Wybory prezydenckie 2015

Moderator: Moderatorzy

Na kogo zagłosujesz w drugiej turze wyborów

Czas głosowania minął 23 maja 2015, o 15:17

Bronisław Komorowski
11
29%
Andrzej Duda
20
53%
Nie pójdę wcale - ciężki wybór
7
18%
 
Liczba głosów: 38

Krakowiak2013
Dyrektor
Posty: 7016
Rejestracja: 1 sie 2013, o 08:24
Lokalizacja: Kraków

Wybory prezydenckie 2015

#121 Post autor: Krakowiak2013 » 16 maja 2015, o 18:50

Locutus pisze:Pomysł w swej istocie zajeżdża mi ostro Trzecią Rzeszą...
Powiem ci, że ten wpis bardzo mnie zniesmaczył z twojej strony. Kiedy to przeczytałem na telefonie oraz później spokojnie w Domu przeraziło mnie, że takie rzeczy może pisać jeden z Moderatorów forum.
brovar pisze:PiS nie był nigdy moją bajką, jednak ciągłe straszenie tylko Kaczyńskim dało mi do myślenia czy Platforma ma jakiś swój pomysł na wizje na przyszłość, czy tylko straszeniem Kaczyńskim podwyższeniem podatków, praca do śmierci za nędzne pieniądze. Ktoś zadał sobie pytanie kim będą straszyć jak on odejdzie? Kim "młodszym Kaczyńskim" - Dudą jak to wczoraj powiedział Balcerowicz? Nie chcę uczestniczyć w takim języku dyskusji.
Pewnie wielu Polakom nie podoba się PiS z racji na charakter partii, ale szczerze powiem gdyby ktoś inny rządził tą partią rozważałbym oddanie głosu na tą partię, ale dopóki będą osoby pokroju Macierewicz, Kaczyński itp.. to nie zmieni się. Wiesz moim zdaniem Balcerowicz powiedział prawdę, bo Duda wystartował zamiast Kaczyńskiego, który był świadom tego, że poległby sromotnie, a tak wystawił młodą osobę. Może trzeba nauczyć polityków odpowiedniej kultury, a będzie poprawa choć w to wątpię.
Wielu znajomych odradzało mi głosować na kandydata PiS do Rady Miasta, ja jednak znając tą osobę od kilku lat, wiedziałem że będzie to dobry wybór mimo, że startuje z PiS. Nie pomyliłem się, pomocna młoda osoba załatwiająca i pomagająca mieszkańcom i dlatego teraz też zagłosuję na kandydata PiS - Dudę, bo uważam, że Kraków będzie miał profity z tego powodu. Na pewno nie pomyśli zabierać kasę "na zabytki Krakowskie", by przekazać je Wrocławowi.
W kwestii Rady Miasta zawsze głosuję na PO i w ubiegłym roku podobnie uczyniłem. Zagłosowałem na radnego Krzysztonka, o którym słyszałem wiele dobrego co zrobił dla Czyżyn, więc jemu zaufałem. Do twojego wyboru na Radnego nie mam nic i powiem osobiście, że gdyby PiS inaczej zachowałoby się chętnie na niego oddałbym głos, a tak nie trafił. Przechodząc do końcówki tej części postu w te profity średnio wierzę, że coś uda mu się wywalczyć dla Krakowa, bo przypomnę, że w I turze 36% Krakowian oddało swój głos na Komorowskiego, a nie na Dudę, który pochodzi z Krakowa.

Na jesień na Kukiza. :]
Zadam ponownie to pytanie. Naprawdę wierzycie w to, że uda mu się wejść do Sejmu? W innych krajach europejskich takie osoby jak Kukiz nie miałyby szans zaistnieć na scenie politycznej, a w Polsce to możliwe.....

