Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 20 wrz 2019, o 00:32

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 lis 2017, o 18:26 
Administrator

TAK MAJĄ WYGLĄDAĆ NOWE TABLICE INFORMACYJNE [WIZUALIZACJE]
http://lovekrakow.pl/aktualnosci/gallery_23227.html
Cytuj:
Na nowych tabliczkach znajdziemy m.in. przydatne rozwiązania, znane z tabliczek obowiązujących w Warszawie. Oprócz nazwy ulicy znajdziemy tam też numery posesji i numery dzielnic. Miałyby się tam też pojawić nazwy dzielnic lub historycznych obszarów, takich jak Stradom, Kleparz czy Piasek.

PostNapisane: 27 lis 2017, o 19:33 
Inspektor

Fajnie że będą pokazywać więcej informacji, jednak czy kolorystyka na pewno dobrze dobrana?

PostNapisane: 27 lis 2017, o 19:47 
Dyrektor

Widać decracovizacja postępuje: najpierw szare wiaty na przystankach tramwajowych, teraz to. Bezmyślnie naśladują rozwiązania rodem z Warszawy, gdzie też są takie tabliczki, ale chociaż tam są od lat w takiej formie i niebiesko-czerwonych barwach. U nas jest inaczej i tak powinno zostać. Było niebieskie miasto, teraz wszystko ma być szare, ma być ,,fjuczur" i robione przez i pod słoików, a nie pod rdzennych krakusów. Naprawdę się scyzoryk w kieszeni otwiera, ale cóż poradzić, pozostaje liczyć na rozsądek, że albo to nie zostanie wprowadzone, albo ktoś kiedyś za to przepraszam beknie. Pewnie następnym elementem będzie próba wprowadzenia szarego malowania na pojazdach KM, bo niestety ale do tego to zmierza.

Linia 14 z taborem mieszanym NGT6 i NGT8, Linia 52 w Krakowiakach i NGT8, stanowcze NIE dla bezzasadnej faworyzacji Krowodrzy Górki pod względem taborowym, NIE dla tuneli tramwajowych zamiast metra !!!

PostNapisane: 27 lis 2017, o 20:59 
Dyrektor

Pomysł z dodatkowymi informacjami jest ok. Jednak mimo wszystko wydaje mi się, że te tabliczki powinny być niebieskie.

PostNapisane: 27 lis 2017, o 22:15 
Znawca

Kiedy przejeżdżałem przez Łódź miałem wrażenie, że chcą z niego zrobić drugą Warszawę. Mają takie same tabliczki w kolorze czerwonym i żółtym, oraz takie samo malowanie pojazdów mpk. Pomyślałem wtedy, jak można wszystko robić "po warszawsku". Co będzie po Łodzi, Kraków? NIE MOŻEMY pozbyć się naszych tradycyjnych tabliczek w niebieskim kolorze. To skandal co próbuje wprowadzić magistrat. Natomiast z drugiej strony dobrą zmianą będzie uwzględnienie dodatkowych informacji, co jest dobrym pomysłem, ale zmienianie tradycyjnego niebieskiego koloru to już SKANDAL!

PostNapisane: 27 lis 2017, o 22:17 
Dyrektor

Ale w Warszawie tabliczki są niebieskie :hihi:

"W przypadku, jeśli przetarg wygrywa przewoźnik prywatny (co wymaga ustalenia kryteriów rzeczywiście umożliwiających konkurencję) – średnia oszczędność względem przyznania zadania przewoźnikowi komunalnemu z wolnej ręki wynosi 1,12 - 1,13 zł"

PostNapisane: 27 lis 2017, o 22:39 
Inspektor

Nie tylko Łódź, także Wrocław odgapił tabliczki od Warszawy, już nie wspominając o malowaniu autobusów. Ja uważam że rzeczywiście powinny pokazywać więcej informacji. O ile się zgodzę że rdzennym Krakusom nazwa dzielnicy nie jest potrzebna, tak numeracja budynków już tak. Tylko powinno się wymyślić coś nowego, a nie kopiować. Mi osobiście podoba się system z Poznania informujący w którą stronę są numery rosnąco a w którą malejąco.

PostNapisane: 12 gru 2017, o 17:33 
Dyrektor

Tak wszystko zmieniają, barwy pojazdów KM, wiaty, teraz tabliczki. Ciekawe kiedy wezmą się za herb miasta i zmienią na nim barwy. :thumbdown: Po co zmieniać coś, co od lat funkcjonowało dobrze? Nie można było zmodyfikować wzoru obecnych tabliczek tak, aby zawierały więcej informacji, ale zachować możliwie obecny wzór? Jeszcze trochę i nawiązując to pewnego przysłowia: "to miasto stanie się nudne, szare i do d***" :no:

