Mapa TTSS Kraków / Śledzenie pojazdów km na żywo

Bilety, działalność ZIKiT oraz pozostałe tematy związane z komunikacją miejską w Krakowie

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Locutus
Moderator
Kontakt:

Mapa TTSS Kraków

#76 Post autor: Locutus » 7 maja 2017, o 08:27

No dokładnie mam na myśli sytuację taką, że np. wóz zepsuje się niedaleko przed pętlą... Nie spowoduje zatoru, bo albo zjedzie sam o własnych siłach do zajezdni, albo dotoczy się na pętlę, gdzie będą go reanimować, ale MPK nie starczy czasu, by podstawić rezerwę i kurs, który miał zostać wykonany przez ten wagon wypadnie... Albo na przykład wóz utknie z powodu źle zaparkowanego samochodu na Długiej i też nie dojedzie na czas do końcówki i kurs nie zostanie wykonany... Tego typu historie... Przy zgadywaniu kursów, których system nie pokazuje, pewnie te niewykonane kursy pokazałyby się na mapce jako dedukowane na podstawie rozkładów... Podczas gdy tak naprawdę by ich nie było...

Pozdrawiam!
LOKI
Komunikacja miejska ma być dla ludzi. Nigdy na odwrót.

Awatar użytkownika
tomta1
Dyrektor

Mapa TTSS Kraków

#77 Post autor: tomta1 » 7 maja 2017, o 09:33

A nie można po prostu zrobić tak żeby kursy, dla których nie ma GPS-a ( --> pokazuje się czas rozkładowy) były wyświetlane tylko po kliknięciu odpowiedniego guzika, podpisanego w stylu "Pokaż teoretyczne położenie tramwaju, jeśli nie można go zlokalizować", i oczywiście w innym kolorze (najlepiej szarym, żeby się odróżniało)?
Tutaj znajdziesz różne mapy, schematy, obliczenia i wykazy, które dotychczas udostępniłem.

Adrian
Inspektor

Mapa TTSS Kraków

#78 Post autor: Adrian » 7 maja 2017, o 11:00

Według mnie nie ma sensu robienie teoretycznego przewidywania, ponieważ może wprowadzać to w błąd. Musicie uzbroić się w cierpliwość albo męczyć MPK/ZIKIT żeby wyposażyli wszystkie tramwaje w GPS.

Awatar użytkownika
tomta1
Dyrektor

Mapa TTSS Kraków

#79 Post autor: tomta1 » 7 maja 2017, o 11:05

Dlatego proponuję, żeby taka opcja była dostępna pod ukrytym przyciskiem i absolutnie nie domyślna, ale była. Tu nie chodzi o kwestię instalowania GPS-ów we wszystkich tramwajach, tylko o to, że czasem tramwaje wyposażone w ten system, nie są do niego zalogowane (z winy SO, motorniczego, systemu, kogokolwiek/czegokolwiek), co zawsze może się zdarzyć.
Tutaj znajdziesz różne mapy, schematy, obliczenia i wykazy, które dotychczas udostępniłem.

Awatar użytkownika
Cukier
Dyrektor

Mapa TTSS Kraków

#80 Post autor: Cukier » 7 maja 2017, o 11:28

Równie dobrze moglibyśmy z tablic na przystankach usunąć rozkładowe czasy odjazdów - pytanie czy o to chodzi? Ludzie by widzieli że ich tramwaj nie przyjedzie w najbliższym czasie (bo go nie ma na tablicy) więc uznaliby że mają jeszcze czas np. wstąpić do awiteksu, a w tym czasie tenże tramwaj by podjechał. Tudzież w przypadku węzłów z przystankami przed skrzyżowaniem moglibyśmy uznać że na tym wlocie to nie ma co czekać na tramwaj i lepiej pójść na inny wlot, może tam będzie lepiej.

Przecież patrząc na tą mapkę TTSS i widząc najbliższy tramwaj pożądanej przez nas linii w znacznej odległości od nas nie jesteśmy w stanie wywnioskować, czy było jakieś zatrzymanie na mieście i powypadały kursy, czy jedzie sobie gdzieś pomiędzy brygada widmo. Wówczas jak dla mnie cenna byłaby informacja rozkładowa, która mówiłaby że o tej porze w tym miejscu można się spodziewać tramwaju, ale to nic pewnego bo nie jest on zalogowany do systemu. Lepsza taka informacja niż żadna.

dsp
Miłośnik

Mapa TTSS Kraków

#81 Post autor: dsp » 7 maja 2017, o 14:08

To taką informację (jak na tablicy) masz po kliknięciu na przystanek - wyświetlają się też ewentualne rozkładowe tramwaje. Myślę, że tyle wystarczy.

