Przystanki i ich wyposażenie

Torowiska, drogi, chodniki, parkingi i dyskusja o ruchu drogowym

Moderator: Moderatorzy

Jaka nazwa dla obecnego przystanku "Centrum Kongresowe"?

Centrum Kongresowe ICE
28
45%
Rondo Grunwaldzkie
26
42%
Jest mi to obojętne
8
13%

Liczba głosów: 62

PanA
Kierownik

#2596 Post autor: PanA » 9 kwie 2019, o 14:55

Nie wiem, właśnie się pytam ;)
MKM-owie to jednak wielkie: xD

Jamnik
Dyrektor

#2597 Post autor: Jamnik » 9 kwie 2019, o 19:48

PanA pisze:Nie wiem, właśnie się pytam ;)
Teraz to sam nie wiem... ten czas tak szybko leci :(

Awatar użytkownika
Cukier
Dyrektor

#2598 Post autor: Cukier » 9 kwie 2019, o 21:32

Kaszmir pisze:Swojego czasu (jakoś dwa lata temu?) urzędnicy wspominali w mediach, że kolor szary jest celowy, właśnie dlatego że mniej kontrastuje z otoczeniem - i że planują wymieniać infrastrukturę przystankową na szarą, zwłaszcza w historycznym centrum Krakowa.
To coś im to słabo idzie, bo w historycznym centrum Krakowa całkiem niedawno pobudowali same zgniłozielone.

Awatar użytkownika
Locutus
Moderator
Kontakt:

#2599 Post autor: Locutus » 10 kwie 2019, o 08:03

Przystanki, których kolorystyka odwołuje się do smogu to strzał w dziesiątkę. Nawet bardziej to krakowskie niż nawiązujący do barw miejskich kolor niebieski. :rotfl:

Pozdrawiam!
LOKI
Komunikacja miejska ma być dla ludzi. Nigdy na odwrót.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Kontakt:

#2600 Post autor: Kaszmir » 10 kwie 2019, o 08:05

Cukier pisze:
Kaszmir pisze:Swojego czasu (jakoś dwa lata temu?) urzędnicy wspominali w mediach, że kolor szary jest celowy, właśnie dlatego że mniej kontrastuje z otoczeniem - i że planują wymieniać infrastrukturę przystankową na szarą, zwłaszcza w historycznym centrum Krakowa.
To coś im to słabo idzie, bo w historycznym centrum Krakowa całkiem niedawno pobudowali same zgniłozielone.
Cofam, pomieszało mi się. Srebrne (szare) mają być stosowane ogólnie, natomiast w okolicy I obwodnicy - ciemnozielone (pewnie by mniej kontrastowały z zielenią Plant). Artykuł z 2017:
http://lovekrakow.pl/aktualnosci/nowe-w ... _9776.html
Jamnik pisze:
PanA pisze:Nie wiem, właśnie się pytam ;)
Teraz to sam nie wiem... ten czas tak szybko leci :(
Powołując się na powyższe artykuł, umowa z AMS jest do 2029. W tym czasie firma wymieni 600 wiat.
Locutus pisze:Przystanki, których kolorystyka odwołuje się do smogu to strzał w dziesiątkę. Nawet bardziej to krakowskie niż nawiązujący do barw miejskich kolor niebieski. :rotfl:
Powody wyboru koloru szarego były podane kilka postów wcześniej. I nie jest to tylko krakowski pomysł, w Warszawa tak samo w nowych wiatach przeważa kolor szary.

Castaway
Dyspozytor

#2601 Post autor: Castaway » 10 kwie 2019, o 08:17

W durnych pomysłach takich jak szare przystanki wzorujemy się na Warszawie. Ale żeby wzorem Warszawy ponumerować przystanki to już niedasie...
Oficjalna liczba mieszkańców Krakowa: 766 tys.
Realna liczba mieszkańców Krakowa: 766 tys. zameldowanych + 200 tys. studentów + 200 tys. byłych studentów i słoików + min. 300 tys. gości ze Wschodu + dziesiątki tysięcy turystów = minimum 1,5 mln.

Awatar użytkownika
lolek-12
Kierownik

#2602 Post autor: lolek-12 » 10 kwie 2019, o 15:45

Tyle, że już nie wymieniają samych wiat, ale nawet pojedyncze słupki przystankowe. Przynajmniej ostatnio w Bronowicach i na całej ul. Balickiej do granic miasta tak zrobiono.

Awatar użytkownika
Locutus
Moderator
Kontakt:

#2603 Post autor: Locutus » 11 kwie 2019, o 07:59

@ Kaszmir - to nie jest powód, to jest durne usprawiedliwienie jeszcze durniejszej decyzji miejskiej plastyczki, która koniecznie chce pokazać, że po coś istnieje i coś ma do powiedzenia (nawet jeśli miałyby to być same bzdury)... Przez tyle lat przystanki były niebieskie i przez tyle lat nie słyszałem nikogo mówiącego, że są agresywne wizualnie, że psują przestrzeń miejską swoim kolorem, że za bardzo się wyróżniają i nie wiem co jeszcze. Za to przynajmniej nawiązywały do barw miejskich.

Pozdrawiam!
LOKI

PanA
Kierownik

#2604 Post autor: PanA » 11 kwie 2019, o 08:26

Locutus pisze:@ Kaszmir - to nie jest powód, to jest durne usprawiedliwienie jeszcze durniejszej decyzji miejskiej plastyczki, która koniecznie chce pokazać, że po coś istnieje i coś ma do powiedzenia (nawet jeśli miałyby to być same bzdury)... Przez tyle lat przystanki były niebieskie i przez tyle lat nie słyszałem nikogo mówiącego, że są agresywne wizualnie, że psują przestrzeń miejską swoim kolorem, że za bardzo się wyróżniają i nie wiem co jeszcze. Za to przynajmniej nawiązywały do barw miejskich.

