Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 27 sty 2020, o 20:03

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3943 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 259, 260, 261, 262, 263
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 paź 2019, o 19:29 
Dyrektor

A dlaczego ten przetarg jest na okres tylko dwóch lat? Wcześniejszy był na cztery.

PostNapisane: 21 paź 2019, o 09:24 
Dyrektor

Jamnik napisał(a):
bebiko napisał(a):
Czy tylko ja mam takie wrażenie, iż kontroli jest obecnie jak na lekarstwo?

Też mam takie wrażenie. Raczej takie incydenty jak mi się dzisiaj zdarzył (dwie kontrole w ciągu pół godziny... w tym samym autobusie) to tylko przypadki.

To chyba macie szczęście. Ja bardzo często widuję kontrolę m.in. w "52" (najczęściej w weekendy), "18" czy na innych liniach, ale tam jest rzadziej, niż tak jak wspomniałem.

PostNapisane: 30 paź 2019, o 11:39 
Kierownik

Kraków. Jest propozycja biletu aglomeracyjnego za 76 zł. Mieszkańcy gmin ościennym mogą za przejazd tramwajami i autobusami płacić mniej
https://dziennikpolski24.pl/krakow-jest ... 1-14543867

Ja się pytam - to na cholerę cała ta Karta Krakowska i podwyżki obecnych biletów aglo? :wall:

PostNapisane: 30 paź 2019, o 12:02 
Dyrektor

To powinno być od samego początku, absurdalnie wysokie ceny biletów aglo to jawne zachęcanie do wybrania samochodu i to skierowane do grupy która na najwięcej powodów by takiego wyboru dokonać.

PostNapisane: 3 lis 2019, o 23:22 
Kierownik

lolek-12 napisał(a):
się pytam - to na cholerę cała ta Karta Krakowska i podwyżki obecnych biletów aglo? :wall:

Proste:
Cytuj:
W uchwale radni proponują, by były do wyboru trzy bilety dla mieszkańców z aglomeracji (płacących podatki w gminach Aglomeracji Krakowskiej): A1 - za 96 zł, A2 - 86 zł, A3 - 76 zł. Gminy z Aglomeracji Krakowskiej, podpisując porozumienie, same decydowałyby o progu dofinansowania do biletu, jednocześnie przeznaczając środki budżetowe na pokrycie różnić między ceną biletu, a biletu Kraków A.

Czyli po prostu Kraków chce dać ościennym gminom proste narzędzie do możliwości zmniejszenia cen biletów za ich pieniądze.

Chociaż nie widzę teraz zastosowania dla tego biletu, więc nie zgadzam się z Cukrem. Do samochodu "zachęca" słaba oferta komunikacji zbiorowej, a nie cena biletów na autobusy. I nawet Wieliczka, która wydaje się być na razie w teorii jedyną gminą, która mogłaby to zaimplementować - jednak boryka się z problemami - różne taryfy wewnątrz gminy, tłoki na niektórych liniach, niektóre za to ze słabą ofertą... To najpierw na to powinny pójść pieniądze, a dopiero przy skrojeniu naprawdę dobrej oferty, łapać te mniejsze liczby potencjalnych pasażerów.

Te podejścia krakowskie z biletami wyglądają dla mnie trochę jak bezrefleksyjne małpowanie innych miast. Obniżenie dla mieszkańców i darmowe dla uczniów - bo inne miasta. Zróżnicowanie dla gmin - bo Warszawa wprowadziła to. Tylko że nie zauważają, że w tych "innych miastach" są na to pieniądze, czy też robi się to bez pogarszania obecnego stanu rzeczy.

PostNapisane: 23 lis 2019, o 20:15 
Kierownik

Pytanie ile te hocki-klocki kosztują. Przecież jak bilet będzie mniej kosztować to gmina i tak musi zabrać mieszkańcom w innym podatku te pieniądze. A co do samej Karty Krakowskiej to też przecież powstanie tego, wdrożenie, obsługa ciągnie za sobą koszty. I znowu idziemy w jakieś komplikowanie cennika. Według mnie przesadzono z tym rozdawaniem darmowych przejazdów i normalnie uczniowie powinni jak dawniej mieć bilety ulgowe.

PostNapisane: 6 gru 2019, o 02:03 
Pasażer

Czy w przypadku spóźnienia spowodowanego awarią pojazdu ważność biletu jednorazowego wydłuża się? Czy kontroler ma prawo nałożyć opłatę dodatkową jeśli bilet jest nieważny np. od 3-4 minut a w wyniku awarii autobus spóźnił się ok. 20 minut (mam na myśli 50 minutowy bilet z przesiadką do spóźnionego z powodu awarii autobusu). https://krakow.wyborcza.pl/krakow/1,444 ... robic.html sądząc po tym artykule ważność biletu w przypadku awarii się wydłuża o 20 minut, ale jest w nim opisana trochę inna sytuacja.

PostNapisane: 21 sty 2020, o 13:17 
Dyrektor

Renoma z kolejną umową od 1 lutego br. Będzie więcej kontroli.:

https://lovekrakow.pl/aktualnosci/wiece ... 33878.html

PostNapisane: 21 sty 2020, o 13:32 
Miłośnik

kucyk napisał(a):
Renoma z kolejną umową od 1 lutego br. Będzie więcej kontroli.:

https://lovekrakow.pl/aktualnosci/wiece ... 33878.html

Zawsze się zastanawiałem czy taki kanar da radę nałapać tyle osób żeby na swoją pensję nazbierać ;)

PostNapisane: 21 sty 2020, o 13:42 
Administrator

Wonsz_w_pomidorach napisał(a):
Zawsze się zastanawiałem czy taki kanar da radę nałapać tyle osób żeby na swoją pensję nazbierać ;)

Z perspektywy km oraz budżetu miejskiego to myślę, że nie tyle ważne jest ile osób złapią kontrolerzy, a raczej ile osób, widząc regularne kontrole, zdecyduje się na kupowanie biletów i nie jechanie na gapę.

PostNapisane: 21 sty 2020, o 13:45 
Kierownik

Mają podstawową pensję + premie za złapanie. Oj, da się złapać gapowiczów. Wystarczy, że jeden podejdzie z przodu, drugi stanie o dwoje drzwi dalej i zbiera uciekających.

PostNapisane: 21 sty 2020, o 15:29 
Inspektor

Sam jestem zdziwiony, że w przypadku kontroli umundurowanych częściej zdarza się, że kogoś łapią niż nie. Nie zawsze są to osoby jadące z premedytacją bez biletu. Czasem komuś się skończy miesięczny i zapomni kupić nowego, czasem ktoś zapomina legitymacji albo wczoraj była ciekawa sytuacja: kobieta miała miesięczny do 19 stycznia, przez pomyłkę kupiła kolejny od 21 stycznia. Pech chciał, że kontrola dosięgła ją wczoraj.

PostNapisane: 22 sty 2020, o 10:08 
Specjalista

Cytuj:
Sam jestem zdziwiony, że w przypadku kontroli umundurowanych częściej zdarza się, że kogoś łapią niż nie.

Jak ktoś przez 2 lata odzwyczaił sie od widoku kontrolerów to spadła mu czujność i bęc :lmao: a liczba "gapowiczów" rośnie, raz ze względu na wzrost cen biletów (zwłaszcza tzw. podjeżdżacze po 1-2 przystanki), dwa że kontroli ubylo (wiem że w jednym miejscu jest ich wiecej ale są takie gdzie jest ich mało lub wcale).

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3943 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 259, 260, 261, 262, 263

Strefa czasowa: UTC + 1