Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 20 wrz 2019, o 02:28

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 mar 2013, o 18:47 
Administrator

Są skargi pasażerów na e-papierosy
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul/17 ... 463,1,3,60
Cytuj:
To całkiem nowe zjawisko - użytkownicy krakowskiej komunikacji miejskiej coraz chętniej sięgają w autobusie czy tramwaju po elektronicznego papierosa! Oczywiście nie wszystkim pasażerom to odpowiada. Część z nich zgłasza potrzebę wprowadzenia zakazu używania e-papierosów w autobusach i tramwajach. Taki przepis funkcjonuje już w Warszawie czy Poznaniu.

Ostatnio edytowano 11 mar 2013, o 18:02 przez Kaszmir, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 10 mar 2013, o 19:51 
Inspektor

Co to za problem rozważyć wprowadzenie zakazu na którymś z posiedzeń RM? Skoro pasażerowie się skarżą, to znaczy, że nie jest to przyjemne i powinno zostać zabronione. Na pewno para z tego ,,e-papierosa'' nie jest tak uciążliwa jak dym, ale czy ktokolwiek chciałby, aby mu dmuchano w twarz czymkolwiek?

Tytuł:
PostNapisane: 10 mar 2013, o 22:17 
Dyrektor

Albert napisał(a):
Co to za problem rozważyć wprowadzenie zakazu na którymś z posiedzeń RM? Skoro pasażerowie się skarżą, to znaczy, że nie jest to przyjemne i powinno zostać zabronione. Na pewno para z tego ,,e-papierosa'' nie jest tak uciążliwa jak dym, ale czy ktokolwiek chciałby, aby mu dmuchano w twarz czymkolwiek?

Myślę że to kiepski pomysł. Obecnie sporo palaczy, właśnie przez zakazy palenia zwykłych papierosów, przerzuciło się na elektroniczne, bo te są dozwolone i co ważne nie trują otoczenia tak jak to tytoniowe gó*no.

Jeśli zabronimy i zwykłych papierosów i e-papierosów to palaczom będzie wszystko jedno czy będą palić takie czy takie bo i tak im będzie grozić ta sama kara. W efekcie może dojść do tego że zamiast e-papierosów będą palić na powrót zwykłe..

Ostatnio edytowano 10 mar 2013, o 22:26 przez Cukier, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 10 mar 2013, o 22:35 
Dyrektor

Cukier napisał(a):
Myślę że to kiepski pomysł. Obecnie sporo palaczy, właśnie przez zakazy palenia zwykłych papierosów, przerzuciło się na elektroniczne, bo te są dozwolone i co ważne nie trują otoczenia tak jak to tytoniowe gó*no.

A co za roznica czy truja mniej czy bardziej? Mnie jako niepalacego przeszkadza, ze w ogole truje.

Tytuł:
PostNapisane: 10 mar 2013, o 23:08 
Dyrektor

Cukier napisał(a):
W efekcie może dojść do tego że zamiast e-papierosów będą palić na powrót zwykłe..

Ale nie zaczną palić zwykłych w pojazdach komunikacji... Uważam, że zakaz powinien być wprowadzony ale niech na początku obejmuje tylko ograniczone przestrzenie (np. tramwaje, wnętrza przystanków, wejścia do budynków publicznych itd.).

Tytuł:
PostNapisane: 10 mar 2013, o 23:09 
Dyrektor

sylwek2k napisał(a):
A co za roznica czy truja mniej czy bardziej? Mnie jako niepalacego przeszkadza, ze w ogole truje.

Nie ma póki co żadnych dowodów czy też badań potwierdzających że e-papierosy w ogóle trują otoczenie :) Mnie zaś głównie przeszkadza smród papierosowy, więc jeżeli za sprawą e-papierosów palacze przestaną smrodzić, to mi to wystarczy do szczęścia.

rodan napisał(a):
Ale nie zaczną palić zwykłych w pojazdach komunikacji...