Pozdrawiam!
LOKI
Bo się przyzwyczailiście do tej strasznej brzydoty przystanków. Wyglądają gorzej, niż na wielu wsiach dla busiarstwa.
Więc nie ma co się dziwić, że nikt nie skarżył. Jednocześnie też oczywiście kolor jest na razie najmniejszym problemem w tej brzydocie.

Awatar użytkownika
Cukier
Dyrektor

#2605 Post autor: Cukier » 11 kwie 2019, o 09:01

Przynajmniej mieliśmy jakiś swój symbol charakterystyczny w postaci niebieskich przystanków. Trochę jak Londyn ma czerwone budki telefoniczne. Może oni też powinni je pomalować w kolor smogu żeby nie kłuły w oczy?

A na wielu, wielu wiochach dla busiarstwa są dużo lepsze przystanki niż w centrum Krakowa. Przynajmniej chronią przed deszczem i wiatrem dzięki solidnej murowanej konstrukcji gdzie realnie da się schować.

A krakowskie z wąskim daszkiem i pierdyliardem szpar przez które pizga wiatrem (które muszą być bo inaczej by ta licha konstrukcja złapała wiatr jak żagiel i odleciała) pełnią co najwyżej funkcję wieszaka na rozkład jazdy i reklamy. Powiedziałbym jeszcze że funkcję ozdobną, ale odkąd swym kolorem przypominają o smogu, postępującej deweloperce i "nowoczesnej przestrzeni miejskiej" to ozdoba z nich żadna.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Kontakt:

#2606 Post autor: Kaszmir » 11 kwie 2019, o 10:28

A wg mnie jesteście bardzo, bardzo wybiórczy w swoich argumentach.

Powołujecie się na to, że dawniej były niebieskie. A nikt nie wspomni, że dawniej... przystanki też bywały szare
https://fotozajezdnia.pl/details.php?im ... ode=search

Powołujecie się na Londyn. A nikt nie wspomni, że... w Londynie przystanki są przecież szare (tak samo jak teraz w Warszawie)
https://www.google.com/search?q=london+ ... 0&bih=1097

PanA
Kierownik

#2607 Post autor: PanA » 11 kwie 2019, o 15:17

Cukier pisze:Przynajmniej mieliśmy jakiś swój symbol charakterystyczny w postaci niebieskich przystanków.
Nie tylko Kraków je miał. I Kraków nie miał ich od zawsze.
Trochę jak Londyn ma czerwone budki telefoniczne.
Londyńskie budki były/są estetyczne. Krakowskie przystanki całkowicie przeciwnie.
A krakowskie z wąskim daszkiem i pierdyliardem szpar przez które pizga wiatrem (które muszą być bo inaczej by ta licha konstrukcja złapała wiatr jak żagiel i odleciała) pełnią co najwyżej funkcję wieszaka na rozkład jazdy i reklamy.
To inna sprawa
Powiedziałbym jeszcze że funkcję ozdobną, ale odkąd swym kolorem przypominają o smogu, postępującej deweloperce i "nowoczesnej przestrzeni miejskiej" to ozdoba z nich żadna.
Ozdobne, to mogą być pojedyncze, reprezentacyjne przystanki, reszta ma być neutralna.
A najgorzej jest, jeśli jest jednocześnie nieestetyczna i "oczoje*na".

Awatar użytkownika
Locutus
Moderator
Kontakt:

#2608 Post autor: Locutus » 12 kwie 2019, o 08:02

@ Cukier - pełna zgoda... Teraz toto chroni już tylko przed deszczem w sytuacji absolutnie bezwietrznej pogody... I w żadnej innej sytuacji... Nawet przed słońcem nie chroni, bo daszek przezroczysty...

@ Kaszmir - powtórzę jeszcze raz: czy ktoś się skarżył na to, że kolor jest nieestetyczny, zbyt oczojebny (serio? niebieski oczojebny?) i nie wiem co? Bo ja absolutnie nie kojarzę. Problem rzekomego nadmiernego rzucania się w oczy został kompletnie wydumany przez panią plastyk jako absurdalne uzasadnienie dla głupiej decyzji. Niedługo tramwaje i autobusy też na szaro przemalują, żeby się w oczy nie rzucały...

Pozdrawiam!
LOKI

kucyk
Dyrektor

#2609 Post autor: kucyk » 26 kwie 2019, o 20:36

Nowa (używana niebieska) wiata tramwajowa (taka sama jak powiedzmy na przystankach tramwajowych "Stella Sawickiego") pojawiła się na przystanku tramwajowym "Zajezdnia Nowa Huta" w stronę Kombinatu. :)
Tam z kolei stoją już 2 nowe szare wiaty w stronę miasta. :)

Awatar użytkownika
yosujiro
Dyrektor

#2610 Post autor: yosujiro » 6 maja 2019, o 09:01

Na przystanku autobusowym Szpital Narutowicza w kierunku Kleparza rozpoczęła się instalacja wiaty. W drugą stronę stoi już rozkład na feldze, więc tam też pewnie będą montować. To jest chyba najlepszy dowód na to, jak bardzo ten przystanek był tam potrzebny.

ODPOWIEDZ

Wróć do „I. Infrastruktura drogowa i torowa”