Sprawy polityczne w kraju

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
czatowiec
Dyrektor
Posty: 2574
Rejestracja: 21 wrz 2009, o 22:35
Lokalizacja: Kraków Łobzów
Kontakt:

#1 Post autor: czatowiec » 13 kwie 2010, o 13:51

Szanując Lecha Kaczyńskiego zwrócę jedną małą uwagę dotyczącą akurat naszego miasta - o ile ulica może być, to nazywanie Ronda Mogilskiego jego imieniem jest przesadą patrząc na to, że nie chciano mu dać honorowego obywatelstwa.
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2010, o 15:00 przez czatowiec, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Locutus
Moderator
Posty: 7982
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 08:40
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

#2 Post autor: Locutus » 13 kwie 2010, o 19:12

Litości... Od tego, że tragicznie zmarł w wypadku, Lech Kaczyński nie stał się nagle wielkim bohaterem narodowym (tak jak inni ludzie codziennie tracący życie w rozmaitych wypadkach się nimi nie stają), mimo że media nam od soboty taką właśnie wersję wydarzeń usiłują wcisnąć niemalże przemocą. Lech Kaczyński był postacią bardzo kontrowersyjną, miał tyle samo zwolenników, co przeciwników (a obie strony równie zagorzałe) i pomysł nazywania czegokolwiek jego imieniem jest... równie kontrowersyjny, co sam Kaczyński.

Pozdrawiam!
LOKI
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2010, o 19:13 przez Locutus, łącznie zmieniany 2 razy.
Komunikacja miejska ma być dla ludzi. Nigdy na odwrót.

Awatar użytkownika
I.G.I
Dyrektor
Posty: 1167
Rejestracja: 14 wrz 2009, o 22:03
Lokalizacja: Krowodrza
Kontakt:

Sprawy polityczne w kraju

#3 Post autor: I.G.I » 13 kwie 2010, o 19:57

Locutus pisze:Litości... Od tego, że tragicznie zmarł w wypadku, Lech Kaczyński nie stał się nagle wielkim bohaterem narodowym (tak jak inni ludzie codziennie tracący życie w rozmaitych wypadkach się nimi nie stają), mimo że media nam od soboty taką właśnie wersję wydarzeń usiłują wcisnąć niemalże przemocą. Lech Kaczyński był postacią bardzo kontrowersyjną, miał tyle samo zwolenników, co przeciwników (a obie strony równie zagorzałe) i pomysł nazywania czegokolwiek jego imieniem jest... równie kontrowersyjny, co sam Kaczyński.

Pozdrawiam!
LOKI
Loki... Bo on Ci już "Męczennikiem Narodu" został... Jeszcze tylko kanonizacji brakuje.

Zrobiłem osobny temat, gdyż to już jest sprawa polityczna, dotycząca nie tylko Krakowa - adm. Coffee
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2010, o 20:18 przez I.G.I, łącznie zmieniany 1 raz.
Wiślacka {5} Krowodrza

Awatar użytkownika
Coffee
Wisielec pomostowy
Posty: 6573
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 15:59
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

#4 Post autor: Coffee » 13 kwie 2010, o 20:27

Loki... Bo on Ci już "Męczennikiem Narodu" został... Jeszcze tylko kanonizacji brakuje.
Niestety nasze społeczeństwo takie jest: Popadamy ze skrajności, w skrajność...
Osobiście uważam, ze pochówek pary prezydenckiej w Krakowie, to pomysł niedorzeczny. Prezydent Kaczyński osobiście niczym nie przysłużył się w Krakowie. A i nie zapominajmy, kto robi bałagan w krakowskim budżecie (PiS) i kto jest jego prezesem (Kaczyński).
Uważam, ze idealnym miejscem jego, wiecznego spoczywania, powinno być na Powązkach...
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2010, o 00:36 przez Coffee, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek
Ich will dass ihr mir vertraut
Ich will dass ihr mir glaubt
Ich will eure Blicke spüren
Jeden Herzschlag kontrollieren

Awatar użytkownika
czatowiec
Dyrektor
Posty: 2574
Rejestracja: 21 wrz 2009, o 22:35
Lokalizacja: Kraków Łobzów
Kontakt:

