Wybory prezydenckie 2015

Moderator: Moderatorzy

Na kogo zagłosujesz w drugiej turze wyborów

Czas głosowania minął 23 maja 2015, o 15:17

Bronisław Komorowski
11
29%
Andrzej Duda
20
53%
Nie pójdę wcale - ciężki wybór
7
18%
 
Liczba głosów: 38

Krakowiak2013
Dyrektor
Posty: 7016
Rejestracja: 1 sie 2013, o 08:24
Lokalizacja: Kraków

Wybory prezydenckie 2015

#1 Post autor: Krakowiak2013 » 10 maja 2015, o 21:04

Wyniki sondażowe I tury wyborów prezydenckich

Wybory prezydenckie 2015: Znamy wyniki sondażu exit poll
Ostatnio zmieniony 10 maja 2015, o 22:11 przez Krakowiak2013, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
slowak99
Specjalista
Posty: 194
Rejestracja: 28 lis 2013, o 15:29
Lokalizacja: Krowodrza Górka

Sprawy polityczne w kraju

#2 Post autor: slowak99 » 10 maja 2015, o 22:01

To nie są wyniki, tylko ciągle sondaże!
Nie może być tak, że będzie , jak było.

krakfut
Pasażer
Posty: 4
Rejestracja: 11 maja 2015, o 14:19

Sprawy polityczne w kraju

#3 Post autor: krakfut » 12 maja 2015, o 10:35

No to już oficjalne wyniki :>. Całkiem możliwe, że podobnie będzie w 2 turze. Chcielibyście prezydenta z Krakowa, czy nie robi Wam to różnicy :> ?

edek3253
Specjalista
Posty: 221
Rejestracja: 29 paź 2011, o 20:53
Lokalizacja: Kraków

Sprawy polityczne w kraju

#4 Post autor: edek3253 » 12 maja 2015, o 11:03

Wybór między dżumą a cholerą. Nagła zmiana stosunku do Kukiza i JOWow pokazuje zakłamanie tych Panów. Ostatecznie niech sobie Duda będzie Prezydentem, przynajmniej wstydu nie będzie. A na jesień liczę na koalicję ugrupowań antysystemowych, bo to co się dzieje, to jest nie do pojęcia.

Krakowiak2013
Dyrektor
Posty: 7016
Rejestracja: 1 sie 2013, o 08:24
Lokalizacja: Kraków

Sprawy polityczne w kraju

#5 Post autor: Krakowiak2013 » 12 maja 2015, o 11:09

edek3253 pisze:Ostatecznie niech sobie Duda będzie Prezydentem, przynajmniej wstydu nie będzie. A na jesień liczę na koalicję ugrupowań antysystemowych, bo to co się dzieje, to jest nie do pojęcia.
Wybór Dudy na Prezydenta to największe zło jakie może spotkać Polskę. Ten wybór oznacza na to, że dajecie przyzwolenie na to, aby wszystkie decyzje Dudy podejmował Kaczyński, a nie sam Duda. Przypomnę wam jakie podejście PiS ma do Europy i wszystkich tych spraw. W tej kwestii są całkowicie przeciw i naprawdę chcecie tego, aby Polska wyszła z UE? Dodam od siebie, że rządy Dudy-PiS-u spowodują pogorszenie bardziej stosunków m.in z Rosją. Mam nadzieję, że polski naród jest odpowiedzialny i zagłosuje rozsądnie w wyborach, aby potem problemów nie było. W kwestii wyborów jesiennych zobaczymy co się wydarzy w ciągu kilku miesięcy na scenie politycznej, bo od tego zależeć będzie wynik tak naprawdę.

