Wybory prezydenckie 2015

Moderator: Moderatorzy

Na kogo zagłosujesz w drugiej turze wyborów

Czas głosowania minął 23 maja 2015, o 15:17

Bronisław Komorowski
11
29%
Andrzej Duda
20
53%
Nie pójdę wcale - ciężki wybór
7
18%
 
Liczba głosów: 38

aislinnek
Dyspozytor
Posty: 508
Rejestracja: 24 lis 2014, o 00:30

Wybory prezydenckie 2015

#91 Post autor: aislinnek » 14 maja 2015, o 12:18

Locutus pisze:Przynajmniej nowy minister nie próbuje jeszcze mocniej nasilić indoktrynacji młodej ludzi, która i tak w Polsce bardziej przypomina Iran niż cywilizowany świat. Zresztą chyba wszyscy pamiętają, jak licealiści wyszli na ulicę, gdy Giertych został ministrem edukacji... Takich masowych protestów licealistów chyba w III RP nie było nigdy wcześniej ani później.
Przypuszczam, że skończyłem szkołę później niż Ty i jakoś nie czułem się indoktrynowany. Chyba, że chodzi o religię w szkołach - to owszem miałem i każdy został przy swoim. Kto chodził do kościoła ten chodził dalej, kto nie chodził ten nie chodzi dalej. A Ci co nie chcieli chodzić na religię to nie chodzili i dalej tak jest. Chyba, że chodzi Ci o coś innego, ale to musisz wytłumaczyć.

Protestami licealistów też bym się nie sugerował, bo obecnie z 35% licealistów to kinder-korwiniści i to co objawi krul jest święte. Nie mówię, że czasami nie ma racji, ale każdy polityk czasami ją ma ;).

Mieszkasz we Francji więc nie masz pojęcia co się dzieje w polskiej szkole w połączeniu z sądami. Przykład ze szkoły - dziecko chce udusić panią vicedyrektor. Rodzice wezwani do szkoły, przeprosiny itd. Sytuacje z przemocą wobec uczniów i kopaniem nauczycieli powtarzają się, leci wniosek do jakiejś poradni, ale tam patologiczne małżeństwo udaje szczęśliwą rodzinę, podobnie w sądach. Rodzice innych dzieci też nic nie zrobią, bo tatuś małego to podobno jakiś psychol i wszyscy się boją. I nikt nic nie może zrobić. A rodzice zarzekają się, że to szkoła się na nich uwzięła.

Z innych, mniej brutalnych kwiatków. Pani minister ostatnio stwierdziła, że dzieci nie chodzą na WF ponieważ oceny z WFu zaniżają im średnią [!]. I WFiści mają dawać same 6stki za to, że ktoś chodzi na zajęcia. Jak moje dzieci kiedyś pójdą do szkoły i dalej tak będzie wyglądała sytuacja, to zarządzam dla nich piątek np. z chemii, bo nie będą sobie radziły z przedmiotem, ale będę regularnie uczęszczały.

Moja mama, która jest nauczycielką z powołania, która zawsze chciała pracować z trudnymi dziećmi (i to robi) rozważa zmianę pracy na jakiś supermarket albo cokolwiek. Dlatego, że zbierając do kupy obecne pokolenie rodziców (paradoksalnie - pracuje w dwóch szkołach i tam, gdzie szkoła jest wiejska, "zacofana" z ludźmi o mentalności kato-prawicowej jest dużo normalniej), zmiany ministerialne w szkołach (które nawet jej bezpośrednio nie dotyczą) i ogólną sytuację w szkołach robi się to nie do zniesienia. A chcesz mi wierzyć czy nie - w ciągu wielu lat swojej edukacji, w 4 szkołach i na uniwersytecie mało spotkałem osób, które pracują w szkole tylko dlatego, że chcą i robią to z pasji, tak jak my z pasji chcemy ulepszać transport w Krakowie ;). Wiem, że minister to nie wszystko, do tego dochodzą rodzice i inne sprawy, nie jestem w stanie przytoczyć wszystkich ministerialnych i (głównie) kuratoryjnych historyjek, ale słysząc je raz na czas zastanawiam się nad wysyłaniem swoich dzieci do szkoły w ogóle.
Locutus pisze:PiS już miał okazję, żeby istotnie podnieść pensje minimalne, zlikwidować umowy śmieciowe, etc. I co? Zrobił to? Nic mi o tym nie wiadomo... Więc skąd przeświadczenie, że teraz to zrobi?
Miał dwa lata na zmiany z trudnymi koalicjantami, PO miało 8 z łatwym koalicjantem i czas im się skończył.
Locutus pisze: Może i nie umiera, ale do więzienia już iść może – z paragrafu o obrazie uczuć religijnych. Uważam, że Polska powinna być dla WSZYSTKICH Polaków – a nie tylko dla deklarującej przynależność do kościoła rzymskokatolickiego większości. Tymczasem jest z tym w Polsce niestety bardzo źle, a za PiSu będzie jeszcze gorzej.
A jaki masz cel w obrażaniu uczuć religijnych -,-? A jak nie masz celu, to tego nie rób i nie trafisz do żadnego więzienia. Swoją drogą ciekawi mnie ile osób faktycznie dostało za takie rzeczy jakiekolwiek wyroki.
Locutus pisze:Brak rozwoju? O ile mi wiadomo, Polska była jedynym krajem UE, który uniknął recesji podczas ostatniego kryzysu, a jej wskaźniki ekonomiczne nie prezentują się najgorzej.
Jasne, a to zasługa ludzi, którzy nie uwierzyli w kryzys i żyli jakby nigdy nic, a nie żadnej partii rządzącej. Do tego kreatywna księgowość Rostowskiego, wzrost PKB na prostytucji itd.
Tylko problem jest w tym, że wskaźniki wskaźnikami, a ludziom nie żyje się lepiej. Notabene podałem wyżej bardzo istotny wskaźnik, kto wie czy nie najistotniejszy, który za PO poleciał na łeb, na szyję.
Locutus pisze:Jasne. Nie lubię PO. Ale PO jest po prostu mniejszym złem. Wolę jak politycy zajmują się gospodarką i rządzeniem, niż jak zajmują się szukaniem haków, przerzucaniem teczkami, prześciganiem w pobożności i parówkami smoleńskimi.
No cóż, nie zauważam tego zajmowania się gospodarką. Ale może źle patrzę. Ale już w temacie gospodarki kolejna anegdota. Mój kolega ma w pracy szefa brytyjczyka, który nie umie po Polsku i wszystkie informacje czerpie z mediów zagranicznych. Ah branża pracy - finanse, giełda, dość zaawansowane, a nie przeciętne korpo za 2000zł netto. W momencie, gdy w Polsce były ostatnie zmiany dot. przesunięć pieniędzy z OFE ów Brytyjczyk (finansista) przeczytał o tym bodaj na bloombergu i pierwsze słowa po przyjściu do pracy brzmiały mniej więcej tak (do swoich podwładnych - w tłumaczeniu): "co wy tu jeszcze k**wa robicie? okradają Was z pieniędzy w biały dzień, a Wy w pracy a nie na ulicach? Co jest z Wami, halo". Tyle w kwestii gospodarki.

