Mapa TTSS Kraków / Śledzenie pojazdów km na żywo

Bilety, działalność ZIKiT oraz pozostałe tematy związane z komunikacją miejską w Krakowie

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
etred
Miłośnik

#556 Post autor: etred » 12 lis 2019, o 19:26

O ile dobrze pamiętam z przetargów, to MPK zapewnia dwie osobne karty SIM - jedną do połączenia z zajezdnią, a drugą do autoryzacji płatności. Także na pewno jedno z drugim nie ma związku.

kot_feliks
Dyrektor

#557 Post autor: kot_feliks » 13 lis 2019, o 09:58

Ale w sumie to ostatnio coś się z tymi płatnościami w MPK ruszyło, bo jak kiedyś (PESY) płatności nie działały tak w 90% przypadków, ta teraz jednak gdzieś tak przy 2/3 podejść da się kupić bilet płacąc kartą :rotfl:

Swoją drogą to, co zrobiono w NGT6, to jakiś majstersztyk głupoty w wydaniu przewoźnika, jeśli chodzi o SIP. Chodzi mi o zastąpienie tablic z trasą przejazdu usytuowanych mniej więcej w środku pojazdu, które były w dogodnym miejscu praktycznie dla każdego, przez tablicę elektroniczną umieszczoną po prawej tuż za.... kabiną prowadzącego. W sumie to gdybym nie przeczytał tutaj o tym pomyśle, to nawet nie wpadłbym, że tam może być choinka z trasą przejazdu, tylko doszedłbym do wniosku, że takiej informacji w pojeździe nie ma... Po prostu nie wpadłbym na to, że ktoś może być aż tak głupi, żeby umieścić ją chyba w najmniej dostępnym miejscu w pojeździe...

fkolasa
Miłośnik

#558 Post autor: fkolasa » 13 lis 2019, o 13:49

A czy to nie jest tak, że oni po prostu te poprzednie zastąpili tymi nowymi? I chyba w drugiej części też jest druga choinka?

Awatar użytkownika
seven2101
Miłośnik

#559 Post autor: seven2101 » 13 lis 2019, o 20:09

Jest jakaś szansa na nadajniki GPS w każdym pojeździe w tym roku?

Jamnik
Dyrektor

#560 Post autor: Jamnik » 13 lis 2019, o 20:21

seven2101 pisze:Jest jakaś szansa na nadajniki GPS w każdym pojeździe w tym roku?
Biorąc pod uwagę, że miały być już w czerwcu, to wątpię.

Awatar użytkownika
pasazer_mobilisu
Administrator Techniczny

#561 Post autor: pasazer_mobilisu » 13 lis 2019, o 20:36

A jak się mają sprawy z udostępnieniem lokalizacji Mobilisów? Sprzęt jest, dane gdzieś spływają (do Mobilisu? do ZTP również?) a od marca temat stoi, a to tylko wystawienie systemu, który już działa publicznie do Internetu. Wczoraj nie moknąłbym 10 minut czekając na autobus tylko sprawdził gdzie jest i wyszedł później - podobnie postąpiłoby tysiące innych ludzi.

Awatar użytkownika
Locutus
Moderator
Kontakt:

#562 Post autor: Locutus » 13 lis 2019, o 21:20

fkolasa pisze:A czy to nie jest tak, że oni po prostu te poprzednie zastąpili tymi nowymi? I chyba w drugiej części też jest druga choinka?
Widziałem te wozy jak ostatnio byłem w Krakowie, ale nie miałem okazji się przejechać… Z tego co pamiętam, ekrany z choinką elektroniczną umiejscowione są w nich tak samo, jak wyświetlacze z niby-choinką elektroniczną w NGT6 trzeciej serii…

Pozdrawiam!
LOKI
Komunikacja miejska ma być dla ludzi. Nigdy na odwrót.

suchy
Dyrektor

#563 Post autor: suchy » 13 lis 2019, o 22:28

Locutus pisze:
fkolasa pisze:A czy to nie jest tak, że oni po prostu te poprzednie zastąpili tymi nowymi? I chyba w drugiej części też jest druga choinka?
Widziałem te wozy jak ostatnio byłem w Krakowie, ale nie miałem okazji się przejechać… Z tego co pamiętam, ekrany z choinką elektroniczną umiejscowione są w nich tak samo, jak wyświetlacze z niby-choinką elektroniczną w NGT6 trzeciej serii…
Naprzeciwko 2 i 4 drzwi wisiały metalowe blachy z "choinką" - one zostały zdemontowane. A nowe choinki "telewizory" są zamontowane w pierwszym i ostatnim członie, tam gdzie były poprzednie wyświetlacze (te pokazujące 3 kolejne przystanki).

