Wybory prezydenckie 2015

Moderator: Moderatorzy

Na kogo zagłosujesz w drugiej turze wyborów

Czas głosowania minął 23 maja 2015, o 15:17

Bronisław Komorowski
11
29%
Andrzej Duda
20
53%
Nie pójdę wcale - ciężki wybór
7
18%
 
Liczba głosów: 38

Krakowiak2013
Dyrektor
Posty: 7016
Rejestracja: 1 sie 2013, o 08:24
Lokalizacja: Kraków

Wybory prezydenckie 2015

#136 Post autor: Krakowiak2013 » 17 maja 2015, o 15:50

aislinnek pisze:No brawo. Właśnie na to w tej chwili postawił PiS. Nie jestem w stanie powiedzieć czy to zmiana krótkoterminowa, ale wciąż liczę, że MŁODY DUDA pociągnie za sobą zmianę w PiSie
W tą młodość, na która postawił PiS średnio wierzę, bo tak naprawdę tym wszystkim steruje Jarosław Kaczyński.
Ale dalej głosujesz na Bronka
Głosuje nadal na Komorowskiego, bo nikt mu nie będzie wydawał poleceń z tylnego fotelu. W przypadku wyboru Andrzeja Dudy na Prezydenta takie sytuacje będziemy mieć, że dostanie polecenie od Jarosława Kaczyńskiego i będzie musiał to wykonać. W kwestii wyboru zobaczmy najpierw debaty jakie zostaną zorganizowane i kto lepiej w nich wypadnie, bo od tego też będzie zależeć wybór Polaków.
Dobrze wiemy, że naszej klasie politycznej brakuje kultury, a najlepszym tego przykładem jest profesor od motyli, niejaki Niesiołowski. Jest dla mnie gorszy niż Macierewicz, to chyba najbardziej prymitywna istota z jaką spotkałem się w życiu publicznym. Ale przez takich ludzi tracimy szansę na zmianę. Polityczny strzał w stopę.
W kwestii kultury u polityków najbardziej tego brakuje wśród PiS-u bo jak słyszę wypowiedzi m.in poseł Pawłowicz, posła Błaszczaka oraz jeszcze Jacka Kurskiego to słabo mi się robi jak można takim językiem posługiwać się. Europoseł Wojciechowski pewnie myślał, że sprawa rozejdzie się po kościach, ale przeliczył się w tej sprawie. Dlatego mam nadzieje, że wielu Polaków nie nabierze się na łagodną politykę PiS-u podczas ostatniego tygodnia kampanii, a wybierze spokój na najbliższe pięć lat.

Awatar użytkownika
Jopek36
Dyrektor
Posty: 2115
Rejestracja: 30 mar 2010, o 18:45
Lokalizacja: Kraków

Wybory prezydenckie 2015

#137 Post autor: Jopek36 » 17 maja 2015, o 16:57

Krakowiak2013 pisze:Głosuje nadal na Komorowskiego, bo nikt mu nie będzie wydawał poleceń z tylnego fotelu.
:rotfl: Nie osłabiaj mnie takimi tekstami.. Przez 5 lat grzecznie podpisywał chyba wszystkie ustawy jakie mu podsunięto (co gorsza nie jest świadomy tego co podpisywał) i w przypadku kilku z nich OBYWATELE ZEBRALI PONAD 1 MILION podpisów, aby zrobić referendum ws. 6 latków do szkół, sprzedaży Lasów Państwowych, wieku emerytalnego itp. - co na to Komorowski? - olał POLSKICH OBYWATELI i bez wahania podpisał te ustawy, zamiast zrobić referendum i zawetować je (w zależności od wyniku). Dlaczego tak postąpił? - cóż posłuchał się "swoich zwierzchników" z PO, zamiast OBYWATELI, którzy go wybrali większością głosów. Jak nie dostrzegasz takich rzeczy to lepiej nie wypowiadaj się o polityce, gdyż ośmieszasz się brakiem znajomości w tym temacie.

Krakowiaczek50
Dyspozytor
Posty: 660
Rejestracja: 9 gru 2013, o 20:32
Lokalizacja: Kraków

Wybory prezydenckie 2015

#138 Post autor: Krakowiaczek50 » 17 maja 2015, o 17:02

Krakowiak wierzy we wszystko co mu powiedzą w TVN, więc z nim to żadna dyskusja.