Co do PiSu, to może się on zajmować gospodarką tak samo jak i PO. Tylko to jest mało medialne, a przy paru kretynach, którzy zajmują się tropieniem układu już w ogóle nie ma możliwości, by media o tym powiedziały.
Notabene i tak z dwóch partii, które do rządzenie nadają się tak samo źle - wolę tę, które zajmuje się rozliczaniem afer niż tę, która afery tworzy i zamiata pod dywan.

I też nie lubię PiSu, ale jeszcze bardziej PO :). Pozdrawiam.

edek3253
Specjalista
Posty: 221
Rejestracja: 29 paź 2011, o 20:53
Lokalizacja: Kraków

Wybory prezydenckie 2015

#92 Post autor: edek3253 » 14 maja 2015, o 14:12

@PitekAntrop - ugrupowania antysystemowe, które brały udział w wyborach prezydenckich mają na celu zmianę ustroju poprzez całkowitą dekomunizację, odpartyjnienie, wprowadzenie sprawiedliwego, jasnego, przejrzystego systemu podatkowego, likwidację biurokracji, a co za tym idzie zmniejszenie liczby urzędników itd. Itd... kto tutaj mówi o anarchii?

Krakowiak2013
Dyrektor
Posty: 7016
Rejestracja: 1 sie 2013, o 08:24
Lokalizacja: Kraków

Wybory prezydenckie 2015

#93 Post autor: Krakowiak2013 » 14 maja 2015, o 21:33

edek3253 pisze:ugrupowania antysystemowe, które brały udział w wyborach prezydenckich mają na celu zmianę ustroju poprzez całkowitą dekomunizację, odpartyjnienie, wprowadzenie sprawiedliwego, jasnego, przejrzystego systemu podatkowego, likwidację biurokracji
Naprawdę wierzycie w to, że ugrupowania antysystemowe zwyciężą w wyborach Parlamentarnych? Aby do takiej sytuacji doszło musi powstać wielka koalicja antysystemowa, do której się nie zanosi. W Polsce mieliśmy przykład partii Piwa, która długo na scenie politycznej nie była. Naprawdę mam nadzieję, że w jesiennych wyborach nie będziemy mieć rewolucji politycznej na scenie, bo to nic Polsce dobrego nie przysłuży.

Awatar użytkownika
Locutus
Moderator
Posty: 7982
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 08:40
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Wybory prezydenckie 2015

#94 Post autor: Locutus » 14 maja 2015, o 23:34

Kaszmir pisze:Jakkolwiek szanuję licealistów, to byłbym ostrożny z powoływaniem się na nich w dyskusjach politycznych. Dla przypomnienia, w wyborach licealistów w Krakowie zwyciężył JKM.
Punkt dla Ciebie. :-P
Kaszmir pisze: Osobiście zwykle mam odwrotne wrażenie: od lat najłatwiej obraża się katolików i niewiele się z tym robi. Przykładem darcie Biblii.
Doprawdy?

Primo – otwórz sobie dowolnie wybraną gazetę i poczytaj relacje z homilii rozmaitych biskupów przy okazji rozmaitych świąt kościelnych. Zobacz ile jadu się tam wylewa na ateistów. Otwórz Frondę – tam będzie jeszcze zabawniej. Gdyby ktoś ośmielił się równie jadowite i oszczercze teksty popełnić pod adresem katolików, zaraz postawiono by go przed sąd. Tak jak to już wielokrotnie bywało.

Secundo – uważam, że religia powinna być traktowana dokładnie tak samo jak każda inna ideologia. Skoro mam prawo powiedzieć, że ultraliberalizm to idiotyzm, że wierzyć w to, co mówi JKM to głupota i nic mi za to nie grozi (poza zrozumiałą niechęcią ze strony zwolenników Jego Królewskiej Mości), powinienem mieć też prawo powiedzieć, że katolicyzm to idiotyzm i że wierzyć w Boga to głupota. Skoro mogę spalić dzieła zebrane Marksa i Engelsa (jak je już sobie kupię), powinienem też móc prawo spalić zakupioną przez siebie biblię. I tak właśnie jest w cywilizowanych krajach – kary za bluźnierstwo znikły wraz ze świętą inkwizycją jako relikt minionej epoki... I tylko Polska odstaje in minus...

Tertio – póki mieszkałem w Polsce, niedobrze mi się robiło, jak widziałem, że każda publiczna inwestycja jest święcona przez księdza katolickiego, który za swoją posługę bierze kilka tysięcy złotych ze wspólnej, pochodzącej z podatków wszystkich ludzi (w tym niewierzących) kasy. Teraz, gdy nie daję już na to ani grosza, traktuję to jako całkiem zabawny folklor (zapewne wszyscy już widzieli memy z czarownikiem na latającym dywanie starającym się odpędzić smród szamba przy pomocy magicznej miotełki)... Ale niesmak pozostał. Podobnie jak bardzo byłem zniesmaczony, gdy – po tym jak palikotowcy zawiesili w szczecińskim ratuszu symbole innych głównych wyznań Polski obok krzyża (a więc krzyż prawosławny, gwiazdę Dawida i islamski półksiężyc) – bardzo szybko wszystkie symbole – oprócz katolickiego krzyża – zdjęto.

No ale według Ciebie to katolikom źle się dzieje...
Kaszmir pisze: Pod warunkiem, że starają się je naprawić, a nie pogorszyć. Niestety zbyt często mam wrażenie, że jedyne co PO potrafi robić to podnosić podatki i okradać nas z emerytur.
Wskaźniki gospodarcze pokazują zgoła co innego...

I nie. Nie mówię, że jest dobrze. Bo nie jest. Ale bardzo mocno wątpię, że lepiej zrobi się, gdy do władzy dorwie się banda fanatyków od parówek smoleńskich, brzozy, szukania haków i wymachiwania teczkami...
aislinnek pisze:Przypuszczam, że skończyłem szkołę później niż Ty i jakoś nie czułem się indoktrynowany.
Rozumiem, że byłeś w szkole, gdzie krzyże nie wisiały na ścianach, gdzie nie organizowano rekolekcji wielkopostnych zamiast przewidzianych programem nauczania lekcji, gdzie była realna alternatywa pomiędzy etyką a katechezą, etc.? Pozostaje Ci się tylko cieszyć. Większość młodych Polaków jednak nie ma takiego szczęścia.
aislinnek pisze: (…) Mieszkasz we Francji więc nie masz pojęcia co się dzieje w polskiej szkole w połączeniu z sądami. Przykład ze szkoły - dziecko chce udusić panią vicedyrektor. Rodzice wezwani do szkoły, przeprosiny itd. Sytuacje z przemocą wobec uczniów i kopaniem nauczycieli powtarzają się, leci wniosek do jakiejś poradni, ale tam patologiczne małżeństwo udaje szczęśliwą rodzinę, podobnie w sądach. Rodzice innych dzieci też nic nie zrobią, bo tatuś małego to podobno jakiś psychol i wszyscy się boją. I nikt nic nie może zrobić. A rodzice zarzekają się, że to szkoła się na nich uwzięła.
I rozumiem, że winę za to osobiście ponosi minister edukacji z ramienia rządu Platformy Obywatelskiej?

