Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 19 wrz 2019, o 12:37

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona

Na kogo zagłosujesz w drugiej turze wyborów
Ankieta wygasła 23 maja 2015, o 14:17
Bronisław Komorowski 29%  29%  [ 11 ]
Andrzej Duda 53%  53%  [ 20 ]
Nie pójdę wcale - ciężki wybór 18%  18%  [ 7 ]
Liczba głosów : 38
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 maja 2015, o 09:13 
Dyspozytor

@up,
tak. Wolimy takich, niż byłych komuchów, jawnych złodziei, aferzystów, sprzedawczyków przyspawanych do stołków, którzy mają głęboko gdzieś co dzieje się w Polsce, byleby tylko im było dobrze.

Krakowiak2013 napisał(a):
pytanie ma do tego upoważnienie, ma wykształcenie dziennikarskie?

każdy, najprostszy człowiek może zadać pytanie kandydatowi w wyborach. Dlaczego odmawiasz tego prawa tak charyzmatycznemu człowiekowi, którego popiera co piąty wyborca? Może boisz się, że Twój kandydat usłyszy od niego pytanie niewygodne, z którym sobie nie poradzi?

PostNapisane: 13 maja 2015, o 09:28 
Dyrektor

Castaway napisał(a):
Dlaczego odmawiasz tego prawa tak charyzmatycznemu człowiekowi, którego popiera co piąty wyborca? Może boisz się, że Twój kandydat usłyszy od niego pytanie niewygodne, z którym sobie nie poradzi?

Z tym poparciem co piątego wyborcy uważałbym, bo większość wyborców zrobiła sobie jaja tak jak to miało miejsce w przypadku poparcia dla Partii Palikota w 2011 roku, więc jego poparcie może być niższe. W kwestii tego czy Komorowski sobie poradzi z pytaniem od Kukiza trzeba poczekać na debatę i wtedy dopiero osądzać, bo raczej podejrzewam, że nie poradzi sobie z tym Duda. Przy okazji pana Dudy, to podczas wczorajszej wizyty w Krakowie, kiedy to przybył na Rynek podczas protestu pielęgniarki, to one go wygoniły mówiąc, że to ich protest-info Krk Fm.

https://www.facebook.com/kmkwobiektywie/

PostNapisane: 13 maja 2015, o 09:35 
Dyspozytor

bo większość wyborców zrobiła sobie jaja tak jak to miało miejsce w przypadku poparcia dla Partii Palikota w 2011 roku, więc jego poparcie jest niższe taka prawda

Przedstaw dowody na motywacje, jakie kierowały wyborcami... bo wg mnie ludzie nie robili sobie jaj ani głosując na Palikota (odsetek antyklerykałów i mniejszości seksualnych oraz ludzi zmęczonych układem PO-PiS był jednak widoczny) ani teraz głosując na Kukiza, Korwina, Kowalskiego czy Wilka (razem 25% wyborców), bo jeśli ktoś robi sobie jaja to są to politycy wszystkich opcji zasiadających w obecnym sejmie, a największym "jajcarzem" jest obecnie urzędujący prezydent.
Ludzie głosowali nie dla zabawy czy na jaja, tylko dlatego, że chcą żyć godnie i uczciwie w Polsce. Ale pan Komorowski zasiadający w pałacu tego nie zrozumie...

PostNapisane: 13 maja 2015, o 09:46 
Dyrektor

Castaway napisał(a):
Przedstaw dowody na motywacje, jakie kierowały wyborcami... bo wg mnie ludzie nie robili sobie jaj ani głosując na Palikota (odsetek antyklerykałów i mniejszości seksualnych oraz ludzi zmęczonych układem PO-PiS był jednak widoczny) ani teraz głosując na Kukiza, Korwina, Kowalskiego czy Wilka (razem 25% wyborców)

W kwestii tej mogę napisać, że po prostu chcieli zobaczyć jakie poparcie kandydaci antysystemowi dostaną i zrobili taki test. Nie przewidzieli oni tego, że uzyskają takie wysokie poparcie łącznie, bo wg danych dokładnie zdobyli 27,5%, a nie 25% jak podajesz. Podobnie było w przypadku partii Janusza Palikota w 2011, kiedy to chcieli zobaczyć czy partia, która miała kilka procent w sondażach wejdzie do Sejmu i okazało się, że stała się trzecią siła polityczna w Sejmie wtedy, a teraz okruchy z niej zostały. Mogę się mylić, ale podobnie może stać się teraz, że kandydaci antysystemowi zdobędą do Sejmu sporo poparcia, a tak naprawdę będą mogli mało zrobić i społeczeństwo im podziękuje w kolejnych wyborach.

