Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 18 cze 2019, o 06:36

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 wrz 2014, o 20:52 
Kierownik

O mentalności posiadaczy czworonogów:
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... busie.html

I kto tu jest "zezwierzęcony"?

PostNapisane: 9 wrz 2014, o 20:55 
Kierownik

Cytuj:
A co nas obchodzą twoje nogi i spodnie na które pies się otrzepał

Jak przejdziesz na własne utrzymanie, to zrozumiesz. Bo póki co rodzicielski garnuszek - takie odnoszę wrażenie.
Cytat z linku:
Cytuj:
Jest to bardzo trudna do wyleczenia choroba pasożytnicza, wywoływana przez nicienie Toxocara canis (glistę psią). Do zakażenia dochodzi nie tylko w wyniku kontaktu z psimi odchami (gdzie może znajdować się ponad 200 tys. jaj), lecz także podczas zabawy z pupilem. Jaja pasożyta są małe i lepkie, dlatego łatwo przyczepiają się do futra psa.

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/c ... 41872.html

Szach mat.

PostNapisane: 9 wrz 2014, o 21:00 
Dyrektor

Jesteś żałosny I też możesz mieć w zadku, całym ciele czy organizmie jakiś równie groźny syf... Mam pomysl- może zakarzemy jeździć MarkowiR KM żeby nie zarazil nikogo zaciemnieniem umysłowym. Jesteś jedyną osobą, o ktorej slyszalem ze ma taki "problem", bo do tej pory z tego co widziałem psy są odbierane w KM pozytywnie. Mam radę- widzisz psa w KM wysiadz i poczekaj na następny kurs. Jesteś w mniejszości, więc możesz sobie najwyżej narzekać pod nosem

PostNapisane: 9 wrz 2014, o 21:06 
Dyrektor

Kaszmir napisał(a):
MarekR napisał(a):
Temat jest także o komforcie podróży, więc chciałbym poruszyć kwestię przewozu psów w pojazdach KM. Nie sądzicie, że coś takiego powinno zostać zakazane?

Odpada, choćby ze względu na psy-przewodniki.
W sklepach tez nie można wprowadzać psów i to ustawowo ;) Pies przewodnik nie ma prawa być branym pod uwagę w takim przepisie.

"W przypadku, jeśli przetarg wygrywa przewoźnik prywatny (co wymaga ustalenia kryteriów rzeczywiście umożliwiających konkurencję) – średnia oszczędność względem przyznania zadania przewoźnikowi komunalnemu z wolnej ręki wynosi 1,12 - 1,13 zł"

PostNapisane: 9 wrz 2014, o 21:08 
Dyrektor

Widząc jak dyskusja się rozwija, powiem tylko jedno, mam nadzieje, że ten biedny pies niczym się od Ciebie nie zaraził.

PostNapisane: 9 wrz 2014, o 21:10 
Dyrektor

Ale ze sklepów wyprowadzają bezdomnych i zuli a z KM nie. I gdzie tu sprawiedliwość? ;) I chyba jest różnica między kontaktem zwierzęcia z jedzeniem, a kontaktem z tramwajem? :) Do tego pies nie zje tramwaju, a np kiełbasę z półki już tak :D

PostNapisane: 9 wrz 2014, o 21:15 
Kierownik

Cytuj:
Jesteś żałosny

Brakło argumentów? Uderz w stół, a nożyce się odezwą? :puppyeyes:

PostNapisane: 9 wrz 2014, o 21:17 
Tak przeczytałam, ludzie też roznoszą zarazki. W takim razie też trzeba zabronić przejazdu chorym ludziom? Prędzej od człowieka się zarazisz, który kicha nad Tobą niż od psa. Skończ te brednie i sam zastanów się co piszesz.

PostNapisane: 9 wrz 2014, o 21:19 
Kierownik

Wyraziłem swoje zdanie i zostałem zaatakowany przez właścicieli czworonogów. Jak to dobrze, że jest podatek od psa.

PostNapisane: 9 wrz 2014, o 21:23 
Dyrektor

MarekR napisał(a):
Cytuj:
Jesteś żałosny

Brakło argumentów? Uderz w stół, a nożyce się odezwą? :puppyeyes:

Już są dwie strony argumentów, więc po co było dokładać kolejne? Tylko w twojej małej główce widać się nie zmieściły, bo ego za duże... Szkoda, że nie ma podatku od ciemnoty. A podatek od psa jest taki niski, że nie masz się co cieszyć :p

PostNapisane: 9 wrz 2014, o 21:26 
Dyrektor

MarekR napisał(a):
Cytuj:
A co nas obchodzą twoje nogi i spodnie na które pies się otrzepał

Jak przejdziesz na własne utrzymanie, to zrozumiesz. Bo póki co rodzicielski garnuszek - takie odnoszę wrażenie.
Cytat z linku:
Cytuj:
Jest to bardzo trudna do wyleczenia choroba pasożytnicza, wywoływana przez nicienie Toxocara canis (glistę psią). Do zakażenia dochodzi nie tylko w wyniku kontaktu z psimi odchami (gdzie może znajdować się ponad 200 tys. jaj), lecz także podczas zabawy z pupilem. Jaja pasożyta są małe i lepkie, dlatego łatwo przyczepiają się do futra psa.

