Iście za.ebiście. Wygląda to na...... co najmniej 6 lat budowy.Łukasz pisze:Na ten moment Kraków czekał latami. Jutro umowa na północną obwodnicę
http://lovekrakow.pl/aktualnosci/na-ten ... 7O4s2MTptUWe wtorek na węźle Modlnica podpisana zostanie umowa na projekt i budowę północnej obwodnicy Krakowa. Po 47 miesiącach prac pierwsi kierowcy przejadą 12,5-kilometrowym odcinkiem tej oczekiwanej od wielu lat drogi.
Obwodnice, wylotówki i autostrady
Moderator: Moderatorzy
Obwodnice, wylotówki i autostrady
Obwodnice, wylotówki i autostrady
47 miesięcy to niecałe 4 lata.
Obwodnice, wylotówki i autostrady
Tak tylko dorzuć sobie jeszcze do tego miesiące zimowe które nie są brane pod uwagę przy przetargu.Kaszmir pisze:47 miesięcy to niecałe 4 lata.
Obwodnice, wylotówki i autostrady
A ok, to kajam siękucyk pisze:Tak tylko dorzuć sobie jeszcze do tego miesiące zimowe które nie są brane pod uwagę przy przetargu.
Obwodnice, wylotówki i autostrady
Tyle, że miesiące zimowe można doliczyć wyłącznie podczas budowy, nie projektowania i innych formalności.
Obwodnice, wylotówki i autostrady
Wygrzebałem dokumentację koncepcyjną dla S7 Widoma - Nowa Huta z 2016r. Wersja finalna zapewne toto nie jest, ale względem planów MSIP z 2010 roku trochę się w koncepcji pozmieniało. Wrzucam tu arkusze dotyczące Krakowa:
Arkusz 6: Zesławice, węzeł z POK
https://drive.google.com/file/d/1EXNx6G ... sp=sharing
Arkusz 7: węzeł Mistrzejowice (Okulickiego)
https://drive.google.com/file/d/1AYkzwQ ... sp=sharing
Arkusz 8: węzeł Grębałów (Kocmyrzowska, Łowińskiego)
https://drive.google.com/file/d/1KGcBIT ... sp=sharing
Arkusz 9: al. Solidarności
https://drive.google.com/file/d/1INXgsZ ... sp=sharing
Wrzucam też mapę poglądową całości - ale raczej jako ciekawostkę w kontekście użytej w tle zachowanej w dość dobrym stanie mapy datowanej pi razy oko na lata 70. (nie ma jeszcze R. Czyżyńskiego, os. 2 Pułku się dopiero buduje)
https://drive.google.com/file/d/1sIbXQR ... sp=sharing
Najwięcej w koncepcji się chyba pozmieniało na węźle z Kocmyrzowką gdzie zaniechano robienia pełnej koniczynki i w zamian ma być rondo turbinowe do którego ma być dociągnięta również Łowińskiego. Do tego ma jeszcze powstać zbiornik retencyjny. Przystanek Darwina przeniesie się centralnie nad linię kolejową (i bardzo dobrze!), przystanek Wiadukty będzie na odnodze Łowińskiego - będzie więc pomijany przez tramwaje jadące wzdłuż Kocmyrzowskiej. Dojście do niego ma być jedynie po schodach / windą. Co ciekawe też, S7 nie pójdzie po całości śladem Ujastku Mogilskiego - ten zostanie przy życiu jako ślepa odnoga do ruiny hotelu - przez to cała S7 się nieco przesunie na zachód powodując całkiem sporo wyburzeń w Krzesławicach.