Kowalik
Miłośnik

#564 Post autor: Kowalik » 17 lis 2019, o 04:32

Jak widzę prace trwają, w chwili obecnej cały system tramwajowy nie działa, zarówno na stronie jak i na przystankach.

Awatar użytkownika
Wonsz_w_pomidorach
Miłośnik

#565 Post autor: Wonsz_w_pomidorach » 17 lis 2019, o 14:14

Kowalik pisze:Jak widzę prace trwają, w chwili obecnej cały system tramwajowy nie działa, zarówno na stronie jak i na przystankach.
Już działa :)

kot_feliks
Dyrektor

#566 Post autor: kot_feliks » 17 lis 2019, o 17:07

Tak swoją drogą, bo narzekamy na MPK, że zaczyna być pod względem SIP nawet za Lwowem... A tu pac, zaczynamy być za Lwowem nie tylko w tym zakresie....

1. Zerknijcie sobie tutaj: https://tickets.lvivelectrotrans.com.ua/ Prosto, szybko, łatwo, bilety 1, 3, 30 i 90 dniowe przez internet :O

2. Aktualnie są na etapie wyłaniania wykonawcy... biletu elektronicznego (w Krk pewnie za 10 lat..) :lol-sweat:

Lw25
Moderator

#567 Post autor: Lw25 » 25 lis 2019, o 07:43

W sumie wrzucałem do wątku Urbinowego, ale tam przemknęło pod radarem.
Napisałem do ZTP w sprawie lokalizacji Solarisów Urbino ze "154". Okazuje się, że 8.9LE nie mają GPSa. :eek:
W sumie co do biletów elektronicznych itp, to wydaje mi się, że nasze kasowniki byłyby do tego zdolne... ale monopolista nie. W końcu ważność biletu podają. A zlecenie obsługi systemu biletowego profesjonalnej, specjalistycznej firmie z doświadczeniem w branży jest jak wiadomo, wykluczone. W końcu celem systemu karty miejskiej nie jest wygoda użytkowników, tylko taki potwór Frankensteina na 2137 różnych umowach, żeby ZTP nie mogło zabrać obsługi MPK.
Komunikacja Miejska w Krakowie jest na pokaz. Jak masa rzeczy w tym mieście.

Awatar użytkownika
pasazer_mobilisu
Administrator Techniczny

#568 Post autor: pasazer_mobilisu » 25 lis 2019, o 09:37

@Lw25 domyślałem się tego że nie mają około rok temu gdy pojawił się autobusowy TTSS i nie było w nim linii 154, chociaż to ciekawa sprawa bo dostarczone wcześniej SU IV mają ten bajer.

Co rozumiecie przez bilet elektroniczny? KKM już jest biletem elektronicznym, więc domyślam się że chodzi o możliwość kupna biletów jednorazowych "na" kartę płatniczą/smartfon z NFC i ewentualnie "elektroniczną portmonetkę". W pojazdach MPK są chyba kasowniki KRG-8, które według opisu na stronie producenta nie obsługują kart płatniczych, opcja ta jest dostępna w modelu KRG-12. Być może to tylko kwestia oprogramowania, ale nawet jeśli to producent wcale nie musi chcieć iść MPK na rękę. Niemniej jednak nowe pojazdy powinny być wyposażane w kasowniki z tego typu opcją, jest to niezwykle proste rozwiązanie dogodne dla coraz większej liczby pasażerów.

Jeszcze w temacie samego TTSS - bardzo brakuje wyjazdów na pętle, w godzinach 5-7 sporo wyjazdów wpisuje się idealnie między kursujące o tej porze rzadko linie - jeśli nie da się ich na stałe wpisać w rozkład to idealnym miejscem dla nich są tablice i mapy bazujące na TTSS - tym bardziej, że na mapkach już kiedyś były - jest to więc krok wstecz.

kot_feliks
Dyrektor

#569 Post autor: kot_feliks » 25 lis 2019, o 09:51

A nie można zrobić np. jak w Pradze? W każdym pojeździe jest _jeden_ kasownik pełniący również rolę biletomatu z płatnością kartą, reszta urządzeń to zwykłe kasowniki.

Ale wiadomo, "nie po to prezydent powierzył nam [MPK} obsługę komunikacji", żeby ktoś nam mówił, co mamy robić :rotfl:

Lw25
Moderator

#570 Post autor: Lw25 » 25 lis 2019, o 09:59

Jeden inny kasownik w pojeździe? Im nie działa system w pojeździe jak wszystko jest takie samo.
Co do 8.9LE, zwróciłem się w tej sprawie i do ZTP i do MPK, zobaczymy co odpowiedzą. ZTP spytałem czy za zamówienie autobusów bez GPSu spotkały MPK jakieś konsekwencje.
Komunikacja Miejska w Krakowie jest na pokaz. Jak masa rzeczy w tym mieście.

ODPOWIEDZ

Wróć do „IV. Wokół KMK”