kierowca zarabia 769,74 Euro co miesiąc jak pracuje pięć dni w tygodniu. Przynajmniej ja to tak rozumiem.

Wątpię, byłoby to śmiesznie mało. Po prostu zakładając te €770 za 5dni w tygodniu oraz weekendy wolne od pracy (lub odpowiednio dni wolne w tygodniu w zamian za przepracowane weekendy) mnożymy to przez cztery (4 tygodnie w miesiącu) i nam wychodzi miesięczne wynagrodzenie rzędu €3100. Czyli na dobrą sprawę podobnie jak u nas, tylko w Euro. Podobnie jak zarabiają wszystkie inne zawody na zachodzie.

PostNapisane: 2 gru 2014, o 18:41 
Specjalista

kasztan napisał(a):
flosan napisał(a):

Cytuj:

Nigdy nie byłem w Irlandii, ale słyszałem, że ceny są tam wysokie, więc 769,74 Euro to chyba nie dużo. Dla porównania: Słyszałem, że kierowca w Wiedniu zarabia miesięcznie około 1000 Euro netto. To na wiedeńskie warunki też nie dużo.

Za miesiąc :lmao: za granicą tyle to możesz zarobić w KFC, a nie jako szofer w KM. Człowieku w UK szofer zarabia 420-funtów tygodniowo. Fajne to jest, tutaj w Polsce, miesięczny zarobek jest taki jak tam tygodniowy :]

Kasztan ale takie są tam zarobki jako kierowca autobusu uwierz mi.

PostNapisane: 2 gru 2014, o 19:12 
Dyspozytor

Cytuj:
Poniżej podajemy minimalne wynagrodzenie w Irlandii 2014:
Doświadczony pracownik dorosły: € 8.65/h
Pracownik w wieku ponad 19 lat i w drugim roku pierwszego zatrudnienia: €7.79/h
Pracownik w wieku ponad 18 lat i w pierwszym roku pierwszego zatrudnienia: €6.92/h
Pracownik w wieku poniżej 18 lat: €6.06/h

http://www.podatki.ie/2014/01/minimalna ... -2014.html

Więc raczej faktycznie to zarobki na tydzień.

PostNapisane: 2 gru 2014, o 19:16 
Dyrektor

KierowcaWD napisał(a):
(...)Człowieku w UK szofer zarabia 420-funtów tygodniowo. Fajne to jest, tutaj w Polsce, miesięczny zarobek jest taki jak tam tygodniowy :]
Zarobi więcej, bo musi wydać więcej. Nie zapominajmy, że na zachodzie (np. Francja) prócz elektroniki i ceny paliwa wszystko jest znacznie droższe niż u nas. Zwłaszcza żywność, usługi i używki, to ostatnie to jakiś kosmos.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 320 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1