Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 14 paź 2019, o 09:03

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Na kogo zagłosujesz w drugiej turze wyborów
Ankieta wygasła 23 maja 2015, o 14:17
Bronisław Komorowski 29%  29%  [ 11 ]
Andrzej Duda 53%  53%  [ 20 ]
Nie pójdę wcale - ciężki wybór 18%  18%  [ 7 ]
Liczba głosów : 38
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 maja 2015, o 19:07 
Dyspozytor

Krakowiak2013 napisał(a):
Nawet jakby PiS wygrało wybory to nie mają szans na rządzenie z racji na to, że nikt z nimi nie zawiąże koalicji.

Zobaczymy jak te wybory będą wyglądać. Jak obywatele będą chcieli JOWów to po niedzielnych wyborach tak podobno wyglądał by podział sejmu:
Obrazek

PostNapisane: 13 maja 2015, o 19:23 
Specjalista

Lw25 napisał(a):
A mnie ciekawi, ilu wyborców Kukiza (albo czy sam Kukiz), wie, że jowy to rozbijanie betonu poprzez polewanie go betonem... :clap: :lol-above: :rotfl:

Ja głosowałem na Kukiza nie dla JOWów. W mojej opinii chodzi o to, by społeczeństwo pokazało, że panowie (p)osłowie się zapędzają zbytnio, że czas zmienić złodziei.

PostNapisane: 13 maja 2015, o 19:28 
Dyspozytor

@Krakowiaczek - nie ma co porównywać. JOWy należy wprowadzać, ale najpierw trzeba zabrać dotacje dla partii, skończyć ze stronnością telewizji oraz wyedukować ludzi, że w nowym systemie liczy się ich człowiek z okręgu, a nie partia. JOWy tak, ale nie teraz.

PostNapisane: 13 maja 2015, o 20:02 
Administrator Techniczny

Nawet Marcinkiewicz z Pisu chce głosować na Komorowskiego a dlaczego?
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju, ... 42092.html

PostNapisane: 13 maja 2015, o 20:33 
Dyrektor

Mseifer napisał(a):
Nawet Macierewicz z Pisu chce głosować na Komorowskiego a dlaczego?

Chyba Marcinkiewicz? :letssin:

PostNapisane: 13 maja 2015, o 21:05 
Dyrektor

rafaello napisał(a):
Mseifer napisał(a):
Nawet Macierewicz z Pisu chce głosować na Komorowskiego a dlaczego?

Chyba Marcinkiewicz? :letssin:

e tam.. taki drobny szczegół :-)

PostNapisane: 14 maja 2015, o 09:16 
Specjalista

Krakowiak2013 napisał(a):
edek3253 napisał(a):
Rozwiązanie? Nie partie sejmowe! Trzeba skupić ludzi antysystemowych i na październik robić wielki ruch. Obalić partie sejmowe, to są ciagle te same osoby, robią nam teatr, a my tylko klaszczemy jednym, buczymy na drugich, a wszyscy cierpią...

<-----> Wczoraj oglądałem Szkło Kontaktowe w TVN24 i dwóch widzów pytało co ludzie wiedzą o Kukizie, bo podczas kampanii nic o sobie dokładnie nie powiedział. Naprawdę takich osób chcecie w polityce, o których mało wiecie?

Był już casus Stana Tymińskiego, młodsi mogą nie pamiętać - człowiek znikąd (Kanada?), nagle spreparowana Partia X, czarne teczki...- i nagle wysokie poparcie, że aż do II tury przeszedł :eek: ;P :wall:
edek3253 - znaczy nawołujesz do rewolucji październikowej :devil: tyle że anarchistycznej, dobrze mniemam :?:

PostNapisane: 14 maja 2015, o 09:18 
Moderator

Mnie ogarnęło przerażenie. Za poprzednich rządów PiSu uciekłem z Polski, bo już nie mogłem znieść tego szczucia krzyżem, tej atmosfery narodowokatolickiej, w której czułem się jak parias, jak obywatel drugiej kategorii. Uciekłem, bo rzygać mi się chciało, jak widziałem, że wiceministrem edukacji jest debil zbyt tępy by zrozumieć teorię ewolucji, zaś ministrem naziol... A i we Francji się tylko wstydziłem, bo ileż można czytać o tym, że „Polską rządzi koalicja prawicowych populistów bez programu, bandytów, którzy uciekli przed wyrokami do sejmu po immunitet i faszyzujących katolickich radykałów” (a tak – bardzo zresztą trafnie – francuskie gazety pisały o Polsce). Teraz do tego dojdzie jeszcze banda inżynierów od budowy mostów wymachująca parówkami i puszkami po piwie i blefująca na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej... Bogowie, jaki wstyd.

