Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 19 wrz 2019, o 12:24

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 516 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 35  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 3 kwi 2011, o 21:08 
Administrator

James napisał(a):

Świetna mapka, skąd można taką dostać? ;)

Tytuł:
PostNapisane: 3 kwi 2011, o 22:30 
Inspektor

Tak się składa, że mój tata zna współautora i dostał w prezencie ;) Nie mam pojęcia gdzie taką można dostać, ale mogę wybadać temat.

Tytuł:
PostNapisane: 4 kwi 2011, o 10:15 
Administrator

James napisał(a):
Nie mam pojęcia gdzie taką można dostać, ale mogę wybadać temat.

Jakbyś mógł, to poproszę ;) Bardzo podoba mi się ta mapka, zastanawiam się, czy są podobne dla innych inwestycji.

Tytuł:
PostNapisane: 4 kwi 2011, o 17:33 
Inspektor

Akurat ta mapka to był fragment mapy dla całego Krakowa i okolic :)

Tytuł:
PostNapisane: 4 kwi 2011, o 17:35 
Dyrektor

To jest mapa wszystkich inwestycji. Z jednej strony mapa Krakowa z zaznaczonymi inwestycjami, na odwrocie przekroje poszczególnych tras.

Nie polecam - strasznie to wygląda. Trochę pomaga świadomość, że przy obecnym stanie budżetu nie uda im się tak zniszczyć naszego miasta.

Tytuł:
PostNapisane: 4 kwi 2011, o 17:58 
Inspektor

Inwestycje są złe?

Tytuł:
PostNapisane: 4 kwi 2011, o 19:19 
Administrator

tramwajem napisał(a):
To jest mapa wszystkich inwestycji. Z jednej strony mapa Krakowa z zaznaczonymi inwestycjami, na odwrocie przekroje poszczególnych tras.

Czy wiesz, gdzie można taką mapkę nabyć? I stan na który rok zawiera?

Tytuł:
PostNapisane: 4 kwi 2011, o 20:17 
Dyrektor

James napisał(a):
Inwestycje są złe?

Te z mapki - tak. Miasto jest dla ludzi, nie dla samochodów.

Kaszmir napisał(a):
Czy wiesz, gdzie można taką mapkę nabyć? I stan na który rok zawiera?

Jak nie zapomnę, to jutro do niej zajrzę. Mapkę mam po znajomości z UMK i nie sądzę, by była łatwo dostępna.

Co ciekawe ta mapa wisi (wisiała?) w holu bieńczyckiej zajezdni :)

Tytuł:
PostNapisane: 4 kwi 2011, o 20:53 
Specjalista

tramwajem napisał(a):

A samochody dla kogo??

Tytuł:
PostNapisane: 4 kwi 2011, o 22:48 
Pasażer

Wraith napisał(a):
tramwajem napisał(a):

A samochody dla kogo??

Dziś z pracy ze Starowiślnej do Borku jechałem samochodem około godziny. Tramwajem zajęłoby mi to ok 25 minut (+ czas oczekiwania na tramwaj), mogąc w międzyczasie czytać książkę.

Pomijam koszty eksploatacji i ubezpieczenia samochodu w relacji do kosztów karty miejskiej.

I just hate cars...

Tytuł:
PostNapisane: 4 kwi 2011, o 23:19 
Inspektor

Jeśli nasi miłościwie nam panujący przyjęliby, że samochody to zło i jedyny słuszny sposób poruszania się po mieście to KM, to nigdy nie doczekamy się infrastruktury drogowej z prawdziwego zdarzenia. Lebo44, twoje doświadczenie które opisujesz najlepiej świadczy o tym, że jest potrzeba a wręcz konieczność tworzenia nowych rozwiązań właśnie pod kątem samochodów. Maybe then you'd stop hating cars ;)

Tytuł:
PostNapisane: 5 kwi 2011, o 10:36 
Kierownik

James napisał(a):
Jeśli nasi miłościwie nam panujący przyjęliby, że samochody to zło i jedyny słuszny sposób poruszania się po mieście to KM, to nigdy nie doczekamy się infrastruktury drogowej z prawdziwego zdarzenia. Lebo44, twoje doświadczenie które opisujesz najlepiej świadczy o tym, że jest potrzeba a wręcz konieczność tworzenia nowych rozwiązań właśnie pod kątem samochodów. Maybe then you'd stop hating cars ;)

Oprócz przekierowania tranzytu na obrzeża Krakowa, nie ma konieczności tworzenia nowych rozwiązań pod kątem samochodów. Nie idźmy tokiem myślenia amerykanów od lat 20 aż do 90! Jak James wytłumaczysz była sobie droga po 4 pasy ruchu w każdą stronę, obecnie zostało tylko 2 pasy - resztę zaorali, posadzili drzewka, zrobili pas dla KM i rowerów. Mi teraz budują pod blokiem po 2 pasy ruchu dla samochodów - po jaką cholerę to ja nie wiem...

