Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 12 lis 2019, o 12:38

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona

Na kogo zagłosujesz w drugiej turze wyborów
Ankieta wygasła 23 maja 2015, o 14:17
Bronisław Komorowski 29%  29%  [ 11 ]
Andrzej Duda 53%  53%  [ 20 ]
Nie pójdę wcale - ciężki wybór 18%  18%  [ 7 ]
Liczba głosów : 38
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 maja 2015, o 14:13 
Administrator

Krakowiak2013 napisał(a):
Kandydat PiS-u w debacie zostanie zmiażdżony, bo będzie pewny wygranej w II turze. Podobnie było w przypadku Komorowskiego, który był pewnej wygranej w I turze, a wiadomo jak się skończyło.

Nikt nie jest pewny wygranej i obaj kandydaci dosłownie stają na głowie od niedzieli, by zyskać głosy. Nie akcpetuję argumentów opartych na domniemaniach.

W kwestii drugiego pytania trudno mi powiedzieć dlaczego obecny Prezydent RP nie chciał brać udział w debacie.

To ja Ci wyjaśnię :-) Po prostu wiedział, że zostanie zrównany z ziemią.

BTW Duda już zapowiedział, że jest gotów wziąć udział w debacie prowadzonej przez Kukiza. A jak tam Komorowski?

PostNapisane: 13 maja 2015, o 14:15 
Dyspozytor

Komorowski boi się iść bo nie dostanie pytań na kartce i nie będzie wiedział co powiedzieć.

PostNapisane: 13 maja 2015, o 14:17 
Dyrektor

Kaszmir napisał(a):
BTW Duda już zapowiedział, że jest gotów wziąć udział w debacie prowadzonej przez Kukiza. A jak tam Komorowski?

W tej sprawie głos zabrał Grzegorz Schetyna, który powiedział NIE. Dlaczego tak powiedział kieruje do słów z Newsweeka:

Cytuj:
Jednak Grzegorz Schetyna, który według medialnych informacji nieformalnie przejął dowodzenie sztabem wyborczym Komorowskiego debacie prowadzonej przez Kukiza mówi stanowcze nie. - Poważna dyskusja - tak, happening polityczny - nie - tak skomentował pomysł w TVP Info. Podkreślił, że II tura wyborów wymaga poważnych dyskusji na najważniejsze tematy, w tym o polityce zagranicznej i bezpieczeństwie Polski, i nie może być happeningiem, który miałby służyć wyłącznie celom Pawła Kukiza.

http://polska.newsweek.pl/kukiz-proponu ... 073,1.html

https://www.facebook.com/kmkwobiektywie/

PostNapisane: 13 maja 2015, o 14:36 
Dyspozytor

Słowa Grzegorza Schetyny świadczą, że Komorowski nie powinien przyjść na debatę do TVN. Tam dziennikarstwo uprawiają ludzie, z którymi w ogóle nie da się rozmawiać. Podobnie w TVP jeżeli prowadzić ją będzie Kraśko albo Tadla.

PostNapisane: 13 maja 2015, o 14:40 
Dyspozytor

Jasne, najlepiej niech pójdzie na debatę do Tv Trwam, tam będzie uczciwa i bezstronna...

Komorowski jest dość kiepskim mówcą i nawet gdyby miał lepsze argumenty, to najprawdopodobniej z wymuskanym i wygadanym Dudą by przegrał. Mi się nie podoba, że PiS po raz kolejny na czas wyborów łagodzi wizerunek i chowa do szafy radykałów. 5 lat temu prawie dałem się na to nabrać, drugi raz im się nie uda.

PostNapisane: 13 maja 2015, o 14:47 
Dyspozytor

marcin1410 napisał(a):
Jasne, najlepiej niech pójdzie na debatę do Tv Trwam, tam będzie uczciwa i bezstronna...

