Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 15 paź 2019, o 17:14

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lis 2009, o 23:20 
Dyrektor

Ale nie tylko tam sygnalizacja daje się mocno we znaki. Zauważyłem ze od poniedziałku praktycznie przez cały dzień stoi Al. Powstania Warszawskiego na całej szerokości (3 pasy ruchu) i długości (od ronda Mogilskiego do Grzegórzeckiego). Tak to jest niestety gdy się da "specjalistom" pobawić sygnalizacją w mieście. :eek:

Tytuł:
PostNapisane: 5 gru 2009, o 14:34 
Dyrektor

Widzę że nie tylko ja mam wyrobione zdanie na temat Ronda Grzegórzeckiego. Gorzej bo sytuacja na nim będzie jeszcze gorsza. Tak jak wcześniej już pisałem najlepszym rozwiązaniem byłoby rondo dwupoziomowe tak jak Mogilskie. Niestety włodarze miasta spartaczyli całą robotę i dali zarobić kolesiom budowlanym a mieszkańcom uprzykrzyli życie. Wybory prezydenckie już blisko więc będzie można ich pracę ocenić. Szczegóły:
http://krakow.naszemiasto.pl/wydarzenia ... ,id,t.html

Ostatnio edytowano 5 gru 2009, o 19:17 przez rafaello, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 5 gru 2009, o 14:38 
Administrator Techniczny

Rafaello sorry że to powiem, ale co mieli zrobić z ludźmi którzy tam mieszkają? Bo aby wybudować coś na wzór Mogilskiego trzeba by kilka budynków wyburzyć. Przychodnia która jest obok też byłaby zagrożona wyburzeniem.

Tytuł:
PostNapisane: 5 gru 2009, o 19:20 
Administrator

rafaello napisał(a):
Widzę że nie tylko ja mam wyrobione zdanie na temat Ronda Grzegórzeckiego. Gorzej bo sytuacja na nim będzie jeszcze gorsza. Tak jak wcześniej już pisałem najlepszym rozwiązaniem byłoby rondo dwupoziomowe tak jak Mogilskie. Niestety włodarze miasta spartaczyli całą robotę i dali zarobić kolesiom budowlanym a mieszkańcom uprzykrzyli życie. Wybory prezydenckie już blisko więc będzie można ich pracę ocenić.

Racją jest, że zbudowanie drugiego poziomu najprawdopodobniej wymagałoby wyburzeń. Z drugiej strony nie sposób ukryć, ze oddano do użytku bubel, który już obecnie nie zapewnia korzystnego rozwiązania, a tak jak pisze Rafaello - będzie gorzej, bo do Golikówki pojedzie co najmniej jedna nowa linia.

Tytuł:
PostNapisane: 5 gru 2009, o 23:01 
Dyrektor

Mseifer napisał(a):
Rafaello sorry że to powiem, ale co mieli zrobić z ludźmi którzy tam mieszkają? Bo aby wybudować coś na wzór Mogilskiego trzeba by kilka budynków wyburzyć. Przychodnia która jest obok też byłaby zagrożona wyburzeniem.

Kaszmir napisał(a):
Racją jest, że zbudowanie drugiego poziomu najprawdopodobniej wymagałoby wyburzeń. Z drugiej strony nie sposób ukryć, ze oddano do użytku bubel, który już obecnie nie zapewnia korzystnego rozwiązania, a tak jak pisze Rafaello - będzie gorzej, bo do Golikówki pojedzie co najmniej jedna nowa linia.

Tylko Przestańcie mi opowiadać bajki z tymi wyburzeniami ! Czy naprawdę nie można było zrobić 2-óch poziomów na projekcie który mamy w tej chwili ? Przecież wykonanie murów betonowych z każdej strony nie zajmie więcej niż 1,5 metra ! Czy naprawdę potrzebne byłyby wyburzenia w takiej sytuacji ? To przecież nonsens ! Mam wrażenie że bronicie włodarzy i kolesi którzy wzięli wielką kasę za bubel z którym mamy do czynienia. To tyle.