PostNapisane: 12 gru 2017, o 20:00 
Dyrektor

tomek_m napisał(a):
Tak wszystko zmieniają, barwy pojazdów KM, wiaty, teraz tabliczki.
...tylko nie prezydenta :rotfl: . Swoją drogą na pojazdach KM kolory biały i niebieski występują tylko w innym układzie i proporcjach. Autobusów w najnowszym malowaniu jest już najwięcej, spośród pozostałych schematów. Jak nic nikomu nie strzeli do głowy, to przy obecnym tempie wymiany autobusów, te w barwach obowiązujących od 2014 roku będą stanowić większość, a o unifikację przecież chodzi. Kolor wiat to rzecz gustu, mnie bardziej raził smerfny niebieski. Może gdyby były ciemnogranatowe, wyglądałyby korzystniej, nie wiem.
Cytuj:
Ciekawe kiedy wezmą się za herb miasta i zmienią na nim barwy.
To tak na serio? Takich rzeczy się nie zmienia, przynajmniej nie w tak dużym mieście. Jako że Kraków jest depozytariuszem polskiego Godła to nam to nie grozi.
Cytuj:
Po co zmieniać coś, co od lat funkcjonowało dobrze? Nie można było zmodyfikować wzoru obecnych tabliczek tak, aby zawierały więcej informacji, ale zachować możliwie obecny wzór?
No nie do końca chyba tak dobrze. Chodziło głównie o to by uporządkować ten chaos jaki nagromadził się przez dekady. Mnogość różnych wariantów tablic, tabliczek (kształty, kolory, czcionka, wykonanie) porażały. Myślę, że ingerencja w obecny wzór pociągnęłaby za sobą tak duże zmiany, chociażby ze względu na zbyt małą powierzchnię np. granatowych tabliczek z nazwami ulic na słupkach, że i tak wyszłoby z tego coś nowego. Czytelny krój czcionki (nie same wersaliki) ciemne litery na jasnym tle oceniam pozytywnie, no ale to moja opinia.

PostNapisane: 12 gru 2017, o 20:03 
Dyrektor

tiross napisał(a):
Chodziło głównie o to by uporządkować ten chaos jaki nagromadził się przez dekady. Mnogość różnych wariantów tablic, tabliczek (kształty, kolory, czcionka, wykonanie) porażały.

Dlatego dołóżmy jeszcze jeden wariant.

PostNapisane: 12 gru 2017, o 20:07 
Dyrektor

A może to jest krok, ku temu by powoli zastępować te pozostałe, jednym wzorem, by wszyscy się go trzymali?

PostNapisane: 12 gru 2017, o 21:33 
Specjalista

"Wszyscy" to się nigdy nie będą tego trzymać... Bo choćby jak nakłonić właścicieli prywatnych domów, żeby wymienili tabliczki na swoich domach? Do tej pory można znaleźć gdzieniegdzie tabliczki na których widnieje choćby stary podział na dzielnice, ba... wiszą nawet tabliczki z nazwami ulic takimi jak 18 stycznia, czy Waryńskiego...!

Poza tym jak zabiorą się za wymianę tabliczek drogowych to cały proces pewnie potrwa z rok jak nie lepiej... i przez ten czas obok istniejących już trzech lub czterech wzorów pojawi się kolejny...

PostNapisane: 13 gru 2017, o 07:53 
Moderator

Mnie wkurza to, że odchodzi się od barw miejskich... Najpierw przystanki, teraz tabliczki z nazwami ulic... Smutne...

Pozdrawiam!
LOKI

PostNapisane: 13 gru 2017, o 09:07 
Dyrektor

pjetrek napisał(a):
"Wszyscy" to się nigdy nie będą tego trzymać... Bo choćby jak nakłonić właścicieli prywatnych domów, żeby wymienili tabliczki na swoich domach?
Wszyscy to pewnie nie, bo x powodów, ale większość? Widziałem w Warszawie mnóstwo prywatnych domów i to z dala od centrum, na których wisiały tablice adresowe wg obowiązującego tam wzoru. Widać w stolicy na to jakiś sposób był (tak wiem, u nich obecny wzór obowiązuje już ponad 20 lat, może mieli więcej czasu itd.).
Cytuj:
Do tej pory można znaleźć gdzieniegdzie tabliczki na których widnieje choćby stary podział na dzielnice, ba... wiszą nawet tabliczki z nazwami ulic takimi jak 18 stycznia, czy Waryńskiego...!
Jak właściciel ma to gdzieś to już na to nic nie poradzimy. W tym roku w mojej miejscowości zmieniły się adresy, dostałem nową tablicę w sobotę wieczorem, w niedzielę rano już była przeze mnie zamontowana na ogrodzeniu, popołudniu były też na kilku innych domach. To zależy od podejścia do sprawy.
Cytuj:
Poza tym jak zabiorą się za wymianę tabliczek drogowych to cały proces pewnie potrwa z rok jak nie lepiej... i przez ten czas obok istniejących już trzech lub czterech wzorów pojawi się kolejny...
Wiadomo, że bajzel narastający przez lata i ogólna samowolna w ustalaniu własnych wzorów tablic adresowych (gdzieś na Lubockiej widziałem nawet taką à la warszawską, ba nawet w Prusach taka istnieje), nie zostanie uporządkowana od pstryknięcia palcem i musi potrwać.

PostNapisane: 13 gru 2017, o 11:52 
Dyrektor

pjetrek napisał(a):
ba... wiszą nawet tabliczki z nazwami ulic takimi jak 18 stycznia, czy Waryńskiego...!

Na Bieżanowskiej to ja rok/dwa lata temu (rzadko bywam, więc dokładnie nie pomnę), widziałem jeszcze tabliczkę sprzed reformy pisowni - dzielnica Bierzanów. ;P

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1