Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 20 wrz 2019, o 02:23

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 wrz 2015, o 11:34 
Dyrektor

Tydzień Mobilności dla lepszego powietrza

Cytuj:
Od 16 do 22 września organizatorzy będą uświadamiać, jak wiele można zyskać ograniczając podróżowanie samochodem na rzecz przyjaznych dla środowiska form transportu i jak tym samym można wpłynąć na poprawę jakości powietrza w naszym mieście.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu będzie obfitował w różnego rodzaju warsztaty, akcje i happeningi. Jak w poprzednich edycjach najwięcej emocji dostarczy z pewnością Europejski Dzień bez Samochodu. Każdy kto okaże dowód rejestracyjny pojazdu będzie mógł w tym dniu korzystać z komunikacji miejskiej za darmo, a wraz z nim liczba osób zgodna z wpisem określającym liczbę miejsc siedzących w samochodzie. Tak Miasto chce zachęcić i promować wśród krakowian komfortowe korzystanie z coraz bardziej nowoczesnych pojazdów komunikacji miejskiej.

Szczególnie dużo propozycji przygotowano dla posiadaczy rowerów. W piątek 18 września odbędzie się rajd wokół Plant Nowohuckich, w sobotę i niedzielę (19 i 20 września) zaplanowano Velo-wycieczkidla użytkowników KMK Bike. Także w piątek(18 września) na pl. Wszystkich Świętych odbędzie się spotkanie instruktażowe z obsługi rowerów miejskich. To bardzo modna forma przemieszczania się, w której licznie korzystają mieszkańcy największych miast Europy.

Na uwagę zasługuje także wyścig, który odbędzie się w poniedziałek 21 września. Organizatorzy będą chcieli sprawdzić, czym najszybciej dostać się do centrum Krakowa: komunikacją miejską, samochodem czy rowerem. Odpowiedź dadzą dwie trasy: start pierwszej przewidziano przy pętli tramwajowej na Kurdwanowie, druga wystartuje z pętli tramwajowej Krowodrza Górka. Obie z metą przy budynku UMK na pl. Wszystkich Świętych.

Szczególnie istotnym dla naszego miasta jest problem jakości powietrza. Dlatego w czasie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu trwać będzie kampania „Tak! Dla czystego powietrza”.
Warto wspomnieć również o Paradzie Tramwajów i Autobusów z okazji 140 – lecia komunikacji miejskiej w Krakowie. Wydarzenie odbędzie się w niedziele, 27 września. Pojazdy ruszą o 10.00 i przejadą po trasie: Zajezdnia Tramwajowa Podgórze-Rondo Matecznego – Korona – Stradomska-Św.Gertrudy-Poczta Główna- Św. Wawrzyńca (MIM).

http://krakow.pl/aktualnosci/193966,26, ... etrza.html

https://www.facebook.com/kmkwobiektywie/

PostNapisane: 16 wrz 2015, o 20:16 
Dyrektor

Tutaj jest cały plan ETZT 2015

http://www.ekocentrum.krakow.pl/876,a,e ... en-bez.htm

Wychodzi na to że jutro dzień otwarty Zajezdni Tramwajowej w Podgórzu :].

PostNapisane: 16 wrz 2015, o 22:13 
Kierownik

bielanek napisał(a):
Tutaj jest cały plan ETZT 2015

http://www.ekocentrum.krakow.pl/876,a,e ... en-bez.htm

Wychodzi na to że jutro dzień otwarty Zajezdni Tramwajowej w Podgórzu :].

Czyżby ktoś nie chciał by ktokolwiek się o tym dowiedział? :clap:

PostNapisane: 18 wrz 2015, o 06:41 
Dyrektor

Krzysiek3 napisał(a):

Kolejny rok z z rzędu mam wrażenie, że ETZT jest dla wybranych i tak naprawdę plany które rozwieszono na słupach czy dodano na stronach internetowych są niczym sztuka dla sztuki. Przeciętny mieszkaniec tak naprawdę nie ma pojęcia, ani możliwości uczestnictwa w większości wydarzeń, to po co je robić właściwie? Takie przemyślenia mnie nachodzą patrząc na wrzucane relacje na stronę MPK i przypomina mi się, kiedy robili wielką akcję na Lema z tym ile pasażerów samochodów zmieści się w autobusie - patrząc na osoby które tam były było jasne, że nie pojawił się tam żaden szary człowieczek ze swoim samochodzikiem, w dodatku uczestników patrzących z boku brak. Podobnie kiedy na terenie zajezdni Podgórze robiono crash test, niby było mówione, że coś takiego będzie, ale jak się już przyszło to trzeba było się troszkę nakombinować do kogo iść żeby wpuścili, ostatecznie udało mi się wejść, ale tak samo jak wcześniej osoby które to widziały, to pracownicy biurowi MPK, którzy wyszli pooglądać, kilku dziennikarzy, jakieś szyszki i grupa uczniów jakiejś szkoły. No i jak ktoś ma zrozumieć jak potężną masą jest tramwaj kiedy nie widzi na własne oczy tego co się dzieje? Naprawdę nie rozumiem, jak można zachęcać ludzi do zmiany nawyków w podróżowaniu i edukacji transportowej, jeśli te wszystkie wydarzenia są zamknięte dla wąskiej grupy i mało rozpromowane.