BTW, pamiętasz jeszcze spoty ministerstwa edukacji narodowej zrealizowane w ramach kampanii „zero tolerancji” za czasów Giertycha? O ile pamięć mnie nie zawodzi, na spotach tych poza bramą szkoły zostawały punki i metale – ludzie, z którymi generalnie nie ma większych problemów – za to dresiarze wchodzili grzecznie do szkoły... Zresztą pozwól, że przypomnę dziwne związki stadionowych bandytów z wszystkim, co narodowo-katolickie, w tym z PiSem... Pan prezes Kaczyński skądinąd o kibolach w swoim czasie wypowiadał się bardzo pozytywnie...
aislinnek pisze: Z innych, mniej brutalnych kwiatków. Pani minister ostatnio stwierdziła, że dzieci nie chodzą na WF ponieważ oceny z WFu zaniżają im średnią [!]. I WFiści mają dawać same 6stki za to, że ktoś chodzi na zajęcia. Jak moje dzieci kiedyś pójdą do szkoły i dalej tak będzie wyglądała sytuacja, to zarządzam dla nich piątek np. z chemii, bo nie będą sobie radziły z przedmiotem, ale będę regularnie uczęszczały.
Ja się akurat z tym zgadzam. Szkoła jest od tego, żeby uczyć, a średnia ocen winna odzwierciedlać wiedzę i kompetencje ucznia w ramach wiedzy ogólnej. Nie uważam, żeby to jak sprawnie kopie się piłkę i jak szybko biega na sto metrów powinno mieć jakikolwiek wpływ na tę średnią.
aislinnek pisze: (…) Miał dwa lata na zmiany z trudnymi koalicjantami, PO miało 8 z łatwym koalicjantem i czas im się skończył.
Mieli okazję i ją spieprzyli. Rządzili tak sprawnie, że doprowadzili do przedterminowych wyborów, w których ludzie im „podziękowali” za burdel, którego narobili, wykopując ich do opozycji na osiem lat. Nie widzę żadnych powodów dla których teraz mieliby się sprawić lepiej niż poprzednio. Sorry, ale jedyne, co kojarzy mi się z PiSem, oprócz narodowo-katolickiej nagonki, to zniszczenie służb specjalnych (które skończyło się śmiercią dla części zdekonspirowanych agentów), zamordowanie Barbary Blidy, afera ze SKOKami... Pozytywów próżno szukać...
aislinnek pisze: A jaki masz cel w obrażaniu uczuć religijnych -,-?
A jaki cel biskupi i dziennikarze Frondy mają w obrażaniu ateistów?

Skoro im wolno, to mnie powinno być wolno odpłacić się pięknym za nadobne.
aislinnek pisze: A jak nie masz celu, to tego nie rób i nie trafisz do żadnego więzienia. Swoją drogą ciekawi mnie ile osób faktycznie dostało za takie rzeczy jakiekolwiek wyroki.
Doda dostała grzywnę, Nieznalska ograniczenie wolności, a bonusowo jeszcze zniszczono jej karierę, organizatorzy koncertu Gorgorotha w Krakowie dostali też grzywnę... Trochę by się tego uzbierało... Przynajmniej Nergala udało się uniewinnić po latach procesów...
aislinnek pisze: Jasne, a to zasługa ludzi, którzy nie uwierzyli w kryzys i żyli jakby nigdy nic, a nie żadnej partii rządzącej. Do tego kreatywna księgowość Rostowskiego, wzrost PKB na prostytucji itd.
Tylko problem jest w tym, że wskaźniki wskaźnikami, a ludziom nie żyje się lepiej. Notabene podałem wyżej bardzo istotny wskaźnik, kto wie czy nie najistotniejszy, który za PO poleciał na łeb, na szyję.
Aha... W momencie, gdy w szkole jest burdel – jest to wina PO. Ale w momencie, gdy w gospodarce jest świetnie – PO nie ma w tym żadnej zasługi.

To jakiś żart?
aislinnek pisze: No cóż, nie zauważam tego zajmowania się gospodarką. Ale może źle patrzę. Ale już w temacie gospodarki kolejna anegdota. Mój kolega ma w pracy szefa brytyjczyka, który nie umie po Polsku i wszystkie informacje czerpie z mediów zagranicznych. Ah branża pracy - finanse, giełda, dość zaawansowane, a nie przeciętne korpo za 2000zł netto. W momencie, gdy w Polsce były ostatnie zmiany dot. przesunięć pieniędzy z OFE ów Brytyjczyk (finansista) przeczytał o tym bodaj na bloombergu i pierwsze słowa po przyjściu do pracy brzmiały mniej więcej tak (do swoich podwładnych - w tłumaczeniu): "co wy tu jeszcze k**wa robicie? okradają Was z pieniędzy w biały dzień, a Wy w pracy a nie na ulicach? Co jest z Wami, halo". Tyle w kwestii gospodarki.
Może lepiej jest w Wielkiej Brytanii, gdzie, jeśli nie s**sz kasą, Twoje dzieci nie pójdą na studia?
aislinnek pisze: Co do PiSu, to może się on zajmować gospodarką tak samo jak i PO. Tylko to jest mało medialne, a przy paru kretynach, którzy zajmują się tropieniem układu już w ogóle nie ma możliwości, by media o tym powiedziały.
No właśnie. A Ty byś chciał, żeby ci kretyni tropiący układ, chcący wprowadzać Czwartą RP, wymachujący parówkami smoleńskimi, etc. doszli do władzy. A wiesz czemu będą oni intensywnie machać teczkami i opowiadać bzdury o brzozie? Bo – jak sam słusznie zauważyłeś, to o wiele bardziej medialne od zajmowania się gospodarką...
aislinnek pisze: Notabene i tak z dwóch partii, które do rządzenie nadają się tak samo źle - wolę tę, które zajmuje się rozliczaniem afer niż tę, która afery tworzy i zamiata pod dywan.
A SKOKi chociażby? Proszę, nie mów mi, że za PiSu nie było afer...
aislinnek pisze: I też nie lubię PiSu, ale jeszcze bardziej PO :). Pozdrawiam.
A ja vice versa.

Pozdrawiam!
LOKI
Komunikacja miejska ma być dla ludzi. Nigdy na odwrót.