Awatar użytkownika
Sgriffin
Dyrektor
Posty: 2039
Rejestracja: 4 paź 2013, o 14:21
Lokalizacja: Kreuzberg

Wybory prezydenckie 2015

#122 Post autor: Sgriffin » 16 maja 2015, o 19:06

Krakowiak2013 pisze: Zadam ponownie to pytanie. Naprawdę wierzycie w to, że uda mu się wejść do Sejmu? W innych krajach europejskich takie osoby jak Kukiz nie miałyby szans zaistnieć na scenie politycznej, a w Polsce to możliwe.....
Co za brednie. W USA pewnie też niemożliwe?
"W przypadku, jeśli przetarg wygrywa przewoźnik prywatny (co wymaga ustalenia kryteriów rzeczywiście umożliwiających konkurencję) – średnia oszczędność względem przyznania zadania przewoźnikowi komunalnemu z wolnej ręki wynosi 1,12 - 1,13 zł"

Krakowiak2013
Dyrektor
Posty: 7016
Rejestracja: 1 sie 2013, o 08:24
Lokalizacja: Kraków

Wybory prezydenckie 2015

#123 Post autor: Krakowiak2013 » 16 maja 2015, o 19:23

Sgriffin pisze:W USA pewnie też niemożliwe?
W USA masz tylko dwie partie Republikanów i Demokratów, a tam wybory do Kongresu odbywają się co dwa lata.

Awatar użytkownika
Sgriffin
Dyrektor
Posty: 2039
Rejestracja: 4 paź 2013, o 14:21
Lokalizacja: Kreuzberg

Wybory prezydenckie 2015

#124 Post autor: Sgriffin » 16 maja 2015, o 19:34

Mam na myśli tego pana w szczególności:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Arnold_Schwarzenegger
"W przypadku, jeśli przetarg wygrywa przewoźnik prywatny (co wymaga ustalenia kryteriów rzeczywiście umożliwiających konkurencję) – średnia oszczędność względem przyznania zadania przewoźnikowi komunalnemu z wolnej ręki wynosi 1,12 - 1,13 zł"

Krakowiak2013
Dyrektor
Posty: 7016
Rejestracja: 1 sie 2013, o 08:24
Lokalizacja: Kraków

Wybory prezydenckie 2015

#125 Post autor: Krakowiak2013 » 16 maja 2015, o 20:00

W TVP Info gościem jest Minister Pracy, który w kwestii wyboru Komorowskiego na Prezydenta mówi tak: ,,Wybór Prezydenta Komorowskiego gwarantuje stabilność i rozwój Polski". Moim zdaniem mówi prawdę, bo wybór Dudy spowoduje zablokowanie rozwoju Polski.


Zadam wam pytanie co myślicie o wpisie posła PiS-u z Twittera o Komorowskim?

http://fakty.interia.pl/polska/news-szt ... Id,1734717
Ostatnio zmieniony 16 maja 2015, o 20:24 przez Krakowiak2013, łącznie zmieniany 1 raz.

MarekR
Kierownik
Posty: 794
Rejestracja: 23 mar 2014, o 10:25

Wybory prezydenckie 2015

#126 Post autor: MarekR » 16 maja 2015, o 20:23

Wyłącz TV, włącz myślenie. Naprawdę tak bezkrytycznie wierzysz w to, co powiedzą w telewizorze? :puppyeyes: Jak ten kraj ma się rozwijać, skoro ludzie ciągle z niego uciekają (emigracja)?

Awatar użytkownika
tarantulaw2
Dyrektor
Posty: 1078
Rejestracja: 4 lis 2013, o 10:37

Wybory prezydenckie 2015

#127 Post autor: tarantulaw2 » 16 maja 2015, o 20:29

Krakowiak2013 pisze: Kiedy to przeczytałem na telefonie oraz później spokojnie w Domu przeraziło mnie, że takie rzeczy może pisać jeden z Moderatorów forum.
Co ma za znaczenie ranga na forum? Kazdy z nas ma wlasne poglady.

Krakowiak2013
Dyrektor
Posty: 7016
Rejestracja: 1 sie 2013, o 08:24
Lokalizacja: Kraków

Wybory prezydenckie 2015

#128 Post autor: Krakowiak2013 » 16 maja 2015, o 20:37

tarantulaw2 pisze:Co ma za znaczenie ranga na forum? Kazdy z nas ma wlasne poglady.
Wydaje mi się, że osoba, która jest moderatorem forum nie powinna pisać takich rzeczy i porównywać do Trzeciej Rzeszy w swoich postach. W kwestii poglądów nic nie mam i szanuję poglądy innych, ale bez przesady.