Nie, ale jeżeli ma być uczciwie to po debacie np. w TVP/TVN druga powinna się właśnie odbyć w TV Trwam lub Republice. Skoro jedna ma być "u Prezydenta" to niech druga będzie "u Dudy".

marcin1410 napisał(a):
Komorowski jest dość kiepskim mówcą i nawet gdyby miał lepsze argumenty , to najprawdopodobniej z wymuskanym i wygadanym Dudą by przegrał.

100% zgody, szczególnie z pogrubioną częścią. Nawet gdyby miał, ale nie ma. Co do radykałów, a raczej krzykaczy i idiotów to są tacy zarówno w PO (Niesioł) jak i PiS (Macierewicz). Mi osobiście nie robi różnicy czy są schowani czy nie.

PostNapisane: 13 maja 2015, o 14:48 
Dyrektor

marcin1410 napisał(a):
Mi się nie podoba, że PiS po raz kolejny na czas wyborów łagodzi wizerunek i chowa do szafy radykałów. 5 lat temu prawie dałem się na to nabrać, drugi raz im się nie uda.

Mnie równie to się nie podoba i do niektórych nie dociera to, że to specjalny plan PiS-u. Nie zdziwię się jeśli po wyborach i ewentualnej wygranej w II turze to zaraz pojawi się w mediach Kaczyński, Macierewicz i pozostali politycy PiS-u w starym tonie. Dodam od siebie, że Andrzej Duda został przypadkiem kandydatem na Prezydenta z ramienia PiS-u, bo Prezes PiS chciał uciszyć temat afery madryckiej.

PostNapisane: 13 maja 2015, o 15:21 
Moderator fb pkk

Niestety zgadzam się z mseifer, iż Komorowski coraz bardziej się ośmiesza z dnia na dzień.

http://www.rmf24.pl/raport-wybory-prezy ... gn=firefox

Na wesoło:

https://www.facebook.com/copowiebronek/ ... =1&theater

https://www.facebook.com/ProstozMostu.n ... age_bubble

PostNapisane: 13 maja 2015, o 17:13 
Specjalista

Krakowiak2013 - i tak realna władza jest w rękach premiera i Sejmu gdzie PO-PSL ma większość, w dodatku mają główne media za sobą, zatem nawet w przypadku prezydentury Dudy, PiS nic nie będzie miał do gadania, zważywszy na to co napisałem oraz na mocno ograniczone kompetencje prezydenta, który sam nic nie może. Jak ktoś pisze, że "będzie trzeba uciekać, bo Duda", "będzie kraj katolow" to jest śmieszny i nie zna istoty funkcji prezydenta i co może realnie zrobić. Bez Sejmu nic. A na październik szykuje się wielki ruch antysystemowy, który zmiecie partie sejmowe i w końcu zaczną się prawdziwe reformy, a nie gadaniny o kolorze ścian, podczas, gdy trzeba dom stawiać od nowa.

PostNapisane: 13 maja 2015, o 17:16 
Kierownik

edek3253 napisał(a):
Krakowiak2013 - i tak realna władza jest w rękach premiera i Sejmu gdzie PO-PSL ma większość, w dodatku mają główne media za sobą, zatem nawet w przypadku prezydentury Dudy, PiS nic nie będzie miał do gadania, zważywszy na to co napisałem oraz na mocno ograniczone kompetencje prezydenta, który sam nic nie może. Jak ktoś pisze, że "będzie trzeba uciekać, bo Duda", "będzie kraj katolow" to jest śmieszny i nie zna istoty funkcji prezydenta i co może realnie zrobić. Bez Sejmu nic. A na październik szykuje się wielki ruch antysystemowy, który zmiecie partie sejmowe i w końcu zaczną się prawdziwe reformy, a nie gadaniny o kolorze ścian, podczas, gdy trzeba dom stawiać od nowa.

Całkiem prawdopodobne, że na jesień PiS wygra wybory parlamentarne, wtedy PiSiory będą robiły to co będą chciały.