Awatar użytkownika
scyzor663
Dyrektor

Mapa TTSS Kraków

#82 Post autor: scyzor663 » 7 maja 2017, o 14:39

Dla mnie to też bez sensu, bo te "rozkładowe" tramwaje musiałyby przeskakiwać pomiędzy przystankami zaczerniając niepotrzebnie obraz.

jakubste
Pasażer

Mapa TTSS Kraków

#83 Post autor: jakubste » 12 maja 2017, o 16:08

No, to widzę, że generalnie moje obawy co do pokazywania kursów rozkładowych się pokrywają z Użytkownikami ;) Też mam wrażenie że to tylko wywoła chaos. A po prawdzie aż tyle tych tramwajów bez GPSa nie ma. Ale gorszą ocenę na Play Store za brak 21 na Walcowni zerwaliśmy :P

jakubste
Pasażer

Mapa TTSS Kraków

#84 Post autor: jakubste » 22 maja 2017, o 10:36

Zaktualizowaliśmy stronę - można wyszukiwać przystanek i filtrować pokazywane linie :) Więcej informacji jest też o Traficarach i Wavelo

No i najważniejsze: jest już aplikacja na iOSa: https://krakowpodreka.pl/iOS :)

kasztan
Inspektor

Mapa TTSS Kraków

#85 Post autor: kasztan » 7 cze 2017, o 11:12

Ostatnio na krakowpodreka.pl zauważyłem coś dziwnego. Na ciągu borkowskim 8ki są wyświetlone jako BF lub BM w zależności od kierunku jazdy. Podobno jest z pociągami linii 24 na ciągu kurdwanowskim. Jak się klika na pojazd, to nie ma godzin odjazdów danego kursu.
Brygady 10tki też są czasem pokazane jako Ł lub P.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Kontakt:

Mapa TTSS Kraków

#86 Post autor: Kaszmir » 7 cze 2017, o 11:43

kasztan pisze:Ostatnio na krakowpodreka.pl zauważyłem coś dziwnego. Na ciągu borkowskim 8ki są wyświetlone jako BF lub BM w zależności od kierunku jazdy. Podobno jest z pociągami linii 24 na ciągu kurdwanowskim. Jak się klika na pojazd, to nie ma godzin odjazdów danego kursu.
Brygady 10tki też są czasem pokazane jako Ł lub P.
A w których godzinach? To nie są może wyjazdy na linię / zjazdy do zajezdni?

smerf
Dyrektor

Mapa TTSS Kraków

#87 Post autor: smerf » 7 cze 2017, o 11:54

Nawet aktualnie jest kilka brygad nieoznakowanych. Do tego oprócz jednej "21", pozostałych nie pokazuje.
Na ciągu Bronowice- Bronowice Małe wszystkie kursy pokazują się jako rozkładowe.
"Jest super, jest super
Więc o co ci chodzi?"

suchy
Dyrektor

Mapa TTSS Kraków

#88 Post autor: suchy » 7 cze 2017, o 13:48

smerf pisze:Nawet aktualnie jest kilka brygad nieoznakowanych. Do tego oprócz jednej "21", pozostałych nie pokazuje.
Na ciągu Bronowice- Bronowice Małe wszystkie kursy pokazują się jako rozkładowe.
Jakoś 1,5-2mc temu ktoś zgłaszał na fejsie ZIKiTu, że na tablicach przystankowych na odcinku Bieżanowska - Kurdwanów nie wyświetlały się odjazdy 24 (pokazywało wyłącznie 6 i 50). ZIKiT odpisał, że wiedzą o tym i pracują nad rozwiązaniem. Może więc znowu jakaś awaria systemu TTSS?

kasztan
Inspektor

Mapa TTSS Kraków

#89 Post autor: kasztan » 8 cze 2017, o 07:53

suchy pisze:
smerf pisze:Nawet aktualnie jest kilka brygad nieoznakowanych. Do tego oprócz jednej "21", pozostałych nie pokazuje.
Jakoś 1,5-2mc temu ktoś zgłaszał na fejsie ZIKiTu, że na tablicach przystankowych na odcinku Bieżanowska - Kurdwanów nie wyświetlały się odjazdy 24 (pokazywało wyłącznie 6 i 50). ZIKiT odpisał, że wiedzą o tym i pracują nad rozwiązaniem. Może więc znowu jakaś awaria systemu TTSS?
Dzisiaj wszystkie pociągi linii 8 i 24 są pokazane poprawnie.

lukaszpdg
Dyrektor

Mapa TTSS Kraków

#90 Post autor: lukaszpdg » 19 sty 2018, o 15:53

KIEDY NAPRAWDĘ PRZYJEDZIE AUTOBUS? MPK PRZYGOTOWUJE APLIKACJĘ
http://lovekrakow.pl/aktualnosci/kiedy- ... 23875.html
Biorąc pod uwagę, jak długo miasto zapowiadało postępy w tej sprawie, realizacja tej deklaracji byłaby dużym krokiem do przodu i znaczącym ułatwieniem dla pasażerów. Jeszcze w tym roku będzie można sprawdzić online realne czasy odjazdów autobusów – tak jak ma to teraz miejsce w przypadku tramwajów.
Wrzuciłem tutaj, bo nie miałem pomysłu gdzie to wrzucić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „IV. Wokół KMK”