Zdziwiłbyś się. Nasza bezstresowo wychowywana młodzież ma przeróżne odpały, nie raz musiałem znosić jak jeden debil z drugim palili na końcu wiednia na "21".. "Bez przypału"..

Ostatnio edytowano 10 mar 2013, o 23:11 przez Cukier, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 11 mar 2013, o 08:44 
Dyrektor

Cukier napisał(a):
Nie ma póki co żadnych dowodów czy też badań potwierdzających że e-papierosy w ogóle trują otoczenie :)

http://pomorze.naszemiasto.pl/artykul/1 ... ,id,t.html

Tytuł:
PostNapisane: 11 mar 2013, o 17:04 
Dyrektor

sylwek2k napisał(a):
http://pomorze.naszemiasto.pl/artykul/1761925,e-papierosy-na-cenzurowanym-wykladowca-gum-zawalczy-o-nasze,id,t.html

Przeczytaj dokładnie to co napisałem:
Cukier napisał(a):
Nie ma póki co żadnych dowodów czy też badań potwierdzających że e-papierosy w ogóle trują otoczenie :)

I w tym kontekście akurat przytoczony przez ciebie artykuł jest zupełnie nie na temat. Bo to że e-palacz truje sam siebie to nic nowego. Każdy jest wolny i jeżeli chce się truć (dopóki mi tym krzywdy nie wyrządza) to proszę bardzo, droga wolna.

A że ludzie korzystający z e-papierosów mnie w żaden sposób nie trują ani mi nie uprzykrzają życia, to naprawdę nic do nich nie mam.

BTW. Na facebooku się zawiązała ciekawa dyskusja -> http://www.facebook.com/mpkkrakow/posts/299071923554929
Najciekawszy IMHO jest komentarz:
Tylko Michał napisał(a):
Nie jestem palaczem i nie rozumiem jednego zdania - o jakiej kulturze palenia jest mowa skoro nic palone nie jest? E-papieros jest papierosem tylko i wyłącznie z nazwy i jest on szkodliwy równie bardzo co dwutlenek węgla wydychany przez innych pasażerów, jak nie mniej nawet. Kultura palenia? Równie dobrze można by mówić o kulturze picia z butelki w autobusie. Nie ma to jak szukać problemów tam gdzie ich nie ma i dzielić gówno na atomy. Jakiś moher zobaczył że ktoś używa czegoś na kształt papierosa i też leci z tego dymek i od razu robi z tego wielką aferę a większość która nawet nie wie jak to pachnie wielce się oburza w internecie. Mdłe potrafią być niektóre perfumy a jakoś nad zakazem nikt nie myśli.Moherowe pokolenie musi przeminąć lub oswoić się ze zmianami kulturowymi i takimi nowinkami jak e-papierosy.
Warszawa wprowadziła zakaz gdyż nie chce promować nikotyny pod żadną postacią? Bardzo ciekawe, bo e-papieros jest promowany jako produkt który ma leczyć z uzależnienia.

Tytuł:
PostNapisane: 11 mar 2013, o 17:16 
Dyrektor

Cukier napisał(a):
A że ludzie korzystający z e-papierosów mnie w żaden sposób nie trują ani mi nie uprzykrzają życia, to naprawdę nic do nich nie mam.

To dlaczego jest zabronione picie alkoholu, czy jedzenie lodow w autobusach?

Cukier napisał(a):
Bo to że e-palacz truje sam siebie to nic nowego.

Ty naprawde wierzysz, ze wydmuchiwana jest tylko para wodna? Serio?

E-papierosy nie sa tak szkodliwe jak zwykle, ale... moze wezme odpale sobie fajke wodna w autobusie?

Nie ma u nas kultury picia, nie ma kultury palenia... paru innych kultur tez nie ma. I skoro trzeba wymagac prawnie od niektorych de**li, to jestem jak najbardziej ZA.

Tytuł:
PostNapisane: 11 mar 2013, o 17:30 
Administrator

Skoro Warszawa i Poznań wprowadziły zakaz, coś jest na rzeczy.