PostNapisane: 13 maja 2015, o 10:20 
Specjalista

Krakowiak - nawet ja moglbym poprowadzić tą debatę, aby w końcu ujawnić zakłamanie tych kolesi. Media będą omijać pytania niewygodne, te dotyczące spraw podstawowych. W dodatku jak mamy ponoć demokrację, to chyba każdy ma prawo do debat i zadawania pytań.

PostNapisane: 13 maja 2015, o 10:45 
Dyrektor

Mam tylko nadzieję, że jak już nas Ci cudotwórcy wypiszą z UE to Ta nie każe oddać sobie pieniędzy wpakowanych w Polskę ale o rozbudowie grobów królewskich na Wawelu trzeba zawczasu pomyśleć bo to już nie tylko dla prezydenta miejsce musi się znaleźć ale pewnie też dla pociotków. Sporo też będzie nas kosztowała zmiana nazw ulic, placów, parków itd.... chociaż to w tym wszystkim najmniejsze.

PostNapisane: 13 maja 2015, o 12:00 
Specjalista

krakowianka napisał(a):
Mam tylko nadzieję, że jak już nas Ci cudotwórcy wypiszą z UE to Ta nie każe oddać sobie pieniędzy wpakowanych w Polskę
UE jest źródłem naszego zepsucia. Nasze władze przytakują na każdy nawet absurdalny przepis. Policja je respektuje i gani przedsiębiorców o coś, co na zdrowy rozum jest logiczne, ale wg przepisów UE jest absurdalne! To jest zabijanie lokalnych przedsiębiorstw, tworzenie większej sterty głupkowatej papierologii, a za błędy w nich można przypłacić ostro.

Dotacje owszem wydają się dobre. Jednak w skali kraju spowodowały jeszcze większe zadłużenie. W większości przypadków, wzięcie dotacji wiązało się z wzięciem kredytu jako "swój wkład". Nie należy pomijać też faktu, że Polska i tak wpłaca pieniądze do UE, więc to oddawanie pieniędzy w postaci dotacji to wielki teatr. W dodatku jak to wygląda? Polska żebrakiem Europy?

PostNapisane: 13 maja 2015, o 12:55 
Administrator

edek3253 napisał(a):
Dotacje owszem wydają się dobre. Jednak w skali kraju spowodowały jeszcze większe zadłużenie. W większości przypadków, wzięcie dotacji wiązało się z wzięciem kredytu jako "swój wkład". Nie należy pomijać też faktu, że Polska i tak wpłaca pieniądze do UE, więc to oddawanie pieniędzy w postaci dotacji to wielki teatr. W dodatku jak to wygląda? Polska żebrakiem Europy?

Nie zgodzę się. Owszem, UE ma swoje absurdalne przepisy i też chciałbym, by z nimi coś zrobiono. Jednak gospodarczo jest to - w mojej skromnej opinii - strzał w dziesiątkę na którym wszyscy zyskują. To nie jest tak, że Polska jest "żebrakiem" Europy, po prostu i nam się opłaca być w UE, i UE się opłacało przyjąć Polskę (nawet mimo tych wszystkich dopłat).

Zaznaczę, ekonomistą nie jestem, jednak ja to rozumiem tak: swoboda przepływu towarów i otwarta gospodarka jest korzystna dla wszystkich. To trochę tak jakbyś poszedł na stragan, kupił warzywa i pytał "kto stracił"? Nikt nie stracił - Ty zyskałeś (towar), jak i sprzedawca (wynagrodzenie). I podobnie jest z Unią, co dobrze podsumowuje poniższy cytat
Cytuj:
Korzyścią dla Unii Europejskiej płynącą z jej rozszerzenia jest rozwój gos­podarczy. „Jedno jest pewne, że wspólną korzyścią dla wszystkich będzie stabilizacja polityczna i ekonomiczna w Europie” [10]. Przyj­mo­wa­nie nowych państw to otwieranie kolejnych rynków. Istniejąca na terenie Jednolitego Rynku Europejskiego swoboda przepływu towarów ułatwia wymianę handlową między krajami członkowskimi. Rozwój handlu przyczynia się do wzrostu produkcji w szczególnych krajach. To z kolei wpływa na zwiększenie się PKB i na rozwój gospodarczy całej Unii Europejskiej.
Członkostwo w Unii Europejskiej wiąże się bezpośrednio z dostępem do nowych rynków pracy. Obywatelom zarówno krajów członkowskich, jak i kandydujących znacznie łatwiej znaleźć zatrudnienie. To również jest korzyścią dla Unii Europejskiej, ponieważ oznacza eliminację bez­robocia. Im mniejsza będzie stopa bezrobocia w poszczególnych pań­stwach, tym lepiej będzie funkcjonowała cała gospodarka europejska. Na­leży też pamiętać, że społeczeństwo europejskie starzeje się. W tym aspekcie napływ pracowników z nowych państw członkowskich wpły­­­wa na zmniejszenie niedoborów pracowników wielu branż na ryn­kach pracy głównie wyżej rozwiniętych krajów UE. Proces roz­sze­rzania Wspólnoty daje więc także korzyści ekonomiczne.
http://www.wsz-pou.edu.pl/biuletyn/?p=& ... ud39&nr=39