Krakowiak2013
Dyrektor
Posty: 7016
Rejestracja: 1 sie 2013, o 08:24
Lokalizacja: Kraków

Wybory prezydenckie 2015

#139 Post autor: Krakowiak2013 » 17 maja 2015, o 17:06

Krakowiaczek50 pisze:Krakowiak wierzy we wszystko co mu powiedzą w TVN, więc z nim to żadna dyskusja.
Wiesz nie tylko TVN oglądam jak to chodzi, ale pozostałe stacje telewizyjne również. Wczoraj oglądałem TVP Info, gdzie gościem był Minister Pracy, który wypowiedział dobre słowa do obecnej sytuacji, z którymi zgadzam się. Wypowiedz, o która dokładnie mi chodzi cytuje poniżej.
Kosiniak-Kamysz namawiał do głosowania na Bronisława Komorowskiego w II turze wyborów.

- To jest tak, jak z wycieczką w góry: wybieramy szlak, chcemy dojść na szczyt. I znajdą się tacy, którzy zaproponują zejście ze szlaku, drogę na skróty. To może skończyć się w przepaści. Zejście ze szlaku, drogę na skróty proponuje dzisiaj kandydat Prawa i Sprawiedliwości - ocenił polityk PSL, od niedawna członek sztabu Bronisława Komorowskiego.

http://fakty.interia.pl/raporty/raport- ... Id,1734761

aislinnek
Dyspozytor
Posty: 508
Rejestracja: 24 lis 2014, o 00:30

Wybory prezydenckie 2015

#140 Post autor: aislinnek » 17 maja 2015, o 17:13

Krakowiak2013 pisze:W tą młodość, na która postawił PiS średnio wierzę, bo tak naprawdę tym wszystkim steruje Jarosław Kaczyński.
No to przepraszam w jaki sposób PiS miałby to zrobić, żebyś uwierzył w tĘ młodość? Gdyby PO wystawiło kogoś młodego to także możnaby stwierdzić, że kieruje nim Tusk/Kopacz - ktokolwiek. I sposób Twojego myślenia nigdy nie zmieni nam pokolenia w polityce dopóki Bronek, Kaczor, Macierewicz i inni nie zejdą śmiercią naturalną. Ależ perspektywy dla kraju...
Zdecyduj się czy chcesz tej młodości czy nie.
Krakowiak2013 pisze:W kwestii kultury u polityków najbardziej tego brakuje wśród PiS-u bo jak słyszę wypowiedzi m.in poseł Pawłowicz, posła Błaszczaka oraz jeszcze Jacka Kurskiego
Naprawdę porównujesz Błaszczaka i Kurskiego do Niesiołowskiego :O? Pawłowicz ok, chociaż i tak brakuje jej do Niesiołowskiego moim zdaniem, ale rozumiem, że ktoś może mieć odmienne. Ale Kurski albo Błaszczak? Pokaż mi cytaty, bo nie wierzę. Notabene Kurski nie jest w PiS.

edit @Up TVP Info ma czasami gorszy poziom niż TVN, szczególnie jak dorwie się Tadla albo Kraśko do mikrofonu.

Krakowiak2013
Dyrektor
Posty: 7016
Rejestracja: 1 sie 2013, o 08:24
Lokalizacja: Kraków

Wybory prezydenckie 2015

#141 Post autor: Krakowiak2013 » 17 maja 2015, o 17:22

aislinnek pisze:No to przepraszam w jaki sposób PiS miałby to zrobić, żebyś uwierzył w tĘ młodość?
W młodość w PiS uwierzę dopiero wtedy, kiedy to całkowicie na emeryturę polityczną przejdą Kaczyński oraz Macierewicz. Stery partii całkowicie przejmą młode osoby, a być może wtedy oddam na nich głos, ale teraz na to liczyć nie mogą z mojej strony.

Krakowiak2013 pisze:Ale Kurski albo Błaszczak? Pokaż mi cytaty, bo nie wierzę. Notabene Kurski nie jest w PiS.
W przypadku pana Kurskiego można przytaczać wiele przykładów jego skandalicznego zachowania m.in słowa o tym, że Dziadek Tusk był w Wermachcie wypowiedziane 10-lat temu, kiedy to Donald Tusk kandydował na urząd Prezydenta. Odnośnie Kurskiego on znajduje się w Zjednoczonej Prawicy tak jak byłby w PiS-ie, a co do pana Błaszczaka same jego wypowiedzi, które słyszę świadczą o tym jakie ma podejście do PO i innych partii.