Arkusz 6: Zesławice, węzeł z POK
https://drive.google.com/file/d/1EXNx6G ... sp=sharing
Arkusz 7: węzeł Mistrzejowice (Okulickiego)
https://drive.google.com/file/d/1AYkzwQ ... sp=sharing
Arkusz 8: węzeł Grębałów (Kocmyrzowska, Łowińskiego)
https://drive.google.com/file/d/1KGcBIT ... sp=sharing
Arkusz 9: al. Solidarności
https://drive.google.com/file/d/1INXgsZ ... sp=sharing
Wrzucam też mapę poglądową całości - ale raczej jako ciekawostkę w kontekście użytej w tle zachowanej w dość dobrym stanie mapy datowanej pi razy oko na lata 70. (nie ma jeszcze R. Czyżyńskiego, os. 2 Pułku się dopiero buduje)
https://drive.google.com/file/d/1sIbXQR ... sp=sharing
Najwięcej w koncepcji się chyba pozmieniało na węźle z Kocmyrzowką gdzie zaniechano robienia pełnej koniczynki i w zamian ma być rondo turbinowe do którego ma być dociągnięta również Łowińskiego. Do tego ma jeszcze powstać zbiornik retencyjny. Przystanek Darwina przeniesie się centralnie nad linię kolejową (i bardzo dobrze!), przystanek Wiadukty będzie na odnodze Łowińskiego - będzie więc pomijany przez tramwaje jadące wzdłuż Kocmyrzowskiej. Dojście do niego ma być jedynie po schodach / windą. Co ciekawe też, S7 nie pójdzie po całości śladem Ujastku Mogilskiego - ten zostanie przy życiu jako ślepa odnoga do ruiny hotelu - przez to cała S7 się nieco przesunie na zachód powodując całkiem sporo wyburzeń w Krzesławicach.
Obwodnice, wylotówki i autostrady
Wizualizacja wideo S7 (krakowski odcinek od około 4:15)
https://youtu.be/EzSatcecrTo
https://youtu.be/EzSatcecrTo
Obwodnice, wylotówki i autostrady
WOJEWODA WYDAŁ DECYZJĘ WS. ODCINKA DROGI EKSPRESOWEJ S7
http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/ak ... esowej-s7/
http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/ak ... esowej-s7/
Wojewoda małopolski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla budowy blisko 19-kilometrowego odcinka trasy ekspresowej S7 pomiędzy Moczydłem na granicy województw małopolskiego i świętokrzyskiego i węzłem Miechów. Obecnie trwa przetarg ogłoszony na początku tego miesiąca przez krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na wykonawcę, który dokończy projektowanie i wybuduje ten odcinek drogi ekspresowej S7.
Obwodnice, wylotówki i autostrady
Budowa, która „nie zasypiała”. Betonowa autostrada w ekspresowym tempie
https://www.rynekinfrastruktury.pl/wiad ... 69618.html
Chodzi o obwodnicę autostradową Częstochowy. Po trzech i pół roku poprzedni wykonawca zostawił teren budowy z zaawansowaniem prac około 50%, GDDKiA nie widząc możliwości by skończył on w 4-letnim terminie rozwiązała więc z nim umowę i wzięła konsorcjum firm Strabag, Budimex i Budpol do dokończenia. I wygląda na to że się uda, bo zostały ostatnie szlify.
A teraz łyżka dziegdziu - poprzednim wykonawcą który dał d*py jest dokładnie ten sam Salini który wygrał przetarg na dokończenie S7 na terenie Krakowa. Jeśli będzie się trzymał swoich tradycji i standardów, to przebudowę Igołomskiej będzie można nazwać super ekspresową.
https://www.rynekinfrastruktury.pl/wiad ... 69618.html
BrawoPo 120 dniach od przejęcia placu budowy zakończone było układanie nawierzchni na 20-kilometrowej trasie.
Chodzi o obwodnicę autostradową Częstochowy. Po trzech i pół roku poprzedni wykonawca zostawił teren budowy z zaawansowaniem prac około 50%, GDDKiA nie widząc możliwości by skończył on w 4-letnim terminie rozwiązała więc z nim umowę i wzięła konsorcjum firm Strabag, Budimex i Budpol do dokończenia. I wygląda na to że się uda, bo zostały ostatnie szlify.
A teraz łyżka dziegdziu - poprzednim wykonawcą który dał d*py jest dokładnie ten sam Salini który wygrał przetarg na dokończenie S7 na terenie Krakowa. Jeśli będzie się trzymał swoich tradycji i standardów, to przebudowę Igołomskiej będzie można nazwać super ekspresową.
Obwodnice, wylotówki i autostrady
Od pewnego czasu w internetach krąży nowa koncepcja przebudowy Zakopianki na odcinku Kraków-Libertów. KLIK. Co myślicie na jej temat?
Obwodnice, wylotówki i autostrady
Ten wariant ma swoje plusy, chociaż jak dla mnie zdecydowanie więcej minusów.Yunkers pisze:Od pewnego czasu w internetach krąży nowa koncepcja przebudowy Zakopianki na odcinku Kraków-Libertów. KLIK. Co myślicie na jej temat?