Zabrałem się ostro do składania wniosku o obywatelstwo francuskie. Jeśli wygra Duda i jeśli dostanę obywatelstwo francuskie, zrzekam się polskiego. Nie chcę się więcej wstydzić.

Pozdrawiam!
LOKI

PostNapisane: 14 maja 2015, o 10:00 
Dyspozytor

ROTFL
Edit:
Cytuj:
(...)jeśli dostanę obywatelstwo francuskie, zrzekam się polskiego.

Powodzenia, oby tak się stało.

PostNapisane: 14 maja 2015, o 10:08 
Dyspozytor

Locutus napisał(a):
jak widziałem, że wiceministrem edukacji jest debil zbyt tępy by zrozumieć teorię ewolucji, zaś ministrem naziol...

Akurat w kwestii edukacji się wypowiem, bo mam w branży rodzinę. I od Giertycha słyszę, że gorzej już być nie może. Potem przychodzi nowy minister i udowadnia, że może.

Co do reszty Twojej wypowiedzi mam mnóstwo znajomych (młodzi ludzie wiek 23 - 27 powiedzmy), którzy rozważają wyjazd za granicę, gdy kolejny raz przy władzy zostanie PO. Znacznie mniej tych, którzy boją się krzyża i atmosfery narodowo-katolickiej. Od krzyża nikt nie umiera, od atmosfery też nie. A niestety brak rozwoju z rosnącą świadomością tego jak jest na zachodzie do tego prowadzi

PostNapisane: 14 maja 2015, o 10:19 
Moderator

aislinnek napisał(a):
Od krzyża nikt nie umiera

Powiedz to takiemu jednemu cieśli, co się Jezus nazywał...
Cytuj:
A niestety brak rozwoju z rosnącą świadomością tego jak jest na zachodzie do tego prowadzi

PKB nam rośnie chyba najlepiej w Europie, Węgry też rozwijają się wolniej. A co do rozwoju światopoglądowego, to w przypadku wybrania jeszcze większych katoli możesz o nim zapomnieć. Rozwój będzie... tkanki tłuszczowej u klechów.

PostNapisane: 14 maja 2015, o 10:31 
Dyspozytor

Lw25 napisał(a):
PKB nam rośnie chyba najlepiej w Europie, Węgry też rozwijają się wolniej. A co do rozwoju światopoglądowego, to w przypadku wybrania jeszcze większych katoli możesz o nim zapomnieć. Rozwój będzie... tkanki tłuszczowej u klechów.

Mnie uczono, że PKB nie jest najbardziej miarodajnym wskaźnikiem, a wręcz odwrotnie. Notabene za PiSu był całkiem dobry wzrost gospodarczy (mierzony tym właśnie miernym PKB) (taaa, wiem mamy kryzys), a jeszcze wcześniej za SLD (które niby takie anty- ale konkonrdat podpisali) bodajże jeszcze wyższy.

Co do wskaźników i statystyk: za rządów PO pierwszy raz od lat zdarzył się okres (nie jestem pewien miesiąc czy kwartał, bodajże w 2012) kiedy spadła średnia realna płaca (stosunek wzrostu płac do inflacji). Co do drugich (tkanki tłuszczowej), to czy jak rządził PiS to księża mieli lepiej niż teraz? I co do *********** ma wiara do rozwoju gospodarczego? Pytam jako nie-katol, bo nie widzę związku :/.

PostNapisane: 14 maja 2015, o 10:33 
Moderator

lucapacioli napisał(a):
Powodzenia, oby tak się stało.

Ano oby. Odkąd mieszkam we Francji, wreszcie czuję się na swoim miejscu; wreszcie trafiłem do kraju, którego wartości mi odpowiadają, gdzie jest mi po prostu dobrze.

aislinnek napisał(a):
Akurat w kwestii edukacji się wypowiem, bo mam w branży rodzinę. I od Giertycha słyszę, że gorzej już być nie może. Potem przychodzi nowy minister i udowadnia, że może.

Przynajmniej nowy minister nie próbuje jeszcze mocniej nasilić indoktrynacji młodej ludzi, która i tak w Polsce bardziej przypomina Iran niż cywilizowany świat. Zresztą chyba wszyscy pamiętają, jak licealiści wyszli na ulicę, gdy Giertych został ministrem edukacji... Takich masowych protestów licealistów chyba w III RP nie było nigdy wcześniej ani później.
aislinnek napisał(a):
Co do reszty Twojej wypowiedzi mam mnóstwo znajomych (młodzi ludzie wiek 23 - 27 powiedzmy), którzy rozważają wyjazd za granicę, gdy kolejny raz przy władzy zostanie PO.

