Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 26 sty 2020, o 11:59

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1567 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 lis 2019, o 16:30 
Kierownik

tomta1 napisał(a):
Jeden z EU8N na „77” widziany z piktogramem… tramwaju(!) na bocznym wyświetlaczu.

Pewnie informacja, jakby ktoś nie wiedział, że to linia tramwajowa :)

PostNapisane: 18 lis 2019, o 16:43 
Dyrektor

tomta1 napisał(a):
Jeden z EU8N na „77” widziany z piktogramem… tramwaju(!) na bocznym wyświetlaczu.
Może to piktogram pociągu? Informacja, że przejeżdża obok dworca (Teatr Słowackiego).

PostNapisane: 18 lis 2019, o 19:29 
Dyrektor

Widziałem tam tramwaj z pantografem, a nie lokomotywę. Swoją drogą, idealny piktogram na zatramwaje – te planowane (np. „714”), jak i te awaryjne.

PostNapisane: 18 lis 2019, o 20:00 
Dyspozytor

tomta1 napisał(a):
Widziałem tam tramwaj z pantografem, a nie lokomotywę. Swoją drogą, idealny piktogram na zatramwaje – te planowane (np. „714”), jak i te awaryjne.

Szczególnie na te drugie, gdzie zamiast enigmatycznego "Za Tramwaj" mogłaby się w końcu wyświetlać końcówka.

PostNapisane: 18 lis 2019, o 21:41 
Kierownik

Sorig napisał(a):
tomta1 napisał(a):

Szczególnie na te drugie, gdzie zamiast enigmatycznego "Za Tramwaj" mogłaby się w końcu wyświetlać końcówka.

Tak było przy planowanej-nieplanowanej naprawie torowiska na jednotorze przy Zakopiance w wakacje. Przez weekend jeździły autobusy z piktogramem tramwaju i nazwą końcówki (Borek Fałęcki <> Łagiewniki).
[W jednym z Citaro C2 wyświetlało się "Łagiweniki" ;)]

PostNapisane: 30 lis 2019, o 03:24 
Znawca

Wczoraj około 20:40 przy Muzeum Lotnictwa jako zjazd do zajezdni z pasażerami w kierunku NH zjeżdżał Krakowiak (niestety nie dojrzałem numeru) z oznaczeniem na wyświetlaczu "50 Krowodrza Górka"... O ile od Mogilskiego był to mniejszy problem to wcześniej od KG na przystankach musiało być zabawnie.

PostNapisane: 5 gru 2019, o 16:32 
Dyrektor

Od kiedy to przystanek „Dworzec Główny Tunel” zapowiadany jest także jak „Main Train Station Tunnel”?

PostNapisane: 5 gru 2019, o 16:48 
Specjalista

Od blisko roku...

https://www.news.krakow.pl/zapowiedzi-w ... zymy-w-mpk

PostNapisane: 16 gru 2019, o 07:48 
Moderator

Właśnie zauważyłem i zgłosiłem prowadzacemu, że wyświetlacz diodowy w #BU877 zjadł przystanek AGH/UR. Ile po zmianie nazwy? :clap: :wall:

PostNapisane: 16 gru 2019, o 08:15 
Moderator

Wszyscy pamiętamy w swoim okresie linie super-hiper przyspieszone przez Aleje, co to według wyświetlaczy diodowych zatrzymywały się jedynie na przystankach Rondo Matecznego, Konopnickiej, Jubilat, a dalej dopiero na Czarnowiejskiej lub Placu Inwalidów...

Swoją drogą nie rozumiem czemu MPK woli niepoprawne nazwy przystanków usunąć z listy, zamiast zastąpić poprawnymi...

Pozdrawiam!
LOKI

PostNapisane: 29 gru 2019, o 23:17 
Kierownik

Jak na Wszystkich Świętych zniknęła zapowiedź "na żądanie" przy przystanku "Cmenatrz Rakowicki Zachód", tak do dziś nie wróciła...

PostNapisane: 30 gru 2019, o 12:43 
Dyspozytor

Jamnik napisał(a):
Jak na Wszystkich Świętych zniknęła zapowiedź "na żądanie" przy przystanku "Cmenatrz Rakowicki Zachód", tak do dziś nie wróciła...

Jak na Wszystkich Świętych pojawiła się zapowiedź "na żądanie" przy przystanku "Strzelców", tak do dziś została. :) Pewnie jest tego więcej

PostNapisane: 11 sty 2020, o 12:42 
Specjalista

Po zmianach na terenie GZ prwie wszystkich nowych nazw przystanków nie ma w zapowiedziach.
Jest tylko Rudawa Rynek ale i to nie w każdym pojeździe, mimo że przystanki bez zmian są normalnie zapowiadane.
Według mnie to powinni pierw przygotować do wgrania w 12m i ok. 8m (AUTOSANY) pojazdach a potem zmienić. Natomiast nazwy na wyswietlaczach są poprawne.
Na pewno tyczy się to na pewno lini 238, 278 i 268 kurs do Radwanowic.

PostNapisane: 11 sty 2020, o 12:58 
Kierownik

GoMeZz391 napisał(a):
Po zmianach na terenie GZ prwie wszystkich nowych nazw przystanków nie ma w zapowiedziach.
Jest tylko Rudawa Rynek ale i to nie w każdym pojeździe, mimo że przystanki bez zmian są normalnie zapowiadane.
Według mnie to powinni pierw przygotować do wgrania w 12m i ok. 8m (AUTOSANY) pojazdach a potem zmienić. Natomiast nazwy na wyswietlaczach są poprawne.
Na pewno tyczy się to na pewno lini 238, 278 i 268 kurs do Radwanowic.

W nowych autobusach nie powinno być problemu z dodawaniem nowych zapowiedzi, bo bodajże tym systemem steruje się "z góry". Problem występuje w starszych Solarisach ze starym R&G-iem (tu tylko wewnętrzne wyświetlacze, bo one zapowiedzi nie mają) i NovaMedią które to obsługują tamten rejon (głównie Solarisy z Bieńczyc). W nich z tego co pamiętam trzeba każdemu z osobna podłączyć komputer i wgrywać. Obecnie w niektórych wozach nie ma przystanków, które zmieniły nazwy kilka lat temu...
Ale, czy kogoś to dziwi? Przecież doskonale wiemy, jak MPK zależy na SIP-ie.

PostNapisane: 11 sty 2020, o 13:06 
Specjalista

Jamnik napisał(a):
W nowych autobusach nie powinno być problemu z dodawaniem nowych zapowiedzi, bo bodajże tym systemem steruje się "z góry". [...]

Dziś w kursującym na 278 SU12IV BU995 nie ma napewno Rudawa Osiedle, Brzezinka Kościół.
Więc pewnie będzie jakoś inaczej to robione...

Jamnik napisał(a):
[...]Ale, czy kogoś to dziwi? Przecież doskonale wiemy, jak MPK zależy na SIP-ie

No cóż taką mamy Krakowską tradycję: BO NIE DA SIĘ

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1567 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1