Lukasy
Miłośnik
Posty: 100
Rejestracja: 17 lis 2014, o 19:25

Wybory prezydenckie 2015

#129 Post autor: Lukasy » 16 maja 2015, o 20:58

Krakowiak2013 pisze:
tarantulaw2 pisze:Co ma za znaczenie ranga na forum? Kazdy z nas ma wlasne poglady.
Wydaje mi się, że osoba, która jest moderatorem forum nie powinna pisać takich rzeczy i porównywać do Trzeciej Rzeszy w swoich postach. W kwestii poglądów nic nie mam i szanuję poglądy innych, ale bez przesady.
Nie ma czegoś takiego jak "wolność ale bez przesady".

Wolność jest sferą, w której kompromis nie jest możliwy.

aislinnek
Dyspozytor
Posty: 508
Rejestracja: 24 lis 2014, o 00:30

Wybory prezydenckie 2015

#130 Post autor: aislinnek » 17 maja 2015, o 01:28

Krakowiak2013 pisze:Może na samym początku trzeba wymienić przywódców Partii na młode osoby,
No brawo. Właśnie na to w tej chwili postawił PiS. Nie jestem w stanie powiedzieć czy to zmiana krótkoterminowa, ale wciąż liczę, że MŁODY DUDA pociągnie za sobą zmianę w PiSie. Pokaże staruchom na czele z Kaczorem i Macierewiczem, że ich czas już minął. A PO dalej będzie stawiać na bezbarwnego Bronka, krzykacza Niesiołowskiego i całą ferajnę.
Tylko czy ta wymiana pokolenia nie przeczy Twoim poglądom? Stawiasz na niemal najstarszego kandydata ze wszystkich (chyba starszy był tylko JKM).
I właśnie na tych wyborach masz szansę pokazać politykom - zarówno PO jak i PiSu, że czas pokolenia 50+ się skończył, czas na młodych co potwierdzasz tym wpisem
Pewnie wielu Polakom nie podoba się PiS z racji na charakter partii, ale szczerze powiem gdyby ktoś inny rządził tą partią rozważałbym oddanie głosu na tą partię
Ale dalej głosujesz na Bronka
Krakowiak2013 pisze:Zadam ponownie to pytanie. Naprawdę wierzycie w to, że uda mu się wejść do Sejmu?
A jaki jest powód do tego, żeby miał nie wchodzić do Sejmu? I nie chodzi mi o kwestie tego, że nie popierasz jego postulatów (których moim zdaniem mu brakuje), a o fakt ile ludzi go poparło i wciąż popiera w sondażach. Jeżeli sam przez brak doświadczenia się nie zatopi to w wyborach dostanie więcej niż 10%, a nie zdziwię się jak więcej niż 15%. A jak powstanie partia Balcerowicza i Petru to nie wykluczałbym (przy mądrym prowadzeniu), że partia ta zabierze bardzo dużo głosów PO przez co Kukiz w Sejmie dostanie porównywalną liczbę mandatów jak partia rządząca.
Kaszmir pisze:Rada Miasta to akurat inna bajka w mojej opinii. Znam sensownych radnych tak z PiS, jak i PO.
Sto procent racji, w Radzie Miasta jednak głosujemy bardziej na ludzi, bo znamy ich z konkretnych działań, a nie telewizora. A to, że Wojtowicz ma do tej pory miejsce w Radzie Miasta jest chyba jedynym dowodem na fałszerstwa wyborcze w wyborach samorządowych - nie wiem jak inaczej wytłumaczyć to, że ktoś oprócz niego samego oddaje na niego głos :hihi:
Krakowiak2013 pisze:Zadam wam pytanie co myślicie o wpisie posła PiS-u z Twittera o Komorowskim?
:wall:

I nie interesuje mnie co napisał o Komorowskim. Dobrze wiemy, że naszej klasie politycznej brakuje kultury, a najlepszym tego przykładem jest profesor od motyli, niejaki Niesiołowski. Jest dla mnie gorszy niż Macierewicz, to chyba najbardziej prymitywna istota z jaką spotkałem się w życiu publicznym. Ale przez takich ludzi tracimy szansę na zmianę. Polityczny strzał w stopę.
Krakowiak2013 pisze:Kiedy to przeczytałem padłem ze śmiechu Czyli według twojej logiki 40-46% Polaków ma zmienne poglądy jak Komorowski?
A dokładniej ok. 15% Polaków, którzy poparli Komorowskiego w I turze :P. Pomijając zmiennośc poglądów.
Krakowiak2013 pisze:Chciałbym przypomnieć, że 10-lat temu obie partie chciały razem rządzić i wstępnie na czele rządu po wygranych wyborach miał stanąć Jan Maria Rokita, który startował z hasłem Premier z Krakowa, a po wyborach wiadomo jak sytuacja się potoczyła
Nie wiem na ile można wierzyć Rokicie, ale twierdził, że PO nie chciała POPiSu
Krakowiak2013 pisze:Obaj kandydaci byli przeciwko JOW-om, ale chciałbym zauważyć, że to Andrzej Duda od razu po ogłoszeniu wyników zaczął podlizywać się do elektoratu Pawła Kukiza, a Prezydent wstrzymał się do następnych dni w tej sprawie.
Nie no ok, rozumiem, że boisz się PiSu, to mogę zrozumieć, ale jak Duda zaczął pierwszy się podlizywać? Bronek dzień po wyborach zlożył do senatu wniosek o niekonstytucyjne referendum, to największe wejście do tyłka jakie można sobie wyobrazić. Zaczęli się podlizywać tak samo szybko, tylko zgodnie z logiką Kukiza, Duda jest szansą na jakąkolwiek zmianę. Bronek to brak zmiany.

Awatar użytkownika
Locutus
Moderator
Posty: 7982
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 08:40
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Wybory prezydenckie 2015

#131 Post autor: Locutus » 17 maja 2015, o 11:15

Odpowiem tylko na wybrane fragmenty, bo w sumie i tak ta dyskusja donikąd nie prowadzi i nikt tu nikogo nie przekona...
CzynDobro4Fun pisze:I jak to się objawiało? Ksiądz wyskakiwał na każdym kroku zza rogu i Cie agitował? Znam wielu ateistów i nikomu nie przeszkadza, że Polska jest katolickim krajem, ba! wielu jest z tego zadowolonych, bo przynajmniej nikt nie wysadza się na ulicach, jak w tej "super" Francji. Nie wierzysz - nie chodzisz do kościoła. Proste? Bardzo proste! Nie wiem dlaczego masz taki problem z tym. Jakby katolicy w Polsce stanowili mniejszość to owszem, stawianie ich na piedestale byłoby niestosowne, ale teraz stanowią sporą większość i co, mamy w imię idiotycznej tolerancji burzyć kościoły i stawiać darkroomy?
Primo – objawiało się to m.in. wizerunkiem ukrzyżowanego proroka wiszącym w każdym urzędzie, kapłanami katolickimi odprawiającymi gusła za ciężkie pieniądze nad każdą publiczną inwestycją, stawianiem przed sądem ludzi, których cenię, za to, że „obrażali uczucia religijne” przy jednoznacznym przyzwalaniu, by strona przeciwna obrażała mój brak uczuć religijnych do woli i w bardzo niewybredny sposób, eventami o charakterze religijnym w szkołach, brakiem prawa do aborcji, brakiem legislacji w kwestii związków partnerskich...

Secundo – Ostatnie wysadzanie się we Francji miało miejsce dwadzieścia lat temu, więc nie przesadzaj...

Tertio – Jeszcze raz przypomnę słowa Churchilla: „demokrację poznaje się po tym jak traktuje swoje mniejszości”.
Kaszmir pisze:Rety, przecież napisałem, że trzeba było uwzględnić przypadki specjalnej, w tym osoby bezdzietne.
Wyraźnie pisałeś, że trzeba by uwzględnić jedynie przypadki medycznie uzasadnione. Natomiast osobom bezdzietnym z wyboru chciałeś dop*******ć. Przypominam, że większość księży nie ma medycznych przeciwwskazań do płodzenia dzieci (vide ci, którzy je płodzą na boku) i jest bezdzietna z wyboru.
Kaszmir pisze: (…) Co się dziwić, skoro coraz więcej rodzin decyduje się na ledwie jedno dziecko. I przypomnę, to nie jest "czyjś" czy "ich" problem, tylko nasz. To my będziemy musieli żyć w kraju dotykanym sporymi problemami ekonomicznymi i nie tylko.
Mały hint: Polacy w UK płodzą sporo dzieci. W Polsce – niewiele. A wiesz dlaczego? Bo w Polsce po prostu dziecko jest luksusem na którego nie każdego stać. Gdyby rozwiązać problem zbyt niskich płac czy umów śmieciowych, okazałoby się, że rodzi się w Polsce wystarczająco dużo dzieci.

