Wypadki/Zdarzenia/Wydarzenia w Polsce

Moderator: Moderatorzy

Adams
Dyrektor
Posty: 1176
Rejestracja: 18 wrz 2011, o 22:34

Wypadki/Zdarzenia/Wydarzenia w Polsce

#46 Post autor: Adams » 14 wrz 2014, o 11:45

Internauta Olotrans, który zamieścił film na YouTube, pisze:
Tramwaj wjechał na czerwonym, nie zainteresował się motorniczy losem pasażerów i wycofał tramwaj z miejsca kolizji. Skandal! Za nim stał już drugi czego nie widać już na filmiku. Ciekawe jest dopiero potem! Motorniczy panicznie bał się wezwania policji, a gdy powiedziałem że policje już wezwałem, to wsiadł do tego rozbitego tramwaju i odjechał nie pozostawiając żadnych swoich danych, po prostu odjechał!!!!!! To co było potem jest równie niewiarygodne! Wezwana policja dotarła po ponad godzinie! Nie zrobili żadnych zdjęć i nie spisali nawet uszkodzeń TIRa. Pojechali na zajezdnie i znaleźli uciekiniera. Dostał tylko 250zł mandatu i tyle! Nawet nie sprawdzili trzeźwości! (...) Dyspozytornia Ruchu potwierdziła, że w wyniku kolizji nikt z pasażerów nie ucierpiał. - Wszyscy są cali i zdrowi, również motorniczy czuje się dobrze - usłyszeliśmy od dyspozytora ruchu.


https://www.facebook.com/TramwajeSlaskiepl?fref=nf

To ociera się o jakąś paranoje. Motorniczy z własnej winy powoduje kolizje, rozbija fabrycznie nowy tramwaj, następnie ucieka z miejsca zdarzenia przed przyjazdem Policji i za to dostaje tylko 250zł. mandatu? Moim zdaniem powinien stracić pracę i to ze skutkiem natychmiastowym. Jestem w stanie zrozumieć zagapienie, przejechanie na czerwonym, ale skoro już się stało, to powinien się poddać procedurom jakie w takich przypadkach są stosowane. Przede wszystkim badaniem na trzeźwość. Skoro jednak panicznie bał się Policji i uciekł z miejsca zdarzenia, to znaczy że z tą trzeźwością też coś mogło być na rzeczy.

Jeśli prawdą jest to, co jest opisane w tym komentarzu, to także Policja dopuściła się bardzo wielu zaniedbań w niedopełnieniu procedur, które w tego typu zdarzeniach powinny być zastosowane.

Awatar użytkownika
flosan
Dyrektor
Posty: 1318
Rejestracja: 13 lis 2012, o 19:03

Wypadki/Zdarzenia/Wydarzenia w Polsce

#47 Post autor: flosan » 12 sty 2015, o 21:47

Dlaczego mnie to nie dziwi?
Kibice jechali na pielgrzymkę. Po drodze okradli stację benzynową
Na stację benzynową podjechało siedem samochodów osobowych. Grupa kilkudziesięciu młodych mężczyzn jechała do Częstochowy. Gdy weszli na stację, kilkunastu z nich wykorzystało sztuczne zamieszanie i ukradło towary znajdujące się na sklepowych półkach - informuje Michał Kowalczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie.

Pracownicy stacji zawiadomili policjantów. - Już kilka godzin później zatrzymaliśmy samochody, którymi poruszali się sprawcy. Okazało się, że byli to kibice drużyn piłkarskich, którzy jechali na ogólnopolską pielgrzymkę kibiców do Częstochowy - opowiada Kowalczyk.
komentarz pod którym mogę również się podpisać: zderzenie.szarych.komorek - Czemu mnie to nie zdziwiło? Te wszystkie kibolskie "pielgrzymki", "manifestacje patriotyczne", przyklejanie sobie emblematów AK i NSZ to tylko i wyłącznie próba mydlenia oczu - tak by bandyci nie byli postrzgani jako bandyci a jako uciśnieni. r0b0l - prawdziwi patrioci, kibole wyklęci. No i prawi katolicy

Edit.
A tak to wyglądało już na miejscu, sam tytuł mówi za siebie: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... 36358.html
I jeszcze o tym samym tu: http://natemat.pl/129791,najpierw-kradz ... -pilkarscy