Awatar użytkownika
Cukier
Dyrektor
Posty: 10944
Rejestracja: 15 gru 2011, o 18:08
Lokalizacja: Tereny Zapleszowskie

Sprawy polityczne w kraju

#6 Post autor: Cukier » 12 maja 2015, o 12:17

Krakowiak, proszę Cię... Ja rozumiem, że forum, że wolność słowa, że każdy ma prawo do głoszenia swoich poglądów... ale kolejnej burzy w szklance wody na 6 stron znosić nie zamierzam :evil:

Trzymajmy się może tego, że poglądy i przekonania są jak d*pa - każdy swoje ma, co nie znaczy, że każdy się musi z nimi publicznie obnosić. Będzie druga tura, każdy zagłosuje jak uważa. Większość zdecyduje - w końcu nie ma pełniejszej formy demokracji niż wybory / referenda.

Mseifer
Administrator Techniczny
Posty: 9959
Rejestracja: 14 wrz 2009, o 20:01
Lokalizacja: Kraków->Bieńczyce
Kontakt:

Sprawy polityczne w kraju

#7 Post autor: Mseifer » 12 maja 2015, o 12:54

Cukier mam podobne zdanie do krakowiaka. Jeśli wybierzemy Dudę to w Polsce będzie tylko temat Smoleńska, Kościoła, Rydzyka. Wszędzie powstaną krzyże, pomniki i bóg wie co jeszcze. Sterować nim będą Kaczyński, Macierewicz i spółka.

A dla przykładu dam do poczytania to: http://wyborcza.pl/1,75478,17895712,Wie ... l#BoxGWImg

rogow153
Dyrektor
Posty: 1647
Rejestracja: 14 paź 2012, o 10:29

Sprawy polityczne w kraju

#8 Post autor: rogow153 » 12 maja 2015, o 13:21

Mseifer pisze:Cukier mam podobne zdanie do krakowiaka. Jeśli wybierzemy Dudę to w Polsce będzie tylko temat Smoleńska, Kościoła, Rydzyka. Wszędzie powstaną krzyże, pomniki i bóg wie co jeszcze.
I niestety tańczenie w rytm całych klanów związków zawodowych, których pazerność woła o pomstę do nieba. Nie jestem wcale miłośnikiem PO, ale pod wieloma względami wypada ona na plus jako mniejsze zło w stosunku do swojego największego rywala.

Krakowiak2013
Dyrektor
Posty: 7016
Rejestracja: 1 sie 2013, o 08:24
Lokalizacja: Kraków

Sprawy polityczne w kraju

#9 Post autor: Krakowiak2013 » 12 maja 2015, o 13:33

rogow153 pisze:I niestety tańczenie w rytm całych klanów związków zawodowych, których pazerność woła o pomstę do nieba.
Najbardziej denerwujące w kwestii związków zawodowych jest to, że Szef Solidarności Piotr Duda zapowiedział pod koniec kwietnia, że nie poprze nikogo z partii politycznych. Nie minął nawet tydzień i co zrobił? Poparł oficjalnie Andrzeja Dudę w wyborach prezydenckich.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2015, o 13:33 przez Krakowiak2013, łącznie zmieniany 1 raz.

Lw25
Moderator
Posty: 3010
Rejestracja: 21 sty 2014, o 15:52
Lokalizacja: Krowodrza Górka/日進市

Sprawy polityczne w kraju

#10 Post autor: Lw25 » 12 maja 2015, o 13:33

A mnie ciekawi, ilu wyborców Kukiza (albo czy sam Kukiz), wie, że jowy to rozbijanie betonu poprzez polewanie go betonem... :clap: :lol-above: :rotfl:
Komunikacja Miejska w Krakowie jest na pokaz. Jak masa rzeczy w tym mieście.

edek3253
Specjalista
Posty: 221
Rejestracja: 29 paź 2011, o 20:53
Lokalizacja: Kraków

Sprawy polityczne w kraju

#11 Post autor: edek3253 » 12 maja 2015, o 13:45

Krakowiak - Komorowski i PO chcą wysyłać wojsko polskie na Ukrainę. Chyba nie trudno się domyślić jaka będzie reakcja Rosji...