Metody nagradzania zawsze sprawdzają się lepiej niż metody karania...
Kaszmir pisze: A mi Twój komentarz ostro zajeżdżą Prawem Godwina
"Wraz z trwaniem dyskusji w Internecie, prawdopodobieństwo użycia porównania, w którym występuje nazizm bądź Hitler dąży do 1"
http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_Godwina

Ale żeby mi to robił moderator forum...?
Wybacz, ale decyzja o płodzeniu potomstwa jest decyzją bardzo osobistą, wręcz intymną, dwojga ludzi. I tylko w systemach totalitarnych jak Trzecia Rzesza (z jej lebensbornami) czy Chiny (z ich karami za nadmiar dzieci) państwo miesza się do tych kwestii. Uważam, że jest to istotne przekroczenie granic kompetencji państwa.
Kaszmir pisze: Uważam, że państwo powinno być świeckie. Jednak uważam też, że w życiu powinno się zachowywać rozsądne granice. Sytuacja, w której nie można postawić czyjegoś pomnika, bo był księdzem/papieżem/przedstawicielem innej wiary, jest przesadna. Co następne? Może w ogóle usuńmy pomniki wszystkich katolików? A jak tak, to i ateistów? Czyli w ogóle usuńmy wszystkie pomniki?
Chodzi o to, by nie stawiać pomników ludziom, których jedynym dokonaniem były zasługi na rzecz jednej konkretnej religii.
aislinnek pisze:A później homomałżeństwa. Ja wtedy emigruję tak jak pewnie większość ludzi, gdyż społeczeństwo jak wiesz akurat tego nie popiera. (...)
Nie rozumiem takiego podejścia.

Nie popierasz aborcji – nie dokonuj jej.
Nie popierasz małżeństw homoseksualnych – nie zawieraj takowego.
Nie popierasz eutanazji – nie popełniaj jej.

Nie zabraniaj innym czegoś tylko dlatego, że Tobie osobiście się to nie podoba. Bo to tak samo, jak gdybym ja walczył o to, by całkowicie zakazać w Polsce słuchania, produkcji i dystrybucji rapu dlatego, że szczerze nie znoszę tego gatunku „muzyki”...

Pozdrawiam!
LOKI
Komunikacja miejska ma być dla ludzi. Nigdy na odwrót.

Łukasz
Moderator fb pkk
Posty: 3543
Rejestracja: 15 mar 2014, o 21:03
Lokalizacja: Kraków->Nowa Huta

Wybory prezydenckie 2015

#132 Post autor: Łukasz » 17 maja 2015, o 11:36

Oglądając dzisiejszą Kawę na Ławę zastanawiam się, czy Bronisław Komorowski jest w końcu kandydatem PO czy SLD :D

Awatar użytkownika
tarantulaw2
Dyrektor
Posty: 1078
Rejestracja: 4 lis 2013, o 10:37

Wybory prezydenckie 2015

#133 Post autor: tarantulaw2 » 17 maja 2015, o 12:23

Krakowiak2013 pisze:Wydaje mi się, że osoba, która jest moderatorem forum nie powinna pisać takich rzeczy i porównywać do Trzeciej Rzeszy w swoich postach. W kwestii poglądów nic nie mam i szanuję poglądy innych, ale bez przesady.
Tobie sie wydaje, a ja sobie jednak nie zycze takich stwierdzen, bo mimo wszystko kazdy moderator jest tez i uzytkownikiem forum.