Tytuł:
PostNapisane: 9 gru 2009, o 22:45 
Administrator

rafaello napisał(a):
Tylko Przestańcie mi opowiadać bajki z tymi wyburzeniami ! Czy naprawdę nie można było zrobić 2-óch poziomów na projekcie który mamy w tej chwili ? Przecież wykonanie murów betonowych z każdej strony nie zajmie więcej niż 1,5 metra ! Czy naprawdę potrzebne byłyby wyburzenia w takiej sytuacji ? To przecież nonsens ! Mam wrażenie że bronicie włodarzy i kolesi którzy wzięli wielką kasę za bubel z którym mamy do czynienia. To tyle.

Zwróć uwagę, że w całości wypowiedzi ogólnie zgadzałem się z Tobą ;) R. Grzegórzeckie to bubel, nie spełniający wymogów już w dniu otwarcia, co dopiero za 10-15 lat.
Choć prawdą jest też, że wielkie medialne poruszenie na temat drugiego poziomu zaczęło się, gdy projekt już był uzgodniony - słowem dużo za późno (choć oczywiście to miasto powinno o to zadbać).

Tytuł:
PostNapisane: 10 gru 2009, o 11:16 
Dyrektor

Wczoraj podczas powrotu z pracy - było to zaraz po godz. 14 ku mojemu zaskoczeniu (z opowieści znajomych również) udało mi się samochodem przejechać bez zatrzymania całą Al. Powstania Warszawskiego z R. Mogilskiego do R. Kotlarskiego. Mam nadzieję że już tak pozostanie :dry:

Tytuł:
PostNapisane: 14 gru 2009, o 10:35 
Administrator

"Kraków: wciąż tworzą się korki na rondzie Grzegórzeckim"
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul/26 ... ,id,t.html

Również odczułem, że w ostatnich dniach korki samochodowe są krótsze, kosztem... km, gdyż znów wrócił stary układ.
Słowem - zdaje się Miasto musi wybrać: km albo samochody :twisted:

Cytuj:
Radni twierdzą jednak, że poszerzenie ronda kłóciłoby się z przyjętą polityką władz miasta, aby w okolicach centrum i Starego Miasta nie zwiększać za bardzo ruchu samochodowego.

A jak to się ma do (miejscami) pięcio-pasmowego R. Mogilskiego?

W każdym razie morał znów jest taki sam: zbudowano rondo, które już obecnie nie spełnia swoich zadań, co dopiero za parę, paręnaście lat.

Ostatnio edytowano 14 gru 2009, o 10:35 przez Kaszmir, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 14 gru 2009, o 23:44 
Administrator

Dziś ok. godz. 17 korek przed Grzegórzeckim sięgał Mogilskiego. Wszystko po staremu.

Ostatnio edytowano 14 gru 2009, o 23:44 przez Kaszmir, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: 17 gru 2009, o 16:20 
Administrator

To jest niesamowite, co się dzieje na Rondzie:
> sfrustrowani kierowcy przejeżdżający na czerwonym
> pojazdy wzajemnie się blokujące
> tramwaje i autobusy które potrafią pokonywać to rondo parę minut
> w związku z tym brygady się nakładają ("50" kursujące w parach z "9"/"51")
> korek przed Rondem w szczycie sięgający R. Mogilskiego

Pojazdy km wzajemnie się blokują wewnątrz ronda, ale to nie wina kierowców/motorniczych - ci starają się wręcz przepuszczać i nie blokować innych, to po prostu samo rondo jest zaprojektowane bardzo źle...

