Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 23 paź 2019, o 06:21

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2632 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 171, 172, 173, 174, 175, 176  Następna strona

Jaka nazwa dla obecnego przystanku "Centrum Kongresowe"?
Centrum Kongresowe ICE 46%  46%  [ 28 ]
Rondo Grunwaldzkie 41%  41%  [ 25 ]
Jest mi to obojętne 13%  13%  [ 8 ]
Liczba głosów : 61
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 kwi 2019, o 13:55 
Dyspozytor

Nie wiem, właśnie się pytam ;)

PostNapisane: 9 kwi 2019, o 18:48 
Kierownik

PanA napisał(a):

Teraz to sam nie wiem... ten czas tak szybko leci :(

PostNapisane: 9 kwi 2019, o 20:32 
Dyrektor

Kaszmir napisał(a):
Swojego czasu (jakoś dwa lata temu?) urzędnicy wspominali w mediach, że kolor szary jest celowy, właśnie dlatego że mniej kontrastuje z otoczeniem - i że planują wymieniać infrastrukturę przystankową na szarą, zwłaszcza w historycznym centrum Krakowa.

To coś im to słabo idzie, bo w historycznym centrum Krakowa całkiem niedawno pobudowali same zgniłozielone.

PostNapisane: 10 kwi 2019, o 07:03 
Moderator

Przystanki, których kolorystyka odwołuje się do smogu to strzał w dziesiątkę. Nawet bardziej to krakowskie niż nawiązujący do barw miejskich kolor niebieski. :rotfl:

Pozdrawiam!
LOKI

PostNapisane: 10 kwi 2019, o 07:05 
Administrator

Cukier napisał(a):
Kaszmir napisał(a):
Swojego czasu (jakoś dwa lata temu?) urzędnicy wspominali w mediach, że kolor szary jest celowy, właśnie dlatego że mniej kontrastuje z otoczeniem - i że planują wymieniać infrastrukturę przystankową na szarą, zwłaszcza w historycznym centrum Krakowa.

To coś im to słabo idzie, bo w historycznym centrum Krakowa całkiem niedawno pobudowali same zgniłozielone.

Cofam, pomieszało mi się. Srebrne (szare) mają być stosowane ogólnie, natomiast w okolicy I obwodnicy - ciemnozielone (pewnie by mniej kontrastowały z zielenią Plant). Artykuł z 2017:
http://lovekrakow.pl/aktualnosci/nowe-w ... _9776.html

Jamnik napisał(a):
PanA napisał(a):

Teraz to sam nie wiem... ten czas tak szybko leci :(

Powołując się na powyższe artykuł, umowa z AMS jest do 2029. W tym czasie firma wymieni 600 wiat.

Locutus napisał(a):
Przystanki, których kolorystyka odwołuje się do smogu to strzał w dziesiątkę. Nawet bardziej to krakowskie niż nawiązujący do barw miejskich kolor niebieski. :rotfl:

Powody wyboru koloru szarego były podane kilka postów wcześniej. I nie jest to tylko krakowski pomysł, w Warszawa tak samo w nowych wiatach przeważa kolor szary.

PostNapisane: 10 kwi 2019, o 07:17 
Dyspozytor

W durnych pomysłach takich jak szare przystanki wzorujemy się na Warszawie. Ale żeby wzorem Warszawy ponumerować przystanki to już niedasie...

PostNapisane: 10 kwi 2019, o 14:45 
Dyspozytor

Tyle, że już nie wymieniają samych wiat, ale nawet pojedyncze słupki przystankowe. Przynajmniej ostatnio w Bronowicach i na całej ul. Balickiej do granic miasta tak zrobiono.

PostNapisane: 11 kwi 2019, o 06:59 
Moderator

@ Kaszmir - to nie jest powód, to jest durne usprawiedliwienie jeszcze durniejszej decyzji miejskiej plastyczki, która koniecznie chce pokazać, że po coś istnieje i coś ma do powiedzenia (nawet jeśli miałyby to być same bzdury)... Przez tyle lat przystanki były niebieskie i przez tyle lat nie słyszałem nikogo mówiącego, że są agresywne wizualnie, że psują przestrzeń miejską swoim kolorem, że za bardzo się wyróżniają i nie wiem co jeszcze. Za to przynajmniej nawiązywały do barw miejskich.

Pozdrawiam!
LOKI

PostNapisane: 11 kwi 2019, o 07:26 
Dyspozytor

Locutus napisał(a):
@ Kaszmir - to nie jest powód, to jest durne usprawiedliwienie jeszcze durniejszej decyzji miejskiej plastyczki, która koniecznie chce pokazać, że po coś istnieje i coś ma do powiedzenia (nawet jeśli miałyby to być same bzdury)... Przez tyle lat przystanki były niebieskie i przez tyle lat nie słyszałem nikogo mówiącego, że są agresywne wizualnie, że psują przestrzeń miejską swoim kolorem, że za bardzo się wyróżniają i nie wiem co jeszcze. Za to przynajmniej nawiązywały do barw miejskich.