PitekAntrop
Specjalista
Posty: 278
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 11:47
Lokalizacja: Kraków, górny koniec Na Kozłówce

Wybory prezydenckie 2015

#95 Post autor: PitekAntrop » 15 maja 2015, o 05:06

Secundo: to Ty tak uważasz. A jednak religie to nie to samo co ideologie, czy poglądy polityczne, mieszasz Waść pojęcia... :/
Tertio:
Skoro im wolno, to mnie powinno być wolno odpłacić się pięknym za nadobne.
- a więc wracamy do zasady "oko za oko, ząb za ząb" :clap:
Pozdrawiam,
PA

aislinnek
Dyspozytor
Posty: 508
Rejestracja: 24 lis 2014, o 00:30

Wybory prezydenckie 2015

#96 Post autor: aislinnek » 15 maja 2015, o 07:37

Locutus pisze:Rozumiem, że byłeś w szkole, gdzie krzyże nie wisiały na ścianach, gdzie nie organizowano rekolekcji wielkopostnych zamiast przewidzianych programem nauczania lekcji, gdzie była realna alternatywa pomiędzy etyką a katechezą, etc.? Pozostaje Ci się tylko cieszyć. Większość młodych Polaków jednak nie ma takiego szczęścia.
Nie mam pojęcia czy krzyże wisiały na ścianach - serio. Nie było na to nagonki medialnej to i na to nie patrzyłem. Pewnie wisiały, ale kto patrzy co ma nad głowa jak wychodzi z sali na przerwę Oo? Rekolekcje organizowano, ale jak się nam nie chciało iść to nie szliśmy i byliśmy szczęśliwi, że nie mamy lekcji. Nie musisz mieć wyboru między etyką, a katechezą. Możesz nie chodzić na nic. Ale obecnie w mojej podstawówce wiem, że jest etyka (nie wiem jak w liceum i gimnazjum) - prowadzi ją moja rodzicielka.
Locutus pisze:I rozumiem, że winę za to osobiście ponosi minister edukacji z ramienia rządu Platformy Obywatelskiej?
Napisałem - nie tylko. Ale współwinę, wraz z rodzicami i sądami. Jeżeli potrzebujesz to zbiorę od mamy (a także przyszłej teściowej, które jednakże pracuje w szkole prywatnej więc teoretycznie ma lepiej) różne historie, dziwne wytyczne i pomysły dotyczące edukacji przychodzące z ministerstwa/kuratorium. Trochę się tego nazbiera.
Locutus pisze:BTW, pamiętasz jeszcze spoty ministerstwa edukacji narodowej zrealizowane w ramach kampanii „zero tolerancji” za czasów Giertycha? O ile pamięć mnie nie zawodzi, na spotach tych poza bramą szkoły zostawały punki i metale – ludzie, z którymi generalnie nie ma większych problemów – za to dresiarze wchodzili grzecznie do szkoły... Zresztą pozwól, że przypomnę dziwne związki stadionowych bandytów z wszystkim, co narodowo-katolickie, w tym z PiSem... Pan prezes Kaczyński skądinąd o kibolach w swoim czasie wypowiadał się bardzo pozytywnie...
Nie pamiętam spotu - natomiast wydaje mi się, że PiS wprowadził tzw. sądy 24 godzinne, które chyba były m.in. dla stadionowych "bandytów"? Poza tym przeceniasz skalę zjawiska - moim zdaniem. Obecnie nie ma z tym dużego problemu przynajmniej na meczach wyższego szczebla. A jak ktoś chce się tłuc na odludzi za obupólną zgodą to jego problem. Wolność Tomku. Z kim nie ma problemów nie będziemy się kłócić, każdy ma inne doświadczenia (tj. odnośnie punków czy dresów).
Locutus pisze:Ja się akurat z tym zgadzam. Szkoła jest od tego, żeby uczyć, a średnia ocen winna odzwierciedlać wiedzę i kompetencje ucznia w ramach wiedzy ogólnej. Nie uważam, żeby to jak sprawnie kopie się piłkę i jak szybko biega na sto metrów powinno mieć jakikolwiek wpływ na tę średnią.
Oh, tylko teraz winnymi za złe oceny są nauczyciele. Nie sądzę, żeby za Twoich czasów Twoi rodzice chodzili z pretensjami do nauczycieli, kiedy Ty dostawałeś słabą ocenę. A teraz owszem, chodzą. I to w renomowanych szkołach - np. w I LO w Krakowie spora grupa rodziców chciała zmieniać nauczyciela (od historii bodajże), bo biedne dzieci mają słabe oceny. Rzygać mi się chce jak słyszę o ciężkich tornistrach, dużej ilości zadań i biednych dzieciach w szkołach. Inna sprawa - poziom matur (który odzwierciedla poziom nauczania). Polskie szkolnictwo to temat rzeka i Platforma Obywatelska się nie popisała reformując ją (6 latki w szkołach tego nie rozumiem do dzisiaj). Niestety od lat nikt się nie popisał.

Co do WFu możesz mieć rację - WF niech nie wlicza się do średniej. Ale pani minister chyba nie jest na tyle głupia żeby sądzić, że WF komukolwiek oceny zaniża. Zawsze było tak, że kto chciał mieć 6 to ją miał włąściwie, a kto nie to miał 5.
Locutus pisze:orry, ale jedyne, co kojarzy mi się z PiSem, oprócz narodowo-katolickiej nagonki, to zniszczenie służb specjalnych (które skończyło się śmiercią dla części zdekonspirowanych agentów), zamordowanie Barbary Blidy, afera ze SKOKami... Pozytywów próżno szukać...
A wzrost gospodarczy na który tak się powołujesz?
Locutus pisze:A jaki cel biskupi i dziennikarze Frondy mają w obrażaniu ateistów?
Proszę o cytaty z biskupów ze źródłami (nie GW wyjęte z cytatu tylko cała wypowiedź) (bo dziennikarze Frondy to poniżej krytyki i tu zgoda). Bo od ojca zawsze słyszę, że czarni w kościołach nawołują do głosowania na konkretną opcję polityczną (PiS). Moja narzeczona chodzi do kościoła, więc i ja czasami chodzę z nią i mam pecha, bo trafiam na takie msze, gdzie nie ma hejtu na niewierzących, nie ma kazań politycznych. No nic nie ma, ale Ci którzy nie chodzą wiedzą najlepiej.
Locutus pisze:Aha... W momencie, gdy w szkole jest burdel – jest to wina PO. Ale w momencie, gdy w gospodarce jest świetnie – PO nie ma w tym żadnej zasługi.
Owszem, bo szkoły podlegają przepisom MEN. Ludzie i ich zachowania nie podlegają nakazom PO (do pewnego stopnia). A jakież to zasługi ma PO w tym rozwoju gospodarki, a szczególnie w przejściu suchą nogą przez kryzys
Locutus pisze:Może lepiej jest w Wielkiej Brytanii, gdzie, jeśli nie s**sz kasą, Twoje dzieci nie pójdą na studia?
Chciałem pokazać, że osoba neutralna, nie mająca w tym interesu ani społecznego ani politycznego, ani żadnego innego, a jest ekspertem w branży finansowej ma takie, a nie inne zdanie dot. zmian w emeryturach.
Locutus pisze:A wiesz czemu będą oni intensywnie machać teczkami i opowiadać bzdury o brzozie? Bo – jak sam słusznie zauważyłeś, to o wiele bardziej medialne od zajmowania się gospodarką...
Nie - medialne będzie, jak zapiszą się w historii jako dobry rząd. Nieważne, czy III czy IV czy VII RP. Ważne, że dobry.
Locutus pisze:A SKOKi chociażby? Proszę, nie mów mi, że za PiSu nie było afer...
Ok to jedna afera. No ale fakt, mieli na to 2 lata, PO ma 8. To podobnie jak z rządzeniem - mniej czasu żeby zrobić coś dobrego, ale też mniej żeby złapać jakieś większe afery.