Tytuł:
PostNapisane: 11 mar 2013, o 17:38 
Dyrektor

sylwek2k napisał(a):
To dlaczego jest zabronione picie alkoholu, czy jedzenie lodow w autobusach?

Bo alkoholem można kogoś oblać i obdarować go pięknym zapachem piwska na cały dzień, podobnie jak lody mogą również niechcący wylecieć z ręki tudzież może się ułamać niewielki kawałek takiego loda i spaść komuś na ubranie zostawiając plamę.

Poza tym picie alkoholu ogólnie jest wszędzie piętnowane bo alkohol m.in. wzmaga agresję i czasem dochodzi do różnych bójek, szarpanin.

sylwek2k napisał(a):
Ty naprawde wierzysz, ze wydmuchiwana jest tylko para wodna? Serio?

Szczerze mówiąc niewiele mnie obchodzi co w tym dymku jest. Codziennie się dość najem chemii w dosłownie każdym artykule spożywczym, do tego truje mnie Huta, EC, samochody i piece węglowe które powodują w tym mieście taki smog, że choć jestem niepalący, to tylko oddychając truję się tak jakbym rocznie wypalał setki papierosów.. Czy więc taki dymek z e-papierosa robi jakąś wielką różnicę? Mi nie..

Tym bardziej że nie ma niezbitych dowodów na jego szkodliwość więc można przyjąć że jest nieszkodliwy.

sylwek2k napisał(a):
E-papierosy nie sa tak szkodliwe jak zwykle, ale... moze wezme odpale sobie fajke wodna w autobusie?

Jeśli to nie śmierdzi i nie ogranicza widoczności to proszę bardzo..

sylwek2k napisał(a):
Nie ma u nas kultury picia, nie ma kultury palenia... paru innych kultur tez nie ma. I skoro trzeba wymagac prawnie od niektorych de**li, to jestem jak najbardziej ZA.

No śmiało, to zakażmy od razu wszystkiego. Na początek zabroniłbym używania tanich ruskich perfum bo mnie denerwuje ich "zapach". Potem jeszcze zabrońmy pocenia się i chuchania na szybę. W ogóle zabrońmy oddychania bo nic dobrego z tego nie wynika a jedynie marnujemy tlen i przyczyniamy się do efektu cieplarnianego produkując CO2..

Czy ten naród ma naprawdę taką straszliwą tendencję do popadania w paranoję? :twisted:

Tytuł:
PostNapisane: 11 mar 2013, o 18:28 
Inspektor

To w dymie e-papierosowym jest para wodna? Zawsze myślałem, że kontakt z nią powoduje oparzenia i nie jest zbytnio przyjemny. Tym bardziej sobie nie wyobrażam wdychania jej.

Propano-1,2-diol niby nie jest szkodliwy, ale nie mamy pewności. Nikotyna jest szkodliwa. Zapach dymu e-papierosowego (przynajmniej dla mnie) jest drażniący. Jestem więc za wprowadzeniem zakazu palenia nich w miejscach takich jak tramwaj.

Cukier napisał(a):
Codziennie się dość najem chemii w dosłownie każdym artykule spożywczym

Wyobrażasz sobie, ile jej nawdychasz? Azot, tlen, argon... W szczególności tlen - okropny dla zdrowia (za mało - źle, za dużo - jeszcze gorzej).

Tytuł:
PostNapisane: 11 mar 2013, o 22:24 
Dyrektor

Killeroth napisał(a):
Zawsze myślałem, że kontakt z nią powoduje oparzenia i nie jest zbytnio przyjemny.

No to wypada sie troszku douczyc :P

Killeroth napisał(a):
Tym bardziej sobie nie wyobrażam wdychania jej.

Ej... serio? Albo zyjesz w blogiej nieswiadomosci, albo mieszkasz gdzies poza planeta Ziemia ^_^

Cukier napisał(a):
Poza tym picie alkoholu ogólnie jest wszędzie piętnowane bo alkohol m.in. wzmaga agresję i czasem dochodzi do różnych bójek, szarpanin.