PostNapisane: 13 maja 2015, o 17:44 
Administrator

lukaskrk napisał(a):
Niestety zgadzam się z mseifer, iż Komorowski coraz bardziej się ośmiesza z dnia na dzień.

http://www.rmf24.pl/raport-wybory-prezy ... gn=firefox

To ja proponuję jednak zrobić tę debatę, i postawić puste krzesło za Komorowskiego :D Tak jak chcieli pozostali kandydaci podczas debaty przed I turą.

PostNapisane: 13 maja 2015, o 17:56 
Dyrektor

krawiec napisał(a):
Całkiem prawdopodobne, że na jesień PiS wygra wybory parlamentarne, wtedy PiSiory będą robiły to co będą chciały.

Dokładnie.. bo do jesieni Duda będzie mówił, że on to wszystko co obiecał to bardzo chce przeprowadzić i spełnić obiecanki-cacanki ale biedny nie może bo ma rząd//sejm/posłów przeciwko sobie i teraz trzeba wybrać PIS i to najlepiej żeby mogli rządzić samodzielnie. I wtedy dopiero młodzi zaczną uciekać z Polski. Szkoda, że już jestem taka stara :(

PostNapisane: 13 maja 2015, o 18:09 
Dyspozytor

Kaszmir napisał(a):
Nie zgodzę się. Owszem, UE ma swoje absurdalne przepisy i też chciałbym, by z nimi coś zrobiono. Jednak gospodarczo jest to - w mojej skromnej opinii - strzał w dziesiątkę na którym wszyscy zyskują. To nie jest tak, że Polska jest "żebrakiem" Europy, po prostu i nam się opłaca być w UE, i UE się opłacało przyjąć Polskę (nawet mimo tych wszystkich dopłat).

Zaznaczę, ekonomistą nie jestem, jednak ja to rozumiem tak: swoboda przepływu towarów i otwarta gospodarka jest korzystna dla wszystkich.

Właśnie, przy krytyce UE trzeba pamiętać o tym, że jej podstawy, to co było główną ideą jej powołania, czyli swobodny przepływ towarów i usług oraz swoboda przemieszczania się (strefa Schengen, EOG) są ogromną zaletą tej instytucji. Niestety duży cień na to rzuca to, co narosło przez te wszystkie lata - biurokracja, kultowe już euroabsurdy i wszechobecne regulacje.
Co do bilansu finansowego to nie jest on taki jednoznaczny i w sumie ciężko to policzyć, bo koszty to nie tylko te bezpośrednie jak nasza składka, ale też pośrednie jak choćby dostosowanie się do absurdalnych niekiedy przepisów i regulacji, a i inwestycje za środki unijne też mają swoje cienie w postaci wyraźnego wzrostu zadłużenia samorządów.

PostNapisane: 13 maja 2015, o 18:42 
Dyrektor

krawiec napisał(a):

Nawet jakby PiS wygrało wybory to nie mają szans na rządzenie z racji na to, że nikt z nimi nie zawiąże koalicji.

Kaszmir napisał(a):
To ja proponuję jednak zrobić tę debatę, i postawić puste krzesło za Komorowskiego :D Tak jak chcieli pozostali kandydaci podczas debaty przed I turą.

W kwestii debaty, którą Kukiz chce zorganizować to według szefa SLD to nie będzie debata, tylko happening jaki zorganizuje Paweł Kukiz. W kwestii pana Kukiza to padło dobre stwierdzenie z ust pani Premier Kopacz, bo skoro wystartuje do wyborów to stanie się politykiem taka prawda.

PostNapisane: 13 maja 2015, o 19:00 
Moderator

W kwestii pana Kukiza to padło dobre stwierdzenie z ust pani Premier Kopacz, bo skoro wystartuje do wyborów to stanie się politykiem taka prawda.

Nie stanie się, tylko już jest. Jest radnym sejmiku Dolnośląskiego.

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1