No cóż dogadać się nie dogadamy, drugą turę pewnie wygra Duda. Jak wygląda Bronek i jego rządy wiemy. Ja liczę, chociaż bardzo nieśmiało, że Duda wygryzie ze stołków starą ekipę PiSowców i to on będzie sterował Kaczyńskim, a nie odwrotnie.

Awatar użytkownika
lucapacioli
Dyspozytor
Posty: 649
Rejestracja: 26 gru 2009, o 21:42
Lokalizacja: Wieliczka/Kraków, os.Widok

Wybory prezydenckie 2015

#97 Post autor: lucapacioli » 15 maja 2015, o 08:14

Locutus pisze:Otwórz Frondę – tam będzie jeszcze zabawniej. Gdyby ktoś ośmielił się równie jadowite i oszczercze teksty popełnić pod adresem katolików, zaraz postawiono by go przed sąd.
http://www.faktyimity.pl/
http://nie.com.pl/
Tekstów o jakich piszesz jest tam sporo, czy któryś z dziennikarzy tych tygodników został skazany przez sąd?
Locutus pisze:Secundo – uważam, że religia powinna być traktowana dokładnie tak samo jak każda inna ideologia. Skoro mam prawo powiedzieć, że ultraliberalizm to idiotyzm, że wierzyć w to, co mówi JKM to głupota i nic mi za to nie grozi (poza zrozumiałą niechęcią ze strony zwolenników Jego Królewskiej Mości), powinienem mieć też prawo powiedzieć, że katolicyzm to idiotyzm i że wierzyć w Boga to głupota. Skoro mogę spalić dzieła zebrane Marksa i Engelsa (jak je już sobie kupię), powinienem też móc prawo spalić zakupioną przez siebie biblię.
Zgadzam się - nie powinno się karać za poglądy. Każdy powinien mieć prawo wydawać swoje, nawet najbardziej niepochlebne opinie o katolikach, homoseksualistach, innych narodowościach. Jestem zdecydowanie przeciwny próbom wprowadzenia kar za tzw "mowę nienawiści". Jeśli ktoś opowiada jakieś bzdury lub posługuje się przy tym chamskim językiem - po prostu sam sobie wystawia świadectwo.
Locutus pisze:Skoro im wolno, to mnie powinno być wolno odpłacić się pięknym za nadobne.
Powinno być, choć jak pisałem, jeśli bawią Cię takie przepychanki na niskim poziomie, to nie świadczy o Tobie najlepiej.
Locutus pisze:Tertio – póki mieszkałem w Polsce, niedobrze mi się robiło, jak widziałem, że każda publiczna inwestycja jest święcona przez księdza katolickiego, który za swoją posługę bierze kilka tysięcy złotych ze wspólnej, pochodzącej z podatków wszystkich ludzi (w tym niewierzących) kasy.
Widzisz, z moich pieniędzy też jest finansowane wiele rzeczy z których nie korzystam i co mam z tym zrobić? A o ile się nie mylę, poglądy na kwestie ekonomiczne masz skierowane w lewo, a więc w stronę po której takie rozporządzanie pieniędzmi innych ludzi jest mile widziane.
edit
Locutus pisze:zamordowanie Barbary Blidy
Możesz podać coś na podparcie tej tezy? Mam na myśli wyrok sądu, skazujący kogoś za morderstwo lub choćby akt oskarżenia stawiający komuś taki zarzut? Wiesz opinie opiniami, a takie manipulowanie faktami i nadużywanie pewnych słów jest strasznie słabe.
lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupiego, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości

rafaello
Dyrektor
Posty: 7949
Rejestracja: 21 wrz 2009, o 23:20
Lokalizacja: Bieżanów

Wybory prezydenckie 2015

#98 Post autor: rafaello » 15 maja 2015, o 09:14

aislinnek pisze:Bo od ojca zawsze słyszę, że czarni w kościołach nawołują do głosowania na konkretną opcję polityczną (PiS). Moja narzeczona chodzi do kościoła, więc i ja czasami chodzę z nią i mam pecha, bo trafiam na takie msze, gdzie nie ma hejtu na niewierzących, nie ma kazań politycznych. No nic nie ma, ale Ci którzy nie chodzą wiedzą najlepiej.
To masz zaje.iste szczęście. :wow: Nie wiem do jakiego kościoła chodzisz bo ja chodzę do wielu i uwierz mi ciągle słyszę o wyborze tego jedynego i złych ludziach rządzących krajem, sprzedającym naszą ojczyznę itd. Sam zostałem wychowany w tej wierze i z tego powodu również wychowuję dzieci ale krew mnie zalewa gdy ma miejsce coś takiego, że zamiast kazań dla dzieci na mszy specjalnie dla nich się odbywających słyszę: ojciec Rydzyk cud, każdy ksiądz przyłóz do poduszki itp. Teraz mam jeszcze więcej do czynienia z tym dziadostwem bo akurat córka w niedzielę przystępuje do I Komunii Św. i uwierz mi nie zazdroszczę Ci w przyszłości przechodzić tą gehennę przez cały rok przygotowań. Z resztą co tu gadać. Żona była z córką w środę na próbach w kościele i na mszy kapłan zamiast nawiązywać na kazaniu do 34 rocznicy zamachu na JP II i rocznicy objawień Fatimskich wrzeszczał na zgromadzonych: dlaczego nie poszli do wyborów. nie oddali głosu na tego najlepszego. Ja w przeciwieństwie do Ciebie nie mam takiego szczęścia a żyję zdecydowanie dłużej od Ciebie i słyszę te pierdz.elone kazania klerów o polityce i wychowywaniu takim czy innym nie raz, dwa, dziesięć ale setki jak nie tysiące. :/

aislinnek pisze:No cóż dogadać się nie dogadamy, drugą turę pewnie wygra Duda. Jak wygląda Bronek i jego rządy wiemy. Ja liczę, chociaż bardzo nieśmiało, że Duda wygryzie ze stołków starą ekipę PiSowców i to on będzie sterował Kaczyńskim, a nie odwrotnie.
A ja mam odmienne zdanie i liczę że Duda poniesie klęskę i tym samym ciemny lud głosujący na tą marionetkę Kaczyńskiego nie dojdzie do głosu. "Amen" ;P

Lw25
Moderator
Posty: 3010
Rejestracja: 21 sty 2014, o 15:52
Lokalizacja: Krowodrza Górka/日進市

Wybory prezydenckie 2015

#99 Post autor: Lw25 » 15 maja 2015, o 09:20

lucapacioli pisze:
Locutus pisze:Otwórz Frondę – tam będzie jeszcze zabawniej. Gdyby ktoś ośmielił się równie jadowite i oszczercze teksty popełnić pod adresem katolików, zaraz postawiono by go przed sąd.
http://www.faktyimity.pl/
http://nie.com.pl/
Tekstów o jakich piszesz jest tam sporo, czy któryś z dziennikarzy tych tygodników został skazany przez sąd?
I owszem. Jerzy Urban został. Za teksty o Jezusie.
Komunikacja Miejska w Krakowie jest na pokaz. Jak masa rzeczy w tym mieście.