Edit: postanowiłem wydzielić temat, zdecydowanie wart jest własnego kącika - K

Ostatnio edytowano 17 gru 2009, o 16:21 przez Kaszmir, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: 20 sie 2014, o 15:06 
Dyrektor

Kto myślał nad przebudową Ronda Grzegórzeckiego?! Mam takie wrażenie że ktoś o mózgu mniejszym od mózgu mrówki. Tramwaj zanim wjedzie na przystanek za Rondem od strony al. Pokoju, to czeka przynajmniej minutę na to aż go światła wpuszczą na środek, potem przejedzie kawałek i zatrzymuje się na tyle samo na drugim przejeździe drogowym, i dopiero wjeżdża na przystanek. Mój rekord wjazdu od Al. Pokoju na przystanek na Powstańców to 12 minut. Najgorzej jest gdy napatoczy się jeszcze "50" z Grzegórzeckiej to najpierw jest przepuszczany. A nie powinien! Rondo Grzegórzeckie jest rondem o ruchu ustawionym tak że najpierw jedzie ten co jedzie prosto, potem ten co w prawo, a na końcu ten co skręca w lewo. A przecież 9 lub 50 z Grzegórzeckiej skręca w lewo w Powstańców, przy czym z Al. Pokoju w Powstańców taka 14-stka skręca w prawo! Więc chyba nie każde wozidło obowiązuje ten układ.

Linia 14 z taborem mieszanym NGT6 i NGT8, Linia 52 w Krakowiakach i NGT8, stanowcze NIE dla bezzasadnej faworyzacji Krowodrzy Górki pod względem taborowym, NIE dla tuneli tramwajowych zamiast metra !!!

Ostatnio edytowano 20 sie 2014, o 20:18 przez Mistrzejowiczanin, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 20 sie 2014, o 15:12 
Dyrektor

50 ma chyba priorytety na swojej trasie :)

PostNapisane: 20 sie 2014, o 15:29 
Dyrektor

DaroKRK napisał(a):

Głupota tysięcznej potęgi... :X

Linia 14 z taborem mieszanym NGT6 i NGT8, Linia 52 w Krakowiakach i NGT8, stanowcze NIE dla bezzasadnej faworyzacji Krowodrzy Górki pod względem taborowym, NIE dla tuneli tramwajowych zamiast metra !!!

PostNapisane: 20 sie 2014, o 15:42 
Specjalista

Mistrzejowiczanin napisał(a):
Tramwaj zanim wjedzie na przystanek za Rondem od strony al. Pokoju, to czeka przynajmniej minutę na to aż go światła wpuszczą na środek, potem przejedzie kawałek i zatrzymuje się na tyle samo na drugim przejeździe drogowym, i dopiero wjeżdża na przystanek.
Ale to nie wina projektanta, tylko ZIKiTu, który tak a nie inaczej ustawił światła i priorytety. Choć projektant też trochę nawalił.
DaroKRK napisał(a):
Ma, tylko nie na Rondzie Grzegórzeckim :lol-sweat:
Wcześniej 50 przejeżdżała Rondo Grzegórzeckie "na raz", ale zaczęły się tworzyć korki samochodowe (50 skręcała w prawo, a samochody z APW musiały czekać), więc zaradny ZIKiT zmienił cykl świateł, tak że obecnie 50 jedzie "na dwa" czyli dojeżdża na środek ronda razem z samochodami z APW i czeka aż cykl zmieni się dla samochodów z AP, żeby razem z nimi dojechać na przystanek.

PostNapisane: 20 sie 2014, o 16:59 
Administrator Techniczny

Paparazzi 97 napisał(a):
Wcześniej 50 przejeżdżała Rondo Grzegórzeckie "na raz", ale zaczęły się tworzyć korki samochodowe (50 skręcała w prawo, a samochody z APW musiały czekać), więc zaradny ZIKiT zmienił cykl świateł, tak że obecnie 50 jedzie "na dwa" czyli dojeżdża na środek ronda razem z samochodami z APW i czeka aż cykl zmieni się dla samochodów z AP, żeby razem z nimi dojechać na przystanek.

Czyli klasycznie jak na r. Kocmyrzowskim? Pierwsze światło i potem na środku drugie?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1