PitekAntrop
Specjalista
Posty: 278
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 11:47
Lokalizacja: Kraków, górny koniec Na Kozłówce

Wypadki/Zdarzenia/Wydarzenia w Polsce

#48 Post autor: PitekAntrop » 12 lut 2015, o 17:04

http://wiadomosci.onet.pl/poznan/pasaze ... leni/y55p5 :eek:
IMHO samowolne wyrzucanie kogokolwiek nie jest rozwiązaniem :no:
Jak się Wam podoba tłumaczenie MPK?
Co chcemy motorniczemu zarzucić? Czy miał zatrzymać tramwaj i poczekać na przyjazd policji? Jakie by były tego skutki? Bo przecież za stojącym tramwajem ustawiłyby się następne i w oczekiwaniu na przybycie funkcjonariuszy doszłoby do paraliżu komunikacji. Jak długo by trwała przerwa w ruchu? Czy pasażerowie w tych wszystkich stojących tramwajach mieliby się stać "zakładnikami" awanturującej się kobiety na przystanku. Wyobrażam sobie, jak by motorniczy został przez nich wtedy napiętnowany – dodaje.
Skoro można zatrzymać tramwaj, żeby Policja spisała bezbiletowca, który nie chce się dać wylegitymować kanarom, to co? wtedy nie dojdzie do paraliżu km??
Pozdrawiam,
PA

Awatar użytkownika
yosujiro
Dyrektor
Posty: 1803
Rejestracja: 4 wrz 2013, o 13:58
Lokalizacja: Krowodrza, Tenczynek

Wypadki/Zdarzenia/Wydarzenia w Polsce

#49 Post autor: yosujiro » 12 lut 2015, o 17:57

PitekAntrop pisze:Skoro można zatrzymać tramwaj, żeby Policja spisała bezbiletowca, który nie chce się dać wylegitymować kanarom, to co? wtedy nie dojdzie do paraliżu km??
Przecież albo kanarzy wysiadają i czekają na patrol z gapowiczem na przystanku, bądź wzywają policję na pętlę końcową. Skąd pomysł, że cały tramwaj czeka na policję?

A zachowanie wobec baby? Fajnie, że czasem znajdą się odważni, którzy dla dobra ogółu zachowają się twardo. Babka miała kilka szans na uspokojenie sytuacji, ludzie prosili, a że jest walnięta, to niestety skończyło się to dla niej tak, a nie inaczej...

Awatar użytkownika
Sgriffin
Dyrektor
Posty: 2039
Rejestracja: 4 paź 2013, o 14:21
Lokalizacja: Kreuzberg

Wypadki/Zdarzenia/Wydarzenia w Polsce

#50 Post autor: Sgriffin » 12 lut 2015, o 18:41

Sam kiedyś wywaliłem za fraki jakiegoś gówniarza z 20, który wyzywał babkę, zwracającą mu uwagę żeby nie stał w drzwiach, od staruchów i grubasów. Nie jestem z tego dumny za specjalnie, ale ostrzegałem. Nie wiem czy chciał zaimponować dziewczynie z którą jechał, ale niezbyt mu to wyszło.

I podejrzewam, że gdyby regulaminowo czekano na przyjazd policji, to zaraz pojawiłby się artykuł, jakie to procedury okropne i dlaczego trzeba czekać.
"W przypadku, jeśli przetarg wygrywa przewoźnik prywatny (co wymaga ustalenia kryteriów rzeczywiście umożliwiających konkurencję) – średnia oszczędność względem przyznania zadania przewoźnikowi komunalnemu z wolnej ręki wynosi 1,12 - 1,13 zł"

PitekAntrop
Specjalista
Posty: 278
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 11:47
Lokalizacja: Kraków, górny koniec Na Kozłówce

Wypadki/Zdarzenia/Wydarzenia w Polsce

#51 Post autor: PitekAntrop » 13 lut 2015, o 07:18

Pochwalacie więc samosądy, uważając że można wyrzucać ludzi z tramwaju, zachowując się "twardo"?
A gdyby ktoś wyrzucił w taki sposób Waszą chorą matkę/babcię?
yosuijro - kiedyś na Lubicz tramwaj, którym jechałem zatrzymał się przy Białym Domku i czekaliśmy na policjantów, bo gość nie chciał się dać spisać kanarom. Fakt, że było to dawno i pewnie od tego czasu zmieniły się procedury.
Pozdrawiam,
PA