Krakowiak2013
Dyrektor
Posty: 7016
Rejestracja: 1 sie 2013, o 08:24
Lokalizacja: Kraków

Wybory prezydenckie 2015

#100 Post autor: Krakowiak2013 » 15 maja 2015, o 10:02

Kaszmir pisze:Niestety zbyt często mam wrażenie, że jedyne co PO potrafi robić to podnosić podatki i okradać nas z emerytur.
Jak widać wielu z was nie wie dlaczego podwyższony został wiek emerytalny i dlaczego tak się stało. W ubiegłym tygodniu w TVN24 gościem był Prezydent RP Bronisław Komorowski, który to wszystko wyjaśnił. Szczerze powiedziawszy prawda jest taka, że nikt nie wie co byłoby gdyby ktoś inny był Prezydentem albo przy władzy w Polsce. Przypomnę jeszcze, że rząd PO-PSL przeprowadził Polskę przez kryzys finansowy jaki miał miejsce kilka lat, za co zostaliśmy docenieni. Mam wielkie obawy jak to by się skończyło, gdyby przy władzy byłby PiS.
- To była bardzo trudna decyzja - zaznaczył Komorowski, mówiąc o podwyższeniu wieku emerytalnego. Prezydent przekonywał, że "nieuczciwością" jest mówienie Polakom, że możliwy jest powrót do poprzedniego rozwiązania bez zmniejszenia emerytur dla starszych osób lub zwiększenia składek dla ludzi młodszych. - Łatwo jest obiecywać. Nikt wam tyle nie da, co wam Duda naobiecuje - podkreślił.

Awatar użytkownika
lucapacioli
Dyspozytor
Posty: 649
Rejestracja: 26 gru 2009, o 21:42
Lokalizacja: Wieliczka/Kraków, os.Widok

Wybory prezydenckie 2015

#101 Post autor: lucapacioli » 15 maja 2015, o 10:31

Co do okradania z emerytur, to podejrzewam, że mogło raczej chodzić o pieniądze z OFE.
Co do wieku emerytalnego to owszem, Komorowski ma rację, że przy systemie, który jest niczym innym jak piramidą finansową, jego podniesienie było koniecznością. Szkoda tylko, że nie wspomniał, że podobną nieuczciwością jest to, że nie mówi się wprost, że tzw składka emerytalna jest niczym innym, jak zwykłym podatkiem, "w zamian" za który w momencie, w którym państwo uzna za stosowne, otrzymamy zasiłek.
Wydaje się oczywiste, że jeśli przyrost naturalny będzie ciągle na niskim poziomie jak obecnie, to granica wiekowa jego otrzymania będzie coraz wyższa.
lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupiego, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Posty: 22832
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 21:25
Kontakt:

Wybory prezydenckie 2015

#102 Post autor: Kaszmir » 15 maja 2015, o 11:41

Na wstępie - zamiast powielać większość odpowiedzi, zgodzę się z tym wpisem aislinnka. Kilka rzeczy, które chciałbym dodać od siebie, poniżej.

Przede wszystkim - też nie mam jakiegoś złego doświadczenia z księżmi na mszach, choć nie mam wątpliwości, że trafiają się i tacy, którzy chcą agitować. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by chodzić do innego kościoła albo na inną mszę (przynajmniej póki mieszka się w mieście, gdzie gęstość rozłożenia kościołów jest spora). Księża to tylko ludzie i zdarzają się lepsi i gorsi - jak wszędzie.
Fronda to wiadoma sprawa. Nawet wielu katolików jej nie akceptuje i nie zgadza się z jej poglądami. Tyle.

Porównam to do niedawnej nagonki MPK na miłośników. Pamiętacie, jak w "Przewoźniku" wyśmiewano grono mkmów, bo (rzekomo) był jakiś miłośnik który zaproponował tramwaje co 3 minuty do Pleszowa. Pomijając czy to prawda, właściwie wszyscy wtedy zgodnie stwierdziliśmy, że to skandal wrzucać ludzi do jednego wora. Czy chcielibyście być uważani za wariatów, bo gdzieś tam jest jeden albo kilku z dziwnymi poglądami?
I tak samo jest wg mnie ze sprawą religii. Są wariaci - zawsze się trafią. Jednak nie powinno się w mojej opinii wszystkich mierzyć jedną miarą.
lucapacioli pisze:Co do okradania z emerytur, to podejrzewam, że mogło raczej chodzić o pieniądze z OFE.
Co do wieku emerytalnego to owszem, Komorowski ma rację, że przy systemie, który jest niczym innym jak piramidą finansową, jego podniesienie było koniecznością. Szkoda tylko, że nie wspomniał, że podobną nieuczciwością jest to, że nie mówi się wprost, że tzw składka emerytalna jest niczym innym, jak zwykłym podatkiem, "w zamian" za który w momencie, w którym państwo uzna za stosowne, otrzymamy zasiłek.
Wydaje się oczywiste, że jeśli przyrost naturalny będzie ciągle na niskim poziomie jak obecnie, to granica wiekowa jego otrzymania będzie coraz wyższa.
Dokładnie, nie chodzi mi o wiek emerytalny, tylko OFE.
Co do wieku przejścia na emeryturę - pewnie się narażę, lecz tu w pełni popieram PO. Społeczeństwo się starzeje, do tego przewiduje się, że w 2050 będzie ok. 5 mln mniej obywateli w Polsce niż obecnie. Czyli: ludzie dłużej żyją (trzeba im dłużej wypłacać emerytury), a jednocześnie będzie mniej pracujących (którzy na te emerytury się składają). Tego nie da się inaczej pogodzić i nawet mam obawy, że za jakiś czas trzeba będzie znów podnieść wiek emerytalny.

Krakowiak2013
Dyrektor
Posty: 7016
Rejestracja: 1 sie 2013, o 08:24
Lokalizacja: Kraków

Wybory prezydenckie 2015

#103 Post autor: Krakowiak2013 » 15 maja 2015, o 12:19

Kaszmir pisze:Przede wszystkim - też nie jakiegoś złego doświadczenia z księżmi na mszach, choć nie mam wątpliwości, że trafiają się i tacy, którzy chcą agitować. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by chodzić do innego kościoła albo na inną mszę (przynajmniej póki mieszka się w mieście, gdzie gęstość rozłożenia kościołów jest spora)
W tej kwestii mam bardzo mieszane uczucia jak chodzi o kościół a Politykę. W niedzielę, kiedy były wybory podczas kazania poruszony został temat wyborów i z ust księdza padły następujące słowa wybierzcie osobę taką jakim był Św.Piotr czyli sprawiedliwy, pokorny oraz uczciwy a ludzie w mojej parafii odebrali to jak sugerowanie oddania głosu na Andrzeja Dudę. Takich rzeczy nie powinno być, a ludzie powinni sami podejmować decyzję na kogo zagłosują. Jeszcze dodam nie podoba mi się również jak w Kościele jest poruszany m.in Gender albo Konwencji jaką podpisał Prezydent Komorowski, a z taką sytuacją spotkałem się.

