Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 20 wrz 2019, o 02:27

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 wrz 2014, o 15:44 
Kierownik

Temat jest także o komforcie podróży, więc chciałbym poruszyć kwestię przewozu psów w pojazdach KM. Nie sądzicie, że coś takiego powinno zostać zakazane? Tak myśl naszła mnie wczoraj. Wsiada pani z jakimś kundlem (na rękach) i stawia go na ziemi, obok niej. Piesek grzeczny, więc ok. Aż tu nagle zaczyna strzepywać się i teraz nie wiadomo jaki syf i brud z futra tego psa leci na moje spodnie...

Ostatnio edytowano 9 wrz 2014, o 21:53 przez MarekR, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 9 wrz 2014, o 16:36 
Inspektor

Zgodnie z regulaminem pies w pojazdach KM może być przewożony wyłącznie w kagańcach. Teraz zaś wszystko rozbija się o kierowców, którzy reagują równie kiepsko co w przypadku meneli. Spotkałem się kilkukrotnie z przypadkami wypraszania pasażerów z pojazdów aczkolwiek z drugiej strony czy tak często spotyka się psy w KM? Nie wiem czy jest sens rozwijać ten temat. A ten kundel miał kaganiec? Jeśli nie, to mogłeś iść do kierowcy, a na Twój wniosek - ten powinien zainterweniować.

PostNapisane: 9 wrz 2014, o 16:39 
Administrator

MarekR napisał(a):
Temat jest także o komforcie podróży, więc chciałbym poruszyć kwestię przewozu psów w pojazdach KM. Nie sądzicie, że coś takiego powinno zostać zakazane?

Odpada, choćby ze względu na psy-przewodniki.

PostNapisane: 9 wrz 2014, o 16:54 
Kierownik

Cała akcja miała miejsce przy I drzwiach :wall: :rotfl: Pies bez kagańca. Sami przyznajcie, że jak taki pies się strzepuje to obrzydzenie bierze...

PostNapisane: 9 wrz 2014, o 17:20 
Dyrektor

MarekR napisał(a):
Cała akcja miała miejsce przy I drzwiach :wall: :rotfl: Pies bez kagańca. Sami przyznajcie, że jak taki pies się strzepuje to obrzydzenie bierze...

Za to jak w lecie wchodzi pan Zdzisiek w krótkiej koszuli, gdzie zza rozpiętych na klacie guzików oraz spod pachy wystają mu "aromatyczne" kłaki, które prysznic widziały tydzień albo dwa temu, to już obrzydliwe nie jest, co nie? :puppyeyes: To wiesz co, ja wolę jeździć z tym twoim otrzepującym się psem, a Ty w zamian będziesz CODZIENNIE jeździł z takim panem Zdziśkiem. I nie będziesz otwierał okna :letssin:

A i ps - co ma za znaczenie rasa psa? Co, że kundel nierasowy to zaraz znaczy że zapchlony i brudny, a jak wszedłby ci owczarek collie to pewnie kąpany codziennie w płatkach róż i czesany 20x dziennie? :xP

PostNapisane: 9 wrz 2014, o 17:35 
Kierownik

Cytuj:
Za to jak w lecie wchodzi pan Zdzisiek w krótkiej koszuli, gdzie zza rozpiętych na klacie guzików oraz spod pachy wystają mu "aromatyczne" kłaki, które prysznic widziały tydzień albo dwa temu, to już obrzydliwe nie jest, co nie?

Grunt, że to na nim zostaje. Bo gdyby to był pies...
Cytuj:
ja wolę jeździć z tym twoim otrzepującym się psem

Który rozsiewa syf i brud na Twoich spodniach?

PostNapisane: 9 wrz 2014, o 18:26 
Dyrektor

MarekR napisał(a):
Cytuj:
Za to jak w lecie wchodzi pan Zdzisiek w krótkiej koszuli, gdzie zza rozpiętych na klacie guzików oraz spod pachy wystają mu "aromatyczne" kłaki, które prysznic widziały tydzień albo dwa temu, to już obrzydliwe nie jest, co nie?

Grunt, że to na nim zostaje. Bo gdyby to był pies...

To co? Od kiedy to da się STRZEPNĄĆ ZAPACH z powierzchni ciała? :puppyeyes:
Cytuj:
Cytuj:
ja wolę jeździć z tym twoim otrzepującym się psem

Który rozsiewa syf i brud na Twoich spodniach?

