Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 14 gru 2019, o 00:17

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3937 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 263  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 1 cze 2010, o 21:12 
Administrator Techniczny

O nowych biletach piętnastominutowych cicho sza...
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798, ... za___.html

Tytuł:
PostNapisane: 1 cze 2010, o 21:33 
Administrator

Mseifer napisał(a):
O nowych biletach piętnastominutowych cicho sza...
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798, ... za___.html

W artykule radny Osmenda twierdzi, że nowe bilety wręcz zwiększą wpływy z km do budżetu. Proponuję rozliczyć go z tych słów za rok.

Tytuł:
PostNapisane: 2 cze 2010, o 06:59 
Dyrektor

Osobiście od początku byłem przeciwny wprowadzenia tego rodzaju biletu. Jak wcześniej pisałem w wielu przypadkach zastąpi on przejazdy na jednorazówkach. Póki co uwierzę radnemu Osmendzie, ale jeżeli to co mówi jest nieprawdą to chociaż nie mogę jeszcze głosować w wyborach to moi rodzice na pewno nie zagłosują na PO. Jeśli zaś bilet ten się sprawdzi, ale w aspekcie zwiększenia dochodów miasta to zastanowię się na kogo głosować bo nie pamiętam kto w tamtym roku chciał obciąć KM kilkanaście milionów złotych :twisted:.

Ostatnio edytowano 2 cze 2010, o 13:28 przez bielanek, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 2 cze 2010, o 15:38 
Dyrektor

Nie wiem co tak narzekacie - w innych miastach 15 czy 20 minutówki są normą. Potrzeba było biletu na krótkie podjazdy, bo aktualnie płacimy tyle samo niezależnie czy jedziemy kilometrów 2 czy 20. Co do PO - to nie wiem czemu przez wypowiedź jednego z wielu posłów cała platforma ma tracić wyborcę, ale nieważne - to nie dział o polityce.

Ostatnio edytowano 2 cze 2010, o 15:40 przez czatowiec, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 2 cze 2010, o 18:52 
Administrator

czatowiec napisał(a):
Nie wiem co tak narzekacie - w innych miastach 15 czy 20 minutówki są normą.

Bo w Krakowie wszystko robi się na opak. Te bilety wprowadzono dziwnym przypadkiem w roku wyborczym. Ew. straty poniesie ZIKiT (wpływy z biletów), lecz nikt się ZIKiT o zdanie nie pytał.
A potem zapewne radni będą zaskoczeni, że trzeba przeznaczyć większy budżet na km. Tak źle i tak źle - jak zwiększą budżet, to oznacza, że wszyscy dopłacimy więcej (zamiast przeznaczać na inne cele albo rozwój km), jak nie dodadzą - to będą cięcia...

czatowiec napisał(a):
Potrzeba było biletu na krótkie podjazdy, bo aktualnie płacimy tyle samo niezależnie czy jedziemy kilometrów 2 czy 20.

Nie zawsze będzie lepiej. Jak się uda - przejedziesz parę km. Jak utkniesz w korku - przejedziesz pół.

czatowiec napisał(a):
Co do PO - to nie wiem czemu przez wypowiedź jednego z wielu posłów cała platforma ma tracić wyborcę, ale nieważne - to nie dział o polityce.

Bo każdy poseł reprezentuje swoją partię.

Ostatnio edytowano 2 cze 2010, o 18:53 przez Kaszmir, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 2 cze 2010, o 19:04 
Dyrektor

Kaszmir napisał(a):
Bo każdy poseł reprezentuje swoją partię.

Wiesz, w każdej partii są umysły tęgie ale i wieśniacy. Np. Tusk to bardzo fajny człowiek, a Palikot jest bez komentarza. Wracając do biletów - zobaczymy jak to wypali. Dzisiaj pod galerią w automacie KKM sporo osób kupowało 15-minutówki, sam nawet zainwestowałem. Bilety na określoną liczbę przystanków będą mogły być ciekawą opcją - bo przejedziemy określony dystans niezależnie od korków albo ich braku.