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/c ... 41872.html

Szach mat.

Taaa, jasne - jakbyś był bardziej bystry i spostrzegawczy to byś widział tak jak przy swoim profilu DWA MIASTA a nie jedno (co zwykle oznacza miasto pochodzenia oraz zamieszkania). :puppyeyes: Ponadto wielokrotnie na forum wspominałem, że pochodzę z GOPu i często tam bywam odwiedzając rodziców, a w Krakowie mieszkam od ok 4-5lat. Więc niestety ale PUDŁO z twoimi argumentami - prędzej pokazują one, że to ty jeszcze siedzisz rodzicom na głowie (z powodu wieku - lekcje na jutro odrobiłeś? :shy: )

Ponadto nie wiem co ma jedno do drugiego - jaki związek jest między dbaniem o czystość własnego ubrania, a tym czy mieszkam z rodzicami czy samodzielnie?

PS - skoro PRZYLEPIAJĄ się do futra, to raczej bez głaskania (czyli siły tarcia) same się nie odlepią. Zresztą w innych miejscach także jest napisane, że do zakażenia dochodzi przez KONTAKT (czyli dotykanie, głaskanie) zwierzęcia - a nie stanie 2-3 metry od niego.

Ponadto, sierść psa to nie jest szczotka z myjni z włosiem o długości 1 metra, że jak się otrzepie to cię zbryzga od głowy po stopy całą zawartością. W dodatku, żeby pasożyty wniknęły do organizmu, muszą trafić do przewodu pokarmowego tzn DO UST. Prawdopodobieństwo że dany pies choruje + że ma jaja pasożytów na sierści + otrzepując się trafi takim jajem AKURAT CENTRALNIE w twoje usta... Wiesz, chyba prędzej wygram w totka :xP

Dwa - jakoś podejrzanie nadaktywnie przejmujesz się chorobami odzwierzęcymi, a kompletnie zwisa ci możliwość zakażenia się np gruźlicą, żółtaczką pokarmową, opryszczką czy grzybicą, chwytając się za rurkę/oparcie fotela - przecież wystarczy że ktoś przed tobą kichnie i nie zdąży się zasłonić / smarknie do chusteczki ale kilka kropelek zostanie mu na dłoni / kaszlnie / itp. Albo skoro mówimy o pasożytach - wsiądzie dziecko, które ma wszy we włosach i się oprze o ciebie w tłoku albo ma owsiki i minutę temu podrapało się po tyłku, a teraz chwyciło za rurkę, którą ty dotkniesz za moment.

No ale racja - zwierzęta takie jak psy są skrajnie niebezpieczne, należy je wszystkie wybić, zwłoki spalić i zakopać w beczkach z wapnem palonym :puppyeyes: Zatem życzę ci powodzenia w podróży z tabunami "zdrowych" ludzi. Tylko spróbuj się potem słowem odezwać, że pies zakaził cię gruźlicą albo owsikami. :hihi:

Ostatnio edytowano 9 wrz 2014, o 21:29 przez suchy, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 9 wrz 2014, o 21:28 
Kierownik

Znowu inwektywa w moją stronę, znowu się kompromitujesz. Jak nie masz nic mądrego do napisania to odpuść sobie.

Ja uważam, że psy nie powinny jeździć KM. Możecie się nie zgadzać (macie prawo), ale obrażać mnie z tego powodu?

Ostatnio edytowano 9 wrz 2014, o 21:52 przez MarekR, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 9 wrz 2014, o 21:40 
MarekR napisał(a):
Możecie się nie zgadzać (macie prawo), ale obrażać mnie z tego powodu?

Ty pisząc "dzieci drogie" nikogo nie obrażasz? Mnie akurat to uraziło, bo dzieckiem nie jestem. Skończ ten temat już...

PostNapisane: 9 wrz 2014, o 21:41 
Dyrektor

MarekR napisał(a):
Znowu inwektywa w moją stronę, znowu się kompromitujesz. Jak nie masz nic mądrego do napisania to odpuść sobie.

Ja uważam, że psy nie powinny jeździć KM. Możecie się nie zgadzać (macie prawo), ale obrażać mnie z tego powodu?

A my uważamy, że ty też nie powinieneś jeździć KM - bo kichniesz i nie zdążysz się zasłonić ręką, przez co twoje gluty polecą na uchwyt albo rurkę, których potem my będziemy dotykali rękami - i się zarazimy jakimiś bakteriami albo wirusami, które nosisz w sobie.

A może najlepiej niech NIKT nie jeździ KM - każdy będzie podróżował po mieście własnym autem (w obawie przed zarazkami), a autobusy i tramwaje będą kursowały na pusto, tylko z prowadzącym. Wtedy nikt od nikogo nic nie złapie. Tylko że do szkoły/pracy będziesz wychodził chyba o 2 nad ranem, żeby dojechać na 8 :lmao:

PostNapisane: 9 wrz 2014, o 22:21 
Dyrektor

Marku może rzeczywiście mnie poniosło, ale zrzucę to na karb zmęczenia po prawie 2tys km trasy jaką od wczoraj zrobiłem. Jednakże irytujące jest Twoje stanowisko, brak reakcji na kontrargumenty oraz kompletny beton jaki reprezentujesz w tej kwestii.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1