Co rozumiesz pod pojęciem "syfu"? Że co, pies kiłę albo inną chorobę rozsiewa dookoła? :lmao: Dwa - jakoś nie spotkałem się nigdy z psem upieprzonym jak świnia (ociekający błotem, piaskiem i ziemią), który by jechał autobusem/tramwajem. Więc nie wiem CO KONKRETNIE pies miałby wytrzepać na ciebie - kurz i pył latający w powietrzu i osiadający na jego sierści?

PostNapisane: 9 wrz 2014, o 18:37 
Dyspozytor

Jak to co? Pchły :rotfl:

PostNapisane: 9 wrz 2014, o 18:56 
Dyrektor

adamp55kr napisał(a):
Jak to co? Pchły :rotfl:

A niedomyty pan Zdzisiek może rozsiewać wszy i co? Jak mu zabronimy podróżowania KM? :]

PostNapisane: 9 wrz 2014, o 19:06 
Dyrektor

Marek, trzeba było zwrócić uwagę właścicielce psa a nie zaczynać tutaj nowego tematu. Ze wzrostem liczby moderatorów spada pobłażliwość wobec użytkowników piszących coraz to większe bzdury. Proszę, przenieście te posty chociaż do komfortu podróży.

PostNapisane: 9 wrz 2014, o 19:22 
Kierownik

Cytuj:
To co? Od kiedy to da się STRZEPNĄĆ ZAPACH z powierzchni ciała?

Pokaż mi proszę, gdzie napisałem COKOLWIEK o zapachu :puppyeyes:
Cytuj:
Marek, trzeba było zwrócić uwagę właścicielce psa a nie zaczynać tutaj nowego tematu

Tak, już to widzę, jak właścicielka po zwróceniu uwagi uczy psa by się nie strzepywał w autobusie :rotfl:

Poczytajcie drogie dzieci:
http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/c ... 41872.html

PostNapisane: 9 wrz 2014, o 20:26 
Dyrektor

@ MarekR - oj Ty biedactwo, piesek Ci się popluł na spodnie to od razu mają wprowadzić zakaz przewozu zwierząt? Jeżeli uważasz, że odebranie możliwości przejazdu gdziekolwiek z psem choćby do weterynarza, czy na działkę jest ok, to przemawia przez Ciebie zwykłe zezwierzęcenie, bo proponujesz cios w bardzo dużą społeczność, która ogółem nie zasługuje na taką dyskryminację (wszyscy za jednego , jeden za wszystkich?? ), a przy tym wyżywasz się w bardzo nieładny sposób na pewnej grupie będącej celem łatwego ataku.
Czekam aż innym razem szturchnie Cię lub obleje colą jakiś student i będziesz w związku z tym ochoczo występował o zakaz wstępu studentom do tramwaju. Generalnie zastanów się kilka razy zanim coś palniesz. I może sam naucz się współżycia z innymi uczestnikami podróży, w tym z psami. Żenujące wypociny.

PostNapisane: 9 wrz 2014, o 20:34 
Dyrektor

Litości. Zabronmy też wozić niemowlaki, bo może im się zwrócić na fotel lub rurkę, osoby z katarem, panie w "tym okresie", osoby z aparatem na zębach, bo mogą mieć na nim resztki, należy też w trybie natychmiastowym wyrzucać z pojazdu osoby, które kichną. A na serio- dasz mi pieniądze na taksówkę, żebym dojechał z narzeczoną i naszymi sznaucerami do weterynarza do huty, lub do strzyżenia do Bolechowic? Albo dasz mi kasę na paliwo do naszego auta i zapłacisz za czas stracony w korkach? Zdarzą się niewychowane i brudne psy w KM i tylko przez to ludzie z tymi zadbanymi mają cierpieć? Ludzie więcej syfu robią, a zwierzęta są w pojazdach sporadycznie. Naprawdę nie masz się już o co czepiac?

PostNapisane: 9 wrz 2014, o 20:39 
Kierownik

Ale co mnie obchodzą Wasze psy? Zastanówcie się, co piszecie... Wasze psy - WASZ problem. Link przeczytaliście?

PostNapisane: 9 wrz 2014, o 20:49 
Dyrektor

A co nas obchodzą twoje nogi i spodnie na które pies się otrzepał (bo wyżej wątpię żeby dosięgło - no chyba że jeździsz z twarzą na podłodze :puppyeyes: ).
Twoje nogi i spodnie - TWÓJ problem. Ja pralkę w domu mam i jej UŻYWAM - do prania ubrań.

Ps - tak, JA czytałem link. I współczuję, że bawisz się w miejscu publicznym (jakim jest autobus MPK) odchodami cudzego psa :xP

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1