Kalwaryjska

Torowiska, drogi, chodniki, parkingi i dyskusja o ruchu drogowym

Moderator: Moderatorzy

Co zmienic na Kalwaryjskiej?

Separatory na całej długości, parkowanie tylko na chodniku przy zachowaniu 1,5 metra dla pieszych.
66
73%
Wprowadzenie zakazu parkowania na jezdni w godz 10-18. Wyznaczenie pasów ruchu przerywaną linią.
9
10%
Separator tylko przy zjeździe z Matecznego na obie strony na ok. 150 m, wymalowanie linii, likwidacja lewoskrętów.
3
3%
Czasowy PAT w godz 7-10 i 14-18.
6
7%
Nic nie zmieniać.
2
2%
Inne (podaj jakie):
5
5%

Liczba głosów: 91

Wiadomość
Autor
obserwator
Dyspozytor

Kalwaryjska

#451 Post autor: obserwator » 15 sty 2020, o 09:52

https://lovekrakow.pl/aktualnosci/ponad ... 33802.html

No i mamy kolejny remont ;)
Mam tylko nadzieję że nikt tym razem nie wpadnie na "genialny" pomysł, aby marnować pieniądze na linię Borek Fałęcki- Czerwone Maki...

Zieleńczanin
Moderator fb pkk

Kalwaryjska

#452 Post autor: Zieleńczanin » 15 sty 2020, o 19:22

obserwator pisze:Mam tylko nadzieję że nikt tym razem nie wpadnie na "genialny" pomysł, aby marnować pieniądze na linię Borek Fałęcki- Czerwone Maki...
Nawet nie strasz...
Osobiście widziałbym to tak:
"8", "11", "17", "19" - Kapelanką
"76" - nie mam pojęcia... może Kurdwanów - Starowiślna - Dąbie? Inaczej tego naprawdę nie widzę, bo Starowiślną w końcu nie pojedzie.
"7xx" - Maki - Kalwaryjska - PBG - f~5?

kucyk
Dyrektor

Kalwaryjska

#453 Post autor: kucyk » 15 sty 2020, o 19:49

Zieleńczanin pisze:
obserwator pisze:Mam tylko nadzieję że nikt tym razem nie wpadnie na "genialny" pomysł, aby marnować pieniądze na linię Borek Fałęcki- Czerwone Maki...
Nawet nie strasz...
"76" - nie mam pojęcia... może Kurdwanów - Starowiślna - Dąbie? Inaczej tego naprawdę nie widzę, bo Starowiślną w końcu nie pojedzie.
Jedno już wiemy:
autobus zastępczy to "711". :)

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Kontakt:

Kalwaryjska

#454 Post autor: Kaszmir » 15 sty 2020, o 23:34

Zieleńczanin pisze:Nawet nie strasz...
"17" wg mnie będzie zawieszona - to szczytówka, a Kapelanka ma ograniczoną przepustowość, do tego 2/3 remontu przypada na ferie. Obstawiam, że "711" pojedzie do Łagiewnik. Porównajcie dystanse: z Placu Bohaterów Getta do Łagiewnik jest 2,7 km, a do Czerwonych Maków 6,7 km - ponad dwukrotnie dalej. Wobec ograniczonej liczby wozów, finansów itd. a do tego korków na Brożka wg mnie wybiorą Łagiewniki. Zresztą co byście woleli? "711" co 12 minut do Czerwonych Maków, czy co 5 do Łagiewnik?

Jeśli "711" będzie kończyć w Łagiewnikach, to linia tramwajowa Czerwone Maki - Łagiewniki / Borek Fałęcki w tym przypadku miałaby sens, bo razem z "178/478" i "166" zapewni połączenie z Ruczaju do "711".

Dla mnie niewiadomą jest czy "19" będzie zawieszona, czy pojedzie przez Kapelankę. Jeśli zawieszona, to spodziewam się czegoś na wzór (numery linii zastępczych przykładowe)
-> "8" - przez Kapelankę
-> "11", "17", "19" - zawieszone
-> "71" - Wzgórza Krzesławickie - Aleja Pokoju - Grzegórzecka - Dajwór (?) (dni powszednie, wydzielenie połowy "1")
-> "72" - Czerwone Maki - Łagiewniki - Borek Fałęcki
-> "76" - Kurdwanów - Starowiślna - Czerwone Maki (dni powszednie, połączenie "6" i połowy "18", plus zastępstwo za "11" z Wielickiej na Ruczaj)
-> "79" - Mały Płaszów - Estakada - Grzegórzecka - Tunel - Dworzec Towarowy (połączenie "11" i "19")
-> "711" Plac Bohaterów Getta - Łagiewniki

Natomiast jeśli "19" zostanie (wg mnie bardziej prawdopodobny wariant), to obstawiałbym coś takiego
-> "8", "11", "19" - przez Kapelankę
-> "17" - zawieszona
-> "71" - Wzgórza Krzesławickie - Aleja Pokoju - Grzegórzecka - Kurdwanów (?) (dni powszednie, połączenie "6" i połowy "1")
-> "72" - Czerwone Maki - Łagiewniki
-> "711" Plac Bohaterów Getta - Łagiewniki