#5 Post autor: czatowiec » 13 kwie 2010, o 21:18

Wiesz, to się nazywa propagandą - nawet w szkole po jego śmierci zaczęli uczyć teksty typu "Może był kontrowersyjny, ale zawsze chciał prawdy i dobra Polski...". A podobno w szkole nauczyciel nie może rozmawiać o poglądach politycznych... :devil:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Locutus
Moderator
Posty: 7982
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 08:40
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

#6 Post autor: Locutus » 13 kwie 2010, o 22:56

I pomyśleć, że ja w tym wątku marudziłem na nazywanie jego imieniem ronda… A niech sobie i Aleje Trzech Wieszczów nawet przemianują na Aleję Lecha Kaczyńskiego, byle nie profanowali katedry na Wawelu… Kaczyński na równi z Władysławem Jagiełłą, Tadeuszem Kościuszką czy Józefem Piłsudskim ? Ludzie, uszczypnijcie mnie, bo ja chyba śnię... Obym się z tego koszmaru jak najszybciej obudził...

...taki wstyd...

Pozdrawiam!
LOKI
Komunikacja miejska ma być dla ludzi. Nigdy na odwrót.

krawiec
Kierownik
Posty: 999
Rejestracja: 2 lis 2009, o 16:24
Lokalizacja: Mistrzejowice

#7 Post autor: krawiec » 14 kwie 2010, o 00:27

Locutus pisze:I pomyśleć, że ja w tym wątku marudziłem na nazywanie jego imieniem ronda… A niech sobie i Aleje Trzech Wieszczów nawet przemianują na Aleję Lecha Kaczyńskiego, byle nie profanowali katedry na Wawelu… Kaczyński na równi z Władysławem Jagiełłą, Tadeuszem Kościuszką czy Józefem Piłsudskim ? Ludzie, uszczypnijcie mnie, bo ja chyba śnię... Obym się z tego koszmaru jak najszybciej obudził...
Pozdrawiam!
LOKI
Zastanów się tylko kto:
- wymyślił pochówek na Wawelu;
- ordynuje Katedrą Wawelską;
- sprawuje władzę i pozwolił takie miejsce pochówku.
L. Kaczyński, a tym bardziej M. Kaczyńska nawet w snach nie myśleli o Wawelu.
Psy należy wieszać na żywych, a zmarłych zostawić w spokoju.
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2010, o 00:28 przez krawiec, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
czatowiec
Dyrektor
Posty: 2574
Rejestracja: 21 wrz 2009, o 22:35
Lokalizacja: Kraków Łobzów
Kontakt:

#8 Post autor: czatowiec » 14 kwie 2010, o 06:31

Rozumiem was, sam jestem sceptyczny w tej sprawie, ale nie warto bić piany. Decyzja zapadła, i nie warto robić wiochy. Nawet moja starsza powiedziała, że dopiero będzie obciach, jak protestujący wyjdą w dzień pogrzebu na ulice, a wtedy będą tam przywódcy największych państw... Tak sobie wymyśliła rodzina, władze Krakowa się zgodziły i wypada się pogodzić z tą niekoniecznie dobrą decyzją.
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2010, o 06:32 przez czatowiec, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Locutus
Moderator
Posty: 7982
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 08:40
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

#9 Post autor: Locutus » 14 kwie 2010, o 07:20

krawiec pisze:(...) Psy należy wieszać na żywych, a zmarłych zostawić w spokoju.
Nie zapominaj, że bliźnięta jednojajowe są z biologicznego punktu widzenia klonami. I zazwyczaj mają takie same pomysły. Lech Kaczyński za życia zdradzał przejawy megalomanii – kontynuowanej obecnie przez jego brata.
czatowiec pisze:Rozumiem was, sam jestem sceptyczny w tej sprawie, ale nie warto bić piany. Decyzja zapadła, i nie warto robić wiochy. Nawet moja starsza powiedziała, że dopiero będzie obciach, jak protestujący wyjdą w dzień pogrzebu na ulice, a wtedy będą tam przywódcy największych państw...
Obciach to będzie jak ludzie na ulice NIE wyjdą. Bo to będzie znaczyło, że z Polakami można zrobić wszystko. Można napluć na największe narodowe świętości, a oni tylko się uśmiechną. Przecież pochowanie Kaczyńskiego na Wawelu, w miejscu gdzie spoczywają wieki polskiej historii, w miejscu świętym, w miejscu, gdzie prawo pośmiertnego spoczynku zawsze mieli tylko najwybitniejsi z wybitnych, to tak samo jakby w klasztorze na Jasnej Górze obok portretu Matki Boskiej Częstochowskiej na tym samym ołtarzu powiesić portret Marii Kaczyńskiej. Profanacja tego samego kalibru. Profanacja największej świętości narodowej.
czatowiec pisze: Tak sobie wymyśliła rodzina, władze Krakowa się zgodziły i wypada się pogodzić z tą niekoniecznie dobrą decyzją.
Ten, kto się z nią pogodzi, pokaże, że Wawel nic dla niego nie znaczył.

