Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 19 lis 2018, o 18:31

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1178 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 75, 76, 77, 78, 79
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 lip 2018, o 18:49 
Dyrektor

obserwator napisał(a):
Po nadchodzącej wymianie taboru autobusowego, zapewne większość krakowskich autobusów będzie wyposażonych w GPS. Czy orientuje się ktoś czy są może jakiekolwiek plany wprowadzenia tablic elektronicznych także na przystankach autobusowych?

Obstawiam, ze MPK będzie chciało pochwalić się swoją apka do wyświetlania położenia autobusów, wiec do czasu jej publikacji (a równie dobrze i po), będzie skutecznie blokować wyświetlanie autobusów na SIP, czy udostępnianie danych o ich położeniu innym podmiotom przez api. Wszak dla pasażera ważniejsze jest zdjęcie dyrektora pod daszkiem automatu, czy selfie z własną apką, niż informacja, o której coć przyjedzie na przystanek ;)

Chciałbym się mylić, ale niestety PR w tej firmie dorównuje chwilami minionemu ustrojowi.

PostNapisane: 24 lip 2018, o 19:23 
Inspektor

Ja nie mogę się już doczekać wyświetlania autobusów na tablicach i przede wszystkim w aplikacji mobilnej od kiedy zacząłem jeździć z przesiadkami. Informacja na żywo gdzie jest i za ile mniej więcej minut pojawi się autobus mogłaby bardzo pomóc podczas planowania na co i gdzie się przesiąść.

A co do samych tablic to brakuje na nich tramwajów wyjeżdżających z zajezdni na pętle. Teraz przy pociętych rozkładach wcześnie rano robią się dziury na niektórych ciągach. O ile umieszczenie takich kursów w rozkładach może być trudne to na tablicach SIP mogłyby się wyświetlać. Skąd wiem że mogłyby? W aplikacji Kraków pod ręką można zaznaczyć np. wyjeżdżające z PH "52" i już mamy wyświetlone przystanki i godzinę przyjazdu. Niedawno taki wyjazd z zajezdni uratował mnie przed spóźnieniem się do pracy, a tablica na Dunikowskiego straszyła czekaniem 15 minut na tramwaj w kierunku Os Piastów.

PostNapisane: 24 lip 2018, o 19:57 
Pasażer

Kaszmir napisał(a):
lukaszpdg napisał(a):
Chyba nikt nie wspominał. Na przystanku Dworzec Główny (przy Basztowej) tablica 9-wierszowa wyświetla odjazdy linii tramwajowych i autobusowych.

Testy na tej tablicy są od roku, przy czym była jakaś przerwa, wychodzi na to że teraz znów zaczęła wyświetlać autobusy.

Dodam od siebie, że autobusy wyświetlały się też na tablicy przy Politechnice. Co ciekawe, niektóre z nich miały rzeczywisty czas do przyjazdu autobusu, odliczany w minutach, zgodnie z opóźnieniem.

PostNapisane: 24 lip 2018, o 20:16 
Inspektor

Persona Conosciuta napisał(a):
Dodam od siebie, że autobusy wyświetlały się też na tablicy przy Politechnice. Co ciekawe, niektóre z nich miały rzeczywisty czas do przyjazdu autobusu, odliczany w minutach, zgodnie z opóźnieniem.

Były też na Czerwonych Makach i na Placu Inwalidów (na ekranie LCD a nie tablicach) ale chyba tylko autobusy z 2016 i nowsze są z czasem rzeczywistym, linie obsługiwane przez Mobilis też tylko z rozkładów.
Post na FB PKK o autobusach na tablicach był wrzucony 1 czerwca 2017 - długo trwają te testy.

PostNapisane: 24 lip 2018, o 20:20 
Dyrektor

kot_feliks napisał(a):
Obstawiam, ze MPK będzie chciało pochwalić sie swoją apka do wyświetlania położenia autobusów, wiec do czasu jej publikacji (a równie dobrze i po), będzie skutecznie blokować wyświetlanie autobusów na SIP, czy udostępnianie danych o ich położeniu innym podmiotom przez api. Wszak dla pasażera ważniejsze jest zdjęcie dyrektora pod daszkiem automatu, czy selfie z wlasna apka, niż informacja, o której cos przyjedzie na przystanek

Chciałbym sie mylić, ale niestety PR w tej firmie dorównuje chwilami minionemu ustrojowi.

Tak czy siak nie rozumiem co ma do gierek propagandowych miejskiego przewoźnika Mobilis, który posiada od początku flotę w 100% wyposażoną w GPSy i te pojazdy nadal, już czwarty rok, nie mogą się doczekać wrzucenia na tablice, choćby i "testowo". Przecież gdyby Mobilis miał wszystkie kursy na tablicach i mapce, to MPK by tak siadło PR że nawet w starych gruchotach by dorzucili GPSy i udostępnili czym prędzej dane z nich.

PostNapisane: 25 lip 2018, o 08:04 
Administrator

pasazer_mobilisu napisał(a):
A co do samych tablic to brakuje na nich tramwajów wyjeżdżających z zajezdni na pętle. Teraz przy pociętych rozkładach wcześnie rano robią się dziury na niektórych ciągach. O ile umieszczenie takich kursów w rozkładach może być trudne to na tablicach SIP mogłyby się wyświetlać. Skąd wiem że mogłyby? W aplikacji Kraków pod ręką można zaznaczyć np. wyjeżdżające z PH "52" i już mamy wyświetlone przystanki i godzinę przyjazdu. Niedawno taki wyjazd z zajezdni uratował mnie przed spóźnieniem się do pracy, a tablica na Dunikowskiego straszyła czekaniem 15 minut na tramwaj w kierunku Os Piastów.

Coś takiego też było testowane, bodajże w zeszłym roku, dostawaliśmy info że na tej czy tamtej tablicy wyświetla się zjazd do zajezdni. Czemu z tego zrezygnowano - nie wiem.

PostNapisane: 25 lip 2018, o 12:36 
Dyrektor

Kaszmir napisał(a):
lukaszpdg napisał(a):
Chyba nikt nie wspominał. Na przystanku Dworzec Główny (przy Basztowej) tablica 9-wierszowa wyświetla odjazdy linii tramwajowych i autobusowych.

Testy na tej tablicy są od roku, przy czym była jakaś przerwa, wychodzi na to że teraz znów zaczęła wyświetlać autobusy.

Nie wiem czy zauważyłeś, ale ja pisałem o tym 7 miesięcy temu (w Sylwestra), więc odkopałeś temat.

PostNapisane: 25 lip 2018, o 12:50 
Administrator

lukaszpdg napisał(a):
Nie wiem czy zauważyłeś, ale ja pisałem o tym 7 miesięcy temu (w Sylwestra), więc odkopałeś temat.

Ups, sorry. Może się zagapiłem, a może forum się pomyliło i mi zaznaczyło Twój post jako nowy (jest jakiś błąd w skrypcie forum i czasem właśnie oznacza jako nowe posty, które już były przeczytane).

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1178 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 75, 76, 77, 78, 79

Strefa czasowa: UTC + 1