Zieleńczanin
Moderator fb pkk

Kalwaryjska

#455 Post autor: Zieleńczanin » 15 sty 2020, o 23:50

Kaszmir pisze:Obstawiam, że "711" pojedzie do Łagiewnik. Porównajcie dystanse: z Placu Bohaterów Getta do Łagiewnik jest 2,7 km, a do Czerwonych Maków 6,7 km - ponad dwukrotnie dalej. Wobec ograniczonej liczby wozów, finansów itd. a do tego korków na Brożka wg mnie wybiorą Łagiewniki. Zresztą co byście woleli? "711" co 12 minut do Czerwonych Maków, czy co 5 do Łagiewnik?
Ale skoro uruchamiamy "72" i to pewnie niestety do Borku (jak ostatnio) to tym bardziej starczy pieniędzy na dłuższe "711". Co do taboru - nie wypowiadam się, bo nie wiem, ale ile z reguły jest zawieszona "429"? Imho może dałoby się wykorzystać wozy z niej...
Ewentualnie jakieś "711" całodzienne z f~10 lub coś koło tego do Maków i wspomagające "719" tylko do Łagiewnik

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Kontakt:

Kalwaryjska

#456 Post autor: Kaszmir » 16 sty 2020, o 00:15

Zieleńczanin pisze:Ale skoro uruchamiamy "72" i to pewnie niestety do Borku (jak ostatnio) to tym bardziej starczy pieniędzy na dłuższe "711".
W Twojej propozycji Ruczaj i Borek nie tracą żadnych kursów tramwajowych, za to Maki zyskują masę autobusowych "gratis".

Natomiast w propozycjach które wymieniłem bilans kursów tramwajowych wychodzi też na zero, natomiast Maki nie dostają "gratis" kilkunastu autobusów/h, a i na Kapelance jest ciut mniej tramwajów. Dlatego wg mnie te opcje są bardziej realistyczne finansowo.

kucyk
Dyrektor

Kalwaryjska

#457 Post autor: kucyk » 16 sty 2020, o 06:25

Linia "711" tak jak przypuszczasz Kaszmir na trasie Łagiewniki - Plac Bohaterów Getta. Oprócz rozjazdów przy Koronie bedą wymieniać zwrotnicę przy Łagiewnikach i usuwać wyboje na Kalwaryjskiej. :)

fysztof
Specjalista

Kalwaryjska

#458 Post autor: fysztof » 16 sty 2020, o 09:19

A ja myślę, że ZTP jak to nas już przyzwyczaił, skorzysta z okazji do oszczędności... Skoro tymczasowo (czyli na rok lub półtora patrząc na postępy prac na Krakowskiej i Stradomskiej) może pociąć komunikację w Hucie, na Ruczaju czy na Kurdwanowie (w weekendy) - a pasażerowie się chcąc nie chcąc z tym godzą i za bardzo nie protestują, to co dopiero na trzy tygodnie...

Obstawiam zatem, że:
- 8, 17 i 19 pojadą przez Kapelankę
- 11,76 zostaną zawieszone
- no i powstanie 711, oby z f=5 (choć bardziej wierzę w f=7,5)

Cokolwiek więcej będzie dla mnie zaskoczeniem.

hlsd
Miłośnik

Kalwaryjska

#459 Post autor: hlsd » 16 sty 2020, o 11:24

Pojawił się komunikat:
Szanowni Pasażerowie,

Uprzejmie informujemy, że od dnia 25.01.2020 r. (sobota) przez okres około 3 tygodni będzie prowadzony remont torowiska na skrzyżowaniu ul. Kalwaryjskiej i Legionów Piłsudskiego. W tym czasie zostanie wyłączony ruch tramwajowy na ul. Wadowickiej, Kalwaryjskiej i Limanowskiego.

Dodatkowo, w dniach 25-28.01.2020 r. (sobota – wtorek) będzie prowadzona wymiana zwrotnicy zjazdowej na ul. Wadowickiej w węźle „Łagiewniki”. Po zakończeniu tych prac, od dnia 29.01.2020 r. zostanie wznowiony ruch tramwajowy na ul. Wadowickiej (odcinek Łagiewniki – Rzemieślnicza) oraz na ul. Rzemieślniczej.

Przypominamy także, że z powodu trwającej przebudowy ul. Krakowskiej w dalszym ciągu pozostaje wyłączony ruch tramwajów na ul. Krakowskiej, Stradomskiej i Św. Gertrudy.