Tytuł:
PostNapisane: 5 kwi 2011, o 11:31 
Inspektor

Jeśli chodzi o przypadek z czterema pasami, to nie podejmuję się tłumaczenia, bo nie znam sprawy. Zgodzę się z Tobą, że priorytetem w tej chwili powinno być odciążenie centrum, może wtedy rzeczywiście nie będzie trzeba tam wiele zmieniać. Tym niemniej nie uważam żeby np. Trasa Łagiewnicka była niepotrzebna. Potrzebne są połączenia umożliwiające szybsze, bardziej bezpośrednie poruszanie się po mieście. A ile będą miały pasów, to już inna sprawa...

Tytuł:
PostNapisane: 5 kwi 2011, o 11:48 
Dyrektor

James napisał(a):
Tym niemniej nie uważam żeby np. Trasa Łagiewnicka była niepotrzebna.

Na poziomie deklaracji wszystki jest potrzebne, słuszne i ważne.

Na poziomie rachunku zysków i strat Trasa Łagiewnicka to cmentarzysko setek milionów złotych i pięknej, spokojnej okolicy.

Przejdź się czasem wzdłuż Wilgi i zobacz ile tam ludzi. W mojej okolicy też tak kiedyś było - w miejscu gdzie obecnie stoi 8-pasmowa autostrada były boiska, górka gdzie jeździło się na sankach, rozlewisko rzeki, a za nim malownicza zalesiona góra, gdzie jeździliśmy na rowerach. Teraz boisko i górka zostały zaorane, rzeka została skanalizowana i zalewa dzielnicę, a w lesie nie da się wytrzymać dłużej niż 5' z powodu hałasu (inna sprawa, że i tak nie da się do niego dojść).

Odpowiesz pewnie, że miasto musi się rozwijać. Owszem, musi i nie mam nic przeciwko budowie nowych bloków na wolnych terenach. Tyko że między blokiem, a autostradą istnieje ogromna różnica - blok staje się częścią krajobrazu na równi z innymi elementami, osiedla mogą być zielone, przyjazne mieszkańcom i otwarte na spacerowiczów. Autostrada to gigantyczna, głośna i śmierdząca wyrwa w przestrzeni, która jest barierą nie do przekroczenia i zniechęca do korzystania z uroków życia w mieście. Następuje prywatyzacja przestrzeni, każdy zaczyna się grodzić, chronić przed smrodem i hałasem i spędzać czas wolny w czterech ścianach, ew. wyjeżdżając daleko za miasto. A tymczasem piękna i niegdyś żywa okolica zmienia się w betonową pustynię, z której każdy jak najszybciej chce uciec, a jeśli nie może się wyprowadzić to kupuje auto, by jak najmniej w niej przebywać.

Poczytaj Gehla :)

Ostatnio edytowano 5 kwi 2011, o 18:05 przez tramwajem, łącznie edytowano 6 razy

Tytuł:
PostNapisane: 5 kwi 2011, o 18:07 
Administrator

tramwajem napisał(a):
Przejdź się czasem wzdłuż Wilgi i zobacz ile tam ludzi. W mojej okolicy też tak kiedyś było - w miejscu gdzie obecnie stoi 8-pasmowa autostrada były boiska, górka gdzie jeździło się na sankach, rozlewisko rzeki, a za nim malownicza zalesiona góra, gdzie jeździliśmy na rowerach. Teraz boisko i górka zostały zaorane, rzeka została skanalizowana i zalewa dzielnicę, a w lesie nie da się wytrzymać dłużej niż 5' z powodu hałasu (inna sprawa, że i tak nie da się do niego dojść).

Odpowiesz pewnie, że miasto musi się rozwijać. Owszem, musi i nie mam nic przeciwko budowie nowych bloków na wolnych terenach. Tyko że między blokiem, a autostradą istnieje ogromna różnica - blok staje się częścią krajobrazu na równi z innymi elementami, osiedla mogą być zielone, przyjazne mieszkańcom i otwarte na spacerowiczów. Autostrada to gigantyczna, głośna i śmierdząca wyrwa w przestrzeni, która jest barierą nie do przekroczenia i zniechęca do korzystania z uroków życia w mieście. Następuje prywatyzacja przestrzeni, każdy zaczyna się grodzić, chronić przed smrodem i hałasem i spędzać czas wolny w czterech ścianach, ew. wyjeżdżając daleko za miasto. A tymczasem piękna i niegdyś żywa okolica zmienia się w betonową pustynię, z której każdy jak najszybciej chce uciec, a jeśli nie może się wyprowadzić to kupuje auto, by jak najmniej w niej przebywać.

Poczytaj Gehla :)

Nie wdając się w konkretne przypadki, miasto zdecydowanie musi się rozwijać. Budowanie małych dróg to działanie krótkodystansowe.
Wiesz, na tej zasadzie to poza murami Starego Miasta też kiedyś były pola, łąki itd. - a teraz co? Niedobra I obw., ruch uliczny, głośne autobusy i tramwaje. A jednak nikt (prawie nikt? ;p ) nie żąda, aby przywrócić tam dawne klimaty ;)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 516 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 35  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1