Awatar użytkownika
Jopek36
Dyrektor
Posty: 2115
Rejestracja: 30 mar 2010, o 18:45
Lokalizacja: Kraków

Wybory prezydenckie 2015

#142 Post autor: Jopek36 » 17 maja 2015, o 17:26

Krakowiak2013 pisze:Wczoraj oglądałem TVP Info, gdzie gościem był Minister Pracy, który wypowiedział dobre słowa do obecnej sytuacji, z którymi zgadzam się.
Myślisz, że koalicjant będzie krytykował obecnego prezydenta? Otwórz umysł i zacznij myśleć, bo samo łykanie informacji z mediów, bez zastanowienia i analizy daje powyższy efekt.


W admince rozważamy opcję zamknięcia tematu, m.in. ze względu na coraz to niższy poziom merytoryczny.

Krakowiak2013
Dyrektor
Posty: 7016
Rejestracja: 1 sie 2013, o 08:24
Lokalizacja: Kraków

Wybory prezydenckie 2015

#143 Post autor: Krakowiak2013 » 17 maja 2015, o 17:43

jopek36 pisze:Myślisz, że koalicjant będzie krytykował obecnego prezydenta?
Chciałbym zauważyć skoro PSL jest w koalicji z PO to oczywiste jest popieranie Bronisława Komorowskiego w II turze. W II turze na głos poparcia Bronisław Komorowski może liczyć również ze strony SLD. Czyli jak widać tworzy się wielka koalicja przeciw PiS-owi tak naprawdę.


Dodam jeszcze od siebie, że PiS w swojej kampanii używa chwytów lekko niedozwolonych, bo podstawia ludzi w celu zadania głupich pytań Komorowskiemu. Mówi o tym artykuł z Newsweeka, który prezentuje poniżej:

http://polska.newsweek.pl/pis-podstawia ... 137,1.html

Awatar użytkownika
lolek-12
Kierownik
Posty: 782
Rejestracja: 1 lis 2010, o 10:50
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów

Wybory prezydenckie 2015

#144 Post autor: lolek-12 » 17 maja 2015, o 18:26

aislinnek pisze:VP Info ma czasami gorszy poziom niż TVN, szczególnie jak dorwie się Tadla albo Kraśko do mikrofonu.
Krakowiak2013 pisze:Wiesz nie tylko TVN oglądam jak to chodzi, ale pozostałe stacje telewizyjne również. Wczoraj oglądałem TVP Info, gdzie gościem był Minister Pracy
Nie tylko TVN jest szczekaczką systemową, ale tym bardziej nią jest TVP, która jest telewizją państwową. Widać ewidentną stronniczość tychże telewizji - np. traktowanie kandydatów antysystemowych w sposób arogancki, omijanie ważnych tematów, z jednoczesnym lansowaniem Komorowskiego.

Nie ma co się kłócić o PO czy PiS. Powtarzam, że to jedno i to samo. Jednak już z dwojga złego ktoś z tych obozów będzie Prezydentem. Ostatnie dni pokazały, że pan Komorowski kompletnie się nie nadaje na pełnienie takiej funkcji, i tu już nie patrzę na jego działania, ale na zachowanie jako zwykły człowiek. Osobiście nie chciałbym kogoś takiego znać.
Z drugiej strony, nie ma co się napinać na Dudę, wiadomo, że też mówi farmazony, ale i tak ich nie wprowadzi. Prezydent po prostu nie może sam z siebie nic zmienić bez zgody Sejmu.

Trzeba patrzeć na październik, bo jak pokazuje wieść internetowa - szykuje się lądowanie dla ludzi Platformy. Rozpoczęło się otwarte krytykowanie PO w mediach głównego nurtu, co nie miało miejsca do tej pory. Ewidentnie jest lansowane nowe ugrupowanie, które nikomu nieznane w pierwszym sondażu dostało 11 proc. poparcia... :eek: Jest lansowane jako "partia Balcerowicza", której elitami są ludzie będący bezpośrednio u władzy w latach 90. Historia koło zatoczy, jeśli ludzie dadzą się na to nabrać.

Lw25
Moderator
Posty: 3010
Rejestracja: 21 sty 2014, o 15:52
Lokalizacja: Krowodrza Górka/日進市

Wybory prezydenckie 2015

#145 Post autor: Lw25 » 17 maja 2015, o 18:58

W głosowaniu podjęliśmy decyzję o zamknięciu wątku. Jesteśmy forum komunikacyjnym, nie politycznym, a ten wątek za bardzo się rozrósł.
Komunikacja Miejska w Krakowie jest na pokaz. Jak masa rzeczy w tym mieście.

Zablokowany

Wróć do „II. W kraju”