Mseifer - nie czytaj Wyborczej. Nie jestem PiSowcem, ale i tak chciałem podkreslić, że prezydent ma ograniczone kompetencje. Wy patrzycie tylko na jakieś szczegoliki, które nas kłócą. A prawda jest taka, że wszyscy ludzie sejmowi i ich wychowankowie prowadzą politykę sprzeczną z logiką i wolą ludzi. Działania Komorowskiego są namacalnie widoczne w ustawach, w stosunkach telewizji wobec jego osoby, a teraz w jego widocznym zakłamaniu wobec idei JOWow i osoby pana Kukiza. Nie popieram żadnego kandydata. Jest to wybór między złodziejami i kłamcami, czyli żaden wybór. Trzeba zmienić system od korzenia, a nie szminkować. Trzeba zjednoczenia środowisk antysystemowych i realnych zmian - systemu podatkowego, likwidacji biurokacji. A nie pitolenia o sprawach swiatopogladowych, podczas gdy połowę mojej pensji zabiera mi państwo, podczas gdy skarbówka zniszczyla moje życie, podczas gdy sedziowie pracujacy na rzecz PRL dobrze się mają i niszczą moją rodzinę.

Awatar użytkownika
maria
Dyrektor
Posty: 1014
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 08:45
Lokalizacja: Kraków NH

Sprawy polityczne w kraju

#12 Post autor: maria » 12 maja 2015, o 13:55

Lw25 pisze:A mnie ciekawi, ilu wyborców Kukiza (albo czy sam Kukiz), wie, że jowy to rozbijanie betonu poprzez polewanie go betonem... :clap: :lol-above: :rotfl:
Z JOW-ami sprawa ma się tak:
Oddając obecnie głos na jakiegoś kandydata, zwłaszcza nie będącego na pierwszych miejscach na liście tak naprawdę popierasz partię, ale nie przekłada się to bezpośrednio na konkretne osoby w sejmie. Dlatego posłowie wolą, za przeproszeniem, włazić w du*ę władzom partii aby te umieściły je na wysokich miejscach (najlepiej "jedynkach") na liście, natomiast wyborcę mają w poważaniu. Przy JOW-ach głosujesz na konkretnego kandydata. Dlatego musi on starać się uzyskać Twoje poparcie, a potem je utrzymać bo od tego zależy jego ponowna kadencja. Jeżeli obieca ci gruszek, a potem ich nie spełni, to więcej na niego nie zagłosujesz. Obecnie jak partia ustawi go na pierwszym miejscu to i tak wejdzie, mimo, że chciałeś głosować na innego kandydata.

Nie mówię, że JOW-y są absolutnie idealne i lekiem na całe zło, mają mnóstwo wad na czele z tą, że ciężko wybić się niezależnym kandydatom. Jednak mimo najczęściej dwóch partii przynajmniej zmieniają się posłowie. U nas jest wiele partii, zmieniają się co chwilę, powstają nowe, a gęby o 25 lat w większości te same.
Rozwinięte miasto to nie takie, w którym biedni jeżdżą samochodami. W rozwiniętym mieście bogaci podróżują komunikacją publiczną - Enrique Penalosa.

Mseifer
Administrator Techniczny
Posty: 9959
Rejestracja: 14 wrz 2009, o 20:01
Lokalizacja: Kraków->Bieńczyce
Kontakt:

