Rozdział taboru - tramwaje

Parametry techniczne, rozdysponowanie, przetargi i informacje dotyczące taboru

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Locutus
Moderator
Kontakt:

#3256 Post autor: Locutus » 15 lip 2020, o 07:59

http://psmkms.krakow.pl/index.php/16-ak ... na-linie-9

Z łaski na uciechę Mistrzejowicom rzucili, bo po zawieszeniu czternastki przestały tam docierać jakiekolwiek niskopodłogowe tramwaje...

Boże jak ja tych drani nienawidzę... Przecież na zajezdni stoi sobie połowa NGT6 i połowa EU8N, dziewiątka spokojnie mogłaby być obsługiwana całkowicie taborem niskopodłogowym, bo jest go wystarczająco dużo, ale nie bo nie, ch** w d*** osobom starszym, niepełnosprawnym, z dziećmi w wózkach, z bagażem... Bo ważniejsze, żeby tabor wykorzystywać proporcjonalnie... Grrr...

Pozdrawiam!
LOKI
Komunikacja miejska ma być dla ludzi. Nigdy na odwrót.

Kowalik
Miłośnik

#3257 Post autor: Kowalik » 19 lip 2020, o 09:14

Locutus pisze:
15 lip 2020, o 07:59
http://psmkms.krakow.pl/index.php/16-ak ... na-linie-9

Z łaski na uciechę Mistrzejowicom rzucili, bo po zawieszeniu czternastki przestały tam docierać jakiekolwiek niskopodłogowe tramwaje...

Boże jak ja tych drani nienawidzę... Przecież na zajezdni stoi sobie połowa NGT6 i połowa EU8N, dziewiątka spokojnie mogłaby być obsługiwana całkowicie taborem niskopodłogowym, bo jest go wystarczająco dużo, ale nie bo nie, ch** w d*** osobom starszym, niepełnosprawnym, z dziećmi w wózkach, z bagażem... Bo ważniejsze, żeby tabor wykorzystywać proporcjonalnie... Grrr...

Pozdrawiam!
LOKI
I możemy sobie narzekać w nieskończoność. Zapowiadają podwyżki biletów, a mimo niedzieli na 9 tradycyjnie znalazło się miejsce dla dwóch składów stozłomek. Może to ukłon dla podróżnych linii 15, gdyby odczuwali niedosyt po podróży składem 105-ek.

Awatar użytkownika
Locutus
Moderator
Kontakt:

#3258 Post autor: Locutus » 19 lip 2020, o 09:45

Ależ ja wiem, że możemy sobie narzekać w nieskończoność, przecież jedyne, co mogłoby tu przynieść poprawę to wymiana pracowników odpowiedzialnych za rozdział taboru i zastąpienie betonu, dla którego najważniejsza jest wygoda przewoźnika przez ludzi z poczuciem misji, dla których najważniejsze jest dobro pasażerów. MPK jako organ miejski powinien mieć służbę mieszkańcom za główną misję…

Pozdrawiam!
LOKI

kucyk
Dyrektor

#3259 Post autor: kucyk » 13 sie 2020, o 11:00

Na jakdojade.pl są już rozkłady z odpowiednim rozdysponowaniem taboru. Na "9" uchowała się jedna brygada z niskim członem. Według moich obliczeń będzie to wagon z Nowej Huty. Zatem będzie to wg. mnie EU8N ewentualnie N8C/S. Z kolei "49" będzie cała z wysoką podłogą. To, że będzie też zapewne cała obsadzona z Nowej Huty już wczoraj można było wieczorem zauważyć. Pytanie nasuwające się w przypadku tych dwóch linii. Jak myślicie co będzie na "9" a co na "49". Ja osobiście uważam, że powinno być tak: na "9" E1+c3 cały dzień tak jak jest teraz a na "49" wyjazdy składów 105Na które teraz kursują na "79". :puppyeyes:
Ale znając MPK i ZTP to będzie to wyglądało zapewnie odwrotnie. :wow:

Awatar użytkownika
Locutus
Moderator
Kontakt:

#3260 Post autor: Locutus » 28 sie 2020, o 16:17

A tymczasem kilka stron poinformowało o powrocie trójskładów. Najbardziej precyzyjna informacja znajduje się na PSMKMS i mówi o tym, że dwie brygady linii 52 będą obsługiwane ufokami, cala reszta zaś Krakowiakami i Lajkonikami. BTW, podobno można sprawdzić na jakdojade.pl na których kursach będą ufoki. Źródło: http://www.psmkms.krakow.pl/index.php/1 ... ce-krakowa