PiS już miał okazję, żeby istotnie podnieść pensje minimalne, zlikwidować umowy śmieciowe, etc. I co? Zrobił to? Nic mi o tym nie wiadomo... Więc skąd przeświadczenie, że teraz to zrobi?
aislinnek napisał(a):
Znacznie mniej tych, którzy boją się krzyża i atmosfery narodowo-katolickiej. Od krzyża nikt nie umiera, od atmosfery też nie.

Może i nie umiera, ale do więzienia już iść może – z paragrafu o obrazie uczuć religijnych. Uważam, że Polska powinna być dla WSZYSTKICH Polaków – a nie tylko dla deklarującej przynależność do kościoła rzymskokatolickiego większości. Tymczasem jest z tym w Polsce niestety bardzo źle, a za PiSu będzie jeszcze gorzej.
aislinnek napisał(a):
A niestety brak rozwoju z rosnącą świadomością tego jak jest na zachodzie do tego prowadzi

Brak rozwoju? O ile mi wiadomo, Polska była jedynym krajem UE, który uniknął recesji podczas ostatniego kryzysu, a jej wskaźniki ekonomiczne nie prezentują się najgorzej.

Jasne. Nie lubię PO. Ale PO jest po prostu mniejszym złem. Wolę jak politycy zajmują się gospodarką i rządzeniem, niż jak zajmują się szukaniem haków, przerzucaniem teczkami, prześciganiem w pobożności i parówkami smoleńskimi.

Pozdrawiam!
LOKI

PostNapisane: 14 maja 2015, o 11:00 
Moderator

aislinnek napisał(a):
Lw25 napisał(a):

Mnie uczono, że PKB nie jest najbardziej miarodajnym wskaźnikiem, a wręcz odwrotnie. Notabene za PiSu był całkiem dobry wzrost gospodarczy (mierzony tym właśnie miernym PKB) (taaa, wiem mamy kryzys), a jeszcze wcześniej za SLD (które niby takie anty- ale konkonrdat podpisali) bodajże jeszcze wyższy.

Co do wskaźników i statystyk: za rządów PO pierwszy raz od lat zdarzył się okres (nie jestem pewien miesiąc czy kwartał, bodajże w 2012) kiedy spadła średnia realna płaca (stosunek wzrostu płac do inflacji). Co do drugich (tkanki tłuszczowej), to czy jak rządził PiS to księża mieli lepiej niż teraz? I co do *********** ma wiara do rozwoju gospodarczego? Pytam jako nie-katol, bo nie widzę związku :/.

Chodziło o to, że rozwój gospodarczy mamy już teraz, ale światopoglądowo zostalibyśmy zabetonowani.

PostNapisane: 14 maja 2015, o 11:08 
Administrator

Locutus napisał(a):
Zresztą chyba wszyscy pamiętają, jak licealiści wyszli na ulicę, gdy Giertych został ministrem edukacji... Takich masowych protestów licealistów chyba w III RP nie było nigdy wcześniej ani później.

Jakkolwiek szanuję licealistów, to byłbym ostrożny z powoływaniem się na nich w dyskusjach politycznych. Dla przypomnienia, w wyborach licealistów w Krakowie zwyciężył JKM.

Locutus napisał(a):
Może i nie umiera, ale do więzienia już iść może – z paragrafu o obrazie uczuć religijnych. Uważam, że Polska powinna być dla WSZYSTKICH Polaków – a nie tylko dla deklarującej przynależność do kościoła rzymskokatolickiego większości. Tymczasem jest z tym w Polsce niestety bardzo źle, a za PiSu będzie jeszcze gorzej

Osobiście zwykle mam odwrotne wrażenie: od lat najłatwiej obraża się katolików i niewiele się z tym robi. Przykładem darcie Biblii.

Locutus napisał(a):
Wolę jak politycy zajmują się gospodarką i rządzeniem,

Pod warunkiem, że starają się je naprawić, a nie pogorszyć. Niestety zbyt często mam wrażenie, że jedyne co PO potrafi robić to podnosić podatki i okradać nas z emerytur.

Lw25 napisał(a):
Chodziło o to, że rozwój gospodarczy mamy już teraz

Nie sądzę, by była to zasługa PO.

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1