Podobnie jak i palenie ^_^. Nikotyna jest mocno uzalezniajaca substancja i jakos nie widze powodu, zebym byl zmuszany ja wdychac.

Cukier napisał(a):
Tym bardziej że nie ma niezbitych dowodów na jego szkodliwość więc można przyjąć że jest nieszkodliwy.

Raczej na odwrot. Nie ma niezbitych dowodow na jego nieszkodliwosc, wiec powinien podlegac pewnym ograniczeniom.

Cukier napisał(a):
Czy ten naród ma naprawdę taką straszliwą tendencję do popadania w paranoję?

Nie, ale pewne zachowania wypada wyniesc z domu. Na chwile obecna wiekszosc osob, ktore uzywa e-papierosow w 'tlumie', sa to osoby z tzw bezstresowego wychowania. A to dobrze nie swiadczy. Ani o nich, ani o rodzicach, ani o tym wychowaniu.

Cukier napisał(a):
Codziennie się dość najem chemii w dosłownie każdym artykule spożywczym, do tego truje mnie Huta, EC, samochody i piece węglowe które powodują w tym mieście taki smog, że choć jestem niepalący, to tylko oddychając truję się tak jakbym rocznie wypalał setki papierosów.. Czy więc taki dymek z e-papierosa robi jakąś wielką różnicę? Mi nie..

To niby czemu miasto chce ograniczac emisje dymu z piecy weglowych, EC przez ostatnie kilkanascie lat przeszlo wiele modernizacji ograniczajacych emisje? Itd...

Ostatnio edytowano 11 mar 2013, o 22:26 przez sylwek2k, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 11 mar 2013, o 22:49 
Dyrektor

sylwek2k napisał(a):
Podobnie jak i palenie ^_^ . Nikotyna jest mocno uzalezniajaca substancja i jakos nie widze powodu, zebym byl zmuszany ja wdychac.

Dziwne że można prowadzić samochód pod wpływem nikotyny, ba, można nawet palić prowadząc. Więc jej wpływ na człowieka jest na pewno mniej inwazyjny niż w przypadku alkoholu.

Zresztą to e-palacz wciąga do swoich płuc znakomitą większość nikotyny, to co wydmuchuje to już jest w większości para wodna.

sylwek2k napisał(a):
Nie, ale pewne zachowania wypada wyniesc z domu. Na chwile obecna wiekszosc osob, ktore uzywa e-papierosow w 'tlumie', sa to osoby z tzw bezstresowego wychowania. A to dobrze nie swiadczy. Ani o nich, ani o rodzicach, ani o tym wychowaniu.

Ci z bezstresowego wychowania to akurat palą zwykłe, bo od dziecka są nauczeni że i tak im nikt nic nie zrobi :]

A zabranianie wszystkiego wszystkim to bynajmniej nie jest sposób na rozwiązywanie takich problemów.

To tak jakby stwierdzić że sporo młodych ludzi nie wykazuje szacunku do osób starszych i im nie ustępuje miejsca w tramwaju i znaleźć sposób na rozwiązanie tego problemu poprzez wprowadzenie zakazu korzystania z komunikacji miejskiej ludziom w wieku poniżej 21 lat..

sylwek2k napisał(a):
To niby czemu miasto chce ograniczac emisje dymu z piecy weglowych, EC przez ostatnie kilkanascie lat przeszlo wiele modernizacji ograniczajacych emisje? Itd...

Jak na razie żadnych efektów nie ma, bo np. w grudniu zeszłego roku tylko przez 3 dni normy zanieczyszczeń nie były w Krakowie przekroczone. Tak to są nawet przekraczane kilkukrotnie :twisted:

Tytuł:
PostNapisane: 11 mar 2013, o 23:06 
Inspektor

sylwek2k napisał(a):
Ej... serio? Albo zyjesz w blogiej nieswiadomosci, albo mieszkasz gdzies poza planeta Ziemia

Tu masz rację, nieprecyzyjnie się wyraziłem. Chodziło mi o parę wodną o maksymalnej temperaturze (100 stopni w 1013 hPa), a nie ochłodzoną.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1