Czy od dzisiaj śmierć w wypadku jest warunkiem wystarczającym do pochówku na Wawelu? Czy jak pana Kowalskiego potrąci samochód, to też będzie można go położyć w krypcie obok Piłsudskiego i Kościuszki?

Pozdrawiam!
LOKI
Komunikacja miejska ma być dla ludzi. Nigdy na odwrót.

krawiec
Kierownik
Posty: 999
Rejestracja: 2 lis 2009, o 16:24
Lokalizacja: Mistrzejowice

#10 Post autor: krawiec » 14 kwie 2010, o 08:58

Locutus pisze:
krawiec pisze:(...) Psy należy wieszać na żywych, a zmarłych zostawić w spokoju.
Nie zapominaj, że bliźnięta jednojajowe są z biologicznego punktu widzenia klonami. I zazwyczaj mają takie same pomysły. Lech Kaczyński za życia zdradzał przejawy megalomanii – kontynuowanej obecnie przez jego brata.
Co nie znaczy, że każdy pomysł Jarka musi być dobry (tak jak ten z pochówkiem na Wawelu). Dziwisz powinien odpowiednio zareagować, bo to on ordynuje Kryptami. A jaki nasz Arcy.. jest, każdy wie i widzi.

Pogrzeb na Wawelu
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2010, o 09:10 przez krawiec, łącznie zmieniany 1 raz.

Flover
Inspektor
Posty: 367
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 19:52
Lokalizacja: aglo

#11 Post autor: Flover » 14 kwie 2010, o 09:05

Ja rozumiem, że w niektórych środowiskach Kaczyński był uważany za winnego zlodowacenia, globalnego ocieplenia czy nawet szadzi, która nawiedziła nas wiosną. Proponuję jednak teraz tego nie roztrząsać.
Zostanie pochowany na Wawelu ponieważ był urzędującym prezydentem, który stracił życie pełniąc służbę. Czytaliście co miał powiedzieć w Katyniu? Jeśli nie to proponuję przeczytać. Choć jako prezydent na pewno nie był doskonały, nie da się ukryć że był patriotą i miał Polskę w sercu. To bardzo rzadka cecha polskich polityków. Czy Piłsudskiego, Kościuszkę, Sikorskiego będziemy rozliczać za skuteczność ich polityki? No to czas ich wywalić z Wawelu. Może za metody, którymi się posługiwali w polityce, za ich moralną godziwość? Krakowianie, szykujcie łopaty!

Współczesnych i nowożytnych polityków nie chowaliśmy, jak królów, z urzędu. Zostali wybrani ponieważ byli politykami-patriotami. Za czasów Kościuszki kandydatów na Wawel można by znaleźć wielu, w latach międzywojennych, po kilku powstaniach, już było ich znacznie mniej, obecnie, może 70 lat po II Wojnie Światowej, wielu patriotów nie widzę. Kaczyński, jakim politykiem by nie był, był dla mnie czytelną postacią, większość polityków spogląda na mnie spod PRowej maski i szczerze mówiąc nie wiem, co o nich myśleć, nie wiem czy gest i słowo to tylko gra, która ma zjednać moją sympatię, czy autentyczna wola zmiany na lepsze.

