Rozdział taboru - tramwaje

Parametry techniczne, rozdysponowanie, przetargi i informacje dotyczące taboru

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Locutus
Moderator
Kontakt:

#3316 Post autor: Locutus » 2 sty 2022, o 11:29

Okej, czyli nabrałem się na niedomagający TTSS… Pozostaje mi tylko przeprosić za pomyłkę…

...ale na 21 i tak by te dwa czy trzy wozy wygospodarowali gdyby naprawdę chcieli… ;-)

Pozdrawiam!
LOKI
Komunikacja miejska ma być dla ludzi. Nigdy na odwrót.

Awatar użytkownika
Locutus
Moderator
Kontakt:

#3317 Post autor: Locutus » 2 lip 2022, o 13:50

Piekło zamarza.

https://lovekrakow.pl/aktualnosci/dzis- ... 46754.html

Dzisiaj mieliśmy niemal 100% LF (gdyby nie dwa wiedeńce solo na 21, byłoby 100%, serio, nie wiem, czemu się tak na te wiedeńczyki upierają), a od poniedziałku ma być w dni powszednie 90% LF. Jasne, mogłoby być i 100%, więc sukces nie jest całkowity, ale i tak będzie lepiej niż było.

Pozdrawiam!
LOKI

Awatar użytkownika
Locutus
Moderator
Kontakt:

#3318 Post autor: Locutus » 31 lip 2022, o 10:32

Piekło kontynuuje zamarzanie. Od wczoraj na dziesiątce w weekendy mamy obsługę w 100% stadlerami (jako że dwie brygady są z Podgórza, zapewne będą się na nich czasem pojawiać też NGT8)… I ponoć tak ma zostać… W dni powszednie zaś podobno ma być mix stadlerów i wiedeńczyków… Również na 22 pojawił się mix stadlerów i wiedeńczyków (z przewagą tych pierwszych). Za to stadlery znikły z dziewiątki, gdzie obecnie w weekendy dominują EU8N z dodatkiem NGT6…

Źródło: http://psmkms.krakow.pl/index.php/16-ak ... aszyckiego

Pozdrawiam!
LOKI

Impuls
Dyrektor

#3319 Post autor: Impuls » 6 sie 2022, o 21:49

Właśnie jak piekło zacznie zamarzać, to sytuacja z przydziałem taboru tramwajowego się pogorszy. Obecnie mamy rozdział taboru tramwajowego z przydziałem na dni słoneczne (przewidywana temperatura powyżej 25 stopni) i pozostałe dni. Ogólnie ostatnio serwują tabor jak w dni słoneczne. Przypuszczam, że tak dobrego przydziału jak w wakacje 2022r. za chwilę mieć już nie będziemy. Wiedeńczyki i Konstale muszą wyjeżdżać swoje kilometry.

Awatar użytkownika
Locutus
Moderator
Kontakt:

#3320 Post autor: Locutus » 7 sie 2022, o 07:37

Ja jestem coraz mocniej przekonany, że wierchuszka MPK nadaje się jedynie do pilnej wymiany... Pomiędzy zachowaniami z pogranicza mobbingu, które doprowadziły do drastycznego niedoboru prowadzących a skandalicznym rozdziałem taboru, który jest jak pokazanie środkowego palca osobom starszym, niepełnosprawnym czy poruszającym się z małymi dziećmi w wózkach, sam nie wiem co gorsze, ale wszystko to pokazuje, że ci państwo już nie powinni podejmować decyzji...

Pozdrawiam!
LOKI

Kitek
Dyspozytor

#3321 Post autor: Kitek » 18 wrz 2022, o 12:47

Przeniosę dyskusję do właściwego wątku:
kucyk pisze:
17 wrz 2022, o 08:21
Dobijanie KM w Krakowie trwa w najlepsze. :wall:
Uwielbiam takie tezy niepoparte faktami :lmao:
kucyk pisze:
Na Kurdwanów 3 linie w pełni obsługiwane w weekend 32 metrowym taborem, na Borek Fałęcki 2 linie w takim samym taborze. Czy w tych miejscach są takie wielkie potoki w dni wolne aby tak duży tabor kursował?
Linie obsługujące Kurdwanów i Borek jeżdżą w różne rejony miasta i tam większy tabor jest potrzebny (akurat w weekendy na "22" oprócz NGT8 i STL "raczy się" pasażerów trzema wiedeńcami, więc trudno mówić o pełnym komforcie na linii, która jako jedyna łączy Borek z Halą Targową przez nieobecność "19" w soboty i niedziele).
kucyk pisze:
A na takiej Wielickiej, Teligi i Ćwiklińskiej są 3 linie tramwajowe w których nawet do i z samej końcówki dojeżdża po kilkanaście osób w każdym wagonie i dajemy złomy ze środkową częścią niskowejsciową.
Akurat w sprawie "9" można powiedzieć, że sami jesteście sobie winni (Wy, czyli mieszkańcy Prokocimia i Bieżanowa), ponieważ nie korzystacie chętnie z tej linii w weekendy, co daje pretekst do zmian taborowych.
kucyk pisze:
Sprawę przekażę radnym dzielnicy bo mam obawy, że o niczym nie wiedzą. :/
Przekaż też, by zabrano Wam weekendowe ~f=10 na "3" i z powrotem przerzucono te kursy na "70" :lmao:

ODPOWIEDZ

Wróć do „III. Pojazdy KMK”