Pozdrawiam!
LOKI

Bo się przyzwyczailiście do tej strasznej brzydoty przystanków. Wyglądają gorzej, niż na wielu wsiach dla busiarstwa.
Więc nie ma co się dziwić, że nikt nie skarżył. Jednocześnie też oczywiście kolor jest na razie najmniejszym problemem w tej brzydocie.

PostNapisane: 11 kwi 2019, o 08:01 
Dyrektor

Przynajmniej mieliśmy jakiś swój symbol charakterystyczny w postaci niebieskich przystanków. Trochę jak Londyn ma czerwone budki telefoniczne. Może oni też powinni je pomalować w kolor smogu żeby nie kłuły w oczy?

A na wielu, wielu wiochach dla busiarstwa są dużo lepsze przystanki niż w centrum Krakowa. Przynajmniej chronią przed deszczem i wiatrem dzięki solidnej murowanej konstrukcji gdzie realnie da się schować.

A krakowskie z wąskim daszkiem i pierdyliardem szpar przez które pizga wiatrem (które muszą być bo inaczej by ta licha konstrukcja złapała wiatr jak żagiel i odleciała) pełnią co najwyżej funkcję wieszaka na rozkład jazdy i reklamy. Powiedziałbym jeszcze że funkcję ozdobną, ale odkąd swym kolorem przypominają o smogu, postępującej deweloperce i "nowoczesnej przestrzeni miejskiej" to ozdoba z nich żadna.

PostNapisane: 11 kwi 2019, o 09:28 
Administrator

A wg mnie jesteście bardzo, bardzo wybiórczy w swoich argumentach.

Powołujecie się na to, że dawniej były niebieskie. A nikt nie wspomni, że dawniej... przystanki też bywały szare
https://fotozajezdnia.pl/details.php?im ... ode=search

Powołujecie się na Londyn. A nikt nie wspomni, że... w Londynie przystanki są przecież szare (tak samo jak teraz w Warszawie)
https://www.google.com/search?q=london+ ... 0&bih=1097

PostNapisane: 11 kwi 2019, o 14:17 
Dyspozytor

Cukier napisał(a):
Przynajmniej mieliśmy jakiś swój symbol charakterystyczny w postaci niebieskich przystanków.

Nie tylko Kraków je miał. I Kraków nie miał ich od zawsze.
Cytuj:
Trochę jak Londyn ma czerwone budki telefoniczne.

Londyńskie budki były/są estetyczne. Krakowskie przystanki całkowicie przeciwnie.

Cytuj:
A krakowskie z wąskim daszkiem i pierdyliardem szpar przez które pizga wiatrem (które muszą być bo inaczej by ta licha konstrukcja złapała wiatr jak żagiel i odleciała) pełnią co najwyżej funkcję wieszaka na rozkład jazdy i reklamy.

To inna sprawa

Cytuj:
Powiedziałbym jeszcze że funkcję ozdobną, ale odkąd swym kolorem przypominają o smogu, postępującej deweloperce i "nowoczesnej przestrzeni miejskiej" to ozdoba z nich żadna.

Ozdobne, to mogą być pojedyncze, reprezentacyjne przystanki, reszta ma być neutralna.
A najgorzej jest, jeśli jest jednocześnie nieestetyczna i "oczoje*na".

PostNapisane: 12 kwi 2019, o 07:02 
Moderator

@ Cukier - pełna zgoda... Teraz toto chroni już tylko przed deszczem w sytuacji absolutnie bezwietrznej pogody... I w żadnej innej sytuacji... Nawet przed słońcem nie chroni, bo daszek przezroczysty...

@ Kaszmir - powtórzę jeszcze raz: czy ktoś się skarżył na to, że kolor jest nieestetyczny, zbyt oczojebny (serio? niebieski oczojebny?) i nie wiem co? Bo ja absolutnie nie kojarzę. Problem rzekomego nadmiernego rzucania się w oczy został kompletnie wydumany przez panią plastyk jako absurdalne uzasadnienie dla głupiej decyzji. Niedługo tramwaje i autobusy też na szaro przemalują, żeby się w oczy nie rzucały...

Pozdrawiam!
LOKI

PostNapisane: 26 kwi 2019, o 19:36 
Dyrektor

Nowa (używana niebieska) wiata tramwajowa (taka sama jak powiedzmy na przystankach tramwajowych "Stella Sawickiego") pojawiła się na przystanku tramwajowym "Zajezdnia Nowa Huta" w stronę Kombinatu. :)
Tam z kolei stoją już 2 nowe szare wiaty w stronę miasta. :)

PostNapisane: 6 maja 2019, o 08:01 
Dyrektor

Na przystanku autobusowym Szpital Narutowicza w kierunku Kleparza rozpoczęła się instalacja wiaty. W drugą stronę stoi już rozkład na feldze, więc tam też pewnie będą montować. To jest chyba najlepszy dowód na to, jak bardzo ten przystanek był tam potrzebny.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2632 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 171, 172, 173, 174, 175, 176  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1