Tego nie da się inaczej pogodzić i nawet mam obawy, że za jakiś czas trzeba będzie znów podnieść wiek emerytalny.
Zobaczmy najpierw kto wygra wybory w 2015 i od tego uzależnijmy podniesienie wieku emerytalnego. Jednak obstawmy sytuację, że przy władzy jest PiS(odpukać w niemalowane) i podejmują decyzję o podwyższeniu wieku emerytalnego i Prezydent nie ma wyjścia musi to podpisać. Wtedy społeczeństwo będzie mieć pretensje do PiS-u oraz Dudy(jak mu się uda, w co nie wierze), że mimo obietnic obniżenia wieku emerytalnego podnieśli bardziej. Taką mała ciekawostkę napiszę, którą usłyszałem parę dni temu, aby było więcej Polaków to właśnie obecny rząd PO-PSL wydłużył urlop macierzyński, który podpisał obecny Prezydent RP. Więc tak naprawdę obecny rząd oraz Prezydent robi coś dobrego dla państwa. Nawet to zauważają inne kraje europejskie, które chcą z nami rozmawiać, a mam obawy, że jak do władzy dojdzie Prawica to wszystko legnie w gruzach to co było budowane przez ostatnie 8 lat.

Awatar użytkownika
Locutus
Moderator
Posty: 7982
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 08:40
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Wybory prezydenckie 2015