Awatar użytkownika
yosujiro
Dyrektor
Posty: 1803
Rejestracja: 4 wrz 2013, o 13:58
Lokalizacja: Krowodrza, Tenczynek

Wypadki/Zdarzenia/Wydarzenia w Polsce

#52 Post autor: yosujiro » 13 lut 2015, o 09:35

Tak, bo by mi było wstyd i pewnie sam bym wyprowadził, jakby to było przy mnie. Jeżeli ktoś by się tak zachowywał np przy moich dzieciach, nawet jakby to była moja mama lub babcia, to nie miałbym skrupułów, bo dobro dzieci byłoby dla mnie ważniejsze. A ja mam tylko nadzieję, że i tak do tej kobiety ktoś wezwał policję i że została skierowana na przymusowe leczenie.

Awatar użytkownika
flosan
Dyrektor
Posty: 1318
Rejestracja: 13 lis 2012, o 19:03

Wypadki/Zdarzenia/Wydarzenia w Polsce

#53 Post autor: flosan » 19 maja 2015, o 21:12

Ostatnio w sieci krąży taki filmik: https://www.youtube.com/watch?v=VsZiUYUwB3I
Ciekawe jak skończy się ta sprawa i ile podatnicy za to zapłacą ;), no i czy policjant poniesie jakiekolwiek konsekwencje swego czynu... To było jeszcze pod starym taryfikatorem mandatowym, ale jakby dziś zwykły Kowalski tak zrobił to by się szybko nie wypłacił.

Awatar użytkownika
tomek_m
Dyrektor
Posty: 3327
Rejestracja: 7 mar 2014, o 12:22
Lokalizacja: Michałowice

Wypadki/Zdarzenia/Wydarzenia w Polsce

#54 Post autor: tomek_m » 22 maja 2015, o 12:06

Pewnie wyjdą z założenia że "funkcjonariusze byli na służbie" to wolno im wszystko, dostaną pochwałę, premię itp.... Skoro to mienie publiczne, to co ja mam o to dbać(tak myśli każdy Policjant) Wystarczy zobaczyć jak dbają o nowe radiowozy które dostają, po roku użytkowania wyglądają jakby przez nie przeszło tornado. Ostatnio KW Lublinie sprzedawała "stare" radiowozy, 5-6 letnie wozy a praktycznie tak zajechane że kupowali je tylko złomiarze, oraz właściciele warsztatów jako dawcy części. Jedna Vectra(2008rok! cena 5000zł) tylko co nadawała się do dalszej eksploatacji.

monika28
Pasażer
Posty: 10
Rejestracja: 29 maja 2015, o 08:50
Lokalizacja: Kraków Łagiewniki

Wypadki/Zdarzenia/Wydarzenia w Polsce

#55 Post autor: monika28 » 3 cze 2015, o 10:05

tomek_m pisze:Pewnie wyjdą z założenia że "funkcjonariusze byli na służbie" to wolno im wszystko, dostaną pochwałę, premię itp.... Skoro to mienie publiczne, to co ja mam o to dbać(tak myśli każdy Policjant) Wystarczy zobaczyć jak dbają o nowe radiowozy które dostają, po roku użytkowania wyglądają jakby przez nie przeszło tornado. Ostatnio KW Lublinie sprzedawała "stare" radiowozy, 5-6 letnie wozy a praktycznie tak zajechane że kupowali je tylko złomiarze, oraz właściciele warsztatów jako dawcy części. Jedna Vectra(2008rok! cena 5000zł) tylko co nadawała się do dalszej eksploatacji.
Zgadzam się w 100% z moim przedmówcą. Policja czuję się w naszym kraju bezkarnie. Samochody rzeczywiście są w takim stanie, że nie nadają się do niczego.

PanA
Dyrektor
Posty: 1093
Rejestracja: 8 lip 2015, o 11:07

Wypadki/Zdarzenia/Wydarzenia w Polsce

#56 Post autor: PanA » 10 sie 2015, o 17:41

Ciekawe podsumowanie zjawisk w komunikacji zbiorowej "zamiejskiej".
W skrócie: komunikacja miejska i regionalna podupada (nawet w Krakowie delikatnie się zwija), za to rośnie rynek przewozów autobusowych dalekobieżnych.