aislinnek
Dyspozytor
Posty: 508
Rejestracja: 24 lis 2014, o 00:30

Wybory prezydenckie 2015

#134 Post autor: aislinnek » 17 maja 2015, o 12:31

Locutus pisze:Wybacz, ale decyzja o płodzeniu potomstwa jest decyzją bardzo osobistą
Więc jeżeli nie chcesz płodzić to nie płodzisz, a nie płaczesz o aborcję. Wyjątkiem są gwałty, ciężka choroba dziecka lub groźba dla życia matki.
Locutus pisze:Mały hint: Polacy w UK płodzą sporo dzieci. W Polsce – niewiele. A wiesz dlaczego? Bo w Polsce po prostu dziecko jest luksusem na którego nie każdego stać. Gdyby rozwiązać problem zbyt niskich płac czy umów śmieciowych, okazałoby się, że rodzi się w Polsce wystarczająco dużo dzieci.
Czyli problemem są względy ekonomiczne, a nie ideologiczne. I podkreślam to jest główna przyczyna emigracji, a nie żadne krzyże na urzędach. Szczerze, to jesteś pierwszą osobą, która wyjechała z powodów religijnych mimo, że sam mam antykościelną rodzinę na emigracji. Ale chętnie by tu wrócili mając możliwość dobrych zarobków i w du*ie mieliby to, czy krzyże wiszą na urzędach. Nie mogę też znaleźć czy nie przeszkadza Ci burzenie pomnika z pieniędzy podatników. (bodajże pomnika JP II w jakimś miasteczku we Francji)
Locutus pisze:Nie popierasz aborcji – nie dokonuj jej.
Nie popierasz małżeństw homoseksualnych – nie zawieraj takowego.
Nie popierasz eutanazji – nie popełniaj jej.

Nie zabraniaj innym czegoś tylko dlatego, że Tobie osobiście się to nie podoba. Bo to tak samo, jak gdybym ja walczył o to, by całkowicie zakazać w Polsce słuchania, produkcji i dystrybucji rapu dlatego, że szczerze nie znoszę tego gatunku „muzyki”...
Nie podoba Ci się krzyż na urzędzie - nie patrz w górę.

O ile mogę się zgodzić z eutanazją, do aborcji odniosłem się wyżej (popieram w szczególnych przypadkach, a więc moje stanowisko jest gdzieś pośrodku) to jednak małżeństwa homoseksualne to - hipotetycznie - część społeczeństwa. Tak jak Tobie się nie podoba krzyż na ścianie tak mi nie podoba się to, że docelowo moje dzieci będą mogły chodzić do klasy z dziećmi wychowywanymi przez dwóch ojców. Mnie będzie to dusić, tak jak Ciebie katolicyzm. Poza tym jak sam napisałeś jesteś socjalDEMOKRATĄ, a demokratyczna większość z pewnością sprzeciwiłaby się związkom partnerskim, a już na pewno małżeństwom homoseksualnym. Także to nie moje osobiste zdanie, a zdanie większości. Oczywiście na poparcie tego nie mam referendów, a jedynie sondaże.

CzynDobro4Fun
Dyrektor
Posty: 1098
Rejestracja: 1 cze 2013, o 23:00

Wybory prezydenckie 2015

#135 Post autor: CzynDobro4Fun » 17 maja 2015, o 13:40

Locutus pisze:Primo – objawiało się to m.in. wizerunkiem ukrzyżowanego proroka wiszącym w każdym urzędzie,
I w jaki sposób komukolwiek może to przeszkadzać? Niech zawieszą tam i du*ę Komorowskiego, kogo to obchodzi?
Locutus pisze:kapłanami katolickimi odprawiającymi gusła za ciężkie pieniądze nad każdą publiczną inwestycją,
Straty dla budżetu niewyobrażalne, co najmniej połowę PKB na tym tracimy. Tyle pieniędzy jest marnowane na inne głupoty, ale to ksiądz jest największym problemem.
Locutus pisze:Secundo – Ostatnie wysadzanie się we Francji miało miejsce dwadzieścia lat temu, więc nie przesadzaj...
Oczywiście nie załapałeś, że chodziło ogólnie o zamachy na tle religijnym. Ostatnio może nie wystrzelali redakcji pewnej gazety?
Locutus pisze:Tertio – Jeszcze raz przypomnę słowa Churchilla: „demokrację poznaje się po tym jak traktuje swoje mniejszości”.
Ah te gierki na cytaty znanych ludzi.

Zablokowany

Wróć do „II. W kraju”