Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 24 cze 2019, o 16:32

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 wrz 2014, o 13:09 
Dyrektor

Co niestety bardzo często ma miejsce. Ale trzeba założyć że przynajmniej 1/3 osób ma bilety, więc nie jest źle ;)

PostNapisane: 17 wrz 2014, o 13:31 
Specjalista

flosan napisał(a):
kierowca KMK ma ze sobą dowód rejestracyjny pojazdu, więc w praktyce ewentualnego kontrolera można odesłać do kierowcy/motorniczego?

Ja tak zamierzam potrollować kanarów. :) W razie W, miesięczny zawsze w kieszeni. ;)

PostNapisane: 24 wrz 2014, o 09:27 
Dyrektor

Ile kosztuje jeżdżenie własnym samochodem? Nawet... 70 zł dziennie! Jak to możliwe?
Wyliczenia można przeczytać na tym blogu pewnego dziennikarza: http://samcik.blox.pl/2014/09/Ile-koszt ... Nawet.html

Do kompletu jeszcze artykuł z opinią psychologów odnośnie Dnia Bez Samochodu: http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka ... ziala.read
Cytuj:
Jednorazowa rezygnacja z opłaty za przejazdy komunikacją publiczną nie zastąpi też działań systemowych – tzn. zwiększania dostępności i efektywności komunikacji miejskiej. Można być osobą proekologiczną, ale wybierającą transport samochodowy ze względu na szybsze czasy dojazdu. Na postrzeganą kontrolę zachowania Dzień bez Samochodu raczej nie wpłynie. Jednokrotne przyzwolenie na jazdę bez biletu nie przekłada się na postrzeganie komunikacji miejskiej jako bardziej dostępnej.

Wniosek? Badania psychologii społecznej wskazują na pewien paradoks. Dzień bez Samochodu może prowadzić do zmiany zachowań, jeżeli nie jest wydarzeniem jednorazowym, ale współgra z polityką transportową miasta. Wtedy wzbudzane w trakcie niego postawy, zwłaszcza normy moralne, nie muszą kończyć się na jednym dniu, ale rozpocząć rok bez samochodu.

slowak99 napisał(a):
flosan napisał(a):
kierowca KMK ma ze sobą dowód rejestracyjny pojazdu, więc w praktyce ewentualnego kontrolera można odesłać do kierowcy/motorniczego?

Ja tak zamierzam potrollować kanarów. :) W razie W, miesięczny zawsze w kieszeni. ;)

Miał ktoś kontrolę? ;) Ja spotkałem się z pasażerami pytającymi kierowców czy moga jechać za darmo, oczywiście odpowiadali tak, ale na dowód rejestracyjny z maksymalną ilością współpsażerów taką jak wyszczególniono na dowodzie, a mało kto miał taki przy sobie, więc i tak musił kasować bilet. Nie spotkałem się natomiast z kombinatorami, pytającymi czy ktoś ma dowód rejestracyjny i "mógłby się z nim zabrać", ani ew. w/w trollowania na dowód rejestracyjny kierowcy.

PostNapisane: 24 wrz 2014, o 10:37 
Dyrektor

Te 70 zł. dziennie to jednak w dużej mierze koszty samego posiadania samochodu - przecież OC, przeglądy i takie tam trzeba robic niezależnie do tego, czy i ile się jeździ. No i jak się ma samochód to na ogół trzeba go było kupić... Redaktor S. mógłby zaoszczędzić 70 zł. dziennie całkowicie rezygnując z posiadania samochodu a nie tylko z jeżdżenia nim.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1