Kaczyński był, jak powiedziałem, postacią wyrazistą w swoich poglądach a nie "mętną". Przyjęcie takiej postawy sprawiło, że miał radykalnych zwolenników i przeciwników. Czy nie podobnie było z Piłsudskim? Trochę mniej, ale jednak z Kościuszką i Sikorskim? Czy to były osoby, które wszystkim się podobały? Uroczyste pochowanie Piłsudskiego przeciągało się. Bp. Pieronek radzi, żeby miejsce stałego spoczynku wybrać później, myślę, że to dobra rada. Pochowanie go na Wawelu teraz budzi jak widać kontrowersje i można by się z nim wstrzymać.

Co do protestu i wielkiej profanacji Wawelu.... To jest takie krakowskie... co by się w Krakowie nie chciało zrobić, protestujmy! Wpiszmy skład grobów do UNESCO, to zostanie nietknięty na zawsze:P Nie wiem, kto ze współczesnych osób byłby według Krakusów "godzien" Wawelu? Podejrzewam, że nikt w ostatnim stuleciu, nie licząc osób, których Wawel na pewno nie jest godzien, takich jak np. Jan Paweł II, na którego sobie już ostrzyli zęby. Cieszę się w każdym razie, że po świętym Krakowie wolno mi jeszcze chodzić w butach.
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2010, o 10:03 przez Flover, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Coffee
Wisielec pomostowy
Posty: 6573
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 15:59
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

#12 Post autor: Coffee » 14 kwie 2010, o 09:33

Zapytam się jeszcze raz: Czym osobiście Kaczyński przyczynił, by być godzien pochowany w Krakowie?
A co do Jana Pawła II, to trochę inna sprawa... Choć osobiście nic nie mam przeciwko jego pochówku na Wawelu, bo jeszcze jako Karol Wojtyła przysłużył się w Krakowie.
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2010, o 09:34 przez Coffee, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek
Ich will dass ihr mir vertraut
Ich will dass ihr mir glaubt
Ich will eure Blicke spüren
Jeden Herzschlag kontrollieren

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Posty: 22832
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 21:25
Kontakt:

#13 Post autor: Kaszmir » 14 kwie 2010, o 10:05

Flover pisze:Czytaliście co miał powiedzieć w Katyniu? Jeśli nie to proponuję przeczytać.
Czy znasz jakiś adres www, gdzie mógłbym znaleźć tę przemowę?
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2010, o 10:06 przez Kaszmir, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
czatowiec
Dyrektor
Posty: 2574
Rejestracja: 21 wrz 2009, o 22:35
Lokalizacja: Kraków Łobzów
Kontakt:

#14 Post autor: czatowiec » 14 kwie 2010, o 14:45

Locotus - I co? Przyjadą osobistości do Krakowa, a tutaj jakaś wiejska demonstracja? Może nie zrobił tyle co np. Jan III Sobieski, ale spocznie w innej krypcie (nie królewskiej), a do tego jak to nam mówią nauczyciele cały czas (wszystkie j. polskie i historie są o tym wypadku w tym tygodniu) Kaczyński był profesorem, razem z Wałęsą wypędził komunę z Polski, i zginął w trakcie służby naszej ojczyźnie. Nie przepadałem za nim, ale należy mu się jednak szacunek. Tak zadecydowano, a MNIEJSZOŚĆ osób protestuje. Np. według mnie jak chcieli go pochować w Krakowie, to mogli to zrobić na skałce albo w alei zasłużonych na Cmentarzu Rakowickim, ale postawiono na wawel i koniec. Dalej agresywnie protestując pokażemy brak kultury osobistej i szacunku do zmarłego...
Obrazek
Obrazek

Mseifer
Administrator Techniczny
Posty: 9959
Rejestracja: 14 wrz 2009, o 20:01
Lokalizacja: Kraków->Bieńczyce
Kontakt:

#15 Post autor: Mseifer » 14 kwie 2010, o 15:10

Kaszmir pisze:
Flover pisze:Czytaliście co miał powiedzieć w Katyniu? Jeśli nie to proponuję przeczytać.
Czy znasz jakiś adres www, gdzie mógłbym znaleźć tę przemowę?
Ja mam:
Niewypowiedziane przemówienie Lecha Kaczyńskiego
http://wyborcza.pl/1,75478,7761186,Niew ... kiego.html

Dlaczego Wawel, a nie Powązki?
http://wyborcza.pl/1,105841,7768819,Dla ... z0l0xmJVp4
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2010, o 15:11 przez Mseifer, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany

Wróć do „II. W kraju”