PostNapisane: 18 wrz 2015, o 09:25 
Wisielec pomostowy

Przecież będzie impreza dla przyjezdnych turystów za 150mln. zł., więc miasto musi trochę oszczędnie robić wszystko teraz. :hihi:

Ich will dass ihr mir glaubt
Ich will eure Blicke spüren
Jeden Herzschlag kontrollieren

PostNapisane: 18 wrz 2015, o 10:53 
Kierownik

bielanek napisał(a):
Krzysiek3 napisał(a):

Kolejny rok z z rzędu mam wrażenie, że ETZT jest dla wybranych i tak naprawdę plany które rozwieszono na słupach czy dodano na stronach internetowych są niczym sztuka dla sztuki. Przeciętny mieszkaniec tak naprawdę nie ma pojęcia, ani możliwości uczestnictwa w większości wydarzeń, to po co je robić właściwie? Takie przemyślenia mnie nachodzą patrząc na wrzucane relacje na stronę MPK i przypomina mi się, kiedy robili wielką akcję na Lema z tym ile pasażerów samochodów zmieści się w autobusie - patrząc na osoby które tam były było jasne, że nie pojawił się tam żaden szary człowieczek ze swoim samochodzikiem, w dodatku uczestników patrzących z boku brak. Podobnie kiedy na terenie zajezdni Podgórze robiono crash test, niby było mówione, że coś takiego będzie, ale jak się już przyszło to trzeba było się troszkę nakombinować do kogo iść żeby wpuścili, ostatecznie udało mi się wejść, ale tak samo jak wcześniej osoby które to widziały, to pracownicy biurowi MPK, którzy wyszli pooglądać, kilku dziennikarzy, jakieś szyszki i grupa uczniów jakiejś szkoły. No i jak ktoś ma zrozumieć jak potężną masą jest tramwaj kiedy nie widzi na własne oczy tego co się dzieje? Naprawdę nie rozumiem, jak można zachęcać ludzi do zmiany nawyków w podróżowaniu i edukacji transportowej, jeśli te wszystkie wydarzenia są zamknięte dla wąskiej grupy i mało rozpromowane.

Wiesz, ja wczoraj poszedłem, Pani w biurze obsługi klienta zrobiła wielkie oczy i zaczęła do rzecznika dzwonić, po czym kazała mi się podpiąć pod grupę licealistów, która w hali miała szkolenie praktyczne z pierwszej pomocy i chcąc nie chcąc stałem tam z nimi jakieś 50 min, a potem w 5 min mechanicy pokazali im hali trochę, ja ten czas wykorzystałem na rozmowę z jednym z nich i stąd miałem info, że PESA miała wczoraj wyjechać. Niestety grupa zbytnio zainteresowana nie była i szybko wyszliśmy :/

PostNapisane: 19 wrz 2015, o 15:47 
Specjalista

Czy z dowodem rejestracyjnym motocyklu też będę mógł za darmo jechać MPK?

PostNapisane: 22 wrz 2015, o 20:01 
Administrator

Dzień bez samochodu w wykonaniu urzędników :D
http://wiadomosci.onet.pl/krakow/magist ... ica/0wn5zz

PostNapisane: 22 wrz 2015, o 20:05 
Moderator fb pkk

Dzień bez samochodu to jakaś fikcja. Dzisiaj praktycznie cały Kraków był zakorkowany i wydarzyło się też kilka wypadków drogowych. Czy ktoś widział radiowozy ZIKITu?

PostNapisane: 22 wrz 2015, o 20:23 
Kierownik

lukaskrk napisał(a):
Dzień bez samochodu to jakaś fikcja.

Nie fikcja, ja swojego tatę namówiłem i na kontrolę w szpitalu pojechał ze mną autobusem. :]

PostNapisane: 22 wrz 2015, o 22:36 
Dyrektor

Kaszmir napisał(a):
Dzień bez samochodu w wykonaniu urzędników :D
http://wiadomosci.onet.pl/krakow/magist ... ica/0wn5zz

Komunikacja publiczna jest dla zwykłych mieszkańców, żaden magistracki urzędnik nie będzie się zniżał do poziomu statystycznego pasażera KM, i podróżował w jakimś śmierdzącym tramwaju/autobusie, dzieląc dodatkowo siedzenie z jakimś żulem. :thumbup: Noo czasem wsiądzie do tramwaju, zwykle w towarzystwie kamer z okazji otwarcia jakiejś inwestycji związanej z komunikacją.

Wiem ironia, ale to prawda

PostNapisane: 23 wrz 2015, o 09:31 
Inspektor

lukaskrk napisał(a):
Dzień bez samochodu to jakaś fikcja. Dzisiaj praktycznie cały Kraków był zakorkowany i wydarzyło się też kilka wypadków drogowych. Czy ktoś widział radiowozy ZIKITu?

Serio miałam wrażenie, że z okazji Dnia bez samochodu były większe korki niż zwykle!

PostNapisane: 23 wrz 2015, o 13:09 
Administrator

ZIKiT zablokował badania naukowe w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu
http://ibikekrakow.com/2015/09/22/zikit ... ransportu/
Cytuj:
Głównym projektem miało być tymczasowe wyznaczenie naziemnych przejść dla pieszych przez ul. Na Zjeździe przy Placu Bohaterów Getta. W projekcie zadbano oczywiście o podniesienie bezpieczeństwa pieszych przez poprawę widoczności przy przystanku i zamontowanie tymczasowych barier przeciwdziałających nadmiernej prędkości u kierowców.
Cytuj:
Pomimo początkowej zgody Wydziału Gospodarki Komunalnej UMK badania zostały zablokowane przez Zastępcę Dyrektora ZIKiT ds. Dróg Andrzeja Olewicza.

PostNapisane: 24 wrz 2015, o 19:28 
Dyrektor

Jak pięknie w Krakowie podsumowano "dzień bez samochodu". :lmao:
Kraków stawia na tramwaje.

Strefa czasowa: UTC + 1