W związku z powyższym zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

linie 6, 10, 44 – w dalszym ciągu będą zawieszone;
linie 11, 19, 71, 76 – zostaną zawieszone od dnia 25.01.2020 r.;
linia 1 – będzie kursować po stałej trasie. Częstotliwość kursowania w dni powszednie nadal będzie zmniejszona do 15 minut;
linia 8 – będzie kursować po kolejnej trasie czasowo zmienionej: Borek Fałęcki – Zakopiańska – Brożka – Kapelanka – Monte Cassino – Dietla – Starowiślna – Dominikańska - … - Bronowice Małe. Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian;
linia 13 – w dalszym ciągu będzie kursować po obecnej trasie czasowo zmienionej: Nowy Bieżanów P+R - … - Wielicka – Na Zjeździe – Starowiślna – Poczta Główna – Dominikańska - … - Bronowice. Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian;
linia 17 – będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: Czerwone Maki P+R – Grota-Roweckiego – Kapelanka – Monte Cassino – Dietla – Grzegórzecka - … - Dworzec Towarowy. Częstotliwość i godziny kursowania pozostaną bez zmian;
linia 18 – w dalszym ciągu będzie kursować po obecnej trasie czasowo zmienionej: Czerwone Maki P+R – Grota-Roweckiego – Kapelanka – Monte Cassino – Dietla – Starowiślna – Poczta Główna – Dominikańska - … - Krowodrza Górka. Częstotliwość kursowania w dni powszednie nadal będzie zmniejszona do 15 minut;
linia 52 – będzie kursować po stałej trasie. Częstotliwość kursowania w dni powszednie nadal będzie zmniejszona do 7,5 minuty przez cały dzień;
linia 70 – zastępcza linia tramwajowa nadal będzie kursować po obecnej trasie: Pleszów – Igołomska – Ptaszyckiego – al. Jana Pawła II – Mogilska – Lubicz – Westerplatte – Dominikańska – Franciszkańska – Zwierzyniecka – Kościuszki – Salwator. Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian;
linia 72 – nowa linia czasowa kursująca po następującej trasie:
w dniach 25-28.01.2020 r.: Czerwone Maki P+R – Grota-Roweckiego – Brożka – Zakopiańska – Borek Fałęcki;
od dnia 29.01.2020 r.: Czerwone Maki P+R – Grota-Roweckiego – Brożka – Wadowicka – Rzemieślnicza;
linia będzie kursować we wszystkie dni tygodnia z częstotliwością jak linia 11;
linia 74 – nowa linia czasowa kursująca po następującej trasie: Wzgórza Krzesławickie – Kocmyrzowska – Bieńczycka – al. Pokoju - Grzegórzecka – Dietla – Starowiślna – Na Zjeździe – Wielicka – Nowosądecka – Kurdwanów P+R. Linia będzie kursować tylko w dni powszednie w godz. ok. 6:00 – 20:00 z częstotliwością co 15 minut;
linia 77 – nowa linia czasowa kursująca po następującej trasie: Dworzec Towarowy – Dworzec Główny Tunel – al. Powstania Warszawskiego – Grzegórzecka – Starowiślna – Na Zjeździe – Wielicka – Dworzec Płaszów Estakada – Lipska – Mały Płaszów P+R. Linia będzie kursować we wszystkie dni tygodnia z częstotliwością jak linia 19;
linia 78 – trasa pozostanie bez zmian. Od dnia 25.01.2020 r. linia zostanie zawieszona na okres szkolnych ferii zimowych. Szczegółowe informacje w odrębnym komunikacie;
linia 79 – nowa linia czasowa kursująca po następującej trasie: Borek Fałęcki – Zakopiańska – Wadowicka – Rzemieślnicza. Linia będzie kursować tylko w dni powszednie w godz. ok. 6:00 – 19:00 z częstotliwością co 15 minut. Uwaga! Linia zostanie uruchomiona od dnia 29.01.2020 r. (środa);
linia 711 – zastępcza linia autobusowa kursująca po następującej trasie: Łagiewniki – Wadowicka – Kalwaryjska – Limanowskiego – Na Zjeździe – Plac Bohaterów Getta . Linia będzie kursować z następującą częstotliwością: w dni powszednie w godzinach szczytu co 7,5 minuty, poza szczytem i w dni wolne co 10 minut (w niedzielę do godz. 8:00 co 15 minut). Linia będzie zatrzymywać się na następujących przystankach:
„Łagiewniki” – początkowy i końcowy na pętli, przelotowy w kierunku Placu Bohaterów Getta na ul. Wadowickiej, przelotowy w kierunku Łagiewnik na ul. Brożka;
„Rzemieślnicza”;
„Rondo Matecznego” – w kierunku Placu Bohaterów Getta na ul. Kalwaryjskiej, w kierunku Łagiewnik na ul. Wadowickiej (przystanek tymczasowy);
„Smolki”;
„Korona”;
„Plac Bohaterów Getta” – końcowy i początkowy na jezdni dla ruchu ogólnego.

Przystanek początkowy „Rzemieślnicza” dla linii 72 i 79 będzie zlokalizowany na ul. Rzemieślniczej, przed skrzyżowaniem z ul. Wadowicką. Uwaga! Przystanek ten będzie funkcjonować od dnia 29.01.2020 r. (środa).

ODPOWIEDZ

Wróć do „I. Infrastruktura drogowa i torowa”