Sprawy polityczne w kraju

#13 Post autor: Mseifer » 12 maja 2015, o 14:03

edek3253 pisze:Krakowiak - Komorowski i PO chcą wysyłać wojsko polskie na Ukrainę. Chyba nie trudno się domyślić jaka będzie reakcja Rosji...
Powiedzieli że wyślą? Nie kojarzę jakoś. A Polska wleci do Rosji o katastrofę smoleńską.
edek3253 pisze:Mseifer - nie czytaj Wyborczej. Nie jestem PiSowcem, ale i tak chciałem podkreslić, że prezydent ma ograniczone kompetencje. Wy patrzycie tylko na jakieś szczegoliki, które nas kłócą. A prawda jest taka, że wszyscy ludzie sejmowi i ich wychowankowie prowadzą politykę sprzeczną z logiką i wolą ludzi. Działania Komorowskiego są namacalnie widoczne w ustawach, w stosunkach telewizji wobec jego osoby, a teraz w jego widocznym zakłamaniu wobec idei JOWow i osoby pana Kukiza. Nie popieram żadnego kandydata. Jest to wybór między złodziejami i kłamcami, czyli żaden wybór. Trzeba zmienić system od korzenia, a nie szminkować. Trzeba zjednoczenia środowisk antysystemowych i realnych zmian - systemu podatkowego, likwidacji biurokacji. A nie pitolenia o sprawach swiatopogladowych, podczas gdy połowę mojej pensji zabiera mi państwo, podczas gdy skarbówka zniszczyla moje życie, podczas gdy sedziowie pracujacy na rzecz PRL dobrze się mają i niszczą moją rodzinę.
Tak dobrze mówisz - wszyscy to złodzieje. PIS i p. Duda nagle zapłacą za Ciebie podatki? Nagle podniosą Ci pensję, zlikwidują śmieciówki?
Tak wszyscy chcieli zwiększenia kwoty wolnej od podatku. Szkoda że to prezent dla najbogatszych - będą się cieszyć...
http://www.bankier.pl/wiadomosc/MF-Podn ... 38635.html
maria pisze:Z JOW-ami sprawa ma się tak:
Oddając obecnie głos na jakiegoś kandydata, zwłaszcza nie będącego na pierwszych miejscach na liście tak naprawdę popierasz partię, ale nie przekłada się to bezpośrednio na konkretne osoby w sejmie. Dlatego posłowie wolą, za przeproszeniem, włazić w du*ę władzom partii aby te umieściły je na wysokich miejscach (najlepiej "jedynkach") na liście, natomiast wyborcę mają w poważaniu. Przy JOW-ach głosujesz na konkretnego kandydata. Dlatego musi on starać się uzyskać Twoje poparcie, a potem je utrzymać bo od tego zależy jego ponowna kadencja. Jeżeli obieca ci gruszek, a potem ich nie spełni, to więcej na niego nie zagłosujesz. Obecnie jak partia ustawi go na pierwszym miejscu to i tak wejdzie, mimo, że chciałeś głosować na innego kandydata.

Nie mówię, że JOW-y są absolutnie idealne i lekiem na całe zło, mają mnóstwo wad na czele z tą, że ciężko wybić się niezależnym kandydatom. Jednak mimo najczęściej dwóch partii przynajmniej zmieniają się posłowie. U nas jest wiele partii, zmieniają się co chwilę, powstają nowe, a gęby o 25 lat w większości te same.
Tylko że przeciwko JOWOM jest PIS razem z p. Dudą - o czym my w ogóle rozmawiamy...

Awatar użytkownika
Sgriffin
Dyrektor
Posty: 2039
Rejestracja: 4 paź 2013, o 14:21
Lokalizacja: Kreuzberg

Sprawy polityczne w kraju

#14 Post autor: Sgriffin » 12 maja 2015, o 14:05

Ja oddam nieważny głos. Precz z komuną!
"W przypadku, jeśli przetarg wygrywa przewoźnik prywatny (co wymaga ustalenia kryteriów rzeczywiście umożliwiających konkurencję) – średnia oszczędność względem przyznania zadania przewoźnikowi komunalnemu z wolnej ręki wynosi 1,12 - 1,13 zł"

Awatar użytkownika
maria
Dyrektor
Posty: 1014
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 08:45
Lokalizacja: Kraków NH

Sprawy polityczne w kraju

#15 Post autor: maria » 12 maja 2015, o 14:10

Mseifer pisze:
Tylko że przeciwko JOWOM jest PIS razem z p. Dudą - o czym my w ogóle rozmawiamy...
Za to Komorowski straszny zwolennik, od niedzieli konkretnie :lol-above: jego nowe hasło "JOW-y - zawsze byłęm za!", myślałam, że padnę jak to usłyszałam :rotfl:
Rozwinięte miasto to nie takie, w którym biedni jeżdżą samochodami. W rozwiniętym mieście bogaci podróżują komunikacją publiczną - Enrique Penalosa.

Zablokowany

Wróć do „II. W kraju”