Pozdrawiam!
LOKI

Awatar użytkownika
pasazer_mobilisu
Administrator Techniczny

#3261 Post autor: pasazer_mobilisu » 28 sie 2020, o 16:36

Locutus pisze:
28 sie 2020, o 16:17
BTW, podobno można sprawdzić na jakdojade.pl na których kursach będą ufoki.
A można, jak najbardziej. Jeśli te dwie brygady to będą jedyne wysokie (a tak to wygląda patrząc na rozkład):

https://jakdojade.pl/krakow/rozklad-jaz ... 31.08.2020

(bez podkreślenia to Uffoki)

NGT8
Miłośnik
Kontakt:

#3262 Post autor: NGT8 » 6 wrz 2020, o 13:29

Mógłby mi ktoś podać aktualne wykorzystanie taboru niskopodłogowego w dni powszednie i w weekendy? Bo z tego co widzę w niedziele jest bardzo słabe.

kucyk
Dyrektor

#3263 Post autor: kucyk » 25 wrz 2020, o 10:08

Patrzę sobie tak z ciekawości na rozpiskę brygad tramwajowych na jakdojede.pl i się oczywiście wkurzyłem. Otóż wynika z niej, że już w ten weekend na "9" pozostanie tylko jedna (pewna) brygada z niskim wejściem. Pozostałe 6 brygad jest oznaczone jako wysoka podłoga. Już tak dobrze było w ubiegłym roku gdy MPK potrafiło nie wysyłać prawie żadnych pojazdów z wysoką podłogą w weekendy. Teraz oczywiście "niedasię". Porażka. :wall:

dsp
Miłośnik

#3264 Post autor: dsp » 25 wrz 2020, o 14:37

Jakdojade nie wie, że GT8 po modernizacji ma niskie wejście. Wal w mur dalej.

kasztan
Inspektor

#3265 Post autor: kasztan » 6 lis 2020, o 17:11

Widziałem, że w ostatnie dni na linii 21 pojawiły się składy stopiątek zamiast E1. Myślę, że jest to związane z epidemią bo w składach jest więcej miejsc niż w E1 solo.

Impuls
Dyrektor

#3266 Post autor: Impuls » 15 lis 2020, o 00:00

Teraz zwykle na 21-01 i 21-03 są N8S, na 21-02 i 21-04 E1 solo a na 21-05 i 21-06 są składy 105Na. Ale czasem pojawiają się nawet trzy składy. Równomierne wykorzystanie taboru i teraz mniej N8S i E1 solo się pojawia.

Awatar użytkownika
Locutus
Moderator
Kontakt:

#3267 Post autor: Locutus » wczoraj, o 10:09

Czy ktoś pamięta jak dokładnie wyglądał rozdział taboru tuż przed tym jak covid wywrócił komunikację w Krakowie do góry nogami w marcu? Już tłumaczę o co mi chodzi: interesuje mnie jaki wpływ na ilość wysokopodłogowców na mieście miało wejście do ruchu niemal dwudziestu stadlerów, które nastąpiło w międzyczasie, bo mam jakieś takie dziwne wrażenie, że umiarkowany a wręcz niewielki… Chyba ostatnie wiedeńczyki znikły z jedynki (i linia ta stała się całkowicie niskopodłogowa), coś mi tak świta, że na czternastce też bywały wiednie i że też znikły stamtąd definitywnie, na pięćdziesiątce dwójce niby wiednie też znikły, ale za to weszły ufoki, które też wysokopodłogowe są… Coś jeszcze? Coś pokręciłem, pominąłem?

Pozdrawiam!
LOKI

Awatar użytkownika
pasazer_mobilisu
Administrator Techniczny

#3268 Post autor: pasazer_mobilisu » wczoraj, o 10:37

Awatar użytkownika
Locutus
Moderator
Kontakt:

#3269 Post autor: Locutus » dzisiaj, o 08:05

Jednym słowem - jest jeszcze gorzej niż myślałem. Dwadzieścia niskopodłogowych wagonów więcej, a na mieście w ogóle tego nie widać...

Pozdrawiam!
LOKI

ODPOWIEDZ

Wróć do „III. Pojazdy KMK”