Pełny tekst:
http://www.transport-publiczny.pl/wiado ... 50143.html

Warto zwrócić uwagę na to, że na kolei jest podobnie: PKP IC się powolutku podnosi z kryzysu, a przewozy na krótszych dystansach leżą, PR dogorywa...
Tak więc mniejsze miejscowości zaczynają być odcinane od świata...
MKM-owie to jednak wielkie: xD

Awatar użytkownika
tomek_m
Dyrektor
Posty: 3327
Rejestracja: 7 mar 2014, o 12:22
Lokalizacja: Michałowice

Wypadki/Zdarzenia/Wydarzenia w Polsce

#57 Post autor: tomek_m » 11 sie 2015, o 18:35

Pewnie wynika to z tego że na krótsze odległości do/z pracy itp ludzie korzystają z własnych środków transportu samochody, na dalsze odległości z własnego doświadczenia wiem że wygodniej jechać autobusem, pociągiem.

PanA
Dyrektor
Posty: 1093
Rejestracja: 8 lip 2015, o 11:07

Wypadki/Zdarzenia/Wydarzenia w Polsce

#58 Post autor: PanA » 11 sie 2015, o 19:44

To wiadomo, chodzi o to, że to się dzieje na bardzo masową skalę...
A nie oszukujmy się - dla systemu transportowego podróże dalekobieżne nie są ważne, bo i tak są prowadzone głównie autostradami i drogami ekspresowymi. A ruch lokalny przebiega przez zabudowania, w tym miasta i... korki oczywiście i dalszy upadek komunikacji lokalnej.
MKM-owie to jednak wielkie: xD

Awatar użytkownika
Cukier
Dyrektor
Posty: 10944
Rejestracja: 15 gru 2011, o 18:08
Lokalizacja: Tereny Zapleszowskie

Wypadki/Zdarzenia/Wydarzenia w Polsce

#59 Post autor: Cukier » 12 sie 2015, o 15:39

PanA pisze:A ruch lokalny przebiega przez zabudowania, w tym miasta i... korki oczywiście i dalszy upadek komunikacji lokalnej.
To fakt. I najgorzej jest w niewielkich miasteczkach typu Proszowice, bo na wioskach zazwyczaj dużego ruchu nie ma (chyba że przebiega tamtędy DK lub DW), zaś duże miasta raz że mają lepiej rozwinięty układ drogowy, a dwa że tam komunikacja miejska zwykle trzyma jakiś poziom.

Jednak zarówno w małych miasteczkach jak i w wioskach przy każdym większym evencie robi się sajgon. Widać to najwyraźniej w okolicach Wszystkich Świętych - dla porównania w Krakowie mamy w większości pozamykane ulice i autobusy / tramwaje cmentarne co nawet 4 minuty, zaś na peryferiach, w wioskach i małych miasteczkach wszystko opiera się na samochodach, więc przy każdym cmentarzu jest istna masakra transportowa. A wystarczyłoby żeby ksiądz z danej parafii zamówił autobus który by wykonał nawet po 4 kursy w ciągu dnia z okolicznych miejscowości, o czym poinformowałby parafian z ambony, przy okazji wprowadzając zakaz zatrzymywania się w rejonie cmentarza (wydzielając przy tym trochę miejsc dla osób niepełnosprawnych).

PanA
Dyrektor
Posty: 1093
Rejestracja: 8 lip 2015, o 11:07

Wypadki/Zdarzenia/Wydarzenia w Polsce

#60 Post autor: PanA » 12 sie 2015, o 18:16

Ach, dobry pomysł ;)
W mojej podwrocławskiej wsi, w której kiedyś mieszkałem na pogrzeby często rodziny wynajmowały autobus (także moja), aby nie trzeba było jeździć samochodem (a do Kościoła i z autobus miejski i nawet specjalnie skrócona długość mszy, aby ten system miał ręce i nogi :P ) ;)
MKM-owie to jednak wielkie: xD

ODPOWIEDZ

Wróć do „II. W kraju”