PostNapisane: 13 maja 2015, o 13:00 
Administrator Techniczny

A Pan prezydent się coraz bardziej pogrąża: http://wpolityce.pl/polityka/244310-kol ... jednoczone

PostNapisane: 13 maja 2015, o 13:50 
Dyspozytor

Komorowski już takie pierdoły gada i chwyta się każdego sposobu, a na debatę do Kukiza boi się iść. W końcu ludzie by go pytali, a nie dostał wcześniej pytania na kartce.
Do tego śmiesznego referendum powinien dodać te pytania które chcieli ludzie:
-wiek emerytalny
-sześciolatki
-lasy państwowe

Teraz mówi że emigracja maleje. No to ciekawe bo ponad milion osób chce wyjechać...

PostNapisane: 13 maja 2015, o 13:55 
Dyrektor

Na TVN24 trwa konferencja prasowa Bronisława Komorowskiego z mieszkańcami Warszawy. Mieszkanka Warszawy do Prezydenta mówi mam nadzieje, że zmiażdży pan Dudę w debacie. Również mam nadzieje, że debata pokaże jak poradzi sobie Andrzej Duda i na tym polegnie kandydat PiS-u, a Komorowski sobie poradzi w debatach.

PostNapisane: 13 maja 2015, o 14:00 
Dyspozytor

Już jakiś chłopak mu dobrze mówił, za co został człowiekiem roku Gazety Wyborczej to już BOR go zaczął odciągać...

PostNapisane: 13 maja 2015, o 14:05 
Administrator

Mieszkanka Warszawy do Prezydenta mówi mam nadzieje, że zmiażdży pan Dudę w debacie. Również mam nadzieje, że debata pokaże jak poradzi sobie Andrzej Duda i na tym polegnie kandydat PiS-u, a Komorowski sobie poradzi w debatach.

Naprawdę uważasz, że to Duda zostanie zmiażdżony w debacie? Skoro tak, to czemu Komorowski (jako jedyny z kandydatów :!: ) nie przyszedł na debatę prezydencką?

PostNapisane: 13 maja 2015, o 14:06 
Kierownik

Na TVN24 trwa konferencja prasowa Bronisława Komorowskiego z mieszkańcami Warszawy. Mieszkanka Warszawy do Prezydenta mówi mam nadzieje, że zmiażdży pan Dudę w debacie. Również mam nadzieje, że debata pokaże jak poradzi sobie Andrzej Duda i na tym polegnie kandydat PiS-u, a Komorowski sobie poradzi w debatach.

Urzędnik w rodzinie?

PostNapisane: 13 maja 2015, o 14:09 
Dyrektor

Kaszmir napisał(a):
Naprawdę uważasz, że to Duda zostanie zmiażdżony w debacie? Skoro tak, to czemu Komorowski (jako jedyny z kandydatów :!: ) nie przyszedł na debatę prezydencką?

Kandydat PiS-u w debacie zostanie zmiażdżony, bo będzie pewny wygranej w II turze. Podobnie było w przypadku Komorowskiego, który był pewnej wygranej w I turze, a wiadomo jak się skończyło. W kwestii drugiego pytania trudno mi powiedzieć dlaczego obecny Prezydent RP nie chciał brać udział w debacie.

MarekR napisał(a):
Urzędnik w rodzinie?

Nie mam urzędnika w rodzinie jak o to chodzi.

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1