Tytuł:
PostNapisane: 2 cze 2010, o 20:20 
Administrator

czatowiec napisał(a):
Dzisiaj pod galerią w automacie KKM sporo osób kupowało 15-minutówki, sam nawet zainwestowałem.

I zadam pytanie - a gdyby takiego biletu nie było, co by zrobili Ci ludzie, co byś Ty zrobił? Kupili zwykły bilet? To znaczy, że Miasto już straciło część dochodu.

czatowiec napisał(a):
Bilety na określoną liczbę przystanków będą mogły być ciekawą opcją - bo przejedziemy określony dystans niezależnie od korków albo ich braku.

Jestem bardzo przeciwny wprowadzeniu biletów pięcioprzystankowych. Wyliczono, że koszt wymiany kasowników to ok. 10 mln zł. Za te pieniądze można usprawnić km na 20 lat, a nowy bilet wcale nie ma aż tak wielu zalet.

Tytuł:
PostNapisane: 2 cze 2010, o 20:47 
Dyrektor

Hmmm, to co niby byś zrobił, by zarazem taryfa biletowa generowała większe dochody, a jednocześnie była bardziej rozbudowana, przyjazna i elastyczna?

Tytuł:
PostNapisane: 3 cze 2010, o 03:04 
Administrator

czatowiec napisał(a):
Hmmm, to co niby byś zrobił, by zarazem taryfa biletowa generowała większe dochody, a jednocześnie była bardziej rozbudowana, przyjazna i elastyczna?

Jak Radni chcą sobie wprowadzać taki bilet, niech wprowadzają. Jednak jednocześnie powinni się zobowiązać, że jeśli wpływy spadną, to pokryją brakującą część z budżetu. Do tego powinni się upewnić, że będą mieli z czego zyskać dodatkowe środki, bo wiadomo, że budżet Miast jest obecnie w nie najlepszej kondycji.

A tymczasem Radni wprowadzili sobie bilet, a czy ktoś weźmie ew. odpowiedzialność za zmniejszenie wpływów - nie wiadomo. Przyjdzie styczeń 2011 i znów się okaże, że trzeba ciąć linie, bo brakuje pieniędzy. A wtedy posadzić autora wspaniałego tego wspaniałego pomysłu i niech się tłumaczy wszystkim mieszkańcom, czemu zaszły cięcia.

Ostatnio edytowano 3 cze 2010, o 03:05 przez Kaszmir, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 6 cze 2010, o 14:47 
Kierownik

Akurat na czasie: http://demotywatory.pl/1699035/Rewelacja

Tytuł:
PostNapisane: 6 cze 2010, o 17:15 
Inspektor

Kontrola w "225", żniwo ogromne :) Z tymi samymi gościnami jechałem ósemką, nie złapali nikogo:)

Tytuł:
PostNapisane: 6 cze 2010, o 20:53 
Administrator

Flover napisał(a):
Kontrola w "225", żniwo ogromne :) Z tymi samymi gościnami jechałem ósemką, nie złapali nikogo:)

To tylko utwierdza w przekonaniu, że na co puściejszych liniach aglo (do których "225" się akurat nie zalicza ;p ) obowiązek wsiadania pierwszymi drzwiami za okazaniem biletu byłby bardzo efektywny.

Ostatnio edytowano 6 cze 2010, o 20:54 przez Kaszmir, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 12 cze 2010, o 12:01 
Administrator Techniczny

Biletów piętnastominutowych w kioskach brak
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798, ... _brak.html

Tytuł:
PostNapisane: 13 cze 2010, o 12:07 
Administrator

A to byłoby nawet wesoło, jakby się okazało, że nikt nie chce rozprowadzać nowych biletów, bo oznacza to mniejsze zyski. Bo przecież nie będą zmuszać kioskarzy do kupowania biletów 15-minutowych...?

Ostatnio edytowano 13 cze 2010, o 12:09 przez Kaszmir, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 13 cze 2010, o 16:15 
Dyrektor

Zarzuty pod adresem kioskarzy są słuszne, aczkolwiek niektóre kioski sprzedają te bilety. Wprawdzie z opóźnieniem, ale są.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3937 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 263  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1