Podstawy to pchanie całego tranzytu z drugiego końca Polski na już niewydolny węzeł Zakopiański, a co za tym idzie skierowanie ruchu na południową obwodnicę Krakowa która również stoi w korkach.
S7 powinna mieć kontynuację na południe od węzła Bieżanów lub gdzieś między węzłami wielickim a łagiewnickim.
No chyba że rozbudowa zakopianki Kraków-Libertów i budowa S7 powstalyby niezależnie od siebie to wtedy ma to sens.
Obwodnice, wylotówki i autostrady
Ma ktoś wiedzę na temat tego, czyli w świetle przepisów dozwolona jest tymczasowa organizacja ruchu na autostradzie, gdzie na skrzyżowaniu z łącznicą w ramach węzła nie ma pasa włączenia (tzw. rozbiegowego) tylko zwykły ustąp / stop? Parę dni temu wprowadzono takie rozwiązanie na węźle z Zakopianką - przez wyłączenie części północnej jezdni przełożono jeden z jej pasów ruchu na jezdnię południową, gdzie istniejące pasy przesunięto w prawo na pas awaryjny. Tyle że przy samym węźle nie ma pasa awaryjnego bo są na nim wyznaczone pasy wyłączania i włączania, które tym samym zostały tymczasowo zlikwidowane.
Oba braki są w mojej opinii bardzo niebezpieczne i powinny być niedopuszczalne. Zwłaszcza brak pasa rozbiegowego prowadzi do skrajnie niebezpiecznych sytuacji, że po całkowitym zatrzymaniu się z prędkością 10 km/h na pas autostrady nagle wjeżdża jakiś pojazd.
Oba braki są w mojej opinii bardzo niebezpieczne i powinny być niedopuszczalne. Zwłaszcza brak pasa rozbiegowego prowadzi do skrajnie niebezpiecznych sytuacji, że po całkowitym zatrzymaniu się z prędkością 10 km/h na pas autostrady nagle wjeżdża jakiś pojazd.
Obwodnice, wylotówki i autostrady
Podczas prac remontowych, jest to możliwe. Jest to tymczasowa organizacja ruchu. Na remontowanym odcinku autostrady, jest wprowadzone ograniczenie prędkości do, chyba, 80 jak nie 60 km/h.
Obwodnice, wylotówki i autostrady
Dokładnie tak samo było to rozwiązane na węźle w Tyńcu jakieś 2,5 roku temu. I pamiętam, że były korki spore, ale ponieważ u nas na ogół ludzie jeżdżą dosyć grzecznie i wpuszczają, to nie było problemów z włączaniem się na autostradę, zwłaszcza że jak prawy pas jechał powoli to raczej nikt się stopem na łącznicy nie przejmował, więc jechało się prawie na suwak. Ale gdy ruch był płynny i było już ciemno, no to słabo, bo nawet nie widać którym pasem jedzie auto. O, nawet jest to na street view: https://www.google.pl/maps/@50.020996,1 ... 312!8i6656
A tak co do organizacji remontowych, to obecnie na Pasterniku (no już w Modlniczce) jest remontowany wiadukt na węźle z Rząską i strzelnicą. W stronę Krakowa są 2 pasy z 3 normalnych, a w drugą stronę jest jeden na jezdni od strony Rząski a drugi poprowadzony jest przez węzeł, ale oznakowanie jest na tyle słabe, że praktycznie nikt(nie widziałem nikogo poza mną jadąc już kilka razy) nie korzysta z przejazdu przez węzeł, tylko wszyscy się wpychają i korkują ten jeden pas na jezdni.
A tak co do organizacji remontowych, to obecnie na Pasterniku (no już w Modlniczce) jest remontowany wiadukt na węźle z Rząską i strzelnicą. W stronę Krakowa są 2 pasy z 3 normalnych, a w drugą stronę jest jeden na jezdni od strony Rząski a drugi poprowadzony jest przez węzeł, ale oznakowanie jest na tyle słabe, że praktycznie nikt(nie widziałem nikogo poza mną jadąc już kilka razy) nie korzysta z przejazdu przez węzeł, tylko wszyscy się wpychają i korkują ten jeden pas na jezdni.
Obwodnice, wylotówki i autostrady
Węzeł Niepołomice na autostradzie A4 został dzisiaj otwarty.