#104 Post autor: Locutus » 15 maja 2015, o 12:31

PitekAntrop pisze:Secundo: to Ty tak uważasz.
W większości cywilizowanych krajów się tak uważa, a kary za bluźnierstwo zniknęły wraz ze świętą inkwizycją jako relikt minionej epoki.
PitekAntrop pisze: A jednak religie to nie to samo co ideologie, czy poglądy polityczne, mieszasz Waść pojęcia... :/
Jedyna różnica polega na uciekaniu się do bytów nadprzyrodzonych i wywodzenia wszystkiego z dogmatów nijak nieweryfikowalnych w sposób empiryczny w wypadku religii...
PitekAntrop pisze: a więc wracamy do zasady "oko za oko, ząb za ząb" :clap:
Ależ nie. Chodzi mi po prostu o elementarną sprawiedliwość i równość wobec prawa. Albo katolikom wolno obrażać ateistów, a ateistom katolików, albo stawiamy pod sąd obydwie te opcje w momencie, gdy opublikują coś obraźliwego i oszczerczego pod adresem adwersarzy. To, co jest obecnie, czyli fakt, że katolikom wolno bezkarnie i bezpodstawnie oskarżać ateistów o całe zło tego świata, amoralność, zgorszenie, bycie zagrożeniem dla ładu społecznego i nie wiem co tam jeszcze, a gdy ateista powie, że kościół jest instytucją zbrodniczą, to staje przed sądem, jest chore.
aislinnek pisze:Nie mam pojęcia czy krzyże wisiały na ścianach - serio. Nie było na to nagonki medialnej to i na to nie patrzyłem. Pewnie wisiały, ale kto patrzy co ma nad głowa jak wychodzi z sali na przerwę Oo?
Na przykład ateista lub osoba innego wyznania. Wiesz, że na przykład Żydom nie wolno modlić się w miejscach, gdzie eksponowane są symbole innych religii? W praktyce krzyż wiszący w klasie oznacza, że młody Żyd nie będzie mógł nawet poprosić Boga o pomoc przed sprawdzianem...
aislinnek pisze: Rekolekcje organizowano, ale jak się nam nie chciało iść to nie szliśmy i byliśmy szczęśliwi, że nie mamy lekcji.
No właśnie. A powinniście byli w tych godzinach siedzieć w szkole i opanowywać przewidziany programem materiał.
aislinnek pisze: Nie musisz mieć wyboru między etyką, a katechezą.
Według prawa – musisz. Jak jest w praktyce – wszyscy wiemy.
aislinnek pisze: Możesz nie chodzić na nic. Ale obecnie w mojej podstawówce wiem, że jest etyka (nie wiem jak w liceum i gimnazjum) - prowadzi ją moja rodzicielka.
Fajnie, że coś się zaczęło w tej kwestii ruszać.
aislinnek pisze: Napisałem - nie tylko. Ale współwinę, wraz z rodzicami i sądami. Jeżeli potrzebujesz to zbiorę od mamy (a także przyszłej teściowej, które jednakże pracuje w szkole prywatnej więc teoretycznie ma lepiej) różne historie, dziwne wytyczne i pomysły dotyczące edukacji przychodzące z ministerstwa/kuratorium. Trochę się tego nazbiera.
A czy pozbierasz takie same wytyczne i pomysły z okresu rządów PiSu?
aislinnek pisze: Nie pamiętam spotu - natomiast wydaje mi się, że PiS wprowadził tzw. sądy 24 godzinne, które chyba były m.in. dla stadionowych "bandytów"?
Punkt dla Ciebie. No, przynajmniej znaleźliśmy coś pozytywnego w działaniach PiSu. :-P
aislinnek pisze: Poza tym przeceniasz skalę zjawiska - moim zdaniem. Obecnie nie ma z tym dużego problemu przynajmniej na meczach wyższego szczebla. A jak ktoś chce się tłuc na odludzi za obupólną zgodą to jego problem. Wolność Tomku.
Wątpię, żeby napady, akty wandalizmu, morderstwa i pobicia ludzi niemających związku z subkulturą dresiarzy, dokonywane przez kibolstwo, działy się za obopólną zgodą.
aislinnek pisze: Z kim nie ma problemów nie będziemy się kłócić, każdy ma inne doświadczenia (tj. odnośnie punków czy dresów).
Hmm... O ile znam pełno ludzi, którzy zostali napadnięci, okradzeni i pobici przez dresiarzy, o tyle nie znam nikogo, kto zostałby napadnięty i okradziony przez metala czy punka...
aislinnek pisze: Oh, tylko teraz winnymi za złe oceny są nauczyciele. Nie sądzę, żeby za Twoich czasów Twoi rodzice chodzili z pretensjami do nauczycieli, kiedy Ty dostawałeś słabą ocenę. A teraz owszem, chodzą. I to w renomowanych szkołach - np. w I LO w Krakowie spora grupa rodziców chciała zmieniać nauczyciela (od historii bodajże), bo biedne dzieci mają słabe oceny. Rzygać mi się chce jak słyszę o ciężkich tornistrach, dużej ilości zadań i biednych dzieciach w szkołach.
Wiem, i zgadzam się, że to, co się w tej kwestii wyprawia to ciężka patologia. Ale co u diabła ma to wspólnego z PO?
aislinnek pisze: Inna sprawa - poziom matur (który odzwierciedla poziom nauczania). Polskie szkolnictwo to temat rzeka i Platforma Obywatelska się nie popisała reformując ją (6 latki w szkołach tego nie rozumiem do dzisiaj). Niestety od lat nikt się nie popisał.
Ano...
aislinnek pisze: Co do WFu możesz mieć rację - WF niech nie wlicza się do średniej.
Cieszę się, że tu się zgadzamy.
aislinnek pisze: Ale pani minister chyba nie jest na tyle głupia żeby sądzić, że WF komukolwiek oceny zaniża. Zawsze było tak, że kto chciał mieć 6 to ją miał włąściwie, a kto nie to miał 5.
Zależy od wuefisty. Nie każdy ma taką samą sprawność fizyczną...
aislinnek pisze: A wzrost gospodarczy na który tak się powołujesz?
Łatwo o wzrost gospodarczy gdy koniunktura jest dobra. PO udało się co innego – przeprowadzić Polskę przez kryzys tak, że była jedynym państwem UE, które nie doznało recesji. To dopiero jest wyczyn.
aislinnek pisze: Proszę o cytaty z biskupów ze źródłami (nie GW wyjęte z cytatu tylko cała wypowiedź)
A ja zapraszam właśnie do Gazety Wyborczej. :-)
aislinnek pisze: (bo dziennikarze Frondy to poniżej krytyki i tu zgoda). Bo od ojca zawsze słyszę, że czarni w kościołach nawołują do głosowania na konkretną opcję polityczną (PiS). Moja narzeczona chodzi do kościoła, więc i ja czasami chodzę z nią i mam pecha, bo trafiam na takie msze, gdzie nie ma hejtu na niewierzących, nie ma kazań politycznych. No nic nie ma, ale Ci którzy nie chodzą wiedzą najlepiej.
Myślę, że na to dobrze odpowiedział Ci Rafaello.
aislinnek pisze: (…) Nie - medialne będzie, jak zapiszą się w historii jako dobry rząd. Nieważne, czy III czy IV czy VII RP. Ważne, że dobry.
Raz wszystko spieprzyli, narobili wstydu i bałaganu takiego, że doszło do przedterminowych wyborów, więc czemu za drugim razem miałoby być lepiej?
aislinnek pisze: Ok to jedna afera. No ale fakt, mieli na to 2 lata, PO ma 8. To podobnie jak z rządzeniem - mniej czasu żeby zrobić coś dobrego, ale też mniej żeby złapać jakieś większe afery.
No właśnie. :-P
lucapacioli pisze:http://www.faktyimity.pl/
http://nie.com.pl/
Tekstów o jakich piszesz jest tam sporo, czy któryś z dziennikarzy tych tygodników został skazany przez sąd?
Szczęśliwie na to odpowiedział już Lw25, więc nie muszę się wysilać. ;-)
lucapacioli pisze: (…) Widzisz, z moich pieniędzy też jest finansowane wiele rzeczy z których nie korzystam i co mam z tym zrobić? A o ile się nie mylę, poglądy na kwestie ekonomiczne masz skierowane w lewo, a więc w stronę po której takie rozporządzanie pieniędzmi innych ludzi jest mile widziane.
Zadanie domowe: wyobraź sobie, że na otwarcie estakady Wielicka – Lipska zamiast księdza zaproszono rabina, który za pobłogosławienie estakady w obrządku żydowskim wziął dziewięć tysięcy złotych. Jakie byłyby reakcje społeczeństwa, a zwłaszcza tej jego części, która dzisiaj bardzo cieszy się, że wszystkie inwestycje święci ksiądz katolicki?
lucapacioli pisze: Możesz podać coś na podparcie tej tezy? Mam na myśli wyrok sądu, skazujący kogoś za morderstwo lub choćby akt oskarżenia stawiający komuś taki zarzut? Wiesz opinie opiniami, a takie manipulowanie faktami i nadużywanie pewnych słów jest strasznie słabe.
Ależ oczywiście. Chętnie przedstawię nauczyciela języka polskiego, który powie, że Barbara Blida została zamordowana na zlecenie PiSu, jednocześnie machając parówką i puszką po piwie. Może być? W wypadku tez o zamordowaniu Lecha Kaczyńskiego i zamachu smoleńskim podobnej jakości argumenty PiSowi w zupełności wystarczały, więc chyba jednak może.
Kaszmir pisze:(...)
Fronda to wiadoma sprawa. Nawet wielu katolików jej nie akceptuje i nie zgadza się z jej poglądami. Tyle.
Problem w tym, że to, co wyprawia Fronda nie jest karalne. Za to jeśli obrażani ateiści odpowiedzą w ten sam sposób, zaraz ciąga się ich po sądach.
Kaszmir pisze: Porównam to do niedawnej nagonki MPK na miłośników. Pamiętacie, jak w "Przewoźniku" wyśmiewano grono mkmów, bo (rzekomo) był jakiś miłośnik który zaproponował tramwaje co 3 minuty do Pleszowa. Pomijając czy to prawda, właściwie wszyscy wtedy zgodnie stwierdziliśmy, że to skandal wrzucać ludzi do jednego wora. Czy chcielibyście być uważani za wariatów, bo gdzieś tam jest jeden albo kilku z dziwnymi poglądami?
I tak samo jest wg mnie ze sprawą religii. Są wariaci - zawsze się trafią. Jednak nie powinno się w mojej opinii wszystkich mierzyć jedną miarą. (...)
Zupełnie nie o to chodzi. Chodzi o kwestię tego, że jedna strona konfliktu w myśl prawa postępuje bezkarnie, a drugą się po sądach ciąga za dokładnie to samo.

Pozdrawiam!
LOKI
Komunikacja miejska ma być dla ludzi. Nigdy na odwrót.

Awatar użytkownika
Sgriffin
Dyrektor
Posty: 2039
Rejestracja: 4 paź 2013, o 14:21
Lokalizacja: Kreuzberg

Wybory prezydenckie 2015

#105 Post autor: Sgriffin » 15 maja 2015, o 13:11

Nie chce mi się tu za bardzo udzielać, ale trochę denerwuje mnie bardzo subiektywny pogląd Lokiego:
- zabierają autobus którym on jeździł zawsze do liceum - krzyk i nikt nie ma tak źle,
- każą ćwiczyć na WFie, żeby mu za 10 lat nie wysiadły stawy (a służba zdrowia póki co jest państwowa) - krzyk,
- każą patrzeć na krzyż, a on nie wierzy - krzyk,

No sorry, ale nie żyjemy w wyalienowanym miejscu, czasem trzeba się dostosować do większości. Owszem zgadzam się że często są problemy, sam jestem przeciwnikiem religii w szkołach (a na pewno nie w takiej formie), sam nie jestem katolikiem, ale szanuję większość i jak mi coś nie pasuje to nie słucham i już.
"W przypadku, jeśli przetarg wygrywa przewoźnik prywatny (co wymaga ustalenia kryteriów rzeczywiście umożliwiających konkurencję) – średnia oszczędność względem przyznania zadania przewoźnikowi komunalnemu z wolnej ręki wynosi 1,12 - 1,13 zł"

Zablokowany

Wróć do „II. W kraju”